Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

bez obrazy, ale takie gdybanie co bedzie za 7lat ma sens prawie taki jak gdybanie co bedzie za 70lat

Opinia i całkiem słuszna powiem, ale najwidoczniej większość tu osób się tym nie przejmuje :P. BTW co ty za 70 lat to będą TAKIE rzeczy się działy że lepiej żyć w czasach w jakich jesteśmy, mówie ci ! :P.

 

Co do Killzona 3 również słuszna uwaga, to praktycznie początek życia PS3, jeszcze on sam nas nieraz zapewne zaskoczy (oby :P) na PS4 możemy mówić równie dobrze o całkiem nowych tytułach, które będą większymi kickassami niż teraz wymienona Strefaśmierci 2.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To że na Ps3 zobaczymy minimum dwie części Killzone jest pewne.

Jednak nie wiem co ma HD do panelu w jakim jest wykonany, LCD, Plazma, OLED, Laserowy - te panelu już teraz obsługują nasze konsole... mylicie pojęcia. Przejście z LCD na OLED to coś na wzór wypukłych kineskopów na płaskie... wielkiego kupowania nie było.

A OLED nie jest aż takim skokiem aby przeciętny Kowalski poszedł go kupić... to co może zauważy to jeszcze wyższa rozdzielczość(minimum 4k) i obraz 3d.

Odnośnik do komentarza

LBP wg mnie nie doczeka się kontynuacji-sam edytor i multi zapewnia tej grze nieśmiertelność,już bardziej wierze w płatne dodatki na ps store

To,że będzie następny Killzone na PS3 wg mnie jest pewne,choćby dlatego. by jeszcze raz wykorzystać silnik graficzny,który już tyle czasu w pocie czoła robią.

Za to nie wierzę,że doczekamy się GT6 na PS3-ewidentnie Polyghony celuje w tylko jedną część na PS3.Oni jużGT5 tyle robią i mimo wszystko ma wyjść dopiero w 2010 roku.Choć znając pazerność tej firmy(różne prologi,concept genevy itp) to typuje w ciemno,że płatnych paczek z autkami,trasami itp będzie na pęczki.

 

Ja jestem ciekaw jakie będzie zakończenie GoW3-seria niby ma być trylogią i jest to ostatnia część.Jednak nie wierze,że nie zostawią furtki do sequela,prologa itp.Ta gra jest zbyt ważna dla Sony,mimo,że jedynka nie była system sellerem to jednak po przed genialną dwójkę(oczywiście jedynka też było rewelacyjna) ten tytuł stał się rozpoznawalną marką i chyba obok K2 największym asem w rękach Sony

 

Odnośnik do komentarza

właśnie, czytałem to już wcześniej, ale nie miałem ochoty się o tym rozpisywać. LCD, Plazma czy też oled mają będą bazowały na tych samych rozdzielczościach, jedynie parametrami będą się różnić. Jeden będzie jaśniejszy drugi nie, w oledach będzie lepsza czerń i żywsze kolory bo to technologia diodowa i jest ona ponoć tańsza w produkcji o 70% niż lcd. Co z tego jak LCD muszą się sprzedać bo jest tego nasrane na rynku i coś trza z tym zrobić. OLED będzie droższy do czasu póki LCD nie zejdą z półek po to by OLED'y mogły być tańsze. Jedyną ciekawostką są dla mnie telewizory 3D, których prototypy już jakiś czas temu przedstawił PHILIPS, rzeczywiście może się to okazać niezłym bajerem, ale do chu.ja pana nie mam pojęcia co w tym temacie jeszcze można wymyślić.

