Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkie Dane podawane w GUS są kwotami brutto.

 

Nom, ale daje przykład ktoś w roku 2003 zarabiał 2000 zł [czyli na ogół normalna pensja i realna, bo równocześnie mógłbym przytaczać przykłady ludzi którzy zarabiają 8.000 jednak nie oszukujmy sie sa tacy tylko ze zdecydowanie mniej niż tych zarabiających przedstawiane 2 koła] wtedy Euro kosztowało w najgorszym momencie 4,89 tak więc kowalski za 2.000 zł ma 408,99 Euro mamy Rok 2008 mimo obecnego kryzysu który był w USA i osłabienia Złotego Kowalski zamiast 2.000 zł ma 522,19 Euro przy kursie 3,83. Zaś W lato przy kursie 3,30 Kowalski zamiast 2000 zł ma 606 Euro. Chodziło mi o pokazanie że dzięki wahaniom kursów walut Polacy nieco będą mieli większe wypłaty.

 

Chodziło mi o prosty przykład w którym niby ktoś mógł zarabiać tyle samo a jednak jego zarobek byłby większy. Dlatego lepiej jak złotówka do 2011 roku umocni się do Euro.

 

 

Skoro w 1999 Minimalne wynagrodzenie wynosiło 650 zł oczywiście BRUTTO zaś w roku 2008 mamy 1126 zł BRUTTO

 

 

Ciągle uważam że sytuacja w kraju nie jest na tyle zła i bee abym zaczynał płakać czy stękać :) bo mnie nie stać na coś. Czy to PS4 czy nowy X :) Uważam wręcz przeciwnie sprząęt się rozwija w takim stopniu ze czyni się nie dośc że mimo ceny czasami niby wysokiej dostępniejszy to druga sprawa tanieje i tak się unowocześnia że naprawdę kiedyś było nie do pomyślenia aby np. Laptopa z Sony kupić za 3.500 zł i teraz jest to nie zbyt kolosalna kwota. Kiedyś sprzęt RTV był drogi gdzie komputer był dobrem luksusowym i kosztował np. 6000 zł a pensje wynosiły 1000 zł zaś minimum to było z 400 na rękę.

Odnośnik do komentarza

Mowisz, ze minimalne wynagrodzenie dzisiaj to 1126zl... a to ciekawe :closedeyes:

Te srednie krajowe to tez takie (pipi)enie w bambus.

Poza tym, co mi daje korzystniejszy kurs euro niz kilka lat temu, skoro dostaje kase w PLN a ceny nie spadaja (mowie o wszystkim innym niz przet RTV itp) tylko rosna. Latwo jest tak gadac komus kto zarabia tyle, ze nie brakuje mu na potrzeby. Ja musze skrobac sie z kazdym groszem.. i nawet takie 100-150zl miesiecznie na gre to dla mnie duzo.

Sam wiem z obserwacji otoczenia i pewnych znajomych, ktorzy maja pieniadze i... dziwia sie, nie rozumieja, dlaczego nie kupie sobie np nowego samochodu, tylko jezdze starm zlomem (oni autami za srednio 40-50tys zl), przeciez jest pozyczka i w ogole. Tak jest, ale trzeba miec ja czym splacac (plus %). A jak tu splacac, kiedy zyjac bardzo oszczednie (moj "zbedny" wydatek miesieczny to jakies 200zl, w tym te ok 130zl na gry) jestem w stanie odlozyc jak dobrze pojdzie (mniejsze oplaty, brak nieprzewidzianych wydatkow) max 300zl.

 

Chce dodac batoniku, ze nie masz co patrzec na srednie krajowe oraz na to, ze jak ty masz $$$ to wszyscy maja (lub moga miec, bo to nie jest takie proste niestety).

Do tej sredniej krajowej wliczaja sie tez osoby zarabiajace po kilkadziesiat (lub nawet kilkaset) tys zl miesiecznie, ktore ja zawyzaja.

W sumie to nie wiem po co ten post... ale jakos tak mnie naszlo ;)

Odnośnik do komentarza

^_^ Wiesz Emet ja kokosów nie wiadomo jakich to nie mam :)

 

Hehe osobiście rzecz biorąc to po zakupie PS3 + TV wydało się trochę kasy że to tak skromnie określę ale nie kupowałem 40 calowej Bravi ;)

 

Jak już rozmowa o następnej generacji PS4 / Xbox 3 [ 720 czy jak go tam zwał :) ] No to dobry argument wspomniałeś :) No właśnie np. jeżeli chodzi o rzesze graczy w Polsce no muszę przyznać ze na 100% przeciętny lub nieprzeciętny gracz nie jest graczem co np. bez problemu wyłoży 1000 zł na gry hehe No bo tak nie jest :)

