Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie było wypadku to ojciec rydzyk pojawia się w 99% na tylenj klapie. Lampki nad tablicą rejestracyjną powinny być w stanie agonalnym, mimo że auto garażowane. Trzeba zwrócić uwagę na progi z przodu, czy nie poobdzierane od kamieni i czy nie ma odprysków ale zasadniczo są mocno trwałe więc nawet z lekką korozją nie ma dramatu. Zawiasy w drzwiach, czy mocno nie skorodowane i zasadniczo same drzwi najczęściej u dołu na krawędzaich są podatne na rydzyka.

 

Zawieszenie mimo, że sztywne to jednak nie ma prawa się tłuc. Jedyny stuki czy puki na poprzecznych nierównościach powinny być jednak miękkie i wynikać bardziej z dużej felgi, opony i jej ciśnienia. Zawiecha jest tak skonstruowana, że jeśli w dobrym stanie to nie ma prawa nic się odezwać.

 

Poza tym niewypadkowy samochód jest na każdej szczelinie idealnie równy, w środku wszystko działa. Wszystkie lampki, klimatyzacje, radyjka itd. Warto wziąć sobie ściąge kodów wyposażenia i sprawdzić, czy wlepka z bagażnika zawiera wszystko co trzeba albo czy nie pokazuje za dużo a w aucie jest za mało.

 

 

 

 

UPDATE:

 

w sumie łatwo sprawdzić przebieg bo u mnie fabryczny zawias wytrzymuje już grubo powyżej 220k, i nic jeszcze nie wymienione, oprócz pół osi ale to inny temat. Żadna tuleja ani alu wahacz mie zostały wykręcone. Wieć jeżeli jakiś Passek się będzie tłukł mając nasze krajowe "180k" najechane to znacze, że zrobił milion kilometrów.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

To jest dokładnie ten samochód:

 

http://suchen.mobile...ories=EstateCar

 

Myślę, że 3 letni samochód z wiarygodnym przebiegiem nie powinien sprawiać żadnych problemów. Nie ma tylko głównego panelu nawigacji, ale z tego co wiem poszło na gwarancję, a przy ewentualnym zakupie wszystko będzie jak nowe.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Ale o co tobie czlowieczku chodzi? Ciagle jak tylko mam czas to przesiaduje zarówno na naszych jak i zachodnich boardach, bo u nas jest naprawdę niewielu użytkowników takiego R36. Wiem ze Yacek ma Superba a te samochody maja podobna bazę wiec sie pytam użytkownika takiego auta na co można zwrócić uwagę przy ogledzinach. Ludzie, serio nie wypowiadajcie sie jesli nie macie nic ciekawego do powiedzenia, bo to jest żałosne, a niektórym sie wydaje ze są śmieszni i mądrzy. Tylko sie im wydaje.

Odnośnik do komentarza

Fajna zabawka będzie. Chyba zaczniesz często do Niemiec jeździć.

 

 

Ale chyba bym wolał to Audi. Tylko ja na Zachodzie zwykle staram się przestrzegać ograniczeń (a wtedy diesel jest dużo lepszy), a po Polsce naprawdę niewiele jeździłem, choć napatrzyłem się jak nad Wisłą przydawało się czasem 170 koni w rodzinnym aucie.

 

Odnośnik do komentarza

nie chce mi sie przelatywac poprzednich stron ale czy on nie mowil ze szuka nie oklepanej bryly? dlatego wybiera passata?

tak samo ze planuje kupic porshe w przyszlosci? Toz nie ma dnia abym nie minal paru porsche. mam wrazenie, ze albo stalismy sie ostatnio bogaci lub auta potanialy ;)

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy i bogaci i auta potaniały.

 

 

W sumie to sięzdziwiłem bo powoli kompletuje plan do car audio, planowo golfa mialem zastapić mazdą 6 ale patrze, ze za 25k to i nowsze Audi A3 można kupić co mnie mocno zaskoczyło, albo A4 B6. opamiętałem się, że przeglądam allegro i że te wszystkie świeżo sprwadzone auta z DE dziwnym trafem są tam jednak droższe tak jak faktycznie widać na mobile.de

 

 

Ile takich porszaków zespawany z 2 jeździ to nie chce wiedzieć. Zreszta, jakiśczas temu chciałęm sobie wymienić olej i pooglądać od spodu autko, pojechałem do kolegi, on ma duży garaż przy domu z kanałem. Otwiera drzwi a tam M3 z 2010 roku po spotkaniu z jakimś słupkiem. Auto wbiło się w ten słupek aż do przedniej szyby. Ale chłopaki już leczą i niedługo pojawi się takie w ofercie jako nowe, ściągniete z USA. Chciałem aby mi oddali reflektory ksenonowe bo były całe, myślałem, że auto rozwalone ale powiedzieli, że lampy są ok więc zostają bo je włożą jak wyleczą przód. Kupili je chyba za 30 tyś zł z usa już po wszystkich opłatach.

