Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

no nie jest łatwo ale jak sie troche ściśnie to w miare da sie gryźć po kawałku ;)

 

zrobienie go nie jest jakies super trudne, przy odrobinie czasu napisze przepis jak ja to robie, ale polecam też na jutubie wpisać BURGER LAB (dawałem tu filmiki) , to właśnie po obejżeniu tego kanału zaczeły mi wychodzić dobre burgery. wcześniej robiłem od czasu do czasu ale zawsze z marnym skutkiem, a ostatnio wychodza naprawde dobre i pełne smaku :> , mimo że koloś z jutuba jest o kilka klas wyżej ale nawet skopiowanie części jego sposobów daje już dobre efekty :D (wszystkie by było trudno bo używa trudnodostepnych składników i technik)

Odnośnik do komentarza

pakowane zwykle są troche suchawe, ale różnią sie od zwykłych tym że są całe miękkie - tzn łącznie ze skórką, zwykłe bułki wszelkiego rodzaju zwykle mają twardszą chrupiącą skórkę co może być wadą lub zaletą (potrafi przeszkadzać w jedzeniu bo trzeba więcej mocy użyć żeby to przegryźć i wtedy zgniata sie cały środek który wylatuje na boki, te w paczkach albo w maku są całe miekkie i gryząc je nie ściska sie środka tak bardzo)

 

ale niezależnie od tego zarówno te paczkowane jak i różne rodzaje zwykłych można ulepszyć - poprostu trzeba je podsmażyć na tłuszczu na patelni na którym sie smaży mięso

po pierwsze bułka jest ciepła, chrupiąca i soczysta (bez masła potrafi być nieco zapychająca), a po drugie zwykle podczas smażenia mimo że przypieka sie tylko wnętrze które leży na patelni to jednak od ogolnego ciepła na patelni cała reszta troche mięknie wilgotnieje, to jest właśnie sekret - podsmażyć bułke (ale nie na sucho tylko na tej samej patelni co mięso), wtedy nabiera walorów pożądanych w burgerze, jest ciepła, chrupiąca od środka, a z wierzchu nieco wilgotniejsza i bardziej miękka

 

mówie tu zarówno o paczkowanych jak i zwykłych

chociaż co do zwykłych to jest ich tak dużo rodzajów że napewno nie wszystkie sie nadadzą

np nie polecał bym takiej zwykłej kajzerki

kajzerka.jpg

 

bo zwykle są dosyć twarte na zewnątrz i zbite w śordku i nawet podsmarzenie może nie pomóc

polecam raczej troche większe bułki i bardziej puszyste w środku

 

chociaż np chętnie bym spróbował z ciabattą

Ciabatta-3.jpg

 

zwykle mają dosyć twardą miesistą skórkę, ale w środku są pulchne i "dziurawe",. wiec po podsmarzeniu powinny być całkiem dobre (zwłaszcza w smaku, bo mogą nadal z wierzchu być na tyle twardawe że spowodują zgniatanie i wypadanie po bokch całego wkładu)

 

 

te paczkowane to zależy od firmy , niektore są lepsze inne gorsze, ale żeby je jeszcze bardziej zmiękczyć można wrzucić na chwile (dosłownei z 10 sekund) do mikrofali, przed wrzuceniem na patelnie

Odnośnik do komentarza

w niektórych piekarniach sprzedają specjalne bułki do domowych burgerów. są o kilka klas wyżej niż paczkowane, trzeba popytać.

