Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy diagnosta wie, ze kontrolki te w momencie przekrecenia stacyjki zapala sie zeby przetestowac zarowki i wylacza sie niezaleznie od siebie w roznych odstepach czasowych. Sluzy to temu, zeby nikt nie wykrecal zarowek lub nie podpinal ABS np. z kontrolka immobilizera. Niestety w Polsce poziom badan technicznych to kpina i raczej malo ktory pracownik stacji zwraca na to uwage. Za granica oczywiscie takie cyrki nie przechodza.

Odnośnik do komentarza

W moim accencie 1999 mam wszystko na korbkę, dlatego nie wydałem jeszcze ani złotówki na auto-elektryka ;) Ale ok, dzięki za celne uwagi, nie będę się w to pakował.

Tak czy inaczej, jeśli zależy mi na relatywnie świeżym oraz niedrogim autku miejskim (czyli rocznik 2010+), to warto się pchać w Fiesty? Ładne są nawet. Nie chcę kupować kolejnego auta, które po chwili będzie świętowało dziesiąte urodziny. Kumple wpakowali się w Civici 2002-2004, ale więcej stoją u mechanika niż są na chodzie.

Odnośnik do komentarza

Fiesta to jeden z najlepszych samochodów w klasie, który do dzisiaj się nie zestarzał. Klasyczne benzyny nie zachwycają spalaniem, ale przynajmniej są prostszej konstrukcji.

 

Co do szyb elektrycznych, to w Punto zepsuł się mechanizm podnoszenia szyby z tyłu, ręczny, używany od święta. Elektryczna kierowcy działa od ośmiu lat jak pierwszego dnia, tylko bieda, bo nie jest sekwencyjna. Taka tam anegdotka. 

Odnośnik do komentarza

ja choruję na e39 od zawsze mi sie podoba, może w następnym roku. Pozostaje kwestia silnika bo kupując 15 letniego disla łatwo się naciąć. 3.0 193km to świetna jednostka,ale przewyższa moje fundusze. 2.0 benzyna pali tyle samo co 2.2 a osiągi słabsze. 2.8 uważany jest za bardzo żywotny silnik i taki złoty środek między spalaniem, a osiągami. Jednak aż tyle mocy mi nie trzeba. Jest jeszcze 2.5, ale to będzie się myśleć kiedyś tam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...