Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzis bylem w Moaburgerze, wzialem BBQ i musze powiedziec, ze to byl chyba najlepszy burger, jaki jadlem w zyciu. Pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms, by glownym skladnikiem hamburgera bylo mieso, a nie bulka. 200g, wiec duzo tego. Swietny sos i dodatki, bulka dobrze spieczona. Ideał za 20zł. Polecam, Jan Wężyk.

 

PS: Dzięki Lucek za towarzystwo ;*

Odnośnik do komentarza

W Moa jadłem ich firmowego hamburgera z, uwaga, burakiem i ananasem. Mistrzostwo świata, od bułki, przez mięsko, po dodatki. Pod koniec trochę przeciekał, ale smak pierwsza klasa. Próbowałem też ich vege burgera (Fava Bean) i tez daje radę. Byłem z rodzina i znajomymi i każdy stwierdził, że były to najlepsze hamburgery jakie dotąd jedliśmy. Na pewno przyjadę ponownie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Jeżeli lubicie ryby to polecam Nort Fish. Obecnie mój ulubiony Fast Food.

 

Imho malo i drogo. Poza tym jak ktos kiedys jadl rybe nad morzem to zarcie NF bedzie czyms w rodzaju paluszkow rybnych.

 

Hehe, pochodzę z nad morza i mogę ci opowiedzieć jak się przygotowuje tam ryby w barach. Gwarantuje, że nigdy więcej już jej nie zjesz. Największa beka to "ryba z nocnego połowu" podczas wakacyjnych limitów...

 

Edit: ktoś z Łodzi poleci dobrą burgerownie? Wiem, że jest Jerry's Burger, Byk Burger i jeszcze coś otworzyli w Offie.

Edytowane przez szaden
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolacja z żoną:

 

- frytki z młodych ziemniaków w skórkach: posolone i po(pipi)e

 

- haburger: mięso mielone, jajko, bułka, mleko, czosnek, różnej maści zioła i przyprawy

 

- sos: jogurt pomieszany z keczupem, tymianek i pietruszka

 

- dodatki: pomidor, ogórek, rukola, szczypiorek, cebula, ser żółty

 

- bułka: bułka niestety z marketu, bo kolacja miała być w miarę szybka

 

PICT0584x.jpg

 

do popicia akurat woda - ale jak najbardziej piwo albo wino z gazowaną wodą jest ok

 

 

;)

Odnośnik do komentarza

Ale ch.ujowo bo smaza tusze na glebokim oleju tylko? Dla mnie wystarczy. Imho lepsze to niz male fileciki w grubej panierce jak w NF. Poza tym sa nad morzem knajpy gdzie rybe przygotowuja na twoich oczach. Takze dal mnie nadal ryba znad morza >> filet z NF. Ale co kto lubi c'nie.

Jako osoba urodzona nad morzem, która spędziła nad nim większość swojego życia i je ryby praktycznie od kiedy pamięta, stwierdzam, że są chu.jowe. Zdaje sobie sprawę, że to coś zupełnie innego niż rybka przygotowana przez moją rodzicielkę i nie powinienem tak porównywać, ale... Kiedy jestem nad morzem to jem u mamy, a nie w barach, w których jadłem nie raz i mam znajomych znających je od kuchni. Głęboki tłuszcz to nic, przede wszystkim jest stary. Nikt nie przejmuje się w nich zasadami BHP i łamie je jak tylko może. Właściciele drżą przed Sanepidem przez pierwsze kilka lat, a potem dają w łapę i nikt nie zagląda do kuchni. Jeśli nawet zagląda to i tak mają wcześniej cynk, żeby się przygotować ;) Ryby są najczęściej nieświeże, głęboko mrożone. W trakcie wakacji nad polskim morzem obowiązuje okres ochronny i raczej nie ma świeżych ryb. Jeżeli są to zdobywane na nielegalu i trochę kosztują, więc właściciele barów wolą kupić mrożone. Bardzo często oszukują klientów na gatunkach. Zamawiasz dorsza, a dostajesz jakąś mirunę czy inną rybę z Wietnamu... Mogę tak pisać długo, naprawdę. Wiem, że jedzenie z Nort Fish nie jest idealne, ale bardzo mi smakuje i stawiam je wyżej niż ryba z baru nad morzem. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez szaden
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...