Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

to jak bede mial sto tys na auto nie 15.

 

Troche poczytałem, popytałem i w sumie całkiem niezłą opcja wydaje się...fiat stilo. W tej kwocie nietrudno jest znaleźć o kilka lat młodsze i z połowe mniejszym przebiegiem niż np takie audi a3. I zdecydowana większość opinii zgodna, że bardzo dobre auto, niedrogie w eksploatacji, mało awaryjne i generalnie polecane.

Odnośnik do komentarza
miałem 3-drziowe Stilo, 1.6 16V, 2003.

najbardziej jębiące się auto jakim jeździłem.

 

hmm...(pipi)a ;/ ale co konkretnie ?

 

Na autach znam się tyle co nic, to będzie moja pierwsza furka. Radze się gdzie mogę i opinii tyle co ludzi. Dziś mi znjaomek (niby wielki fan motoryzacji) odradzal właśnie kupować taka a3 starą, że bedzie paliła jak smok, częsci drogie itp itd. a takie stilo w sam raz byłoby.

Odnośnik do komentarza
miałem 3-drziowe Stilo, 1.6 16V, 2003.

najbardziej jębiące się auto jakim jeździłem.

 

hmm...(pipi)a ;/ ale co konkretnie ?

 

Na autach znam się tyle co nic, to będzie moja pierwsza furka. Radze się gdzie mogę i opinii tyle co ludzi. Dziś mi znjaomek (niby wielki fan motoryzacji) odradzal właśnie kupować taka a3 starą, że bedzie paliła jak smok, częsci drogie itp itd. a takie stilo w sam raz byłoby.

 

brał olej, (pipi) wie czemu ogólnie. auto miało 90 tys., było sprawdzone w serwisie (do którego trafiło, bo pękła uszczelka pod głowica) i twierdzili, ze wszystko OK ;o. samochód wizualnie bardzo mi się podobał, dodatkowo miałem dobre wyposażenie (ale np. funkcji CITY to aż sie bałem używać, tyle się naczytałem, że sie psuje), ale przekonałem się, że Fiat to jednak (pipi). może miałem pecha, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
miałem 3-drziowe Stilo, 1.6 16V, 2003.

najbardziej jębiące się auto jakim jeździłem.

 

hmm...(pipi)a ;/ ale co konkretnie ?

 

Na autach znam się tyle co nic, to będzie moja pierwsza furka. Radze się gdzie mogę i opinii tyle co ludzi. Dziś mi znjaomek (niby wielki fan motoryzacji) odradzal właśnie kupować taka a3 starą, że bedzie paliła jak smok, częsci drogie itp itd. a takie stilo w sam raz byłoby.

1.8 20v rzeczywiście sporo pali jak na taką pojemność,ale inne silniki już nie. Drogie części do A3 8L? Pierwsze słyszę.

Edytowane przez Infidel
Odnośnik do komentarza

Nie wyszło mi z tym Saabem. Za długo się zastanawiałem i kupił go ktoś inny, zresztą kumpel odradzał bo auto było bite i silnik dziwnie chodziło. W sumie teraz mam duży dylemat... Wiem, że już niedługo będę dużo jeździć( jakieś 1800 km miesięcznie), więc poszukuję samochodu jak najoszczędniejszego. W grę wchodzi oczywiście instalacja gazowa, bo biedny student patrząc na ceny paliwa nie może potem zasnąć przez całą noc... Poradzicie coś w pułapie cenowym do 8 tysiączków?

Odnośnik do komentarza

kup se jakiegoś golfa w dieslu . do 8 patoli szarpniesz golfa 3 1.9 TDi . Taniej jeździł nie będziesz niż nim . Paliwo możesz łapać na boku , albo wlewać olej po frytach , silnikowi nic nie zrobisz . nawet tankując na stacji więcej km przejedziesz na baku niż benzyniakiem . a gaz to zuo

 

 

rzekłem

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

to pomyśl też jazda takim SDI po jakimś czasie zacznie wku.rwiać go bo się toczył tylko będzie . Natomiast TDi pojeździ dynamicznie (nie będzie problemu z wyprzedzaniem) . Pozatym z tego co słyszałem to w SDI jak padnie kompresorek to jest problem z naprawą ... Podkreślam słyszałem . do 8 patoli IMO gofer 3 1.9 TDi jest najlepszą opcją , tanio , sprawnie , dynamicznie

Odnośnik do komentarza

SDI to silnik bez turbiny wiec nie wiem o jakim kompresorku mowa. Dodatkowo nie ma turbodziury. To malo wysilona jednostka i jest bardzo maloawaryjna - aby zajechac ten silnik to juz trzeba byc zdolnym.

 

Dwa za 8tysi to jakie TDI on wyrwie ? Zajechane 90KM ? Bo ostatnio miesiąc jezdzilem Golfem 4 kolegi, ktory u siebie pod domem puknal mi mojego golfa i sie zamienilismy, i te 90 kucy to jakis dramat jest. Tzn nie jest zle ale zbyt mala roznica w porownaniu do mojej benzyny 75KM. Strasznie przymulony ten silnik. Spodziewalem sie, ze bedzie jezdzil o wiele lepiej.

 

A jak nie golf to seat albo skoda w dieslu. Niech kupuje nawet TDI, oczywiscie z przebiegiem 186tys. Bezawaryjne.

 

 

Serio, przejedzcie sie tym SDI bo ja jadąc ze znajomkiem Seatem Inca z zaladowana paka czesciami samochodowymi bylem az zaskoczony jak ten silnik jezdzil. Pozytywnie.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

więc poszukuję samochodu jak najoszczędniejszego. W grę wchodzi oczywiście instalacja gazowa, bo biedny student patrząc na ceny paliwa nie może potem zasnąć przez całą noc... Poradzicie coś w pułapie cenowym do 8 tysiączków?

 

Daihatsu Charade 1.0 diesel

 

http://otomoto.pl/daihatsu-charade-1-0diezel-3l-100km-stan-bdb-C20847522.html

 

Pozostaje ci kasa na "zrobienie go"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...