Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no, jeśli oglądałeś NOWEGO Woody'ego Allena, to faktycznie, "Wszystko gra" może się wydawać niezłe. Tylko że to już nie jest Woody Allen. Prawdziwy Allen się skończył gdzieś w połowie lat 90. Wszyscy to wiedzą i np. "Annie Hall" leci na TVP co dwa miesiące, "Purpurowa róża" co trzy itp., więc myślałem, że o te filmy ci chodzi.

 

Nie jestem fanem "Manhattanu" akurat. Jak dla mnie jego najlepsze filmy to "Hanna i jej siostry" oraz "Zbrodnie i wykroczenia". Na trzecim miejscu to już nie wiem, co bym dał, może "Wspomnienia z gwiezdnego pyłu", może "Mężów i żony", może "Annie Hall", może jedną z jego wcześniejszych komedii, nie mam pojęcia. W każdym razie na pewno nic, co powstało po "Przejrzeć Harry'ego" (1997).

 

 

@horrory

 

Jeśli szukasz czegoś w stylu japońskich horrorów konsolowych, to polecam... japońskie horrory filmowe. Francuzi robią jednak zuuupełnie co innego, jak dla mnie ten ich ekstremizm to jest w ogóle osobny gatunek filmowy.

 

Zawsze polecam "Kairo" ("Pulse") i "Kurację" ("Cure"). Dzieło jednego z najwybitniejszych obecnie reżyserów japońskich, Kiyoshiego Kurosawy. Jego dzieła nie polegają na krojeniu żywych ciał na kawałki i obdzieraniu ze skóry, tylko właśnie pewnym straszeniu metafizcznym, straszeniu samotnością, beznadzieją naszego życia, nieuchronnością śmierci itp.

Odnośnik do komentarza

 

@horrory

 

Jeśli szukasz czegoś w stylu japońskich horrorów konsolowych, to polecam... japońskie horrory filmowe. Francuzi robią jednak zuuupełnie co innego, jak dla mnie ten ich ekstremizm to jest w ogóle osobny gatunek filmowy.

 

Zawsze polecam "Kairo" ("Pulse") i "Kurację" ("Cure"). Dzieło jednego z najwybitniejszych obecnie reżyserów japońskich, Kiyoshiego Kurosawy. Jego dzieła nie polegają na krojeniu żywych ciał na kawałki i obdzieraniu ze skóry, tylko właśnie pewnym straszeniu metafizcznym, straszeniu samotnością, beznadzieją naszego życia, nieuchronnością śmierci itp.

Coś oglądałem kurosawy tylko nie pamietam co, a to nie on kręcił japoński the ring?

 

No właśnie o to mi chodzi ,o klimat, bo takie rzeźnie to mnie nie straszą a jedynie obrzydzają fu

Odnośnik do komentarza

Nie, K. Kurosawa nie zrobił nic popularnego w Polsce. Najbardziej został doceniony za niedawną "Tokijską sonatę", ale to nie horror, tylko dramat (chociaż podejmuje podobne wątki, co zawsze u niego). Może coś widziałeś, koleś zrobił sporo horrorów i większość jest ciekawa, "Puls" i "Kuracja" najbardziej znane.

 

Z azjatyckich horrorów nieco mniej znanych warto sprawdzić "Oko", "Opowieść o dwóch siostrach" (bardzo Silenthillowe), "Infekcja", "R-Point", "Noroi" (taki "japoński Blair Witch")...

Odnośnik do komentarza

Oglądnąłem ''Wszystko gra'' Allena i pozytywnie mnie zaskoczył. Oglądałem kilka jego filmów wcześniej i żaden mi się nie spodobał stąd omijałem je szerokim łukiem. A więc, czy Allen ma inne dobre filmy? Jakie?

 

 

Najlepszy - Przejrzec Harry'ego.

 

 

Radio Days tez spoko, jezeli zlapiesz wspominkowy klimat bijacy od tego filmu.

