Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

diabel tkwi w szczegolach, jak to mowia. zauwazyliscie ze kiedy snieg topnieje na ubraniu Drake'a te robi sie po drodze mokre? mala rzecz, a cieszy ;)

 

a, i dla wszystkich krzykaczy - tutaj macie kamien milowy w stosunku do innych gier - SNIEG. ten z MW2 nie moze sie rownac. w DF mielismy niepowtarzalna wode, tutaj snieg.

Odnośnik do komentarza

ahahaha widze, ze przylezli Ci co chca byc fajni. Ja tylko o jedno prosze, nie narzucajcie innym swojego zdania. Az tak boli, ze innym sie podoba, a Wy nie widzicie tutaj nic specjalnego? To sie nazywa gust i nie atakujcie tych oczarowanych, bo tak samo moge napisac, ze to Wy macie klapy na oczodolach. Jakie to jest wku.rwiajace, 70 osob jedna po drugiej pisze, ze gra jest bardzo dobra to przyjdzie jeden z drugim i sie dziwi, ze ma inny gust. Jak sie nie podoba to nie, przejdz i zapomnij. W pierwszych recenzjach bylo wiadomo, ze ND nie zrobili nic odkrywczego, po prostu wsadzili najfajniejsze rozwiazania do gry i polaczyli w jedna spojna calosc.

Nie wiedziałem, że nie można wypowiadać się krytycznie na temat gier :thumbsup: To, że 100 osób uważa to i tamto nie oznacza to że ja mam uważać tak samo.

Mi gra również bardzo się podoba ale nie przesłania mi to zdrowego podejścia do tematu i negowania zupełnie głupiego stwierdzenia że przed U2 nie było i po U2 nie będzie lepszych gier.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno: życzyłbym sobie więcej takich polskich lokalizacji. Z początku byłem dość sceptycznie nastawiony ale grając już w samą grę spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. Aktorzy spisują się świetnie, niektóre teksty są nawet niezłe ("zemsta to prawdziwa suka" z ust Drake'a). Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

ahahaha widze, ze przylezli Ci co chca byc fajni. Ja tylko o jedno prosze, nie narzucajcie innym swojego zdania. Az tak boli, ze innym sie podoba, a Wy nie widzicie tutaj nic specjalnego?

Odwróć sobie tezy tej Twojej teorii i sam zadaj sobie pytanie - tak bardzo przeszkadza mi odrębna od mojej opinia o grze, że nie moge jej przyjąć do wiadomości? Gattz napisał co mu sie nie podoba podając swoje argumenty, uczynił to bez jakiegokolwiek najeżdżania na kogokolwiek - ma do tego prawo a Ty masz prawo sie z nim nie zgadzać. Pokaż mi tylko prosze gdzie w jego opinii jest ból spowodowany tym, że innym się podoba, gdzie jest jakakolwiek próba narzucania innym swojego zdania?

 

Żeby nie było - dla mnie U2 to jak do tej pory jest najlepsza gra jaką grałem w tym roku ale dzieli to miano wspólnie z Batmanem AA. Jednak doskonale rozumiem, że Gattzowi może sie nie podobać cover system i to jak spawnują sie wrogowie. A argument o tym, że nie można sobie wybrać trybu multi w jaki sie chce grać uważam za słuszny; sam dodałbym jeszcze, że nie rozumiem dlaczego nie widze jaki będzie poziom coopa zanim gra w ogóle wystartuje... dość mam przechodzenia po raz dwudziesty nepalu na easy (wszyscy wybierają nepal bo jest najkrótszy), do tej pory (mam 15 lvl, nabity głonie na graniu "coop objectives") matchmaking znalazł mi JEDNĄ gre na hardzie.

 

Swoją drogą puchary też są żałosne, 50% to "zabij iluś tam wrogów z określonej broni". Zero polotu.

 

 

Anyway, weżcie na wstrzymanie ludzie, po to jest forum, żeby się dzielić opiniami. A że komuś U2 się nie podoba tak jak Wam? I dobrze, dzięki temu świat jest ciekawszy.

Odnośnik do komentarza

W Uncharted 2 co prawda jeszcze nie gralem (tylko w bete multi), ale z Gattzem sie raczej zgadzam.

