Skocz do zawartości

Uncharted: Drake's Fortune


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam na razie dostępu do neta w konsoli. Czyli nie mogę ściągnąć patcha. Czyli jak już go sciagne to będę musiał wszystko przechodzić od nowa? Czy np. jak zasejwuje przed końcem gry to potem zaliczy mi chociaż trophy za przejście?

Na 99 % nie zaliczy.

Pograj narazie w coś innego, albo zalicz gre na normal, potem i tak byś przeszedł gre drugi raz dla trophy :D

Odnośnik do komentarza

No tak, ale jak przejdziesz na hard to odblokujesz medale w grze, a po wgraniu patcha nie dostaniesz trophy za np headshoty, tylko za przejscie na crushing, bo medale beda juz w grze. A jestem pewien, że trophy jest naliczane jak odblokowuje sie dany medal i gra nie prowadzi osobnych podliczeń twoich osiągnięć....

 

Moja rada, zostaw grę i weź coś innego do czasu jak ściągniesz patcha.....

Odnośnik do komentarza
No tak, ale jak przejdziesz na hard to odblokujesz medale w grze, a po wgraniu patcha nie dostaniesz trophy za np headshoty, tylko za przejscie na crushing, bo medale beda juz w grze. A jestem pewien, że trophy jest naliczane jak odblokowuje sie dany medal i gra nie prowadzi osobnych podliczeń twoich osiągnięć....

 

Moja rada, zostaw grę i weź coś innego do czasu jak ściągniesz patcha.....

Przy starcie nowej gry gra pyta czy uwzględniać zdobyte wcześniej medale.

 

Zresztą - i tak po raz pierwszy już dziś przeszedłem. Chwilowo nie mam poza Uncharted w co grać, poza tym gra jest tak dobra ze ciezko ja odstawić. Świetna fabuła(dobre postacie - Drake jako główny bohater daje radę), no i grafika, która świetnie sie z tym wszystkim komponuje. Koncowka - iscie filmowa. W równie klimatyczna produkcję dawno nie grałem - 'dwójka' ma u mnie pre-order jak w banku.

Odnośnik do komentarza

Wczytałem sobie pierwszy level na hardzie(bo na easy i normalu nie w kij pierdział - 2 strzały zabijają, ale po jednym nie zabija cios kwadratem). No i zabijam wszystkich tych piratów, którzy wchodzą z łódek na pokład - z sześciu, siedmiu zabijam niby tak jak trzeba i ani jedno ani drugie trofeum nie wpada. W ogóle próbowałem wczytywać inne levele i ciężko tak władować w deliwkenta ołów, żeby raczył zejść po jednym ciosie. Często jest właśnie tak, że 2-3 strzały zabijają, ale przy jednym mniej nie chce zejść po strzale z piąchy.

 

Byłbym wdzięczny za ewentualne wskazówki.

 

EDIT: Ha, już wiem, to całe Steel FIst to kombos i nie można do delikwenta przycelować. Jakoś to przeoczyć musiałem. Link do wideo, gdzie jest pokazane jak to zrobić - http://pl.youtube.com/watch?v=W9iIfBMPjLQ

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza
Wczytałem sobie pierwszy level na hardzie(bo na easy i normalu nie w kij pierdział - 2 strzały zabijają, ale po jednym nie zabija cios kwadratem). No i zabijam wszystkich tych piratów, którzy wchodzą z łódek na pokład - z sześciu, siedmiu zabijam niby tak jak trzeba i ani jedno ani drugie trofeum nie wpada. W ogóle próbowałem wczytywać inne levele i ciężko tak władować w deliwkenta ołów, żeby raczył zejść po jednym ciosie. Często jest właśnie tak, że 2-3 strzały zabijają, ale przy jednym mniej nie chce zejść po strzale z piąchy.

 

Byłbym wdzięczny za ewentualne wskazówki.

 

EDIT: Ha, już wiem, to całe Steel FIst to kombos i nie można do delikwenta przycelować. Jakoś to przeoczyć musiałem. Link do wideo, gdzie jest pokazane jak to zrobić - http://pl.youtube.com/watch?v=W9iIfBMPjLQ

Dzięki za ten link, 4 stycznia wracam do domu to odrazu sprawdzę to trophy :D

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

da się jakoś przejść grę na poziomie Crushing bez wcześniejszego przejścia na Hard? właśnie przechodzę grę drugi i właściwie to zostało mi zaliczenie wymaganej liczby zabitych z dwóch broni (to akurat banał) i kilka treasures do kompletu, z tym że gram na normal a wcześniej grałem na easy :( mimo że gra jest wspaniała to myślę że 3 razy ją przejść mi wystarczy (pierwsze przejście dla przyjemności, drugie dla treasures, trzecie ponowne dla przyjemności :) ), z tym że chciałbym aby wpadła platynka :) a z tego co wiem to Crushing jest tylko po przejściu Hard...