 

 

A co do filmiku porównawczego Audi vs VW to dlatego chociażby nei uznaję tych półśrodków w postaci Audi S albo Passata R bo szukamy w dobrym stanie limitowanych mimo wszystko modeli, które niby sportowe, a codziennie w salonie Audi najlepiej sprzedający się model to A4 albo A6 z 3.0 TDI, który ma porównywalne osiągi w standardzie. I dla mnie to takie troche dziwne jest szukać takiego samochodu. Jakieś Maserati 400km V8 to tak, ale nie pasacior.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Ktoś tam pytał wyżej - nie szukam aktualnie samochodu nietuzinkowego, który będzie się rzucał każdemu w oczy na ulicy. Wręcz przeciwnie. Aktualnie potrzebuję auta, które z pozoru wygląda w miarę normalnie i tylko znawcy tematu będą wiedzieli z czym mamy do czynienia. Samochód ma być praktyczny (buda kombi), mocny i dobrze wyposażony (aczkolwiek zazwyczaj z dużym silnikiem łączy się konkretne wyposażenie). Mówiłem o Porsche, ale chcę je kupić dopiero wtedy gdy będę miał na tyle pieniędzy, że nie będę wiedział co z nimi robić. Póki co wolę coś co sprawi mi wielką satysfakcję, ale nie będzie jakimś niewyobrażalnym szaleństwem.

 

Byłem wczoraj wieczorem oglądać tego Passata. Cóż mogę powiedzieć... Ten samochód to rakieta, w porównaniu do mojego 1.8T, to 3.6 V6 i 300KM robi konkretne wrażenie, skrzynia działa świetnie, zawieszenie w połączeniu z dużymi felgami na niskim profilu mimo dużej budy utrzymuje ten samochód na jezdni jakby był przyklejony. No ogólnie wrażenia z jazdy to dla mnie jedno wielkie wow, a jeździłem już kilka razy samochodami z większą mocą. Nie spodziewałem się, że w rzeczywistości samochód będzie aż tak szybki (mimo, że nawierzchnia była wilgotna, bo wcześniej popadało to i tak samochód wyrywał jak rakieta, dostałem pozwolenie na przetestowanie co potrafi, właściciel komisu tylko się uśmiechał jak za każdym razem po wciśnięciu pedału w podłogę na ryju wyskakiwał mi banan jak u małego dziecka w wesołym miasteczku). No jeśli chodzi o właściwości jezdne to ten samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie, wszystko działa idealnie, nawet przy dużych prędkościach jest bardzo cicho, wygodnie i spokojnie. Wyposażenie oczywiście full konkret, wszystko chyba co się da wybrać przy zakupie tego samochodu. Pozycja za kierownicą wygodna, miałem trochę za nisko kierownicę, ale to jest do ustawienia, nie chciałem już tam grzebać, bo nie było najgorzej. Fotele są brzydkie moim zdaniem, nie podoba mi się ich ogólny wygląd, tak samo jak obszycie wnętrza, ale o tym później, aczkolwiek siedziało mi się bardzo wygodnie i kosztem wyglądu są bardzo praktyczne, bo mocno trzymają na zakrętach.

 

Teraz te mniej przyjemne rzeczy. Jak wszyscy wiemy VW nie należy do marek posiadających najlepsze wnętrza w swoich samochodach. Otóż to - nie dość, że wnętrze jest po prostu nudne i smutne, ale na to jakoś nie zwracałem uwagi, tak sama jakość materiałów jest mocno przeciętna i byłem na to przygotowany od początku. Zraziły mnie trochę plastiki i obszycia w strefie ładunkowej, nie wygląda to wszystko jakoś szczególnie solidnie, a sam plastik po prostu skrzypi jak się go mocniej dotknie w każdym miejscu. Obawiam się trochę o trwałość tych materiałów, zwłaszcza, że często będę woził w bagażniku różne ciężkie i niewymiarowe przedmioty jak np. części od koparki. Oczywiście za każdym razem podkładam koce itp, ale mimo wszystko uważam, że jakość plastików jest po prostu słaba do tego wszystko tak łatwo się rysuje, że można sobie podkreślać po osłonkach nawet paznokciem... Pomijam już fakt, że w tym akurat aucie nikt chyba nigdy nie sprzątał od nowości, przydałaby się porządna pucera wnętrza i ogólnie wszystkiego w tym aucie, bo to chyba najbardziej "zapuszczony" 3-letni samochód z jakim miałem w życiu do czynienia. Wkur.wiają mnie też ogromne niczym rzymskie kolumny słupki przy przedniej szybie, a już myślałem, że grubszych jak w moim Passacie być nie może - bardzo to denerwuje przy częstym poruszaniu się po mieście itp. Żeby tak jeszcze na coś popsioczyć to pedały twardo chodzą, a drzwi są strasznie ciężkie i przy zamykaniu trzaskają jak te u stodoły.

