Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby dało radę, to już dawno bym to zrobił i nie zawracał nikomu dupy ;) U1 podobnie jak i kilka innych gier nie da rady upscallować do 1080p i własnie dlatego pytam jak jest z U2.

wyłącz wszystkie haczyki przy rozdzielczościach i zostaw tylko ten przy 1080p- to wymusi puszczenie grę w tym trybie.Jeśli odpali w full hd to wypas,jeśli nie to znaczy definitywnie,że nie da rady upscallować U2 to 1080p

Odnośnik do komentarza

Przecież napisałem, że U1 nie da rady upscallować. U2 jeszcze nie mam i dlatego pytam, chociaż z tego co pamiętam, to betę dało radę puścić w 1080p. Może to dziwne pytanie, ale mój Szajsung nie kocha się z 720p puszczonym po hdmi/dvi z PS3 i ucina krawędzie obrazu, mimo, że to te same proporcje. OK, żeby nie było więcej zamieszania, to sprecyzuję moje pytanie. Czy próbował ktoś odpalić Uncharted 2 upscallowane do 1080p? Nie obchodzi mnie w jakiej rozdziałce hula gra, jak w grze wymusić 1080p itd, bo to wszystko wiem ;) Ale dzięki za chęci do pomocy.

Odnośnik do komentarza

kurde wszyscy tak zachwalają Uncharted a ja muszę czekać na obniżkę bo na razie nie stać mnie na nią:confused: a tak z innej beczki, jestem ciekawy jaki będzie przeskok jakościowy między 1 a 3 , przy Crashu czy Jak&Dexter różnice były ogromne no ale tego się dowiem z jakiś czas, puki co trzeba jakoś dwójeczkę załatwić:P

Odnośnik do komentarza

Myślę że między 2 a 3 będzie jednak mniejszy przeskok graficzny niż w przypadku 1 a 2 jaki mamy teraz. Tak właśnie było w Jaku. Co nie zmienia faktu, że nawet leciutko podszlifowany silnik z Among Thieves dalej będzie najprawdopodobniej najwydajniejszym graficznie silnikiem na konsolach obecnej generacji. Wystarczy popatrzeć chociażby na Uncharted jedynkę, która po dziś dzień stanowi jeden z najładniejszych tytułów na Ps3 i na konsole w ogóle!

 

Ciekawi mnie natomiast jak inni twórcy się rozwiną w tym aspekcie. Wiemy, że przez najbliższe kilka, kilkanaście miesięcy na horyzoncie poza GT5 nie szykuje się nic ładniejszego od przygód Drake'a. Sorry Heavy Rain, sorry Gow3 ale nie sądzę aby te dwa tytuły przebiły to co dokonało Naughty Dog.

 

Inaczej ma się natomiast sprawa z "tworzącym się" Killzone 3. Wiemy że dwójka pokazała że można wygenerowac na ps3 naprawde realistyczną grafikę z ogromną dbałością o detale. Dla mnie to na równi z U2 dalej jest najładniejszą gra na konsole obecnej generacji. Podszlifowany silnik tego tytułu może dać niesamowite efekty.

 

Crytek ze swoim Cry Engine 3 również może ostro namieszać. Już tech dema, jeśli to nie jest ściema to prezentują naprawdę wysoki poziom. Podobno CE3 jest juz gotowe i teraz tylko możemy czekać na tytuły pisane na tym silniku.

 

Wcześniej myslałem że Insomniac ze swoim Resistance 3 również może pokazać pazur (dwójka nawet go gdzieś tam, w niektórych momentach pokazywała) ale po obczajeniu demka nowego ratcheta zdaje się że twórcy utknęli w martwym puncie i silnik nie został mocno rozbudowany w stosunku do ich poprzednich wersji. Mogę się oczywiście mylić.

Ps. Wyobrażacie sobie Resistance 3 na silniku Cry Engine 3? Ciekawe jak by to mogło wyglądać.

