Skocz do zawartości

Metallica


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem, jak można w ogóle mówić o Metallice w kategorii "kto jest bardziej brutalny". Tu nie o to chodzi. W Metallice chodzi o riffy. Póki one były (do Black Albumu) - było dobrze. Takie "Kill 'Em All" to same riffy - wszystko inne ssie, brzmienie jest fatalne, ale zestaw melodii kapitalny i to wystarcza.

 

"St. Anger" to jest koszmar, koszmar, to jest coś strasznego. Wszystkie piosenki.

Odnośnik do komentarza

Nowy singiel The Day That Never Comes jest całkiem niezły. Znaczy mi sie podobał chociaż jakimiś fanem Metallici nigdy nie byłem. Nowy album zapowiedziany na wrzesień może być znośny. Z jednej strony lipa, bo brzmienie singla to to samo co było dawniej przed St.Anger. Z drugiej stony dobrze, bo piosenka nie brzmi jak okropne St.Anger. Samo St. Anger było mocniejsze, ale Metallica to ciekawe teskty i melodyjne brzmienie, a ostre granie powinni zostawic Slayerowi i Panterze.

 

Co by o nich nie mowić, chętnie poslucham nowej płyty. Głownie dlatego, że w zapowiedzianym spisie piosenek jest Unforgiven III.

 

 

Odnośnik do komentarza

nowego kawałeczka słucham nieprzerwanie od wczoraj. wrzucilem na psp i gdziekolwiek smigam metallica jest ze mną.

 

// no ale ten kawałek Dey That Never Comes z zapowiedzianego albumu Death Magnetic mnie napędza. Do albumu Sant Anger mozna powiedziec ze utkneli nieco w schemacie, dobrze ze im zrobiło odejscie Jasona, dobrze zespół sie rozpadł na jakiś czas. To pozwoliło wrócić skrzydła zespołowi, nowa energia i całkiem nowe brzmienie w Saint Anger pokazało ludziom ze metallica jak wraca to nie po to zeby grac wciąż to samo. ludzie potrzebowali nowego albumu, nowego brzmienia. i to takiego nie byle pierwszego lepszego ale z pięśći" i taki jest właśnie saint anger.

 

cieszy mnie niesamowicie ze nowy album nie będzie kontynuacją saint anger a znów powrócą ballady, rytmiczne kawałki i solówki. Nie zebym nie lubił ich poprzedniego albumu i nie kochał brzmienia z pięści bo uwielbiam te inne kawałki zupełnie jakby to nie byla metallica a oni pokazali ze jak chcą to zagrają tak ze szczena opadnie.

 

tyle że przez wiele lat przyzyczaiłem sie do ich rytma, a z pięści jest nieco dla mnie zbyt szybkie. jeśli to jest właśnie trash ?? nieprzepadam

Odnośnik do komentarza
Jak trash metal? To już prędzej soad jest trash choć nikt go tak nie określa, jak chcesz posłuchać porządnego trasha to slipknot ^ ^

No w sumie pierwsze SOADy były do przełknięcia, potem już tylko trash. Tak samo Slipknot, choć oni jakiś tam poziom IMO trzymają, najnowsza płyta średnia, raczej nie trashowa..

 

Metallikę sobie możecie trashem nazywać, ale od Slayera wara.

Odnośnik do komentarza

nigdy sie nie zastanawialem nad tym czym jest trash metal, jeśli dla mnie brzmi jak napierdalanka w bębny i na moje ucho ze 3x szybsze szarpanie strun w gitarze to jest wlasnie muzyka do kosza.

 

metallica nigdy takiej muzyki nie grala, nie grala tak szybko. ich kawałki są spokojne, są ballady jeszcze wolniejsze i są szybsze utwory ale nigdy tak szybkie jak te które mi polecano, nazw nie podam bo raz ze nie pamietam a dwa ze nie warte byly by na nie splunąc <_< cos jak slipknot gdzie ponad muzyke liczy sie maska na twarzy i głupi wygląd na scenie a nie sama muzyka.

 

zanim pojawila sie metallica na scenie obowiazywala moda aby nie pojawiac sie bez makijazu i obcislych skórzanych spodni. na szczęscie metallica pokazała ze muzyka jest wazniejsza a zwlaszcza jak grają kolesie w koszulkach i dzinsach 8) chlopaki udoskonalili cos co dla mnie jest rockiem, metallem ale nie takim cięzkim typu heavy metal. raczej hard rock lat 90, muzyka drogi jak Turn The Page i mnustwo kawałków z albumów po Black Album, Load, Reload. Garage INC. potem znow przypomnienie jak mozna grac w polączeniu z orkiestrą. długo gługo nic i nagle (pipi). St. Anger :huh: skąd mu nich takie ostre szybkie brzmienia ?? nigdy czegos takiego wczesniej nie grali. tak agresywnie tak szybko, wsciekle?

 

Nikogo nie chce urazic tym bardziej fanow mojego ulubionego zespolu, no gdzie. Nie intersuje sie zbytnio nazwami co jest co. Ale zeby okreslac caly dorobek metallici muzyką ze śmietnika ?? :o czizes, ku.....

 

 

Odnośnik do komentarza

Warto wiedzieć jaki gatunek muzyki gra Twoj ulubiony zespoł nie uwazasz?

 

nigdy sie nie zastanawialem nad tym czym jest trash metal, jeśli dla mnie brzmi jak napierdalanka w bębny i na moje ucho ze 3x szybsze szarpanie strun w gitarze to jest wlasnie muzyka do kosza

 

Pzeczytaj posty wyżej.

Odnośnik do komentarza

no czytalem i dzieki za gorączkowe wyjasnienia, upełniło mnie to w przekaniu czego nie znosze.

 

w metallice fajne jest to ze kazdy znajdzie cos dla siebie. a nowy album ma byc zblizony do kill em all i ride the lightning czyli jeszcze wczesniej niz load i reaload, mi to odpowiada. taki powrot do korzeni.

Odnośnik do komentarza

Z Metallica jest jak ze wszystkim innym, jednym się podoba a innym nie. Ja głównie wychowałem się na muzyce Megadeth/Metallica/Slayer/Kat, więc jak dla mnie muzyka którą grają mi odpowiada, a jeśli chodzi o słabsze płyty to nie ma zespołu który ma wszystkie płyty zaj..iste.(Najlepsza - Kill'em All , najsłabsza - S&M)

Edytowane przez psx18
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...