Skocz do zawartości

U2


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę i... nie wierzę, że nikt nie założył jeszcze tematu o nich.Padło na mnie.

 

U2 nikomu raczej nie trzeba przedstawiać, ale na wszelki wypadek:

U2 to irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976. W jego skład wchodzą: Bono (frontman – wokal i gitara), The Edge (gitara, instrumenty klawiszowe, drugi głos), Adam Clayton (gitara basowa) i Larry Mullen Jr. (perkusja).

 

Brzmienie grupy oparte jest na wibrującym, elektronicznie obrabianym dźwięku gitary elektrycznej z zastosowaniem wielokrotnego pogłosu, melodyjnym śpiewie i typowej dla nowej fali solidnie grającej sekcji rytmicznej.

 

I za to właśnie ich uwielbiam. Wirtuozeria The Edga + wibrujący dźwięk jego gitary + pełen pasji wokal Bono.

 

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z u2 (w co watpię) na początek polecam szczególnie takie utwory jak I Will Follow, Sunday Bloody Sunday, Pride, I still Haven't Found What I'm Looking For, Beautiful Day, Elevation, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Miracle Drug, One, Where The Streets have No Name, With Or Without You i mój ulubiony City Of Blinding Lights.

 

Zapraszam do dyskusji :dance:

 

edit:aaa zapomniałem dodać, że 11 płyta ukaże się już jesienią (czekam na mapę trasy koncertowej :D)!!!

na razie tylko dżejzi zna jej tytul i parę kawałków z niej

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj bardzo lubie. Mam całą dyskografie i nie raz zdarza mi się ją ekspolatować. Nagrali maaaaase hitów, ale też równie dużo raczej mniej znanych kawałków, które są genialne po prostu. Moje ulubione to Sunday Bloody Sunday, Pride (in the name of love), Staring At The Sun, Vertigo i oczywiście genialny Electrical Storm (ale koniecznie w remix'ie William Orbit, który jest IMO dużo lepszy od oryginału):

 

http://pl.youtube.com/watch?v=ROD4OLJijkk

 

Naprawde lubie i cenie to co robią. Na marginesie, jest to po prostu idealna muzyka do samochodu, oczywiscie IMO.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o U2 to zawsze zadziwia mnie jak niewiele mówi się o tym jak często oni zmieniali stylistykę i gatunek w którym się poruszali. Pierwsze płyty są post-punkowe, potem w ich twórczość wkrada się sporo bluesa, a w latach 90 dużo eksperymentowali z elektroniką. Słowem, jeśli ktoś nazywa ich zespołem popowym, to znaczy że ich po prostu nie zna (albo zna tylko z radia). Czekam kiedy cholera ogłoszą terminy i miejsca europejskiej trasy koncertowej w przyszłym roku. No i czas najwyższy, żeby wydali w końcu ten nowy album.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie doczekamy się w tym roku nowego albumu U2. Zespół postanowił przełożyć premierę na 2009 rok.

 

Irlandczycy nagrali na potrzeby dzieła około 50-60 utworów. Sesje odbywały się w Maroku, Dublinie i Francji. - Piszemy piosenki, jak natchnieni i nie chcemy przestać - wyjaśnia Bono. - To nasza kolejna szansa, aby oprzeć się grawitacji.

 

W studiu artyści próbowali przywrócić atmosferę, która towarzyszyła im przed nagrywaniem "Achtung Baby". Na efekty trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. - Gdyby to zależało ode mnie, płyta już by była na półkach - zapewnia wokalista. - Ale to się stanie dopiero na początku przyszłego roku. Chcemy, aby 2009 był rokiem U2.

 

Za produkcję odpowiadają Brian Eno i Daniel Lanois.

 

Kerwa, mam nadzieję, że cierpliwość zostanie wynagrodzona.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że chcą dopracować ten nowy krążek. Ostatnio wszystkie tuzy z Wysp wysoko stawiają poprzeczkę, Coldplay wydał rewelacyjny Viva la Vida, The Verve zaliczył świetny comeback albumem Forth. Jeszcze tylko Oasis wyda Dig Out Your Soul i już będzie wiadomo, jak wysoko będzie musiało mierzyć U2 być spełnić pokładane w nich oczekiwania. BTW, żeby nie było, że wymienione przeze mnie zespoły grają ten sam gatunek, chodzi mi o ogólny poziom muzyczny wydawnictw.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No to poszedł news o koncercie U2 w Chorzowie na śląskim w ramach trasy promującej nowy album.

 

http://www.u2.com.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=2488

 

Jedno wiem, że szykuje się zajebisty dlugi performance, na ktory jesli nie w Chorzowie, to na pewno gdzie indziej pojade, o ile LHC mnie nie wessie i struny glosowe Bono sie nie rozstroja. :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak wam się podoba (lub nie) nowy kawałek "Get On Your Boots"? Mnie się spodobało z miejsca po pierwszym przesłuchaniu. To kawałek z cyklu "gdzieś już to słyszałem" ale to nie przeszkadza. Fajny, radiowy rock z wykopem. Ciekawe jakie będą pozostałe utworki. Zasadniczo wolę U2 w stylu Achtung Baby i POP. Dwie poprzednie płytki jakoś mnie zachwyciły, dlatego liczę że ta będzie mocna.

Odnośnik do komentarza

Ale dobrze się ich słucha na filmach o Irlandii. Nie pamiętam, był taki jeden z tomi li dzonsem.

 

 

hold me, thrill me, kiss me, kill me - jak wyżej, reszty nie lubie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

U2 - No Line on the Horizon

 

d5c69838b22dcdf918c55ebe7cf8a0ea.jpg

 

Tracklist:

 

1. "No Line on the Horizon" 4:12

2. "Magnificent" 5:24

3. "Moment of Surrender" 7:24

4. "Unknown Caller" 6:03

5. "I’ll Go Crazy If I Don’t Go Crazy Tonight" 4:14

6. "Get on Your Boots" 3:25

7. "Stand Up Comedy" 3:50

8. "Fez – Being Born" 5:17

9. "White as Snow" 4:41

10. "Breathe" 5:00

11. "Cedars of Lebanon" 4:13

 

Total Playing Time: 53:43

 

http://rapidshare.com/files/199514796/U2NL...aportal.ru_.rar

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...