 

I na końcu zostawiłem sobie chyba największą niewiadomą. Rage od Id Software. Nie chce mi się wierzyć że obecne konsole pociągną tę grę na takim samym poziomie co najnowsze PC. Bardzo chciałbym się mylić i już U2 pokazuje że w tych konsolach ( a przynajmniej w Ps3) drzemie jeszcze sporo nieodkrtych mocy ale jednak Rage stanowi coś więcej IMO.

 

Tyle moich przemyśleń;p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

:yahoo:platinum_0.png:yahoo:

 

Myślałem,że na Crushing będzie hardkorowo,ale poszło szybko i łatwo o dziwo :D

:good:

gratulacje

moja pierwsza platyna jak będzie to też tylko tutaj tzn w U2

 

no i może w U1 jak mi kolo odda (po powrocie z Afganu czyli za jakieś 6 m-cy :confused:

 

kurde wszyscy tak zachwalają Uncharted a ja muszę czekać na obniżkę bo na razie nie stać mnie na nią:confused: a tak z innej beczki, jestem ciekawy jaki będzie przeskok jakościowy między 1 a 3 , przy Crashu czy Jak&Dexter różnice były ogromne no ale tego się dowiem z jakiś czas, puki co trzeba jakoś dwójeczkę załatwić:P

 

stać cię stać - trzeba zacisnąć pasa (fajki, piwko 0ut for a while) i będzie Twoja. Tudzież czekać na platynę, która wg mnie powinna ukazać się już niebawem skoro gra się tak za(pipi)iście sprzedaje...

co do przeskoku... hmm w tej chwili ciężko mi coś wydumać ale chłopaki z Naughy Dog pewnie już wiedzą 8). Bo generalnie dla mnie może ukazać się to samo (chodzi o gameplay) tylko scenariusz musi być równie dobry. Bo grając w U2 to jak czytać jedną z lepszych książek :yes:

Edytowane przez Grigori
nie piszemu post pod postem; używamy opcji edycji
Odnośnik do komentarza

Killzone3 może naprawdę graficznie ponownie wyznaczyć standardy i może byc taka różnica jak między U1 i U2.

 

W making of na płycie Naughty Dog wspomina,że U2 nie byłby możliwy gdyby nie U1-na potrzeby U1 skupiali się głównie na tworzeniu enginu i okiełznaniu cella zostawiając inne rzeczy na dalszym planie.Na potrzeby drugiej części wszystko się odwróciło-to była tylko optymalizacja kodu a cała para poszła w warstwę artystyczną i tym podobne.Podobnie będzie wg mnie w Killzone2-jak wiemy lwią część developingu tej części zajęło im opracowywanie wydajnego enginu.Zoptymalizowanie go i dodanie efektów do K3 to będzie pikuś w porównaniu do pisania enginu od nowa.Zresztą twórcy nawet przy beyound the bullet wspominali,że ta pokazówka ma parę rozwiązań które nie zdążyli zaimplementować do K2.

 

A Rage choć na bank będzie ładny na konsolach to chyba nie ma osoby która myśli,że ten tytuł będzie wyglądać zbliżenie do obecnych screenów i filmików z super PC-tekstury,detale itp pójdą na łeb i szyję by było płynnie :P

 

A CryEngine3 nie jest wcale taki niewiarygodny-w ostatniej pokazówce wyraźnie oddzielili pokaz ps3 i x360 od prawdziwych graficznych cudów podpisanych "next gen". Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądała na tym gra,a nie jakieś tech demo bo niestety boję się,że ostatecznie to będzie wyglądało jak Far Cry2 z ciut lepszą fizyką i destrukcją.

 

Platyna wymaga uplyniecia odpowiedniej ilosci czasu od premiery gry... A nie tylko i wylacznie ilosci sprzedanych kopii.

