Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi tylna wycieraczka, najprawdopodobniej bezpiecznik się zjarał, po tym jak ładowałem w gnieździe zapalniczki, latarkę.
Jak w Suzuki Swift 2006, otwiera się tą zje.baną pokrywę? Gdzieś znajdę jakiś filmik, czy obrazek wyjaśniający? Widziałem, że w niektórych autach otwiera się to z boku, przy otwartych drzwiach, u mnie czuję, że "dzyndzel" jest pod kierownicą, ale nie wiem jak to otworzyć:/

Odnośnik do komentarza

A no to lipton, faktycznie, ja miałem po duńsku, więc jeszcze lepiej ;)

 

Jednak z tego, co znalazłem w necie, to skrzynka może być u Ciebie po lewej stronie pod kierownicą, przed szpęgłem. Wturlaj się tam jakoś z latarką, powinna być widoczna jakaś klapa. Jak nie, rozejrzyj się jeszcze pod kierownica, z boku deski rozdzielczej od strony kierowcy i pod maską, po prawej stronie, stojąc przodem do auta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też się z tym spotkałem, ale nigdy nie płaciłem, bo wydaje mi się to naciągactwem.

 

A auto, które chcesz sprawdzić jest od nowości w Polsce, czy sprowadzone? Ja kuppwałem auto sprowadzone z Danii, sprawdziłem vin na duńskiej stronie za darmo i było obszerne info. Trochę posiedziałem ze słownikiem i translatorem, ale jakoś dało radę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakie okulary polecacie do jazdy wieczorem (lub w nocy) podczas opadów (tzn. głównie chodzi mi o zmniejszenie ilości widocznych "refleksów" powstałych od świateł samochodów jadących z przeciwka)? Bo z tego co widzę to są różne rodzaje typu Blue Blocker, Drivewear, "zwykłe żółte szkła" itp.

Czy może nic nie pomoże i jedynie trzeba dbać o czystość przedniej szyby w samochodzie  :P ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakie okulary polecacie do jazdy wieczorem (lub w nocy) podczas opadów (tzn. głównie chodzi mi o zmniejszenie ilości widocznych "refleksów" powstałych od świateł samochodów jadących z przeciwka)? Bo z tego co widzę to są różne rodzaje typu Blue Blocker, Drivewear, "zwykłe żółte szkła" itp.

 

Czy może nic nie pomoże i jedynie trzeba dbać o czystość przedniej szyby w samochodzie  :P ?

 

Zwykle żółte to pic na wodę.  Blue Blocker to są powłoki na soczewki dokładnie do jazdy zmierzchowej i w ciężkich warunkach pogodowych (mgła, deszcz, zachmurzenie, zmierzch). BB blokuje cześć pasma światła widzialnego co owocuje wyostrzeniem konturów i zwiększeniem kontrastu. Widać to najwyraźniej na np linii horyzontu czy styku np ściany lasu i asfaltu. BB jest nakładany w towarzystwie wielowarstwowego antyrefleksu. Jeśli nosisz okulary korekcyjne to duża poprawę da sama powłoka AR, byle by była kilkunastoma warstwowa a nie kilku i dobrej firmy a nie tani szit. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma JZO (Jeleniogorskie zakl optyczne), powłoka szmaragd lub ideal (ideal ma dodatkowo oleofobową by łatwiej się czyściły bez rozmazywania). 

U mnie para soczewek ze szmaragdem to 150 zł, ideal 210 zł, BB nakładany na podstawowe utwardzenie to 180 zł za parę. 

Drivewear to koszmarnie drogi częściowy fotochrom jednocześnie z polaryzacją. Zaciemnia się od ok 60% do 90% "przyciemnienia " i jest typowo przeciwsłoneczny :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...