Odnośnik do komentarza
LBP wg mnie nie doczeka się kontynuacji-sam edytor i multi zapewnia tej grze nieśmiertelność,już bardziej wierze w płatne dodatki na ps store

dopakuja fizyke, dodadza mnostwo elementow do konstrowania leveli i wydadza na ps4

oczywiscie nie mowie, ze tak bedzie, ale moze byc

a co do platnych dodatkow z ps store to rozumiem (pipi)y typu nowe stroje, ale nowych elementow juz sobie nie wyobrazam, bo jak? Ty kupisz, ja nie i nie bede mogl grac w levele zrobione przez Ciebie?

no chyba, ze zakupienie takiego czegos pozwalaloby wykorzystywac to w budowie, ale grac w levele z tymi nowosciami moglby kazdy - jest wydawany patch dodajacy te nowosci, ale za ich uzywanie trzeba zaplacic na ps store

 

w ogole platne dodatki do niektorych gier to dobry biznes, po(pipi)ki typu wspomniane stroje do LBP raczej mnie nie zainteresuja ale na pytania do buzza wydalem juz 54zl (za gre dalem 200) a na kawalki do rock banda jeszcze wiecej, wiec wydawanie gier tego typu moze byc bardziej oplacalne niz super produkcje ktore sie dobrze sprzeadaja, ale kase dostajemy tylko raz

 

 

Odnośnik do komentarza
Co do Killzona 3 również słuszna uwaga, to praktycznie początek życia PS3, jeszcze on sam nas nieraz zapewne zaskoczy (oby :P) na PS4 możemy mówić równie dobrze o całkiem nowych tytułach, które będą większymi kickassami niż teraz wymienona Strefaśmierci 2.

 

Wlasnie powiedziales ciekawą rzecz z tym poczatkiem zycia ps3... Nie wiem jak wy ale ja odczuwam ze tak naprawde ta konsola to dopiero zaczela istniec w tym roku MGS4, LBP, MS2, Resi 2, Wipeout HD plus wsparcie trofeow dostep do XMB z poziomu gry.. To tylko potwierdza regule w 2 lata po premierze konsola wkoncu dostaje prawdziwe hity... Powstaje teraz pytanie czy nie warto bylo jeszcze wstrzymac sie z premiera i np walnac troche wiecej RAMu ??

Odnośnik do komentarza

bez takich ataków mlokon :).Masz rację również uważam,że gdyby sony się jeszcze bardziej wstrzymało z premierą to teraz każdy z nas prawdopodobnie grałby na x360(wiedziało to też sony wypuszczając na prędko PS3) ale izon ma sporo racji w tym co pisze.Ta konsola wyszła co najmniej o rok za wcześnie z punktu widzenia developerów-dopiero teraz jako tako udało się zoptymalizować XMB itp.To potwierdza jeszcze raz informacje jakie dobiegały z Japonii w chwili premiery,że większość zespołów developerskich dopiero wtedy dostała pełne devkity,a wcześniej działali na okrojonych.I tak naprawdę dla wielu developing gier na ps3 zaczął się dopiero w późnym 2006 roku,a nie wcześniej co zaowocowałoby szybszymi premierami dużych tytułów

Odnośnik do komentarza
ja odczuwam ze tak naprawde ta konsola to dopiero zaczela istniec w tym roku

no właśnie... od premiery MGS4 i GTA4 i premiery FW 2.40.

 

Nie jestem informatykiem a tym bardziej nie programuje gier na konsole ale mam doświadczenia z YDLinux i pamięcią RAM.

Wnioski są zaskakujące. Oczywiście pamięci RAM nigdy za mało ale odpowiednia optymalizacja i skonstruowany silnik to źródło do sukcesu... pamięci RAM w Ps3 jest w sam raz. Naprawdę architektura Ps3 jest tak inna od PC czy Xa ze powszechnie utarte "prawdy" są mylące.

 

Telewizory 3d wprowadzają już wszystkie liczące się firmy... są już sprzedawane telewizory 3d ready wymagające okularów. Są też już telewizory tych okularów nie wymagające...

Kolejny kierunek rozwoju to zwiększanie rozdzielczości... 4k to tyle co nic bo są i kilkukrotnie wyższe ale o dziwo nie są one bezpieczne dla zdrowia(nadają się na bilbordy) - coś nie wierze akurat w to.