 

powiedz to Rockstar i IW bo Modern Warfare i GTA4 choć prawie 2 lata na rynku to dalej próżno ich w platynie szukać :P baa CoD4 dalej schodzi grubo powyżej 100zł :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

niby jak na warunki ps3 to wynik dobry(najlepszy wynik ze wszystkich exów z wewnętrznych oddziałów Sony) to jednak prawdę powiedziawszy gdyby ta gra w takiej formie wyszła na x360 to by pewnie z 2-3 bańki były w tydzień.

 

Szkoda,że nawet tak genialna gra z takimi recenzjami nie jest w stanie zachęcić dość dużą już liczbę użytkowników ps3 do szturmu na sklepy

Odnośnik do komentarza

niby jak na warunki ps3 to wynik dobry(najlepszy wynik ze wszystkich exów z wewnętrznych oddziałów Sony) to jednak prawdę powiedziawszy gdyby ta gra w takiej formie wyszła na x360 to by pewnie z 2-3 bańki były w tydzień.

 

Szkoda,że nawet tak genialna gra z takimi recenzjami nie jest w stanie zachęcić dość dużą już liczbę użytkowników ps3 do szturmu na sklepy

Powiedziec Ci co ich zacheci?

 

FFXIII ktory w Japoni sprzeda miliony + ps3 = wiecej ps3 w japoni wiecej gier coraz wiecej japonczykow kupi kolejne gry,

Potem GT5- seria kochana przez japonczykow,

Odnośnik do komentarza

NIe wiem czy moj przypadek jest odosobniony czy tez nie... a mianowicie:

przeszedlem przed chwila U2 na crushing i co??.... (pipi) trofeum nie wskoczylo...

nie przechodzilem chapterow po kolei tylko njapierw 26 a pozniej wszystkie po kolei i po przejsciu 25 nic sie nie pojawilo mimo tego ze w menu mam zaliczone wszystkie chaptery na crushing. Dodam ze rowniez w 1 czesci mialem problemy z tym ze nie chcialy mi wskakiwac trofea w 2 czesci to juz 2 raz (po steel fist master).

Nie wiem o co chodzi czemu to nie chce sie odblowowac??

Odnośnik do komentarza

no i dales sobie sam odpowiedz. nie wazne czy przez Chapter Select czy przez New Game - musisz zachowac ciaglosc. od 1 do 26 chapteru przejsc cala gre. najpierw sprobuj przejsc po tych 25 rozdzialach ten 26, ale najprawdopodobniej musialbys skasowac save'a i przejsc ja jeszcze raz na Crushing. mam nadzieje ze masz osobnego save'a, na ktorym przeszedles gre na Hard z odblokowanym Crushingiem.

Odnośnik do komentarza

no i dales sobie sam odpowiedz. nie wazne czy przez Chapter Select czy przez New Game - musisz zachowac ciaglosc. od 1 do 26 chapteru przejsc cala gre. najpierw sprobuj przejsc po tych 25 rozdzialach ten 26, ale najprawdopodobniej musialbys skasowac save'a i przejsc ja jeszcze raz na Crushing. mam nadzieje ze masz osobnego save'a, na ktorym przeszedles gre na Hard z odblokowanym Crushingiem.

 

no to ładnie jesli bede musial przechodzic od poczatku to to chyba sie za(pipi)ie...

Niestety nie mam zachowanego save'a po tym jak odblokowalem crushing.

Odnośnik do komentarza

no i dales sobie sam odpowiedz. nie wazne czy przez Chapter Select czy przez New Game - musisz zachowac ciaglosc. od 1 do 26 chapteru przejsc cala gre. najpierw sprobuj przejsc po tych 25 rozdzialach ten 26, ale najprawdopodobniej musialbys skasowac save'a i przejsc ja jeszcze raz na Crushing. mam nadzieje ze masz osobnego save'a, na ktorym przeszedles gre na Hard z odblokowanym Crushingiem.