 

Samo w w sobie i tak jakby nie patrzeć PS3 sprzedało się w ilości 50.000 szt. No a to już coś :) no i konsola jest na rynku krótko i miała nieco wyższą cenę niż konkurencyjny X-BOX 360. Ciekawi mnie tylko w jakiej ilości sprzedał się X360 lub ilu na ogół ma użytkowników :) Zaś wracając do PS4 uważam tak, że nawet jeśli konsola kosztowałaby 500, 600 czy 650 Euro Znalazłaby swojego ostatecznego nabywcę :) W tym momencie cieszę się nawet że istnieje konkurencja ze strony Microsoftu :) może dzięki temu właśnie PS4 nie będzie tyle kosztować ? No bo ja odbieram to w ten sposób że gracz ma alternatywę wybrać sprzęt droższy lub wybrać ten konkurencyjny, a jak każdy wie jedną z strategii marketingowych jest odbijanie klientów :) i co lepsze zdobycie ich pełnego zaufania :)

 

Bądź co bądź wrócę troszkę do teraźniejszości :) Przyuważcie jakie technik stosuje M$ byle by pozyskać klienta :) Np. Ja jako gracz patrzałem w taki sposób " NIE Weź daj spokój nie wezmę X-boxa po co na co itd." Ale przed momentem w którym kupiłem PS3 i nawet po tym miałem pewien dylemat :) Sięgając myślami w ten sposób a może mogłem kupić wtedy tego X-boxa360 bo tańszy większość gier takich samych jest a nawet i inne ciekawe.

 

Uważam że w przyszłości gdy będzie już nowy X-box a nowe PS4 większość będzie miało taki dylemat i myślę że część osób przejdzie na stronę Microsoftu. Sony Nie zbankrutuje ale będzie mogło nieco ucierpieć na zasadzie takiej że będą mieli mniejszą rzeszę klientów, bo w czasach Psx'a mieli można było rzec monopol. W czasach PS2 było podobnie, ale obecnie jest nieco inaczej, i mówię że w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej się to zmieni.

Odnośnik do komentarza

oj nie wiem ale nie sadze ze w ciągu 5 lat wprowadzą jakaś nowa rewolucje w tv

Obecne Tv opierają się na tym że oferują wysoką rozdzielczość, to co w PC jest standardem od dawna.

co mogą poprawić to chyba kolory, zmniejszyć grubość ekranu i zwiększyć rozdzielczość, czy też zbudować większe panele

tylko czy to ludzkie oko wychwyci ??

 

Ja kupiłem TV 42 będzie on standardem w mojej chacie z 5/6 lat (chyba że padnie wcześniej, wiadomo chińszczyzna).

I nie sadzę ze nowe konsole za daleko odpłyną, po za 1080p

Odnośnik do komentarza

No wiesz nie dawno standardem na komputerach było by gry puszczać w rozdziałkach 640x480 czy potem 800x600 następnie 1024x768 hmmm.

 

Ja widziałem TV 63 cale i ogólnie robi wrażenie. Tylko nie każdy ma miejsce na takie cudo. Ale uważam ze rynek łyknie coś takiego. Sam tak patrzę i np. normalny TV CRT 21 cali wygląda naturalnie zaś zobacz 22 cale LCD ? dziwnie aż bo wydaje się mały ten ekranik bo 16:9 I Ja Wskoczyłem z 21 calowego CRT na 32 Calowego LCD.

 

Ogólnie może zwróce uwage na 1 rzecz w.g mnie dość istotną :) Im większy Ekran tym więcej zżera prądu. Plazmy zjadały kiedyś ponad 1000 W aktualnie jest to mniej jednak aktualnie LCD zjada najmniej Energii co nie znaczy że mało bo przy ekranach 50 calowych dochodzi to do 500W. Tak więc problemem nie jest stworzyć 50 czy 60 czy 80 calowy TV tylko taki który jest ekonomiczny a nie że zjada więcej prądu niż lodówka i pralka hehe ;) Dlatego ja uważam że TV tego formatu czyli od 50 wzwyż np. tak jak reprezentowany testowy 82 Calowy Samsung. Przyjmą się ale tylko pod warunkiem jak będą to TV OLED bo będą zjadały tyle samo energii co aktualne 40 Calowe. Na tym To będzie polegać :)

 

Dla Mnie osobiście TV 82 Cale w Salonie to kosmos, naprawdę brzmi to abstrakcyjnie.