Ostatni to panel... są plazmowe, LCD, OLED, Laserowe itd... jednak nikt nam nigdy nie narzucał w konsolach rodzaju matrycy.

 

 

Jednak wracając do polityki SONY

Sony "mulling over" Trophy rewards system

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=199736

Jeśli by się to okazało prawdą a ja coś tam kojarzę jeszcze przed premierą Ps3 to byłby HIT. Tytuły multiplatformowe na Ps3 dostały by duży atut na tak... oczywiście nie trzeba by długo czekać na odpowiedz M$.

To naprawdę ma sens ale SONY to dla mnie firma nie wykorzystanych szans. Nadanie jakiejś rynkowej wartości dla "trofeów" to prawdziwa motywacja dla takich jak ja aby kupić jakiś produkt i go szlifować. System zbierania "calaków" tylko dla statystyk nie trafia do wszystkich - ja takich ambicji nie mam. Zwisa mi taki "szacun" - uważam że te trofe nie obiektywnie odzwierciedlają umiejętności gracza. Za to możliwość pogrania w BETE to co innego. Ponadto taką bete zagrają wtedy zawodowi gracze a nie casulae którzy mieli szczęście(zostali wylosowani) czy mają Qore.

 

Do jakich beta wolelibyście mieć dostęp... z SONY czy M$(multiplatformy odpadają - dopiero wtedy rozpoczęłaby się o ich bety rywalizacja)??

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Rozmawiamy tak o Rozdzielczościach :)

 

http://hdtvmania.pl/2008/05/19/nowosci-sam...zmiarow-amoled/

 

heh tylko jest jeden mały bład w tym newsie ta rozdziałka 3840 x 2160 pikseli to QFHD zaś Ultra HDTV 7680 x 4320 pikseli

 

nim to wejdzie w użytek heh :)

 

 

Może i żadna z firm nie mówi wprost że "masz kupić LCD" jednak każdy wie do jakiego typu mediów jest kierowany sprzęt :) gdyż na rynku jest jakaś technologia co stanowi większość i jest na ogół dostępna i kupowana :) LCD póki co ciągle się rozwija jednak logiczne nie będzie tak w nieskończoność hehe :) Sam osobiście uważam ze hmmm TV to wydatek raz na minimum 4/5 lat :) a kity typu bo panele mają żywotność 20 lat możecie sobie darować hehe ;)

 

No wiecie jeżeli chodzi o X-Boxa nowej generacji to powiem wprost że może być ciekawie :) no bo powinien być lepszy od PS3 zaś PS4 analogicznie rzecz biorąc będzie lepsze od X-Boxa3 :) No jednak szczerze zapowiada się bardzo Ciekawy rozwój sytuacji :) Sony będzie musiało przyśpieszyć tempo. Ja mówię ze to będzie w przełomie 2009/2010.

Odnośnik do komentarza

Jeszczę trochę to już w tą gwiazdkę wyjdzie nowy xbox :P:) hoho !

 

A tak na poważnie :

 

"A data? Autor stawia na 9 listopada 2009. Nie mam pojęcia dlaczego."

 

Link :

 

http://xbox360gamer.pl/2008/05/10/jaka-bed...softu-czesc-iv/

 

Na samym końcu tekstu ( wiem że to jest temat bardziej związany z playstation ale nie mogłem się powsztrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Co do Killzona 3 również słuszna uwaga, to praktycznie początek życia PS3, jeszcze on sam nas nieraz zapewne zaskoczy (oby :P) na PS4 możemy mówić równie dobrze o całkiem nowych tytułach, które będą większymi kickassami niż teraz wymienona Strefaśmierci 2.