 

no to ładnie jesli bede musial przechodzic od poczatku to to chyba sie za(pipi)ie...

Niestety nie mam zachowanego save'a po tym jak odblokowalem crushing.

chetnie przeszedlbym to za ciebie. uwielbiam tego singla ;)

Odnośnik do komentarza

no i dales sobie sam odpowiedz. nie wazne czy przez Chapter Select czy przez New Game - musisz zachowac ciaglosc. od 1 do 26 chapteru przejsc cala gre. najpierw sprobuj przejsc po tych 25 rozdzialach ten 26, ale najprawdopodobniej musialbys skasowac save'a i przejsc ja jeszcze raz na Crushing. mam nadzieje ze masz osobnego save'a, na ktorym przeszedles gre na Hard z odblokowanym Crushingiem.

 

no to ładnie jesli bede musial przechodzic od poczatku to to chyba sie za(pipi)ie...

Niestety nie mam zachowanego save'a po tym jak odblokowalem crushing.

chetnie przeszedlbym to za ciebie. uwielbiam tego singla ;)

Jasne, tak się tylko mówi ale co innego byś pisał gdyby po ukończeniu crushing'a nie pojawiło by Ci się trofeum w asyście słodkiej melodyjki :P

Odnośnik do komentarza

ludzie robią już fajne nagrywki z replayów multiplayera

 

co do samej gry to wszystko już zostało powiedziane, dla mnie to jest na chwile obecną GOTG i nie widzę innego kandydata, może Heavy Rain albo Last Guardian (obie będą chciały grac na emocjach więc może może) zaskoczą ale nie sądzę żebym miał większy wytrzeszcz niż przy Uncharted Zwei.

Odnośnik do komentarza

no i dales sobie sam odpowiedz. nie wazne czy przez Chapter Select czy przez New Game - musisz zachowac ciaglosc. od 1 do 26 chapteru przejsc cala gre. najpierw sprobuj przejsc po tych 25 rozdzialach ten 26, ale najprawdopodobniej musialbys skasowac save'a i przejsc ja jeszcze raz na Crushing. mam nadzieje ze masz osobnego save'a, na ktorym przeszedles gre na Hard z odblokowanym Crushingiem.

 

no to ładnie jesli bede musial przechodzic od poczatku to to chyba sie za(pipi)ie...

Niestety nie mam zachowanego save'a po tym jak odblokowalem crushing.

chetnie przeszedlbym to za ciebie. uwielbiam tego singla ;)

Jasne, tak się tylko mówi ale co innego byś pisał gdyby po ukończeniu crushing'a nie pojawiło by Ci się trofeum w asyście słodkiej melodyjki :P

poniekad wiem co czuje ;) w U1 nie zrobilem update'a i przeszedlem gre na hard, zdobywajac przy tym mase medali. potem zeby zdobyc platyne, przechodzilem gre jeszcze 2 razy. fakt, bylem poirytowany, ze przez nie zrobienie update'u nie zdobylem zadnego trofeum, ale ochlonalem i pozostala mi juz tylko przyjemnosc z gry ;)

 

Sprobuj przejsc jeszcze raz 26 na crushing, moze sie odblokuje. Generalnie caly system save jest imo z(pipi)ony zarowno w U1 jak i w U2. Tworzenie kazdej nowej gry na innym save, gdzie dodatkowo mozna w kazdym momencie wybierac inny chapter, ktory tez wola o nowy save, problemy z trophy itd itp, to straszny idiotyzm jest. :(

fakt. system troche skopczyli.

Odnośnik do komentarza

Weź new game i zacznij bez skarbów i medali. Nie musisz zaczynać żadnego nowego save.

Dokładnie nie ma co kombinować z usuwaniem sejwa, ta technika jest pewna. Co do ułomności systemu sejwowania to ja nie widze problemu, wystarczy zapisać na starym sejwie i wszystko będzie śmigac, poziomy można zmieniać i jeden sejw wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...