Badz co badz - nie musze w ta gre zagrac, zeby widziec, ze to wersja "bigger, better more badass" pierwszej czesci.

W swojej kategorii z pewnoscia jest to gra wybitna (tak samo zreszta jak jedynka - fun 100x wiekszy niz w takim Call of Duty / Killzone) - ale nie odkrywa kola na nowo.

 

Dla mnie gra roku jest Demon's Souls - gra unikalna, nietypowa, z ciekawymi rozwiazaniami. Jak dla mnie - jedna z najlepszych gier w jakie gralem. Tworcy tej gry poszli pod prad. Podjeli sie ryzyka wydania gry na maxa nie-mainstreamowej, i na dodatek osiagneli sukces. Bez mainstreamu.

Szkoda, ze gra nie ukazala sie w Europie - wiec wiekszosci z was nie bedzie dane w nia zagrac, a jedynie zapalency podejma sie sprowadzenia.

 

Nie wiem, moze poprostu te wszystkie strzelanki poprostu mi sie przegraly, wiec bardziej cenie sobie gry prezentujace inny charakter rozgrywki.

Odnośnik do komentarza

Bylo nudno az nie przyszedl ktos i nie napisal fajnych rzeczy ;]

 

Najzabawniejsze jest to ze w wiekszosci ma racje, ale to niczego nie zmienia. 'Wady' ktore wypisal to sa standardowe cechy 95% produkcji wypuszczonych na konsole obecnej generacji, ale szukanie drugiego dna w badz co badz grze akcji jest dosc glupie...

 

W ten sposob mozna opisac kazda strzelanke, nic tylko strzelasz i strzelasz. U2 oferuje, w przeciwienstwie do U1 bardzo zroznicowany gameplay. Nie chce rzucac tutaj spoilerami ani pisac w tagach bo to sensu wiekszego nie ma, ale kazdy kto narzeka na slabo zroznicowany gameplay powinien sie mocno zastanowic CO dla niego jest zroznicowane, a juz tym bardziej w sequelu.

 

Oczywiscie U2 idealem nie jest, tak samo jak niektorzy jestem bardzo zawiedziony trophy, ale historia opowiedzana w single player jest epicka i nie bylo nic bardziej epickiego od czasow God of War, oczywiscie w kwestii prezentacji...

 

Ja rowniez nie uwazam U2 za najlepsza gre tej generacji (bo Demon's Souls leci do mnie i nei sprawdzilem go w akcji ;) ), ale niewatpliwie jest to nieprawdopodobne przezycie dla kazdego, czego dowodem jest to ze rownolegle do grania na hard dla siebie, przechodzilem gre na easy/very easy (aby rozgrywka byla plynna) dla mojej dziewczyny, ktora ogladanie U2 traktowala jako swietna rozrywke zblizona do ogladania filmu...

Nie zapominajcie tez ze tytul GOTY nalezy sie nie grze ktora ja lubie, tylko najlepszej grze roku. W to wszystko wlicza sie masa elementow, ale koniec koncow to i tak kwestia gustu. U2 jest genialna gra i kazdy kto w nia nie zagra, traci niesamowite doswiadczenie.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Wpadło kilku kolesi do tematu, napisali że gra nie zasługuje do miana gry roku podając powód "to wszystko już było" w dodatku nie podając żadnych konkretnych argumentów, po czym napisali że grą roku będzie MW2 :D. Idąc tym tokiem myślenia MW2 też nie zdobędzie tytułu gry roku bo "to wszystko już było" w MW, więc jaka jest tutaj logika? W tym wypadku przeważą gusta osobiste - jednemu podoba się U2 a innemu MW2 a innemu jeszcze coś innego ale jedno jest pewne, seria Uncharted to najlepsza seria gier przygodowych na konsolę obecnej generacji i na chwilę obecną żaden tytuł jej tego nie odbierze.

 

Moja ocena gry to 11/10, fabuła, klimat, grafika to masakra!!

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytania dwa. Pewnie są to pytania w stylu "każdy to wie i jest to oczywiste",ale i tak je zadam... Czy w coopie można tak jak w walkach drużynowych ustalić sobie postać jaką się gra? Drugie to czy można zmienić domyślne bronie z którymi się zaczyna mecz?

Apropo dlc, nie wiecie czy będą jakieś skórki do kupna, bo wydaje mi się(wiem, że wydziwiam) że jest ich trochę mało...