 

Wlasnie powiedziales ciekawą rzecz z tym poczatkiem zycia ps3... Nie wiem jak wy ale ja odczuwam ze tak naprawde ta konsola to dopiero zaczela istniec w tym roku MGS4, LBP, MS2, Resi 2, Wipeout HD plus wsparcie trofeow dostep do XMB z poziomu gry.. To tylko potwierdza regule w 2 lata po premierze konsola wkoncu dostaje prawdziwe hity... Powstaje teraz pytanie czy nie warto bylo jeszcze wstrzymac sie z premiera i np walnac troche wiecej RAMu ??

Pisałem już wcześniej, że dla mnie to XO zyskał na wcześniejszym launchu. To konsola Sony musiała gonić maszynkę Microsoftu, w chwili gdy ta miała już jako tako ugruntowaną pozycję na rynku. Nie wiem też, czy przy obecnych nakładach i przy obecnym układzie sił opłaca się iść w deklasowanie przeciwnika bebechami konsoli, skoro i tak tytuły multiplatformowe zostaną 'przycięte' do słabszej konsoli.

Odnośnik do komentarza

Mala uwaga do Waszych dywagacji.

Kiedys wspominalem ze akurat pracuje w branzy...

 

Nie liczylbym na nowa konsole przez najblizsze 3 lata. Przyczyna? Obecny kryzys - ktory wzmaga recesje gospodarcza i kazda firma w tym momencie zaczyna bardzo mocno patrzec na swoje kieszenie. Sporo projektow jest wstrzymywanych w oczekiwaniu na lepsze czasy.

Co wiecej rynek konsumencki (czyli rynek konsol i gier) zaczyna zaciskac pasa (delikatne okreslenie paniki). Ludzie zaczynaja bac sie o prace i licza pieniadze. Co wiecej kredyty przestaja byc super dostepne a i o oszczednosci niektorzy sie trzesa. Wyjscie z nowa konsola w krotkim horyzoncie czasowym nie jest teraz najlepszym pomyslem - gdyz to wszystko dzieje sie przedw wszystkim w USA. Czyli pierwszym i najwiekszym rynku dla kazdego nowego produktu...

Odnośnik do komentarza

Nie wszystkie branże odczuwają skutki kryzysu gospodarczego w USA. Swoją Drogą rząd USA podjął działania mające na celu wykupienie długu od AIG i udzielił im coś na zasadzie pożyczki skromnej w kwocie 750 MLD Dolców.

 

Twoja Opinia jest zbyt przesadzona. Np. Branży Energetycznej kryzys można rzecz nie dosięgnie :) zaś branży RTV na ogół też nie :) jakby nie patrzeć. Z nie wiadomego powodu giełda nam coś osłabła i Wig zamiast niegdyś 3000pkt bazowych ma 1600 xP Lecz mniejsza o to. Kryzysu w Polsce nie ma, hiperinflacji również.

 

Mamy aktualnie spowolnienie gospodarcze co nie oznacza że nie mamy wzrostu gospodarczego:) Z tego co się orientuję stale jest wzrost coś na poziomie 3-5 %

 

Przy okazji z powodu aktualnego "kryzysu" nie znaczy ze ma być zastój na rynku :) a przykładem M$ Co moze ma nie wydać nowego X'a ? toć właśnie teraz Dolar się umacnia właśnie. W stosunku Dolar/Euro.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o takie rzecz jak wydawanie nowego sprzetu czy jego zakup ja patrze subiektywnie nie obiektywnie.

 

Co za tym idzie to taki przykład jak przypominają mi się czasy np. PS2 gdy konsola kosztowała 3000 zł i wtedy to było dużo, PS3 kosztowało mniej a przy okazji proporcjonalnie ilość pensji a zakup sprzętu uległ zmniejszeniu. W sensie takim np. Playstation 2 aby zakupić trzeba było 3 gołe pensje na PS3 trzeba było już praktycznie 1 Bo nie oszukujmy się ale przeciętny Polak zarobi te 2000 zł. Pomijam fakty typu a nie bo ja nie jestem wstanie etc. bo mnie to nie interesuje. Samo w sobie sprzęt jest o wiele bardziej dostępny choćby w naszym kraju.

