Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra pany, byłem dzisiaj w Moa, wszamałem Mamuta i tak jak się obawiałem - jestem troszkę zawiedziony. Popiłem go 0,5l Sprite i w sumie to sobie pojadłem, ale nie byłem jakoś nadzwyczaj głodny. Po godzinie stwierdziłem, że zjadłbym jeszcze jednego... To jak Krakowiaki, idzie kto o zakład, że zjem 2 takie na raz? Możemy się umówić w jakiś weekend i udowodnie, że się da.

Odnośnik do komentarza

Musisz być cholernie nieekonomiczny żywieniowo skoro jakieś 1500 kcal wchłonięte na raz (+250kcal z napoju) Cię nie sycą. Nie wina Moa, tylko masz jebnięty metabolizm, albo jesteś Burneiką.

 

 

Ja specjalnie poszedłem rano, ludzi nie było i tylko jedna babka za ladą

I mówisz wtedy "proszę Yoshiego"? Czy "tego zielonego stwora z noskiem jak piłka"? W obu przypadkach czułbym zażenowanie <~prawie 30-latek>

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

ale macie problemy, wiem ze sie nie nadajecie ale na te 3 minuty udawajcie ze macie dziecko ktore nie chcecie karmic tym gów,nem tylko chcecie zabawke.

Jak dolozycie do tego historie samotnego ojca to jeszcze zarwiecie Anie Uczę Się.

Odnośnik do komentarza

Musisz być cholernie nieekonomiczny żywieniowo skoro jakieś 1500 kcal wchłonięte na raz (+250kcal z napoju) Cię nie sycą. Nie wina Moa, tylko masz jebnięty metabolizm, albo jesteś Burneiką.

 

 

Ja specjalnie poszedłem rano, ludzi nie było i tylko jedna babka za ladą

I mówisz wtedy "proszę Yoshiego"? Czy "tego zielonego stwora z noskiem jak piłka"? W obu przypadkach czułbym zażenowanie <~prawie 30-latek>

Nie, zabawki mają numery, powiedziałem prosze 1,2,3,4

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Kurde bym poszedł, ale co, stanę i powiem:

 

"no wszystkie figurki bym chciał xdd"

 

muszę opracować jakiś plan. może podejdę do kasy na kolanach, że niby dzieciak

 

Podejdź pod ladę, udawaj, że dzwonisz przez telefon i powiedz relatywnie głośno "Maciuś, to którą chciałeś? ... Pewnie, synek.". I wtedy zamów jednego happy meala, a resztę zabawek bez zestawu.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem o tym, kumpel mi opowiadał, że chyba 90zł kosztuje. Nawet chcieli mnie ostatnio tam zabrać, ale byłem pojedzony więc mogłoby być ciężko z mamutem, a co dopiero z tym jak to takie bydle.

 

Raz jak tak jeszcze nie byłem przyzwyczajony do KFC to kumpel mnie namówił na wzięcie na spółkę jakiegoś giga kubła za 50zł chyba (teraz już tego nie ma) i zarzekał się, że najemy się do syta i jeszcze zostanie. Wszamaliśmy to na pół, on stęka, że już nie może to zjadłem co zostało i mówię mu, że muszę sobie coś jeszcze zamówić, bo jestem głodny, ten na mnie gały, co ja mówię, ale ja serio byłem głodny, bo jakieś 15 skrzydełek czy innych nóżek na mnie nie robi wrażenia jak jestem bardzo głodny i najdzie mnie duża ochota więc poszliśmy do baru obok i zamówiłem sobie dużą porcję pierogów z mięsem (dobre jedzonko, takie swojskie), no z 20 ich było. Najadłem się wtedy bardzo, ale czułem się tak za(pipi)iście i byłem taki syty jak nigdy, strasznie mi to smakowało, uwielbiam mięsko.

 

Nie przepadam gdy np. w "kanapce" czy hot-dogu jest za dużo pieczywa - zapycha mnie to i tracę apetyt szybko, ale mięsa takiego np. z kurczaka czy wołowiny to mógłbym jeść i jeść. Przykład - u nas w wiosce jest (był) fajny hot-dog co się zwie dinozaur (taa...  może z 15 lat temu to był dla mnie dino, ale dzisiaj to jest przekąska) i tam jest wielka bagieta i tylko... 2 parówki, a do tego masę sałatek, sosów itp. Duża buła strasznie zapycha, a takie proporcje jak w mamucie są niemalże idealne (przydałoby się więcej sera i jakaś ostrzejsza przyprawa, bo lubię na ostro).

