Skocz do zawartości

Polityka Sony


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz co ja Ci dam fajny przykład po sobie który zrobiłem i trochę żałuje xP Bo w lato kupiłem TV Samsunga 32' &20p i dałem za niego nieco ponad 2000 zł a potem tak myślę PO CO no PO CO mogłem kupić LG za 1300 zł model rocznikowo styczeń 2008 i też byłby dobry :) a tak miałbym ponad 1000 zł na gry :) no ale cóż aktualnie nie mam kasy jestem przy jednej grze xP. Aż strach pomyśleć co to będzie jak wyjdzie PS4 hah ;)

 

Daj spokój normalnie Plazmy wchodziły kosztowały 30.000 zł potem taniały etc. Ja aktualnie wychodzę z założenia by kupować to co odpowiada aktualnym standardom czyli HDready/Full HD :) i też nie za cenę np. 20.000 zł. Wejdzie OLED następca LCD i co już mam lecieć kupować? ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Wlasnie o tym mowie. Boje sie ze znowu na sile sie nam wcisnie jakas nowa technologie. Tak naprawde ludzie nie potrzebuja az takiego postepu nie chce zadnego OLEDu za 2 lata.. No ale co bedzie jak wyjdzie takie PS4 i sie okaze ze gry beda rewelacyjnie wygladac tylko na takim rodzaju TV?? Tak samo jak na obecnej generacji granie na CRT mija sie z celem...

Odnośnik do komentarza
Gry puszczone w HD zdradzają nam wiele niedoróbek, tak więc twórcy są zmuszeni do projektowania wyrazistych i szczegółowych tekstur.

A ja cały czas myślałem, że szczegółowość tekstur zależy od mocy sprzętu na który robi się grę. Ale skoro ty uważasz, że to twórcy specjalnie takie szczegółowe tekstury dają by nie było widac niedoróbek w erze HD to OK. Wierzę ci i ofcorz szanuję twe zdanie. Pjontka.

Odnośnik do komentarza
HD to więcej szczegółów... wiec tworzenie levelów to ogrom pracy.

 

Ja myślę żę nie dość ze nie będzie tragicznie to jeszcze będzie lepiej niż w poprzedniej generacji... spójrzcie ile w najbliższym czasie czeka nas ciekawych tytułów...

 

Po przemyśleniu sprawy muszę się zgodzić. W przyszłości w danym czasie powinno wyjść więcej gier niż ma to teraz. Kiedyś przecież też były przesiadki z generacji na generacje. Po erze "Pegazusa" gdzie gry były w 2d developerzy musieli przesiąść się na PSX (i N64) gdzie trzeba było robić gry w 3d = też więcej szczegółów, więcej pracy, więcej pieniędzy. Z czasem jednak tworzenie gier na te platformę stało się proste i szybkie. Potem nadszedł czas PS2 i też jak teraz była o wiele większa rozdzielczość czyli więcej szczegółów, pracy itp.

 

Jednak większość gier na PS3 robiona jest pod rozdziałkę 720p czyli 1280*720. Tymczasem gry na PC na długo przed premierą curentgenów chodziły w rozdzielczości 1280*1024. HD w grach to tak naprawdę nie jest jakaś super nowość.

 

Co do tematu telewizorów to wątpie by szybko wprowadzili po Full HD jakiś nowy standard typu UHDTV. Wystarczy porównać ilu ludzi ma w domach LCD a ilu stare kineskopowe telewizory. Nikt po zakupie telewizora HDTV nie będzie specjalnie przesiadał się na kolejny standard bo będzie miał to w d*pie. To nie konsole.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Raczej nie zgodze sie z tym ze obecne HD w grach = wiecej szczegolow - co masz na mysli? Taki COD nie rozni sie bardzo od innych fps ktore wyszly w ciaglu ostatnich 5 lat czy nawet od Call of Duty X, GTA4 nie dostalo szczegolowosci - lepsza grafika, fizyka a reszta byla w poprzednich GTA a nawet mniej tych mozliwosci dostalismy, Gearsy - fajne levele i textury (po 2 latach kontynuacja), HALO3 - takie Halo 2,5 na 360, Burnout Paradise - otwarte miasto, fajny silnik (? czy cos innego) niszczen, Army of 2 - nacisk na COOP,itd Wydaje mi sie ze HD jedynie pasuje do dobrych textur w grach oraz przyjemnej grafiki - reszta zostala taka sama (najlepszy przyklad to GTA4). W grach brakuje destrukcji otoczenia, nieliniowosci, duzego swiata, roznych zakonczen czy tez wyborow ktore wplywaly by na pewnie wydarzenia przez co gre przechodzilo by sie ponownie z innym wyborem, splita na 4 osoby (zwlaszcza shootery czy racery).

