Skocz do zawartości

True Blood


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andertejker

finał zbyt przewidywalny. powiało troche schematami, banałami i

szczęśliwymi zakończeniami, dobrze, że chociaż końcówka obfitowała w cliffhangery:

 

-gdzie jest Lafayette?

 

-po co Samowi ta kupa kasy z sejfu?

 

-kim tak naprawdę jest Maryann?

 

-i czyje ciała leżały z samochodzie Andy'ego?

 

 

kierwa, teraz pewnie z 8 miechów czekania na drugi sezon.

Odnośnik do komentarza

Finał, jak cały serial. Momentami bardzo sympatycznie, ale momentami powala schematycznością, infantylnością. Chociażby ten moment, kiedy ruda znajduje taśmy wideo w garażu, których przez poprzednie lata nie zauważyła. I kurs akcentu, lol. I objerzyjcie sobie ostatnie 5 sekund, ostatnie ujęcie przed napisami końcowymi - prześmieszne.

 

 

Co z Lafayette'em? Mi się wydawało to dość jasne. Pierwsza scena: Lafayette'a coś atakuje. Następna scena: Bill przychodzi do Sookie. Ty żyjesz? Mam się lepiej. Jadłem. Chociaż może tylko taki miał być efekt, a Lafayett'a dopadli inni goście, którzy wiedzieli że utaczał krew wampirowi. Albo ludzie - od tego senatora, którego pieprzył. Faktycznie nie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Luizjana + wampiry + duzo sexu i przemocy = przepis na dobry serial.

Widzialem dzis z kobieta 1 odcinek, bardzo mi sie spodobal (Zasadniczo jej tez, ale ja nie o tym). Klimat jest niesamowity, czegos takiego chcialem po tasiemcowych lostach, house'ach czy innych prison break'ach. Dobry szit, czołówka wgniotła w fotel, pozniej bylo tez dobrze. Gra aktorow mistrzowska (poza wyjatkiem jednym, ale to pozniej!), sceneria i wszystko masaa, krecone prawie wylacznie w plenerze, za,(pipi)iscie skonstruowana fabuła. Wady ? Troche zanudzania sie pojawilo, za duzo niepotrzebnych dialogow i wku,rwiajaca glowna bohaterka, która grą troche popsula. Ogolnie bardzo in plus, dawno nic tak kul nie widzialem. Jaram sie ogolnie :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Maryan jako wilkołak(domyślam się) albo nieco mniej prawdopodobne shapechanger mogła zabić lafayete. Bill mógł się pożywić kimś innym, a ten tekst po spotkaniu z Sookie to wkręt, chociaż gdyby tak było zawiódłbym się na scenarzyście; wiemy również, że Lafayete był za wampirami, o czym jeśli Eric mówił prawdę, wiedział Bill, więc nie powinien tego zrobić. Bil stworzył niemal tornado by ukryć zabójstwo małżeństwa, a tu tak po prostu by wrzucił lafayeta do auta szeryfa? Sam okazuje się miał dużo kasy, a żył jak asceta - o coś tu chodzi. Co Maryan chce zrobić z Tarą, bo raczej zbyt sugestywnie pokazali, że jest zła i ciężko tu o spin-off, nie mówiąc o jej służącym. Eggs wygląda jak zabawka podstawiona od Maryan dla Tary; tylko po co miałaby ją tak maglować? Wygląda na to, że chce się posłużyć Tarą do zrobienia czegoś, zapewne złego. Co mogłaby dla Maryan zrobić? Może wypierze jej mózg, wiedząc, że nie pozostało jej wiele i np. wykorzysta Tare, która będzie dosyć świadoma swego czynu, albo nie będzie świadoma złego i Maryan ją wykorzysta by zrobić coś Samowi, czego sama nie mogła. Wiemy, że Maryan wie wiele o Samie. Maryan ostatecznie bardziej kojarzy mi się z demonem(tak przeważnie je pokazują) Może kiedyś byli parą z Samem; wyobraźmy sobie złego Sama ze słą Maryan; kiedo to Sam powiedział dość i uciekł od niej stając się znowu dobrym. Świetnie by to kontrastowało z obecnym Samem, po masie komplementów z ostatnich ep-ów. Tak, można bez końca :)

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie oglądam, bo nie mam czasu. Po przeczytaniu opinii, że jest podobnie do pierwszego sezonu, wolałem sobie odpuścić - jest kilka lepszych rzeczy do obejrzenia. Mam duże zaległości z "The Shield" i "Burn Notice", a już za miesiąc będzie nowy "Mad Men".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czytam opinie o kolejnych odcinkach i z reguły są pochwalne. Osobiście mam ambiwalentny stosunek do tego show, ale te pozytywne opinie przypominają mi o tych dobrych momentach z pierwszego sezonu. Wzrasta we mnie ochota, by obejrzeć też drugi - żałuję, że kompletnie nie mam czasu. Może w sierpniu.

Odnośnik do komentarza

No faktycznie, jak dotąd nie było słabego epa. Postać Maryann została świetnie wprowadzona do serialu i

zaczyna nieźle mieszać

. Fajnie, że

Lafayette wrócił do baru, pewnie zobaczymy czemu jest taki przybity i mało rozmowny, napewno ma to związek z Ericem.

. Postać kelnerki Daphne też się wyróżnia, mimo ze aktorka do True Blood przyszła prosto z planu Mody na Sukces :o

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...