Skocz do zawartości

Czy warto kupić jeszcze PS2


michal89a23

Rekomendowane odpowiedzi

PS2 można dziś kupić za naprawdę małe pieniądze. Dodatkowo gry są bardzo tanie. Ale prawda jest taka, że to już jest martwa konsola. Właśnie wyszły IMO ostatnie, większe i konkretne gry (Mercenaries 2 oraz SW The Force Unleashed). Ostatni większy wysyp prawdziwych, wielkich kasowych produkcji był rok temu w marcu. I IMO był to wtedy ostatni moment, by kupić tę konsolę. Teraz po prostu jest to trup i można się zagrywać w stare produkcje, ale jeśli można mieć nową generację już za jakieś 500-600 zł? Nawet na SD jest w końcu nowa generacja.

A po cholerę mi nowa generacja? DX9 już widziałem. Gdyby mnie podniecały nowe technologie, rozbudowywałbym kompa i zapuszczał sobie benchmarki. Natomiast chcę zagrać w sporo gier jeszcze z czasów PSX-a, a wsteczna kompatybilność PS3 niby jest, a jakby jej nie było (śmierdzi emulacją). Z mojego punktu widzenia ma sens kupowanie sprzętu do gier które już są i w które chcę zagrać. Nie na odwrót.

Nota bene ostatnia duża produkcja na PS2 (wydana w Europie) to chyba Yakuza 2.

 

Jednak jak ktoś jest koneserem, to jednak warto. MGS3, MGS2, FFX, SoTC, ICO, FF XII, God of War I i II, Black, Killzone, Gran Turismo 4, Jak & Daxter, Ratchet & Clank, Tekken, Soul Calibur, SSX 3, PES i mogę tak wymieniać, wymieniać i wymieniać. Jak kogoś nie obchodzi grafika to może się "pomęczyć" ;).

Grafika to znacznie więcej niż technologia. Podoba mi się grafika Chrono Trigger. Nie podoba mi się grafika Shining Force. Skoro dokonuję takich ocen, grafika chyba mnie obchodzi. Tymczasem obie gry pochodzą z odległej przeszłości, sprzed kilku genercji, w obie grywam i obydwie cenię, ale grafika NIE jest mi obojętna.

Ach, zapomniałem o Yakuzie 2, ale to w sumie dawno już wyszło w KKW, tylko niedawno dobiło do brzegów Europy.

 

Nie pierdziel mi tu, że nie obchodzi Cię grafika. Masz PS2 to masz PS2, ale nie tłumacz się głupio, że wolisz brzydszą i starszą grafikę od ładnej i nowoczesnej. Gier jest od groma, ale równie dobrze można iść z duchem czasu i mieć next-gena. Po prostu nie czaję tego myślenia. Jakby ktoś mi próbował wmówić, że lepiej popylać garbusem niż Maybachem, bo niby klimat lepszy, a liczą się rozwiązania technologiczne, nie wygoda ;].

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie pierdziel mi tu, że nie obchodzi Cię grafika.

 

Czyżbym napisał, że nie obchodzi mnie grafika? Nie przypominam sobie.

 

Masz PS2 to masz PS2, ale nie tłumacz się głupio, że wolisz brzydszą i starszą grafikę od ładnej i nowoczesnej.

 

Czyżbym napisał, że wolę brzydszą i starszą grafikę od ładnej i nowoczesnej? Nie przypominam sobie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
A po cholerę mi nowa generacja? DX9 już widziałem. Gdyby mnie podniecały nowe technologie, rozbudowywałbym kompa i zapuszczał sobie benchmarki

 

Tutaj.

Z moich wypowiedzi w tym wątku jasno wynika, że nie utożsamiam grafiki z technologią. Z Twoich natomiast wypowiedzi wynika jasno, że nie zrozumiałeś, co napisałem.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

PS2 opłaca się kupić. Ten kto jest innego zdania jest w błędzie. Jak by nie patrzeć gry na PS2 można dostać w takich cenach że czasami co niektóre są co najmniej śmieszne. Tak tanio dobrych gier chyba już nie dostaniemy nigdy ;) Biblioteka gier jest również kosmiczna, każdy znajdzie coś dla siebie. Sam przystawiam się do zakupu PS2 co by stała sobie ładnie koło x360 i grała ze mną w RPG ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na pytanie zawarte w temacie topicu ...

 

Teraz to dopiero warto. Niska cena, nowe, bardziej niezawodne modele sprzętu, ogromna biblioteka gier, które na allegro można kupić w arcyniskich cenach.

Właśnie dziś zakupiłem trzeciego w moim życiu PS2 wraz z FFX, FFX-2, Tekkenem 4, a dodatkowo lecą już do mnie pocztą Black, Beyond Good & Evil, Burnout 2 i Calibur 2.

 

Czy to nie samobójstwo na 2 miechy przed sesją ? :)

Odnośnik do komentarza

He, ja dostałem na urodzinki w sobotę Eye Toy Play 3 wraz z kamerą, (planowałem kupić z myślą o dzieciach, a tu niespodzianka ;) ) jeszcze dzisiaj mam zakwasy.

Zastanawiam się teraz nad jakimś kontrolerem do Guitar Hero, wciągnęły mnie te imprezowo imprezowe gierki :).

BTW, bawił się ktoś tym:

http://www.xcmlive.com/cgi-bin/xcmlive/eng...LERS&view=2

warto?