Można też się poświęcić i zrobić samemu (ja czasem piekę do lazanii), tyle że wtedy to już przestaje być "fast" food

Składniki:
(na 4 osoby)

400g mąki pszennej pełne ziarno;
150g mąki tortowej;
150ml mleka;
150 ml wody;
2 łyżeczki cukru;
7g suchych drożdży;
2 łyżki roztopionego masła;
1 łyżeczka soli;
rozmącone jajko;
ziarna sezamu;

Przesiej obie mąki i wsyp do miski miksera z końcówką do wyrabiania ciasta.
Dodaj drożdże, lekko podgrzane mleko, masło, wodę, cukier i sól.
Wyrób gładkie ciasto i pozostaw je do wyrośnięcia pod ściereczką na 45min.
Uformuj 4 bułki podobnej wielkości i odstaw do wyrośnięcia, znów pod ściereczką, na papierze do pieczenia, na kolejne 45min.
Posmaruj bułki rozmąconym jajkiem i posyp sezamem oraz czarnuszką.
Wstaw je do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i piecz 15 minut.



 

Odnośnik do komentarza

yeti kurfa wejdź se na strone mcdonalds.pl i sprawdź, nie masz rączek?

 

 

 

 

a ja rzuce kolejną fote skoro ostatnia sie spodobała, tym razem bardziej klasycznie

2zrq7n9.jpg

 

 

- bułka

-majonez

- cebula

- ogórki pikle

- EDITTT zapomniałem - boczek podsmażony - specjalnie był >boczek - ser - mięsko<, dzięki temu ser bym pomiędzy dwoma ciepłymi składmnikami i sie mógł roztopić)

- ser hohland w plasterkach

- mięsko z roztopionym serem na wierzchu (mielona wołowina z tesco, "100% mięsa w mięsie" , 20% tłuszczu, można też kupic wersje "fit" ktora ma 7% tłuszczu ale ja polecam tą co ma 20%, bo tłuszcz dodaje smaku, i soczystości!!)

- lekki dodatek żurawiny dla smaku

- pomidor

- keczup i majonez

- bułka

 

 

jak widać bułka jest podsmażona, i w poście powyżej opisałem dlaczego jest to tak ważne

 

żurawine kupiłem sobie żeby robić ser smażony w panierce ale okazało sie że jej niewielki dodatek do burgera który też ma w sobie sporo roztopionego sera sprawdza się świetnie :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja (czyt. żona) z takich kupnych to używam np bułke poznańską https://www.google.pl/searchq=bułka+poznańska&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aGV9UvC2K-PZ4AT7zIGwDw&ved=0CAkQ_AUoAA&biw=1024&bih=672

 

tych paczkowanych nigdy, czasami robi bułkę sama ale megato wydłuża cały proceder.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dobra, mam pytanko bule smazysz jednoczesnie z miesem na tej samej patelni czy osobno? Jak osobno to co wtedy z miesem nie stygnie?

 

smażę bułke na tej samej patelni co mięso (i boczek), jednak bułkę wrzucam dopiero na końcu, około minute przed końcem smażenia reszty, gdy dól sie chociaż troche zarumieni to go zdejmuje i zaczynam wykładać wszystkie składniki, na koniec biore górę bułki (wtedy jest już troche bardziej zarumieniona, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić, zależy jak szybko sie układa składniki, ja już w trakcie smażenia mięsa mam wszystko przygotowane i pokrojone więc sprawnie to idzie)

 

dodam jeszcze że zaróno mięso jak i boczek smażę z jednej strony i po przewróceniu na drugą kłade ser na tą strone co sie już podsmażyła, dzięki temu ser sie fajnie roztapia (ja lubie go dużo więc kłade go zarówno na mięso jak i na boczek)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hm zwykle wlasnie podwojny mc royal jest jedyną rzeczą w maku która nie jest sucha bo 2 dosyć grube kawałki miesa nadają soczystości, w sumie właśnie za to go lubie - ma 2 o wiele grubsze niż zwykle kawalki mięsa

 

chociaż ogolnie to preferuje BK znacznie bardziej, ale 2x mcroyal jest poprostu moim ulubionym burgerem w maku (mimo to i tak jest na drugim miejscu względem BK)

w sumie to drugi naprawde dobry burger w maku to big tasty, mial duże grube mięso rozmiarem podobne do burgerów w BK), niestety już dawno go nie było

,

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...