Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu jestescie tak negatywnie nastawieni do francuskich samochodow?

 

chocby ze wzgledu na awaryjnosc = koszty utrzymania

To w takim razie nigdy sie z tym nie spotkalem. W rodzinie jezdzily dwa Scenici, jeden z przebiegiem 580.000km, drugi z 410.000 i nigdy nie bylo z nimi problemow. Podobnie z C3 i Megane (w Citroenie prula sie tapicerka na fotelu pasazera,ale nie jest to rzecz bez ktorej nie da sie jezdzic).

Odnośnik do komentarza

Tata miał Golfa I i zero problemów, Astrę I i zero problemów, Astrę II i zero problemów, Peugeota 307 i zero problemów, bo zrobił nim kilkanaście tysięcy km (następny właściciel miał już poważne problemy), później 406 gdzie psuł się jakiś moduł sterujący, co prowadziło do braku wentylacji, potem 407 pięknie jeździł do 100k km (nie licząc zawieszającej się klimatyzacji), aż posypało się turbo i filtr cząstek stałych.

Mama miała Saxo, mało zajeżdżone, ale też sprzedaliśmy, bo zaczynało się sypać.

Znajomy rodziców, nie wierząc w legendy o awaryjności, kupił sobie Lagunę poprzedniej generacji z przebiegiem 180k i samochód ciągle jeździ do serwisu.

Może przypadek :) , ale i tak niemieckie FTW.

Odnośnik do komentarza

Dobrze poczytac tutaj troche , chyba sie skusze na tą mazdę , całkiem ładny samochodzik i jak jest tak niezawodny jak mówicie to wybiore własnie jego.

Chociaz wczesniej napalony byłem na

36579123_1.jpg

 

No ale chyba lans żółtą meganko nie jest adekwatny do wydatków w serwisie więc odpuszcze , a wy co sądzicie o tym megane? Lipa?

Odnośnik do komentarza

Dla mnie nie jest oczywiste bo sie nie znam na samochodach, nigdy jakos mnie to nie kręciło, dlatego pytam. Kurde sam nie wiem. Mazda też jest dośc znacznie tańsza. No ale słyszałem że Meganka to "twardy samochód" a więc i bezpieczniejszy od japończyków , no ale tak tylko słyszałem. Jestem laikiem w tych sprawach wiem tylko że Dodge Viper to łądny samochód

Odnośnik do komentarza
Mazda też jest dośc znacznie tańsza. No ale słyszałem że Meganka to "twardy samochód" a więc i bezpieczniejszy od japończyków

to fakt, stare japonczyki to nie jest mistrzostwo swiata jesli chodzi o bezpieczenstwo. No ale to juz trzeba jezdzic rozwaznie, bo jak wpadniesz pod ciezarowke, czy pociag to wszystko jedno w czym bedziesz.

 

 

bierz bmw. czesci do e36 kupisz b.tanio a te auta tutaj wymienione nie maja zadnego podejscia zarowno w kwestii prowadzenia jak i jakosci.

 

no tak, wystarczy znalezc stare, niezajechane przez dresikow bmw, co moze byc nie lada problemem ;]

Zreszta, zalezy o jakiej jakosci tutaj mowimy? Bo jesli chodzi o ogolna awaryjnosc to na podstawie moich doswiadczen pozwole sobie nie zgodzic sie. Kumpel mial BMW, e36 wlasnie i CIAGLE cos bylo z tym samochodem nie tak, caly czas cos sie psulo i w zasadzie wiecej to auto stalo w warsztacie niz jezdzilo. Nie mam pojecia czy to regula, czy nie, ale biorac pod uwage to jego BMW nigdy nie zdecydowalbym sie na stary samochod tej marki - serio, wolalbym jakies Audi. Nowe za to bardzo mi sie podobaja :)

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

O a właśnie a co sądzicie o audi 80?

B3 w dieslu (1.6TD) kupisz za grosze - duże, wygodne auto o umiarkowanym spalaniu (5-6 litrów w trasie do 120 km/h, w mieście poniżej 8 ), raczej mało usterkowe. Do tego części wbrew pozorom są bardzo tanie jak na tej wielkości auto. Blacha nie rdzewieje, chyba że auto było bite. Problem są ogromne przebiegi, przez co na pewno trochę części będzie się nadawało do wymiany. Ja bym tego nie kupił, ale ojciec ma i nie narzeka.