 

A my w dobie PS360 dostalismy tylko grafike w okolo 720o, wysokiej jakosci textury i ciekawy gameplay.

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

GTA 4? Nie dostało szczegółowości? Śmiesz chyba sobie żartować. Porównaj sobie np. wygląd samochodu z San Andreas do GTA 4. Miasto jest o wiele bardziej szczegółowe. Widać więcej obiektów, śmieci itp. Większa ilość szczegółów wynika nie tylko z tego, że jest większa rozdziałka, ale również przecież z tego, ze moc sprzętu pozwala na więcej. Jak więc może nie być więcej szczegółów?

 

http://blogusmaximus.blox.pl/resource/re4screen25or.jpg

 

http://www.miastogier.pl/baza.php?mod=Gale...p&fid=38644

 

Ale dobra trochę zeszliśmy trochę z tematu. Sony robiąc PS3 nie przewidziało chyba, że wiele gier będzie miało przez skomplikowaną architekturę obsuwy itp. Nie rozumiem jednak jak po narzekaniach developerów na PS2 można drugi raz popełnić ten sam błąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
W grach brakuje destrukcji otoczenia, nieliniowosci, duzego swiata, roznych zakonczen czy tez wyborow ktore wplywaly by na pewnie wydarzenia przez co gre przechodzilo by sie ponownie z innym wyborem, splita na 4 osoby (zwlaszcza shootery czy racery).

 

Tu się podpisuję obiema rękami. Swoją drogą zabawne, że kiedyś tworzono takie gry jak np. Frontier czy Daggerfall które miały przeogromny świat i były w ogóle nieliniowe; fakt, miały sporo ograniczeń, elementy otoczenia się powtarzały itd, ale w końcu ówczesne komputery nie były aż tak zaawansowane... A teraz, w dobie maszyn ileś tam razy szybszych, nośników x razy pojemniejszych, gry nie oferują takiego ogromnego świata na przykład ani podobnego stopnia swobody...

 

Tak, wiem, koszty produkcji, czas developingu, bla bla bla...

 

Generalnie IMO w grafice (na razie) wiele się już nie zrobi. Marketing będzie nas karmił soft szadołami, vortex lajtingami i tym podobnym bełkotem, a przeciętny użytkownik i tak nie zauważy większej różnicy - mało kto odpala dwie różne konsole obok siebie i z lupą szuka dziury w całym. Teraz właśnie powinno się postawić IMO na fizykę, rozległe obszary do eksploracji, nieliniowość... tyle, że to trudniejsze niż mydlenie oczu podziałką i teksturami...

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą zabawne, że kiedyś tworzono takie gry jak np. Frontier czy Daggerfall które miały przeogromny świat i były w ogóle nieliniowe; fakt, miały sporo ograniczeń, elementy otoczenia się powtarzały itd, ale w końcu ówczesne komputery nie były aż tak zaawansowane... A teraz, w dobie maszyn ileś tam razy szybszych, nośników x razy pojemniejszych, gry nie oferują takiego ogromnego świata na przykład ani podobnego stopnia swobody...

to nie jest zabawne... tylko... mądre... okazało się ze przytłaczające większość graczy ni konczy tytułów a ogrom i skomplikowane gry zniechęca potencjalnych nowych graczy...

 

Mi osobiście podoba się to co zaoferowało CoD4... intensywny a dzięki temu wciągający Singiel a multi - niektórym starczający na miesiące. Co do nowego wyświetlacza wraz z premierą nowej generacji to myślę ze czeka nas p oraz kolejny przesiadka... bardzo intensywnie rozwija się ten segment, nowe matryce i telewizory 3d, do tego rozdzielczość 4k... szykujcie już kasę hehe

Ja ma łatwiej gdyż prędzej kupie Wii2 niż kolejną generacje HITECH - te konsole kupie nie wcześniej niż 2 lata po premierze.

Jeśli Sony dotrzyma słowa i wyda konsole nie wcześniej niż 8 lat po premierze ps3 to wybiorę ich sprzęt gdyż taka polityka mi bardziej odpowiada(grafika to nie wszytko)

Jeśli jednak złamią słowo to kupuje Xa bez zastanowienia...