 

Zaś porównajmy to trochę do zachodu PS3 np. 449 Euro zas w USA 449 $ I teraz pomyśl ile to procentowi stanowi pensji Europejczyka a ile Amerykanina :)

 

Dlatego z mojego punktu widzenia ogromnego krachu niczym w latach 20 nie mamy i nowa generacja X'a Czy PS4 powstanie :) a Sytuacja w gospodarce ulegnie poprawie. W zasadzie to już od zeszłego roku rynek był jak bańka mydlana, to tylko kwestia czasu było aż pęknie za jakieś 3-4 lata znowu zacznie się dalszy rozwój i ekspansja na rynkach.

 

PS3 niby jest najdroższą konsolą w historii A JA Ci powiem tak ze PS4 przypuszczam że będzie kosztowało 649 Euro i z Uśmiechem na twarzy kupisz konsolę :) No właściwie to bedize rok już 2013/2014 i będziemy w strefie Euro :)

 

Pomyślcie nowa konsola z Sony za 6 lat w tym czasie to sie raczej troche w kraju powinno zmienić nie dawno 1000 zł to było DUŻO kasy a teraz są inne zarobki i standardy :)

( Popatrzcie na dane jakie były średnie pensje polaka w latach 90 do dzisiaj a jakie były minimum krajowe tak więc powinien każdy zrozumieć :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Poprzez ruchy na rynku akcji firmy nie traca wirtualnej kasy lecz rzeczywista. No i powtarzam jeszcze raz. Branza IT wstrzymuje bardzo duzo projektow i wprowadza silne ciecia kosztow...

 

Jak panika nie minie to dlugo bedziemy sie podnosili z tego syfu. Niestety udogodnienia do spekulowania jeszcze wzmacniaja efekt paniki. Recesja powoli byla widoczna na horyzoncie ale wlasnie przycwalowala z wielkim halasem. Efekt psychologiczny jest katastrofalny. Firmy dmuchaja na zimne.

 

Ten kryzys bedzie trwal troche niestety...

 

Z punktu widzenia Polski natomiast przez kretynskie ruchy anty Euro dzis wszyscy przyrownuja nas do Wegier zamiast Slowacji i z dnia na dzien nasze zarobki stopnialy o niemal 30 procent...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Jeżeli chodzi o takie rzecz jak wydawanie nowego sprzetu czy jego zakup ja patrze subiektywnie nie obiektywnie.

 

Co za tym idzie to taki przykład jak przypominają mi się czasy np. PS2 gdy konsola kosztowała 3000 zł i wtedy to było dużo, PS3 kosztowało mniej a przy okazji proporcjonalnie ilość pensji a zakup sprzętu uległ zmniejszeniu. W sensie takim np. Playstation 2 aby zakupić trzeba było 3 gołe pensje na PS3 trzeba było już praktycznie 1 Bo nie oszukujmy się ale przeciętny Polak zarobi te 2000 zł. Pomijam fakty typu a nie bo ja nie jestem wstanie etc. bo mnie to nie interesuje. Samo w sobie sprzęt jest o wiele bardziej dostępny choćby w naszym kraju.

 

Zaś porównajmy to trochę do zachodu PS3 np. 449 Euro zas w USA 449 $ I teraz pomyśl ile to procentowi stanowi pensji Europejczyka a ile Amerykanina smile.gif

 

Dlatego z mojego punktu widzenia ogromnego krachu niczym w latach 20 nie mamy i nowa generacja X'a Czy PS4 powstanie smile.gif a Sytuacja w gospodarce ulegnie poprawie. W zasadzie to już od zeszłego roku rynek był jak bańka mydlana, to tylko kwestia czasu było aż pęknie za jakieś 3-4 lata znowu zacznie się dalszy rozwój i ekspansja na rynkach.