Edytowane przez Grzegosz
Odnośnik do komentarza
Mazda też jest dośc znacznie tańsza. No ale słyszałem że Meganka to "twardy samochód" a więc i bezpieczniejszy od japończyków

to fakt, stare japonczyki to nie jest mistrzostwo swiata jesli chodzi o bezpieczenstwo. No ale to juz trzeba jezdzic rozwaznie, bo jak wpadniesz pod ciezarowke, czy pociag to wszystko jedno w czym bedziesz.

 

 

bierz bmw. czesci do e36 kupisz b.tanio a te auta tutaj wymienione nie maja zadnego podejscia zarowno w kwestii prowadzenia jak i jakosci.

 

no tak, wystarczy znalezc stare, niezajechane przez dresikow bmw, co moze byc nie lada problemem ;]

Zreszta, zalezy o jakiej jakosci tutaj mowimy? Bo jesli chodzi o ogolna awaryjnosc to na podstawie moich doswiadczen pozwole sobie nie zgodzic sie. Kumpel mial BMW, e36 wlasnie i CIAGLE cos bylo z tym samochodem nie tak, caly czas cos sie psulo i w zasadzie wiecej to auto stalo w warsztacie niz jezdzilo. Nie mam pojecia czy to regula, czy nie, ale biorac pod uwage to jego BMW nigdy nie zdecydowalbym sie na stary samochod tej marki - serio, wolalbym jakies Audi. Nowe za to bardzo mi sie podobaja :)

psulo sie, bo pewnie kupil padlo. Wystarczy przejechac sie do niemcow, zeby kupic w godnym stanie samochod, za 2 tys. ojro juz sie kupi, tym bardziej ze za 1.5 ostatnio znajomy sciagnal golfa 4 do malych poprawek silnikowych ;)

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam polo z 97 roku. Szkoda ze silnik mam 1.0 bo 1.4 praktycznie spala o 0,5l wiecej a 10km wiecej w takim autku robi roznice. Ogolnie na komfort jazdy nie narzekam, na awaryjnosc tez bym nie narzekal gdyby nie padl mi czujnik abs w prawym kole i pompa wspomagania mi zaczela troche wyc ( przejechalem nim 5k km ). Aktualnie nie zmienilbym tego samochodu na zadne seicento badz inny samochod w tej klasie ( fiesty, corsy itp ).

Odnośnik do komentarza

No całkiem całkiem ta beta, megane juz odpada, zostaje mazda i te bmw. A jak ze spalaniem, bo widze ze te bi em dablju silnik ma duży. Pewnie pali jak smok

masz w ch'uj wersji silnikowych, od silnika 1.6 do m3 :)

w google wiecej na temat spalania, bmw pali iloscia cylindrow, nie pojemnoscia.

Polecam silnik 318is.

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

Pany, taka sprawa. Potrzebne mi małe ekonomiczne autko którym będę jeździł z punktu A do punktu B. Narzędzie drogowe ma być za ok. pięć kawałków. I teraz tak. Wyklarowały mi się dwie opcje. Albo Seicento jakieś z roku ok. 2000, albo WV Polo ale to już co najwyżej rocznik 1996/97. Co będzie praktyczniejszym zakupem? Poproszę o wszelkie sugestie, opinie, rady, rozprawki filozoficzne. Będę zobowiązany.

 

 

Bierz Polo, auto jest wieksze, wygodniejsze, bezpieczniejsze i komfort jazdy duzo wyzszy niz w seicento. Moze bedzie ciut drozsze w utrzymaniu, ale warto za to doplacic.

Odnośnik do komentarza

No całkiem całkiem ta beta, megane juz odpada, zostaje mazda i te bmw. A jak ze spalaniem, bo widze ze te bi em dablju silnik ma duży. Pewnie pali jak smok

 

 

Ponad miesiąc temu kupiłem E36 318IS 92r. za 6500zł. Okazja dobra bo koleś dużo w nie wpakował. Renowacja lakieru, wymiana zawieszenia, hamulców, sprzęgła i tak dalej. W porównaniu do tego co możesz mieć za taką kwote, to w kwestii wygody i przyjemności z jazdy BMW nie ma sobie równych. Chyba, że masz chudy porfel to odradzam. Te auto to istny pożeracz paliwa ;) Mi średnie spalanie z ostatniego miesiąca wyniosło 11/12 litrów. Dwa wyjazdy w trasę reszta po mieście. Ale na pewno nie jeżdze ekonomicznie. Nie po to się takie auto kupuje, żeby na nim oszczędzać. No i pięknie się prezentuje :wub:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.