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Wydawanie sprzetu raz na 5 lat ma swoje + i - tak samo wydanie sprzętu jak przykładem Playstation co zwykle wychodzi ze ma okres życia wynoszący no 7 lat :)

 

Chociaż szczerze powiedziawszy to typowy "Power" konsoli to jakieś 2 lata od premiery, bynajmniej ja tak uważam. Posłużę się przykładem Ps2 gdzie w latach np. 2002-2003 wychodziły bardzo ciekawe produkcje typu : GTA VC, Jak 2 renegade [moim zdaniem najfajniejsza gra na PS2] wszystkie ratchety itd. :) i miło wspominam ten czas ^^. Zaś śmierć konsoli to praktycznie co dziwne ok roku przed premierą nowej generacji przykład 2006 gdzie ja już sprzedałem PS2 i nie miałem konsoli gdyż no w.g mnie nic więcej do gier dodać nie mogli. Taka prawda.

 

Sprzęt tanieje w takim tempie że osobiście nie widzę sensu aby wyczekiwać premiery nowej technologii która "MUSIMY" mieć. była mowa o OLED no własnie z tego co ja się orientuję różnica pomiędzy LCD a OLED jest właśnie bardzo bardzo duża chodzi o głębię czerni oraz kontrast czy nawet czas rekcji matrycy. W Oled kontrast to 1:000.000:1 podczas gdy w najlepszych LCD to 10.000:1 no są i takie 50.000:1 może i więcej. Jednak nie oszukujmy sie LCD odejdzie do lamusa i wejdzie nowy standard :) Oled ma te zalete że z tego co czytałem przy wyświetlaczu Oled na 21 calach TV można osiągnąć full HD co przy LCD raczej jest trudne do osiągnięcia. [ przykład brak 26 calowych Full HD ]

 

Przy okazji no może dziwnie to brzmi samo w sobie ze kupiliśmy TV i za jakieś 4, czy 6 lat bylibyśmy zmuszeni do wymiany sprzętu na nowszy. Z kolei jak słyszę że np. "żywotność LCD wynosi 20lat" to śmiać się chce bo trochę śmiesznie to brzmi ja nigdy niczego nie trzymałem np. 15 lat. Ale mam pewien umiar i nie wymieniam np. komputera co rok czy telefonu co miesiąc albo telewizora co 6 miesięcy.

 

Była tez mowa aby już oszczędzać na nową technologię no wiecie hmm nie głupi pomysł jakby tak odkładać np. 40 zł miesięcznie :) x 12 = 480 zł x 5 = 2400 zł no to już macie na Nowy TV lub nowe Playstation4 hehe :) Wystarczy tylko chcieć ^^

Odnośnik do komentarza

Od kiedy cykl życia konsol to 5 lat? - nieważne.

 

Nie prawdą jest że pierwsze dwa lata to najlepszy okres dla konsol gdyż stara jak konsole zasada mówi że pierwsze dwa lata zajmuje opanowanie architektury... jako pierwszy wyłamał się z tego X360 którego technologia i narzędzia były znane od dekady(DirectX) co skróciło opanowanie konsoli do roku-półtorej.

 

Gry na ps2 które nawet przebijały niejedną nextegonową produkcje było kilka nawet w tym roku(GOW2).

 

Z uwagi na naszą budowę mózgu i konstrukcje oka różnice w grafice będą coraz trudniejsze do wychwycenia dla niespecjalistów.

 

Klasyczny przykład... GT5p i PGR4 - obie gry graficznie często porównywane i nie jednokrotnie z korzyścią dla drugiego... ale technicznie sprawa jest oczywista...

 

GT5p to 16aut każde po 200000 polygonów

PGR4 to 8 aut każde 40000 polygonów

daje nam to 3200000 do 320000 (10:1)

Ponadto Gt5p ma lepsze oświetlenie a developerzy mniej doświadczenia z nowym sprzętem.

 

Jak widać liczby są przytłaczające a mimo to wojny fanów konsol nie ustają - ludzie po prostu oceniając grafikę kierują się niejednokrotnie... DIZAJNEM.

 

Więc następna konsola jeśli wyjdzie zbyt szybko nie będzie generować grafiki na tyle lepszej aby przekonać masy do kolejnej dużej inwestycji. Ja już to rozumiem więc za szybko nowego sprzętu nie kupie - prędzej coś co naprawdę dostarczy mi nowych doznań - Wii2?