 

 

Jak lubisz humor Marxow to Bananas, ale to moooocno specyficzne i glupawe.

 

 

Poza tym to co juz bylo pisane przez innych na gorze.

Odnośnik do komentarza

Nie, K. Kurosawa nie zrobił nic popularnego w Polsce. Najbardziej został doceniony za niedawną "Tokijską sonatę", ale to nie horror, tylko dramat (chociaż podejmuje podobne wątki, co zawsze u niego). Może coś widziałeś, koleś zrobił sporo horrorów i większość jest ciekawa, "Puls" i "Kuracja" najbardziej znane.

 

Z azjatyckich horrorów nieco mniej znanych warto sprawdzić "Oko", "Opowieść o dwóch siostrach" (bardzo Silenthillowe), "Infekcja", "R-Point", "Noroi" (taki "japoński Blair Witch")...

Dobra to sprawdze ten puls i kuracje i jak mówisz ze bardzo sh jeste te o siostrach to też wezme.

 

Kupuje sobie dvd po wypłacie i zbieram filmiki :wub: ale supcio <podniecony>

Odnośnik do komentarza

Nie, K. Kurosawa nie zrobił nic popularnego w Polsce. Najbardziej został doceniony za niedawną "Tokijską sonatę", ale to nie horror, tylko dramat (chociaż podejmuje podobne wątki, co zawsze u niego). Może coś widziałeś, koleś zrobił sporo horrorów i większość jest ciekawa, "Puls" i "Kuracja" najbardziej znane.

 

Z azjatyckich horrorów nieco mniej znanych warto sprawdzić "Oko", "Opowieść o dwóch siostrach" (bardzo Silenthillowe), "Infekcja", "R-Point", "Noroi" (taki "japoński Blair Witch")...

Dobra to sprawdze ten puls i kuracje i jak mówisz ze bardzo sh jeste te o siostrach to też wezme.

 

Kupuje sobie dvd po wypłacie i zbieram filmiki :wub: ale supcio <podniecony>

 

Canabis, jeśli chodzi o japońskie horrory, to polecam: Nightmare Detective 1-2, dobre kino. Również Ju-on: The Grudge, ale tylko japoński pierwowzór, jest świetny. W sklepach dostaniesz za grosze. Jeśli chodzi o tajlandzkie kino to polecam: Shutter, b. dobry i 100 razy lepszy niż remake USA.

 

Co do samej Ameryki, to słabo z kinem grozy. Mogę polecić In the Mouth of Madness, ale to już pewnie widziałeś. Film inspirowany prozą Lovecrafta.

Odnośnik do komentarza

To jest ciężko odpisać, bo generalnie ludzie oglądają filmy różnego rodzaju i żeby wyszczególnić jeden, trzeba trochę pomyśleć. Więc raz mogę dla zabawy pomyśleć, poprzypominać sobie tytuły filmów o samurajach, więźniach, psycholach, horrorów francuskich/japońskich i podobne do "Przekrętu", ale drugi raz raczej nie, więc już odpowiedź, którą dostaniesz, będzie uboższa.

Odnośnik do komentarza

Hej chlopaki, czy moglibyscie polecic mi jakies brytyjskie filmy gangsterskie. Nie mam czasu przeczytac tematu bo jestem zalatanym biznesmenem - poswiecenie tych paru minut mogloby sie skonczyc spoznieniem z waznym telefonem do mojego maklera w Tokio (pana A.Nime Baka-Sushi) i stratach na gieldzie liczonych w milionach dolarow. MILIONACH! Poza tym czytanie jest ponizej mojej godnosci (czytaniem zajmuje sie moj asystent, ktoremu kaze podczas czytania tanczyc jak malpce w samych majtkach). Wole zeby temat zamienil sie w papke, gdzie ludzie co piec stron zadaja te same pytania i dostaja te same odpowiedzi. Iha iha.

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...