 

I Masz racje bo raczej nie odpłyną skoro Obecnie miały być w Full HD a nie są. Hmmm teraz sie na serio zastanawiam na co ten Blu-Ray jakoś M$ sobie radzi na DVD9. Teraz naszła mnie taka myśl że Sony znów wymyśli jakiś nowszy standard a M$ poradzi sobie z tym co jest dostępne na rynku.( Chociaż zdziwiłbym się jakby naprawdę się uparli an tym HD-DVD ) hehe

Odnośnik do komentarza

Muszę zgodzić się z Maximmusem. Nie ma takiej opcji żeby nowa generacja wyszła za rok, bo to się po prostu nie opłaca i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

A co do OLED to nie wiem czy mieliście okazję zobaczyć pierwszy telewizor w tej technologii (11" i 3mm grubości). Widziałem go z bliska i muszę powiedzieć że skok jakości jest taki jak pomiędzy SD a HD. Kontrast zabija! Kolory zabijają! Reszta parametrów ekanu? Tak! Też zabija! Obraz wyglądał lepiej niż to co możemy zobaczyć przez okno. Właściwie jedyna wada tej technologii to jeszcze zbyt krótka żywotność matrycy, ale jak to opanują i zaczną produkować normalne telewizory to nikt nie będzie się zastanawiał czy warto wymienić swój "stary" LCD na OLED'a :D

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze w nowej generacji będzie jak to Sony zacznie podprowadzać Exclusivy M$ , w zemście za tą generację 8) .

A tak na poważnie to są jakieś przesłanki na niebie i ziemi odnośnie ukazania sie w przyszłości flagowych tytułów na konsoli Sony , mowa o HALO 4, Gearsy 3 (MicroSoft ma kontrakt na dwie części) , czy no nie wiem Dead Rising 2 , lub Ninja Gaiden 2 ?

Odnośnik do komentarza
Najśmieszniejsze w nowej generacji będzie jak to Sony zacznie podprowadzać Exclusivy M$ , w zemście za tą generację 8) .

A tak na poważnie to są jakieś przesłanki na niebie i ziemi odnośnie ukazania sie w przyszłości flagowych tytułów na konsoli Sony , mowa o HALO 4, Gearsy 3 (MicroSoft ma kontrakt na dwie części) , czy no nie wiem Dead Rising 2 , lub Ninja Gaiden 2 ?

M$ ma chyba prawo do nazwy i uniwersum HALO. Jeśli chodzi o Gearsy to... pewnie (w przeciwieństwie do SONY) niestety nie wypuści ich ze swoich łap (chociaż mi osobiście to wisi, bo nie podobają mi się zbytnio Gearsy). Co do DR2 i NG2 to myślę, że ukażą się na PS3. DR2 pewnie na rówi z wersją X360, a NG2 kieeedyś tam ;) Ja bym osobiście chciał żeby na PS3 wyszło Dead or Alive 5.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

DoA5 pewnie wyjdzie biorąc pod uwagę obecne trendy. A DR2 to już na pewno IMO. Teraz prawie wszystkie gry będą wychodziły na obie platformy (nie licząc oczywiście tych od deweloperów first-party) i musimy przywyknąć do tego, że np taki Tekken to już nie marka kojarzona z PS. Sam fakt tego procederu nawet cieszy bo będzie możliwość zagrania w większą ilość gier, ale obawiam się o ich jakość na PS3.

Odnośnik do komentarza
Mala uwaga do Waszych dywagacji.

Kiedys wspominalem ze akurat pracuje w branzy...

 

Nie liczylbym na nowa konsole przez najblizsze 3 lata. Przyczyna? Obecny kryzys - ktory wzmaga recesje gospodarcza i kazda firma w tym momencie zaczyna bardzo mocno patrzec na swoje kieszenie. Sporo projektow jest wstrzymywanych w oczekiwaniu na lepsze czasy.

Co wiecej rynek konsumencki (czyli rynek konsol i gier) zaczyna zaciskac pasa (delikatne okreslenie paniki). Ludzie zaczynaja bac sie o prace i licza pieniadze. Co wiecej kredyty przestaja byc super dostepne a i o oszczednosci niektorzy sie trzesa. Wyjscie z nowa konsola w krotkim horyzoncie czasowym nie jest teraz najlepszym pomyslem - gdyz to wszystko dzieje sie przedw wszystkim w USA. Czyli pierwszym i najwiekszym rynku dla kazdego nowego produktu...

3 lata to wlasnie okres kiedy nowa konsola mialaby sie pojawic, wiec jest to bardzo realne co napisales. Kryzys na pewno bedzie sie ciagnal jeszcze caly 2009 rok, gdyz rok po wyborze prezydenta w US rynek amerykanski zawsze znizkuje, do tego nalezy dodac kryzys, ktory jest tylko preludium do tego co bedzie. Jednak patrzac na wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kwartal ciezko uwierzyc, ze rynek IT doluje... chociaz patrzac juz na akcje google tak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...