 

Wyciągam wnioski... dałem się naciągnąć i kupiłem Ps3 w dniu premiery i pierwszy rok grałem w większości w tytuły z ps2 - drugi raz nie popełnię tego błędu.

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
to nie jest zabawne... tylko... mądre... okazało się ze przytłaczające większość graczy ni konczy tytułów a ogrom i skomplikowane gry zniechęca potencjalnych nowych graczy...

 

Znaczy się ktoś jakieś badania zrobił? Na jakiej grupie, bo np. mnie nikt nie pytał, czy wolę większe, czy mniejsze obszarowo gry, ani jaki stopień skomplikowania mnie odstrasza... czyli już badanie nie jest miarodajne...

 

Oczywiście to żarcik, wiadomo, że nie da się zrobić tytułu odpowiadającego każdemu, jeden woli grę krótką, drugi długą i skomplikowaną. Żeby nie było - zarówno Frontier jak i Darggerfall odniosły sukces - właśnie dzięki dużemu obszarowi i swobodzie, jaką oferowały.... do tej pory wielu fanów (zapewne będących w mało znaczącej mniejszości) czeka na Elite 4... która ma premierę zaraz po Duke Nukem Forever heh.

 

Z uwagi na naszą budowę mózgu i konstrukcje oka różnice w grafice będą coraz trudniejsze do wychwycenia dla niespecjalistów.

 

To jest właśnie to, do czego piłem moim poprzednim postem, wyścig graficzny powoli dostaje (mam nadzieję) czkawki, natomiast w gameplay ze świecą szukać jakichś przełomowych tytułów. Może właśnie na to powinno postawić Sony - ich maszynka ma wbudowany HD w standardzie, BD oferuje też niemało miejsca, teoretycznie silniejszy procesor powinien pozwolić na lepsze odwzorowanie fizyki w grach - no ale cóż, pożyjemy-zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
natomiast w gameplay ze świecą szukać jakichś przełomowych tytułów. Może właśnie na to powinno postawić Sony

Heavy Rain?

Widziałem wywiady w których tak właśnie twierdzą - że zadaniem ich studiów jest produkcja tytułów nie koniecznie kasowych ale rozwijających... stąd kasacja Gateway i 8day kosztem EyePat czy LBP. Podoba mi się taka koncepcja tylko niech to "coś" wychodzi częściej niż moje wygrane w totka hehe

Odnośnik do komentarza

Od kiedy cykl życia konsol to 5 lat? - nieważne.

 

przykładem chodziło raczej o X-box [ 2001-2005 ] chociarz samo Playstation też nie do końca ma długi okres życia :) ja mówię typowe życie konsoli to masz przynajmniej 2 lata od premiery :) a jak sam dałeś odpowiedź w przypadku X0 no to masz 1,5 roku od premiery :)

 

 

No dobra a teraz ot ciekawostka :) i zaraz wielkie sorry za wprowadzenie w błąd ze OLEDy tylko oferują wysoki kontrast :)

 

Lg oferuje nowy produkt TV plazme z kontrastem 1:000.000:1 i odświerzaniem na poziomie 600Hz a to juz robi wrażenie :)

 

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...p;model=NOTHING

 

 

O co mianowicie chodzi a no o to ze popatrzcie jeszcze niedawno myślałem ze Plazm/LCD nie da się bardziej rozwinąć a tu proszę :) No to pomyślcie wejdą "ultranowoczesne Oledy" które również tak się rozwiną ze z tego co jest dzisiaj będziemy się śmiać tak jak aktualnie z plazm 40 calowych za cenę 30.000 zł i rozdzielczością 640x480 czy 1024x768 hehe :)

 

Duke Nukem Forever chyba powstanie przy premierze Playstation 8 ;) [ ile to już 10, 11 czy więcej lat ta gra powstaje? ]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Wyciągam wnioski... dałem się naciągnąć i kupiłem Ps3 w dniu premiery i pierwszy rok grałem w większości w tytuły z ps2 - drugi raz nie popełnię tego błędu.

