Skocz do zawartości

Castlevania: Lords of Shadow


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Ja problemu z save'em nie uświadczyłem choć kopie profilaktycznie zrobiłem. Na temat patch'a jeszcze nic nie wiadomo ale twórcy obiecali, że wyjdzie jak najszybciej. Czas na Moje trzy grosze na temat gry...

 

 

Od razu na początku stwierdzę, że bardziej jarają mnie średniowieczne, baśniowe klimaty niżeli mitologia, oczywiście jeżeli zostanie to podane w ciekawy sposób, z odpwiednią klimatyczną muzyką i dizajnem. Seria GoW jest świetna, nie ma co zaprzeczać, zaliczyłem wszystkie części czerpiąc z nich ogromne pokłady miodu. Jednak wraz z kolejnymi odsłonami (w zasadzie już od dwójki) oprócz grafiki i brutalności fabuła nie bardzo mnie do siebie przekonywała, nie lubię również kiedy twórcy jadą ciągle tym samym schematem, już nie chodzi o bronie itd. ale styl, desing i muzyka. Już trzecia część pomimo tego, że grafika wgniotła w fotel a ja z bananem na ustach zebrałem wszystkie trofea nie dała mi tyle wczuwki co choćby Castelvania. Lubię i bardziej cenię gry nieco rozbudowane (nie mylić z RPG) i po ograniu LoS jestem w pełni usatysfakcjonowany jej "głębią" i długością. Kwestia fabuły to już inna bajka i nie będe porównywał obu produkcji, z tym że bardziej jestem przychylny do C:LoS ale to już kwesti gustu i klimatu gry. Graficznie wyżej można postawić Castelvanię zważywszy na jej długość a jak dorzucic jeszcze różnorodnośc leveli to byłbym w stanie dac ten punkt więcej produkcji Konami. Jest to jedna z lepiej jeżeli nie najlepsza zrobiona graficznie gra japończyków. Świetna produkcja, która bardziej mnie przyciąga do siebie niż GoW choć czerpie z niego pełnymi garściami. Zresztą ściąganie z innych gier jest równiez zauważalne (DMC, GoW, Zelda, Dante Inferno)

Odnośnik do komentarza

Jest to jedna z lepiej jeżeli nie najlepsza zrobiona graficznie gra japończyków. Świetna produkcja, która bardziej mnie przyciąga do siebie niż GoW choć czerpie z niego pełnymi garściami. Zresztą ściąganie z innych gier jest równiez zauważalne (DMC, GoW, Zelda, Dante Inferno)

Pomijajac blad rzeczowy w Twoim poscie (za gre odpowiadaja Hiszpanie, japonski jest tylko wydawca) to zgadzam sie ze wszystkim co napisales. Powiem tak: gre pierwotnie zamierzalem sprzedac lub wymienic jak to zwykle robie. Tak jednak nie postapie.Gre jako jedno z najwiekszych arcydziel w konsolowej bibliotece tytulow zachowam na swojej polce. Gdybym zrobil to co zwykle, gre na wtornym rynku zaliczylo by pewnie z 20 osob.Jesli dzieki mojej decyzji choc jedna lub dwie osoby zakupia gre w sklepie to juz bedzie cos. Moim zdaniem trzeba popierac i doceniac developerow, ktorzy wkladaja serce w to co robia, daja nam dluga, za(pipi)ista i roznorodna rozrywke, a nie mowia jak wielu innych "wydawcuf" i "deweloperuf" : "Wicie rozumicie, macie tu cztery godziny zabawy.Cieszcie sie ze nie trzy. Reszte dostaniecie w platym DLC".Amen.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to będzie trzecia gra na tej generacji, którą ukończę więcej niż jeden raz :)

Wcześniej udało się tego dokonać tylko Uncharted i Mass Effect 2.

Tak jak już kilku Graczy w tym temacie napisało, ta gra to po prostu arcydzieło.

 

Z ogromną niecierpliwością czekam na sequel :) (a końcówka nakręca na kontynuację jak mało która gra ;)).

Odnośnik do komentarza

G Prawda ;D Są ludzie, którzy wymyślają w branży nowe IP i zachwycają pomysłami. Niektórzy po prostu jadą na sprawdzonych sposobach i albo robią to bezczelnie albo w umiejętny sposób wklejają do swojej bajki i nowa Castelvania jest pomiędzy tymi wariantami. Niektóre elementy są żywcem zerżnięte z innych gier, inne zmodyfikowane a inne bardziej pasuja do tej gry niżeli do innego slasher'a. Osobiście nic do tego nie mam jeżeli Developer postara się o swój produkt ale na 10 ta gra przez to nie zasługuje. Osobiście zostaję przy 9/10 ;)

Odnośnik do komentarza

To może i ja dodam coś od siebie ;)

 

Moja ocena to: -9

 

Grafika: 9

Muza: 8

Grywalność: 9

 

Zalety: Grafika, ogólnie muzyka, design leveli, długość gry, narracja, epickie walki, mini gry.

Wady: framerate, czasami kamera (aż taka tragiczna nie jest ) za mało wg mnie "zamku", początkowe etapy są takie sobie, w porywach ok, bugi, muzyka choć

bardzo dobra to jednak za mało "castlevaniowa" za często jest cicho wg mnie (ma to swoje "+" jak i "-" jak dla mnie więcej tych drugich).

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Naprawdę jest cała masa gier, średnich gier, których nawet nie postawiłbym obok nowej Castlevanii. Jasne, że każdy ma swoje zdanie ale dla tego co osiagnięto przy zalewie mniej ambitnych albo nawet i kompletnie bez ikry gier na 9, to jest więcej niż potwarz. Zobaczym argumentację w recce i się zastanowim co z tymfantem zrobić. Czy na Halloween wezwać Belzebuba i nasłać nad Katowice..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...