 

ps. Grę ukończyłem dziś, dla mnie pierwsza klasa.

 

 

Aczkolwiek przy potworach(zanim sie wyjaśniło kim są) pojawiło się uczucie dejavi i pytanie czy nie mogli wykombinować czegoś innego?

 

Odnośnik do komentarza

Wpadło kilku kolesi do tematu, napisali że gra nie zasługuje do miana gry roku podając powód "to wszystko już było" w dodatku nie podając żadnych konkretnych argumentów, po czym napisali że grą roku będzie MW2 :D. Idąc tym tokiem myślenia MW2 też nie zdobędzie tytułu gry roku bo "to wszystko już było" w MW, więc jaka jest tutaj logika? W tym wypadku przeważą gusta osobiste - jednemu podoba się U2 a innemu MW2 a innemu jeszcze coś innego ale jedno jest pewne, seria Uncharted to najlepsza seria gier przygodowych na konsolę obecnej generacji i na chwilę obecną żaden tytuł jej tego nie odbierze.

 

Moja ocena gry to 11/10, fabuła, klimat, grafika to masakra!!

O każdej obecnej grze można napisać "wszystko już było". Chodzi o to żeby przedstawić to co wszystko było w taki sposób żeby wszyscy napisali "tego jeszcze nie widzieliśmy". Pokazał to Call of Duty 4 i pokazał to Uncharted. Co do MW2: jak ktoś nie trawi fps nie zrozumie o co chodzi z tym całym Call of Duty 4.

Odnośnik do komentarza

a ja powiem tak: ratchet>u2. oba sa liniowe gdzie idzie sie jedna waska sciezka, oba sa latwe, oba ladne graficznie ale ratchet ma wiecej rodzaji przeciwnikow, bronie ktore sie lvluja wiec jest sens uzywac roznych niz "bo mi brakuje do trofeum", bronie sa fajniejsze i ciekawsze i jest ich wiecej, dostosowuje sie bron do przeciwnika a nie jak w u2 wszystko na wszystkich daje rade. tylko cover zastapili unikami i skokami. to na tyle jesli chodzi o gry akcji

 

 

 

 

a na powaznie. nikogo nie nominuje do goty bo rok sie jeszcze nie skonczyl a nie jestem jasnowidzem zeby wiedziec wszystko o grach ktore jeszcze nie wyszly. 

 

co do gry generacji to tez na to za wczesnie. jesli chodzi o obecna to zdaje sie ze cod4 sie do niej zalicza. rowniez filmowy klimat i single po prostej lini ale klimat o wiele lepszy (skradanie sie po polu po katastrofie helikoptera, ucieczka ze szturmowanej farmy, misja sniperska, big nuke itp) rozgrywka bardziej dynamiczna i efektowna, lepszy imho design lvli (mniej liniowe), pierwsza gra w ktora gralem gdzie penetracja pociskow byla taka fajna i multi ktore przyciaga na miesiace, lepsze tryby gry, mozna grac w tryb ktory sie chce bez glosowania miedzy dwoma random. czy mw2 bedzie najlepsza gra tego roku nie wiem. wiem za to ze cod4 jest jak dla mnie nadal lepszy od u2 i bardziej mu sie nalezy tytul gry generacji. grafika to nie wszystko. fun i zywotnosc z kolei juz tak.

 

 

 

 

ps. w dzisiejszej sesji multi matchmaking rozdzielil mnie od mojego m8 z ktorym bylem w party. no zeby w trybach nastawionych na teamwork rozdzielac znajomych z voicechatem do przeciwnych teamow to zal.

 

ps2. czy ktos jeszcze uwielbia "epickie historie" gdzie glowny bohater odwala czarna robote z wlasnej woli by ratowac swiat przed "tym zlym" chociarz jest caly czas wiadomo ze gdyby tego nie robil to "ten zly" by nigdy i tak nie wygral? faktycznie fabula na 11/10 :D

 

 

Odnośnik do komentarza

W Uncharted 2 co prawda jeszcze nie gralem (tylko w bete multi), ale z Gattzem sie raczej zgadzam.

Badz co badz - nie musze w ta gre zagrac, zeby widziec, ze to wersja "bigger, better more badass" pierwszej czesci.