 

hmm bo generalnie kupowanie nowej konsoli w premiere a nawet w rok po niej jest dymaniem samego siebie. Ja pamietam ze kupilem Xboxa 360 jakos zaraz po premierze Dead Rising to byl chyba pazdziernik 2006..Przeszedlem 3-4 gry i pozniej przez jakies 7-8 mc nie bylo w co grac az do swiat 2007 az wyszedl Bioshock i Lost Odyssey. Wiec to zadne naciaganie z kazda konsolą tak jest chociaz jasno trzeba powiedziec ze ta generacja najdluzej sie rozkrecala.. I tak jak Ty napewno nie kupie nastepnej konsoli po premierze bo co pokazuje PS2. Jak ludzie zaczeli przesiadac sie na Xboxa tutaj wychodzily jeszsze takie hity jak Black,God of War 2 czy FF XII.. Dlatego predzej jak wyjdzie nowy next gen to ja wtedy kupie na powrot Xboxa zeby zaliczyc hity ktore mnie ominely i miec potezna biblioteke gier przed sobą za nim nowy next gen sie naprawde rozkreci...

Odnośnik do komentarza
Dlatego predzej jak wyjdzie nowy next gen to ja wtedy kupie na powrot Xboxa zeby zaliczyc hity ktore mnie ominely i miec potezna biblioteke gier przed sobą za nim nowy next gen sie naprawde rozkreci...

Dokładnie, ja też zrobiłem tą gafę i kupiłem PS3-ke w dniu premiery (;(). Już więcej nie popełnię tego błędu, poczekam z 2 lata po premierze next gena i dopiero się przerzucę.

Odnośnik do komentarza

Dużo tu jest gdybania nt. nowej konsoli Sony, ale wydaje mi się , że gry będą ''True Next Generation Graphic'

Mówicie , że możliwe jest wspieranie PS4 przez panele OLED. Tak to BARDZO MOżLIWE. Właśnie na dobre rozkręciła się era 720p , ceny telewizorów lecą na łeb na szyję i jeżeli wierzyć obietnicom tych z Sony, jeżeli PS4 wyjdzie za te 7 lat, a do tego okresu rozwinie się era panelów OLED to możemy spodziewać się tego że gry będą w standardzie 1080:1920 oraz OLED.

Taki gameplay Killzone 3 może wyglądać jak sławetny render z E3 2005r (oby).

Odnośnik do komentarza
Dużo tu jest gdybania nt. nowej konsoli Sony, ale wydaje mi się , że gry będą ''True Next Generation Graphic'

Mówicie , że możliwe jest wspieranie PS4 przez panele OLED. Tak to BARDZO MOżLIWE. Właśnie na dobre rozkręciła się era 720p , ceny telewizorów lecą na łeb na szyję i jeżeli wierzyć obietnicom tych z Sony, jeżeli PS4 wyjdzie za te 7 lat, a do tego okresu rozwinie się era panelów OLED to możemy spodziewać się tego że gry będą w standardzie 1080:1920 oraz OLED.

Taki gameplay Killzone 3 może wyglądać jak sławetny render z E3 2005r (oby).

OLED? Moze i da lepsza jakosc obrazu niz LCD, ale to nie bedzie taki przeskok jak z SD do HD. Tak wogole to jaka dziwna rozdzielczosc: 1080:1920 o.O

Odnośnik do komentarza

No i póki co żywotność tych odbiorników (ok rok !) wydają mi się ekonimiczniejszym rozwiązaniem od HD po prostu, ale nie należy lekceważyć takiej możliwości, również tej że za 5 lat wyjdą nowe ciekawsze układy niż HD (a to pewne), HD przez ten czas stanie się standardem a u bogaczy będzie szaleć nowy typ TV.

Odnośnik do komentarza

bez obrazy, ale takie gdybanie co bedzie za 7lat ma sens prawie taki jak gdybanie co bedzie za 70lat

za to imo poruszona zostala ciekawa kwestia: killzone 3

na playstation 4? czy wydajac tyle kasy na ten tytul sony nie chcialoby zarobic na nim wiecej niz tylko za jedna czesc? przeciez jesli wydaloby go w miare szybko to wystarczy podciagnac silnik dac nowa fabule, nowe levele i gotowe (wiem, wiem, uproszczenie), a piszac na ps4 trzeba zaczac wszystko od nowa i znowu ladowac kupe kasy

a co z innymi tytulami?

czy powstanie "sequel" heavy rain? przeciez wyglada to tak, ze szczena opada i mozna by z tego zrobic jeszcze cos innego, rownie dobrego. no, ale tutaj wiele zalezy od tego jak sie ta gra sprzeda

nie wyobrazam sobie za to by szybko ukazal sie LBP2. albo koncowka zycia ps3, albo juz na ps4 imo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...