 

Zauważyłem też, że dobrze mi wchodzą (a później oczywiście równie fajnie wychodzą...) potrawy mocno/pikantnie przyprawione, a że lubię jedzenie na ostro to i więcej mogę zjeść jak coś ma mocniejszy smak. Przemianę materii mam raczej w normie skoro potrafię jednym razem tyle wszamać i mam idealną wagę do wzrostu. Ja to z jedzeniem mam tak, że jak mnie najdzie ochota i np. przez dłuższy czas myślę sobie o jakimś dobrym jedzonku (czasami nawet podświadomie) to robię się tak cholernie głodny, że jak stoję wybierając sobie jedzenie w jakimś KFC, Vikingu czy innej (bardziej typowej) restauracji to mam ochotę zamówić wszystkiego po sztuce, robię się taki głodny nagle. Czasami mam znów tak, że mogę zjeść bardzo mało i jestem najedzony, np. jak ciężko pracuję (fizycznie), albo jestem czymś totalnie pochłonięty (grzebaniem przy sprzęcie, aucie, czy czymkolwiek innym co skupia na sobie ogrom mojej uwagi). Wtedy w ciągu dnia zjem kanapkę na śniadanie, jakiś lekki obiad tak wygląda mój posiłek dzienny, nawet tych 2000kcal nie ma.

 

 

Edit: Cholera no i znowu zgłodniałem :/ Te burgery w Moa mogłyby być trochę tańsze. Tak sobie myślę czy nie podpatrzeć jak niektórzy w domku sobie robią takie rarytasy, bo to musi grosze wychodzić, kupię z kilo dobrej wołowiny i sam sobie upiekę takiego giganta z całą masą pysznych dodatków... Nie ma w domu nic dobrego do jedzenia, a ja głodny, zaraz chyba skoczę na Orlen i kupię ze 4 hot-dogi bo mam kilka zniżek za tankowanie, po 2zł mnie wychodzą, a są bardzo dobre.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

kupno dobrej wołowiny i reszty pierdół wcale tanie nie jest,  i nie koniecznie tansze niz w hamburgerowniach.

Podobnie z pizza, ja uwielbiam te podkłady gotowe zawijane z biedry i tesco, no (pipi)a genialne ciasto, 5zł, do tego ser 250g to jakies 8zł, szynka/salami/inne rzeczy 5-10zł, pomidory i przyprawy zaokraglmy do 2zł, plus prad 1zł , razemno powiedzmy 20zł za pize domową, jak zrobisz sam ciasto to moze 2zł mniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie Milan, porzadna wolowinka tania nie jest, nawet kiedys wyliczylem ze zrobienie identycznego cheessa jak w macu w domowych warunkach kosztuje mniej wiecej 3zl, czyli niewiele taniej niz w macu ale wiadomo, z jednej strony wszystkie skladniki wiadomego pochodzenia, zas z drugiej nie po to sie czlowiek bierze za robienie burgerow w domu by tworzyc biedna imitacje cheesow z maca ;)

Odnośnik do komentarza
kupno dobrej wołowiny i reszty pierdół wcale tanie nie jest,

 

jest o wiele taniej niż w barze, z mowich obliczeń wynika że za(pipi)isty, duży burger kosztuje ok 4-5zł robiony w domu (licząc ceny składników i ile z nich można zrobić burgerów itp)

czyli za cene ledwo większą od czisburgera w maku można zrobić coś 100 razy lepszego (podobne burgery które ja robie w barach kosztują minimum 15 zł a często i 25 albo więcej)

 

gdyby chcieć kupić jakieś super wyspecjalizowane mięso z krowy odpowiedniej rasy to pewnie wyszło by troche więcej, ale ja na codzień kupuje "standardową" dobrą wołowine, a nie jakąś "ultra dobrą" typu rasy black angus (nawet nie wiem gdzie taką kupić)

zwykle kupuje takie

ShotType1_328x328.jpg

http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003011187959 (w sklepie jest tańsze niż w necie)

wiem że niby marki "tesco" ale jest naprawde sensowne, wcześniej wielokrotnie probowałem kombinować z róznymi dziwnymi mięsami i wychodziła padaka, a to mięso jest naprawde spoko

 

 

Zjadlem dwa potrojne whoppery, jak to sie ma gabarytowo do tego mamuta?

 

jak burger king wrócił do polski to jak pierwszy raz do niego pojechałem to chciałem zaszaleć i popróbować - kupilem potrójnego woopera i big kinga xll - zjadłem oba ale byłem tak przeżarty że ledwo sie toczyłem do domu

Odnośnik do komentarza

- mięsto w tesco kosztuje 10.99 a nie 13. z paczki wychodzi zależnie od wielkości 4-5 burgerów

- bułki zależy jakie sie kupuje ale ok 50gr sztuka

- pomidor i cebula to kilkadziesiąc groszy

- ogórki kanapkoweja używam tego typu http://wygodny-market.pl/upload/images/products/big/ROLNIK_Ogorki_kanapkowe_650g_883.jpg, to okolo 6zł ale starczają na conajmniej 10 burgerów albo więcej

- keczup i majonez wielkorotnego użytku też są

- boczek i ser też swoje kosztują ale starczają na wiele użyć (ja zwykle używam tylko część do burgerów a reszte do innych potraw)

- olej? można zaniedbać ile kosztuje łyżeczka oleju? 5gr?

 

 

może troche przesadziłem z tym "4zł" ale tak 5-6zł to spoko, w kążdym razie nieporównywalnie mniej niż w burger-barach gdzie potrafią kosztować 20-30zł

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...