W swojej kategorii z pewnoscia jest to gra wybitna (tak samo zreszta jak jedynka - fun 100x wiekszy niz w takim Call of Duty / Killzone) - ale nie odkrywa kola na nowo.

 

Dla mnie gra roku jest Demon's Souls - gra unikalna, nietypowa, z ciekawymi rozwiazaniami. Jak dla mnie - jedna z najlepszych gier w jakie gralem. Tworcy tej gry poszli pod prad. Podjeli sie ryzyka wydania gry na maxa nie-mainstreamowej, i na dodatek osiagneli sukces. Bez mainstreamu.

Szkoda, ze gra nie ukazala sie w Europie - wiec wiekszosci z was nie bedzie dane w nia zagrac, a jedynie zapalency podejma sie sprowadzenia.

 

Nie wiem, moze poprostu te wszystkie strzelanki poprostu mi sie przegraly, wiec bardziej cenie sobie gry prezentujace inny charakter rozgrywki.

 

O tak, to jest mój człowiek :D Odpaliłem Uncharted 2, przeszedłem parę chapterów(chyba jestem w 8 albo 9) i wróciłem do DS'a(mimo że mam już 50h +), bo boss z 3-1 nie daje mi spokoju :D Nie ujmując nic U2, jest to świetna gra, piękna graficznie, przyjemna rozgrywkowo i na pewno zasługuje na wszystkie oceny jakie dostaje, ale jest to tylko ulepszona wersja jedynki. Różnica między gramy pokroju Uncharted 2 i Demon's Souls jest podobno do różnicy między filmami Skarb Narodów i Pulp Fiction. Jeden nastawiony na bezstresową rozrywkę, a drugi trochę ambitniejszy wymagający większego zaangażowania, lecz nie nam oceniać co kto woli bardziej. Te dwie gry/filmy są skierowane do dwóch przeciwnych sobie grup odbiorców, więc jedyne co można powiedzieć to to, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza

co do gry generacji to tez na to za wczesnie. jesli chodzi o obecna to zdaje sie ze cod4 sie do niej zalicza. rowniez filmowy klimat i single po prostej lini ale klimat o wiele lepszy (skradanie sie po polu po katastrofie helikoptera, ucieczka ze szturmowanej farmy, misja sniperska, big nuke itp) rozgrywka bardziej dynamiczna i efektowna, lepszy imho design lvli (mniej liniowe), pierwsza gra w ktora gralem gdzie penetracja pociskow byla taka fajna i multi ktore przyciaga na miesiace, lepsze tryby gry, mozna grac w tryb ktory sie chce bez glosowania miedzy dwoma random. czy mw2 bedzie najlepsza gra tego roku nie wiem. wiem za to ze cod4 jest jak dla mnie nadal lepszy od u2 i bardziej mu sie nalezy tytul gry generacji. grafika to nie wszystko. fun i zywotnosc z kolei juz tak.

mniej liniowy design leveli? swietnie. modern warfare to przyklad na maksymalnie liniowa rozgrywke i pod nia zaprojektowane levele.

 

ps2. czy ktos jeszcze uwielbia "epickie historie" gdzie glowny bohater odwala czarna robote z wlasnej woli by ratowac swiat przed "tym zlym" chociarz jest caly czas wiadomo ze gdyby tego nie robil to "ten zly" by nigdy i tak nie wygral? faktycznie fabula na 11/10 :D

musisz uratowac swiat przed tym zlym, wszyscy gina, tylko ty przezywasz. swiat uratowany! przypomina ci to cos? stary, jestem wielkim fanem Modern Warfare, kilkukrotnie ja przechodzilem, ale podajesz naprawde liche argumenty. nie wyznaczajmy gry tej generacji na podstawie U2. na PS3 moze pojawi sie jeszcze Uncharted 3, ktory bedzie jeszcze lepszy od Among Thieves. jeszcze wiele gier przed nami, ktore na to miano zasluza.

 

poza tym, stary, przykladaj uwage do tego jak piszesz. boli mnie, kiedy czytam jak polak tak kaleczy pisownie w swoim jezyku. przez cale zycie musisz nauczyc sie perfekcyjnie jednego jezyka, nie mozesz tego zrobic? naprawde?

