Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r., w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w art. 8 ust. 5 stanowi, że szyby pojazdu:

• nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;

• powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;

• przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;

• nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli można przyciemniać szyby, ale nie przekraczając wartości przepuszczalności światła 75% (czołowa) i 70% (przednie boczne). Jeśli Auto ma już lekko przyciemnione fabrycznie szyby to ten limit został wykorzystany. Tył można przyciemnić do woli, nawet zamalować na głucho jeśli ktoś lubi ;)

Można jeszcze dymić szyby, ale jest to dość drogie. Ogólnie bardziej polecam folię i zakład który się zajmuje tymi gadżetami :)

Odnośnik do komentarza

Dobra, do końca lutego muszę zrobić przegląd w swojej Corsie.

 

Możecie polecić jaką miejscówkę we Wrocławiu gdzie nie czepiają się zanadto?

 

Czy może lepiej na początek dać auto do jakiegoś warsztatu żeby 'rzucili okiem'?

 

I jakbyście mogli mi powiedzieć jakie teraz są ceny przeglądów. ;x

Odnośnik do komentarza

No w sumie jeśli serio podchodzi się do sprawy to można się obawiać, że przegląd zostanie nie podbity, a zapłacić i tak trzeba. Ja 2 lata temu jak robiłem też w Corsie przegląd to mi właśnie wywaliło, że tylny amortyzator jest wyje.bany i teoretycznie przeglądu nie przeszedł (udało się, że znajomy pracuje, to zniszczył ten wydruk, żeby nie było dowodu i podbił mi bo inaczej musiałbym zgłosić się znowu i 2 razy płacić).

 

W tym roku płaciłem 80zł.

Odnośnik do komentarza

Gdy auto nie przechodzi przegladu to nic 2x sie nie placi - dostajesz na 30 dni zaswiadczenie, masz naprawic usterke po czym wracasz do goscia, placisz 120zl i masz wbity przeglad. Placac tylkon 80zl za przeglad to jakis walek jest bo ceny sa uzgadniane przez Ministerstwo Finansow.

 

 

99 zł - Badanie okresowe samochodu o masie całkowitej do 3,5 t (również TAXI)

98 zł - Badanie techniczne samochodu do 3,5 t po raz pierwszy (samochód sprowadzony z zagranicy)

63 zł - Badanie motocykla

79 zł - Badanie przyczepy

161 zł - Badanie samochodu z instalacją gazową (również TAXI)

141 zł - Badanie samochodu TAXI (po raz pierwszy)

204 zł - Badanie samochodu TAXI z instalacją gazową (po raz pierwszy)

147 zł - Badanie samochodu przystosowanego do nauki jazdy

149 zł - Badanie samochodu uprzywilejowanego

180 zł - Badanie samochodu po zmianach konstrukcyjnych

192 zł - Badanie pojazdu po kolizji drogowej z zabranym dowodem rejestracyjnym

35 zł - Badanie pojazdu po zamontowaniu haka holowniczego

Odnośnik do komentarza

U mnie jest tak, że płaci się te 99zł i jak samochód nie przejdzie przeglądu to dostaje się zaświadczenie, trzeba naprawić usterkę, wrócić i dopłacić około 20zł (w zależności od tego gdzie była usterka). Więc tak, płaci się 2x, ale nie 2x 100. Dobrze o tym wiedzieć, właśnie gdyby jakiś cwaniaczek chciał nas kiedyś zrobić w wała.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe rzeczy się dowiaduję. Raz byłe na kontroli ojca polonezem. ;x Pewniak, sto procent przejdzie. Na miejscu się okazało że wyje,bane coś w zawieszeniu z przodu i koło może mi odpaść w każdej chwili [a codziennie tym autem śmigałem do pracy]. Zatrzymali mi dowód i powiedzieli że nie mogą dopuścić do ruchu, naprawa na miejscu ileś tam złotych bla bla.

 

Moja Corsina to '95 rocznik bodaj więc się obawiam. ;x Ale jakiś zapas gotówki w razie ewentualnej naprawy mam przygotowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...