 

Pomimo tych kilku mankamentów jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza właściwościami jezdnymi. Jeśli chodzi o moc i przeniesienie napędu to jest to coś idealnie pasującego pod moje wymagania. Muszę teraz upolować E55 i A6 4.2...

Odnośnik do komentarza

Passat to auto stworzone to leasingu i dla przedstawicieli. wytlukąje w 4 lata i smietnik bo wnętrze się rozsypie.Co zabawne, nową jakość wnętrrza wprowadził dopiero Golf 6, który stoi prawie na równi z Audi bo księgowi chyba się zapomnieli i podbili pieczątke pod zamówieniem materiałów do wykonania wnętrza, które miały iść do Audicy.

 

Te 300KM pewnie zrobi wrażenie, w końcu to silnik benzynowy z napedem na cztery łapy. Kiedyś miałem kisiel w majtkach jak z górki w sumie ruszyłem od zera 3.0 TDI w aczwórce po małym dłubnięciu na 350KM to automatycznie przyblokowała sięnoga na gazie w podłodze bo wcisnęło tak w fotel, że autentycznie miałe mochotę się w tym stanie rozbić - było tak fajnie. Inna sprawa, że to ropniak ale o to chodzi. To w czym benzynka musi się napocić aby dodać emocji to trzylitrowe diesle zapewniają już na biegu jałowym praktycznie.

 

Ten passat poza silnikiem za każdym razem przypomni ci jak do niego wsiadziesz, ze jest ch ujowym samochodem. Nie wiem na ile wysoko stawiasz sobie radosc z jazdy, ale wolalbym juz kupić Celice albo jakąs Mazdę MX z mniejszym silnikiem ale, która sprawiałaby poprostu radość. Podobnie mam z Mini - to autko, które technicznie i silnikowo nie robi szału żadnego. Owszem ma trochę szybszy silniczek w sportowej wersji ale to i tak pikuś a mimo to, jest to fajne autko, w którym fajnie sie siedzi, i fajnie nim pojechac z dupą do aquaparku. Poprostu w tym aucie czuje sie fajnie.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież Winner mówił, że jak on kupi coś mniej wtapiającego się w tłum, to mu sąsiedzi od razu z zawiści widłami porysują, bo jest młody, bogaty i ma dużo platynek na PS3.

 

 

Mnie się ten Passat podoba. Wolę niepozorne auto z mocnym silnikiem, niż wysokie modele aut segmentu premium w najbiedniejszej opcji.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem w jakim stopniu B6 sprawiał gorsze wrażenie, ale Passat B7 jest już moim zdaniem fajnie zrobiony we wnętrzu. Świetnie spasowane materiały, całkiem ładne wykończenie deski (przynajmniej w Comfortline), zwracający uwagę elegancki analogowy zegarek. Jak się jeszcze zamówi inną kolorystykę niż czerń (np. brąz), to całość wygląda po prostu bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Pier.dolenie. Lubię przycisnąć, ale jakoś mi jeszcze prawka nie zabrali, nie mogę sobie na coś takiego pozwolić, bo w momencie utraty uprawnień całe życie by mi się zawaliło, serio. Kiedy się da to wiadomo, przycisnę, no nie ukrywam, że bardzo lubię gdy czuć moc, ale nie do przesady, nie jestem idiotą.

 

Co do wnętrza w B6 - jest bardzo wygodne i ergonomiczne, ale brzydkie i średnio wykonane. Mam w sobie coś z pedanta dlatego lubię gdy zawsze jest czysto i schludnie, szczególnie w aucie więc zwracam na to uwagę, a środek w R36 jest mało atrakcyjny i łatwo się niszczy.

Odnośnik do komentarza

Jak jeżdżę w miarę spokojnie i poruszam się głównie po mieście (80%) na dystansach rzędu 10-15km to spalanie oscyluje w normalnych warunkach w okolicy 9-10l z włączoną klimą. Poza miastem wychodzi zazwyczaj w granicy 7,5l. Jezeli mocno deptam to wyjdzie 9 max 10l przy większym wycisku. Olej bierze, ale nie jakoś wiele, może z 0,2l na 1000km. Mieszkam w mocno górzystym terenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...