 

 

Slupek, racja. warto zajrzec do dziennika, bo wykonany jest ze znanym dla Drake'a humorem ;)

Odnośnik do komentarza

 

mniej liniowy design leveli? swietnie. modern warfare to przyklad na maksymalnie liniowa rozgrywke i pod nia zaprojektowane levele.

liniowa jest ale mimo wszystko szturmujac taka farme moge sobie wybrac w jakiej kolejnosci oczyszczam domki, jest zaprezentowany jakis wybor dla gracza ktoredy chce isc, w u2 99% to waski most na ktorym ktos stoi, jedna sluszna droga (1% to stealth gdzie moge wybrac czy chce isc jedyna sluszna kolejnoscia zabijania po cichu czy zaczac strzelac).  

 

 

 

nie wyznaczajmy gry tej generacji na podstawie U2. na PS3 moze pojawi sie jeszcze 

pewnie dlatego napisalem "na to jeszcze za wczesnie"

 

 

 

 

ps. o fabule mw mozna powiedziec przynajmniej ze trzymala sie kupy. w u2 gdyby drake poszedl do domu i wypil kawe to "ten zly" by nic nie zdzialal. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

U2 jest fajne, dobrze się przy nim bawiłem, ale jak wbiję platynę to idzie na pchli targ (mała reklama:P). Poprostu po przejściu dwa razy nie ma do czego wracać, tak jak filmy na którymi jest inspirowana.

 

@ VoytecCFC

 

Chłopie sam kaleczysz język polski, a innym wytykasz błędy (zdania zaczyna się z dużej litery, brak polskich liter).

Odnośnik do komentarza

Panowie znalazłem bug'a z tarczą, mianowicie podczas trzymania tarczy, wystrzelcie parę nabojów z pistola, stańcie na jakieś broni, takiej której niema Nathan, że by była opcja podniesienia jej trójkątem. A następnie zróbcie tak, R2(przeładowanie) szybko wciśnijcie trójkąt, a później L1 (celowanie) i zobaczcie co się stanie, można też zrobić tak R2, Trójkąt, wyrzucenie tarczy i L1. Nathan trzyma nie widzialną broń, może celować ale nie strzelać bo z czego :P

 

Ciekawe czy ma to jakieś zastosowanie w multi.

Odnośnik do komentarza

liniowa jest ale mimo wszystko szturmujac taka farme moge sobie wybrac w jakiej kolejnosci oczyszczam domki, jest zaprezentowany jakis wybor dla gracza ktoredy chce isc, w u2 99% to waski most na ktorym ktos stoi, jedna sluszna droga (1% to stealth gdzie moge wybrac czy chce isc jedyna sluszna kolejnoscia zabijania po cichu czy zaczac strzelac).

 

sporo prawdy w tym co mowisz, lecz nie zgodze sie z tym do konca ;) w Among Thieves poza "wielka rozpierduchą" jest wiele momentow, w ktorych mozna przeciwnikow zgubic i rozegrac etap "po cichu."

 

 

ps. o fabule mw mozna powiedziec przynajmniej ze trzymala sie kupy. w u2 gdyby drake poszedl do domu i wypil kawe to "ten zly" by nic nie zdzialal. 

a co do fabuly, to

pod koniec, w Tybecie, Lazarevic potrzebuje Drake'a pomocy w dostaniu sie do Szambali, lecz wczesniej wcale tak nie bylo. gdyby w Nepalu Nathan poszedl na kawe, spier.dolilby sprawe i Lazarevic predzej czy pozniej Szambale by odnalazl.

 

 

to co mnie urzeklo w obu czesciach Uncharted to wlasnie humor, miejscowki i zmieszanie prawdziwych lokacji z fikcyjnymi, budujac na tym fabule rodem ze "Skarbow Narodow". lecz te fikcyjne to nie wyssane z palca tylko pewnego rodzaju legendarne miejsca.

 

ach, no i ta muzyka...

 

@ VoytecCFC

Chłopie sam kaleczysz język polski, a innym wytykasz błędy (zdania zaczyna się z dużej litery, brak polskich liter).

nie uzywam zbyt czesco duzych liter i polskich znakow z lenistwa. co do nazw wlasnych to owszem, lecz nie zawsze chce mi sie wcisnac Alt czy Shift podczas pisania ;) nie kalecze tym jezyka.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...