Skocz do zawartości

True Blood


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

404pxtruebloodposterve1.jpg
Najlepsza seria tego sezonu?

Krótkie streszczenie:
Alan Ball, creator of Six Feet Under, returns to HBO with a new series based on the novel series Southern Vampire by Charlaine Harris. The series follows Sookie Stackhouse, a telepathic barmaid who finds comfort in the company of vampires since they have no brainwave activity for her to read. She and her brother Jason were raised by her grandmother after losing their parents in a flood and she tries to keep her telepathic ability a secret. Thanks largely in part to the creation of a Japanese-made synthetic blood called True Blood (where the series takes it name) vampires have made their existence known to the world. Sookie works at the bar 'Merlotte's' which is owned and operated by her boss Sam Merlotte who has a secret of his own.

Recenzje pierwszego odcinka: IGN TV, czytelnicy tv.com


W lipcu obejrzałem pilota, który wyciekł do sieci i nie byłem jakoś specjalnie poruszony, może dlatego, że byłem w miarę świeżo po ostatnim sezonie "Sześciu stóp pod ziemią" i mając w pamięci co zostało dokonane w tamtym serialu spodziewałem się 60 najlepszych serialowych minut w historii HBO. Wysoko postawionej poprzeczce nie sprostał pocięty kiepskiej jakości skradziony dvdscreener z powycinanymi niektórymi scenami. Za to teraz, po drobnym ochłonięciu, chociaż i tak nie spodziewam się po takim twórcy niczego mniej niż geniuszu, prawdziwy pierwszy odcinek spełnił moje oczekiwania.
Dostaliśmy niezłą mieszankę. Wampiry koegzystujące z ludźmi, jednak ciągle budzące strach, nienawiść, zdziwienie i wiele innych emocji wśród zwyczajnych obywateli; młodą dziewczynę o imieniu Sookie słyszącą głosy w przerwach pomiędzy serwowaniem piwa w jakiejś podrzędniej knajpie pełnej wieśniaków w małym mieście w Louisianie; handlarzy wampirzą krwią; wampira, który przypadkowy pojawia się w ww pubie i od razu przyciąga do siebie główną bohaterkę; jej brata i jego seksualne uniesienia; inteligentna czarnoskórą przyjaciółkę Sookie, która nie potrafi rozmawiać z idiotami; i wiele więcej, czego nie będę opisywał, bo każdy sobie zobaczy.
Niby tematyka nie jest zbyt przyziemna (wampiry) i raczej niespotykana w serialach głownie obyczajowych, jednak tutaj ma to sens. Już w pierwszym odcinku całkiem nieźle nakreślony świat wydarzeń sprawia, ze nie wydaje się to sztuczne, a nawet niespodziewanie zdaje się dawać podstawy do świetnej serii.
Ogólnie? Gorąco polecam. Może pierwszy odcinek nie ma jakiegoś specjalnego przytupu jak to było w pierwszych kilku minutach "Sześć stóp...", nie ma ciągłych zwrotów akcji pisanych pod nastolatków, którym znudził się już PB, za to jest świetny klimat, postaci z ogromnym potencjałem i szansa na najlepszą serię tego roku. Polecam jeszcze raz. Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Oberjzyj normalny pierwszy odcinek, już jest.

 

Bardzo przyjemny serial, choć bez szoku. Ball nie jest specjalistą od serialów "akcji" - próba zrobienia cliff-hangera nie robi większego wrażenia. Ale poza tym to poziom bardzo wysoki.

 

Lafayette jest najlepszy. Mówi jak Robert Johnson. Szkoda, że tylko dwie minuty dostał. Ogólnie jest dużo seksu i przemocy. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszych dwóch odcinkach jest całkiem pozytywnie. Akcja nie wgniata w fotel ale całkiem ciekawa fabuła się zarysowuje. W trakcie pogawędek bohaterów pojawia się trochę zabawnych momentów. Na pewno jest to inne podejście do tematu niż Buffy. Ciekawe czy będzie z tego bardziej klimatyczny produkt od Kindred: The Embraced?

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

po 2 epach jestem cholernie zadowolony. wczesniej nie mialem pojecia, ze taki serial powstal i siegnalem po niego wylacznie z powodu Waszych opinii.

 

klimat w true blood jest jakis taki troche popie.przony, i tak jak napisal ogqozo, te wampiry wydaja sie byc taka naturalna czescia tego swiata, dobrze sie to wszystko komponuje.

 

wybor aktorki do glownej roli to strzal w dziesione, choc wszyscy graja jak trzeba.

 

polecam!

Edytowane przez andertejker
Odnośnik do komentarza

A ja jestem zawiedziony. Serial moze i bedzie dobry, ale do poziomy 6 stop pod ziemią brakuje mu bardzo, bardzo dużo. Aktorka grająca Sookie mnie irytuje strasznie. Nie wiem czy genialne gra durną postac z jakimis dziwnymi minami i odruchami, czy też miała grac ciekawą postać, ale jej nie wychodzi. Tak czy inaczej nie podoba mi się.

 

Byłem nastawiony bardzo entuzjastycznie, może za bardzo. Ogolnie pomysł ciekawy, ale szału nie ma. Zobaczymy co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
A ja jestem zawiedziony. Serial moze i bedzie dobry, ale do poziomy 6 stop pod ziemią brakuje mu bardzo, bardzo dużo. Aktorka grająca Sookie mnie irytuje strasznie. Nie wiem czy genialne gra durną postac z jakimis dziwnymi minami i odruchami, czy też miała grac ciekawą postać, ale jej nie wychodzi. Tak czy inaczej nie podoba mi się.

 

Jak dla mnie, to tak miało być. Przecież widać to w pierwszych scenach, zwłaszcza, jak ci łowcy wampirów przychodzą do baru - oni zachowują się normalnie, ale ona nie, bo słyszy ich myśli;]. W rezultacie tamci sądzą, że ma Downa.

 

Inna sprawa że w pustym lesie, sam na sam z wampirem, ona nadal ma taką dziwną mimikę. Mi to się podoba, bo potęguje ten swoisty klimat - w tym serialu praktycznie każdy bohater to jakiś wyrzutek. Sado-maso, czarny gej, czarna niezależna kobieta, wampiry - same mniejszości.

 

No ale Anna Paquin ma w szafie Oscara, więc szacun.

Odnośnik do komentarza

A teraz wytłumacz mi dlaczego scr nie może byc "pełny".

 

 

Zreszta nieważne. Odcinek jest, jest wyciekiem prosto ze studia podobnie jak pierwszy Ep Dextera, ktorego premiera dopiero za kilka dni. Obejrzałem go dzis rano i jest tak samo sredni jak Ep 1.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.