 

btw. bardzo trudna jest gra na Crushing w porównaniu do Normal? (który akurat jest dla mnie dość prosty - jak ginę to z własnej głupoty, w walce prawie nigdy)

Odnośnik do komentarza
da się jakoś przejść grę na poziomie Crushing bez wcześniejszego przejścia na Hard?
Nie da się. Jakbyś przechodził grę za pierwszym razem na hard to zaliczyło by ci trofea za poziomy: easy, normal i hard. Crushing bywa frustrujący ze względu na hordy przeciwników którzy nie chcą szybko ginąć ;) Crushing wymaga trochę zmiany w stylu grania nawet względem hard - dużo się nastałem za zasłonami :P
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

a czy Steel Fist Expert nie można zrobić na zasadzie: "kill -> restart chckpoint -> kill" itd ?

 

zrobiłem to tak, na 100% nawet 10 razy pod rząd było a trophie nie wpadło :(

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
a czy Steel Fist Expert nie można zrobić na zasadzie: "kill -> restart chckpoint -> kill" itd ?

 

zrobiłem to tak, na 100% nawet 10 razy pod rząd było a trophie nie wpadło :(

Przecież z rzędu trzeba ich zabić, to jak z restartem :P

no bo z restartem też jest z rzędu ;)

 

a to może tak - kill -> daję się zabić nie dotykając następnego przeciwnika -> kill ? pytam bo mam akurat miejscówkę w "To The Tower" (przy podstawie wieży) ) gdzie mam jednego przeciwnika 3 sekundy po checkpoincie z którym najlepiej walczyć wręcz, a następny jest za 15 metrów za ścianą...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
a czy Steel Fist Expert nie można zrobić na zasadzie: "kill -> restart chckpoint -> kill" itd ?

 

zrobiłem to tak, na 100% nawet 10 razy pod rząd było a trophie nie wpadło :(

Przecież z rzędu trzeba ich zabić, to jak z restartem :P

no bo z restartem też jest z rzędu ;)

 

a to może tak - kill -> daję się zabić nie dotykając następnego przeciwnika -> kill ? pytam bo mam akurat miejscówkę w "To The Tower" (przy podstawie wieży) ) gdzie mam jednego przeciwnika 3 sekundy po checkpoincie z którym najlepiej walczyć wręcz, a następny jest za 15 metrów za ścianą...

 

 

Tak,mozesz tak zrobic.Mozesz ginac i zabijac jednego ziomka pod rzad.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

to prawda, ale dla mnie to trofea powinny być takie jak w uncharted czy motorstorm: pacific rift - większość wpada po prostu w grze, a nie trzeba robić jakieś udziwnione rzeczy dla każdego trophie, wystarczy dla kilku...

 

jeśli komuś nie idzie w pierwszej misji zdobycie tego trofeum to polecam właśnie w To the Tower - pod koniec tego rozdziału jest spora walka na otwartej przestrzeni, po której wspinamy się na wieżę. na samym dole wieży mamy do pokonania dwóch przeciwników - jeden wyskakuje z drzwi od razu po prawej od wejścia do wieży, drugi jest za ścianą. na tym pierwszym robimy Steel Fist - możemy poczkać 2-3 sekundy aż sam wyjdzie zamiast się do niego ładować, ale jak byśmy nie zrobili to i tak mamy walkę na krótkim dystansie bo jest on od nas kilka metrów, więc nie ma problemu że nas zabije po drodze. drugiemu dajemy się zabić, po czym lądujemy znowu przy wejściu do wieży więc powtarzamy czynność i pucharek jest nasz :)

Odnośnik do komentarza
to prawda, ale dla mnie to trofea powinny być takie jak w uncharted czy motorstorm: pacific rift - większość wpada po prostu w grze, a nie trzeba robić jakieś udziwnione rzeczy dla każdego trophie, wystarczy dla kilku...

Taki urok trofeów, że jak ma ich być 40 czy 50, to prawdopodobnie część będzie udziwniona. No bo weźmy to Uncharted - wg mnie zmuszenie gracza, zeby zabił iluś tam łebków pod rząd wsadzając im palec w oko jest jakby nie patrzeć udziwnione.

Odnośnik do komentarza

A czego oczekujecie? Najlepsze trofea to takie które zmuszają gracza do opanowania każdego aspektu gry. Czy to trudne, czy łatwe, zależy od samego szpila.

Imo, akurat w Uncharted jedyne trudne trofeum to Charted! za Crushing, a i tak nie umywa się do wykręconych pucharów z Wipeouta czy GTA. Więc nie marudzić mi tu, tylko czytać ze zrozumieniem opisy trofeów i je zdobywać bez zbędnych udziwnień.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...