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy warto jeszcze kupić PS2. Bardzo dobre pytanie. Otóż i tak i nie. Jeśli ma się telewizor CRT, to warto. Jak LCD, to lepiej dorzucić nieco grosza do Xboxa... albo i nie. Na dobrą sprawę wszystko zależy. Gry na PS2 są obecnie śmiesznie tanie, jeśli przyrównać do tych z nextgenów. Niemniej decydujące tak naprawdę jest to, jakie kto lubi gry. Jak się lubi zróżnicowanie, gry bardziej casualowe, bardziej oldschoolowe (w sensie klimatu), to lepiej wziąć PS2. X360, to z kolei lepsza grafika, lepsze usługi, większe możliwości, ale zarazem bardzo ograniczona tematyka gier. X360 jest bardzo specyficzną konsolą, powiedziałbym że skierowaną tylko do "dorosłego" Gracza, tj. takiego, który lubi ścigałki, naparzanki, strzelanki, fpsy, ale nie kręcą go gry casualowe, singstaro-podobne, taneczno-podobne, quizowe, rpgi, itd., itd. Pod tym względem już lepszym wyborem będzie PS3, ale najlepszym oczywiście PS2, w przypadku której wybór gatunków gier i różnych perełek jest przeogromny. Dlatego pytanie jakie trzeba sobie zadać, to jakie gry się lubi. Jak się lubi gry pełne akcji, to faktycznie lepiej się wykosztować na X360 w wersji Arcade.

 

Natomiast co do gier na PS2 - paradoksalnie jeszcze sporo gierek pojawi się na Czarnuli, w dodatku PS2 stała się ostatnio systemem otwartym, tzn. że każdy może napisać i wydać na nią grę! Zatem jeszcze przez parę lat można się spodziewać gier na ten system, tym bardziej, że PS2 będzie ciągnąć jeszcze przez długi czas Wii, bo możliwości graficzne tych sprzętów są podobne, więc wielu developerów pisząc grę na Wii będzie przygotowywać także wersję na PS2. Oczywiście nie będzie to już tyle gier co jeszcze 2 lata temu i z każdym rokiem będzie tego coraz mniej, ale dopływ nowych tytułów jest raczej gwarantowany i sądzę, że nawet jakieś perełki się jeszcze trafią. PS2 z pewnością więc jeszcze żyje i prędko nie umrze, choć to już inny żywot i konsola musi ustąpić pola nowym konstrukcjom.

Odnośnik do komentarza

oj Ural warto tak czy siak, nawet majac x360 nadal warto ba doliczmy do tego ze ps2 kompatybilna jest wstecz i dochodzi biblioteka wspanialych tytulów z psx :)

 

Ale jedno jest faktem niezaprzeczalnym, do ps2 tylko CRT granie na ps2 na LCD to morderstwo wiem bo niestety na chwile obecna nie mam wyboru ale ogladam sie juz za jakims fajnym crt do starszych konsolek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli tylko ma się czas na granie, warto kupić CRT specjalnie do starych konsol (i do Wii). Co się natomiast Klocka tyczy, dla mnie to jest konsola udająca kompa, czy też komp udający konsolę. Nie chodzi o wygląd, ani o architekturę, tylko o gry (zwłaszcza FPS-y, których na padzie nie uznaję). Marka Xbox dorobiła się własnej tożsamości, ale dla mnie trudno o bardziej miałką propozycję, niż gra na konsolę udająca grę na kompa. Żaden Xbox nie miał exclusive'a, który skłoniłby mnie do wybrania tej platformy.

Natomiast drugiego takiego molocha jak PS2, z jej wsteczną kompatybilnością, chyba w dziejach nie było (nie licząc PC rzecz jasna). Przestudiowanie biblioteki gier jest raczej ponad ludzkie siły i nie sądzę, aby ktokolwiek miał podstawy twierdzić, że grał na PS2 we wszystko co najlepsze. Trzymam kciuki za PS3 i pewnie ją sobie kiedyś sprawię, nawet jeśli przegra tę rundę wyścigu zbrojeń. Tym niemniej PS2 jest maszynką nie do pogardzenia dla każdego, kto grywa na konsolach. Nie wiem, qrka, czemu takiej Disgaei nie ma na Klocu. Chętnie widziałbym ją na wszystkich platformach, ale fakt faktem - jest tylko na PlayStation. PS2 ledwie zostawia mi czas na PC (w praktyce - na emulatory). Klocek byłby w tym układzie bez szans.

Odnośnik do komentarza
Na pytanie zawarte w temacie topicu ...

 

Teraz to dopiero warto. Niska cena, nowe, bardziej niezawodne modele sprzętu, ogromna biblioteka gier, które na allegro można kupić w arcyniskich cenach.

Właśnie dziś zakupiłem trzeciego w moim życiu PS2 wraz z FFX, FFX-2, Tekkenem 4, a dodatkowo lecą już do mnie pocztą Black, Beyond Good & Evil, Burnout 2 i Calibur 2.

 

Czy to nie samobójstwo na 2 miechy przed sesją ? :)

 

samobójstwo, niestety

 

by nie było, że ....

 

Sam posiadam dziesiatki schowanych gier na czarnulke, wiele razy miałem myśli samobojcze by sprzedac, jednak wytrzymuje i po powrocie do PL, sprawie sobie poraz kolejny grubake, tylko ona wygląda jak konsola.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...