 

PS3 niby jest najdroższą konsolą w historii A JA Ci powiem tak ze PS4 przypuszczam że będzie kosztowało 649 Euro i z Uśmiechem na twarzy kupisz konsolę smile.gif No właściwie to bedize rok już 2013/2014 i będziemy w strefie Euro smile.gif

 

Pomyślcie nowa konsola z Sony za 6 lat w tym czasie to sie raczej troche w kraju powinno zmienić nie dawno 1000 zł to było DUŻO kasy a teraz są inne zarobki i standardy smile.gif

( Popatrzcie na dane jakie były średnie pensje polaka w latach 90 do dzisiaj a jakie były minimum krajowe tak więc powinien każdy zrozumieć smile.gif

przepraszam ale ile ty masz lat?

Odnośnik do komentarza

A czemu Pytasz :)

 

Tak nawiasem dla jasności jedni lubią oglądać seriale ja wole czytać co się dzieje na giełdzie i rynku finansów :)

 

Tak nawiasem wczoraj się wypowiadali analitycy że sytuacja spadkowa ustąpi i powinna się odbić:

1. Szybkim wzrostem

2. Stopniowym wzrostem

 

Czyste zasady ekonomi wzrost gospodarczy i hossa przykład rok 2005/2006 gdzie laik inwestujący na GPW był wstanie pomnożyć swój kapitał x2 albo x3. Czy poprzez inwestycję w Fundusze Inwestycyjne które przyniosły wtedy ponad 80% zysku. Ryzyko było ale zyskali niektórzy. Teraz nikt tego nie pamięta :) Giełda od 2007 nieco podupadła ale to trend czasowy który potrwa do 3 lat :) Po prostu jest wzrost potem spadek i znowu. Teraz to jest dobry czas na inwestycje akcje tanieją na łep na szyję :)

 

Chodzi mi o to że aktualnie mamy raczej straszne spowolnienie i wielkie spadki po wielkich zyskach. A Sony czy M$ na pewno uwzględniły i to że rynek nieco podupadł ale patrzą raczej przyszłościowo jakie mogą być preferencje konsumentów za te 5 czy więcej lat, W jakim kierunku się rozwinie rynek. Najciekawsze co przyuważcie jest to ze PSX był najtańszy PS2 było droższe PS3 miało najwyższą cenę startową jednak wszystkich ostatecznych nabywców było stać na zakup sprzętu. Czyniąc go na ogół dostępnym :) No niestety prawdą jest że wszelkie dodatki związane z zakupem nowej platformy wiązały się m.in z Wymiana TV co powodowało że przykładowo z 1500 czy 2300 zł koszty wzrastały do prawie 5.000. No więc ja uważam że wyjdzie PS4 za 649 Euro lecz do tego nowy TV jakiś nowy standard i tym oto sposobem mamy bagatela 1.500 Euro na nową generację.

Jak bedize w latach 2014 w Polsce nie wiadomo. Ja uważam że raczej się to trochę wyrówna i przeciętny polak zarobi te 1000-1300 Euro :) [ Przypuśćmy że Euro będzie kosztować 3,00 zł to 3000 zł = 1000 Euro ] Lub wzrosną pensje :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

oj opymista z ciebie jest, przeciętny polak zarobi 3000/3600 zł? chyba że masz na myśli "statystyczny" to by wiele zmieniało, bo wiemy gdzie sobie statystyki możemy włożyć, nijak nie odzwierciedlają faktycznego

 

też nie wiadomo czy trzeba będzie nowy tv kupować, choć trzeba się z tym liczyć, inna sprawa że to jest ewenement jakiś żeby co generacje zmieniać tv, choć w to akurat jestem w stanie uwierzyć, telewizory przez mase lat można by powiedzieć rozwijały się słabo, teraz ten segment jakby przyspieszył, bo jeszcze nie ma w standarcie hdtv, a już są w planach nowe standarty, czy to dobrze? niewiem. zależy z jakiego punktu patrzeć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...