Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chlopaki dajcie jakies dobre kryminaly, thrillery. Nie za stare i najlepiej takie w ktorych zagadka rozwiazuje sie pod koniec. Ostatnio widzialem skandynawskie zabojcy bazantow i kobieta w klatce i calkiem mi sie podobaly, moze byc cos w tym stylu.

 

Remedium, El Cuerpo, La isla minima

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Basic (czyli po polsku SEKCJA 8 jeden z lepszych mózgoje.bów jakie widziałem, a tak to Resurrection z Lambertem (bardzo podobny do Se7en, ale całkiem odmienny i broni się w wielu kwestiach), Rear Window (film Alfiego, duszna atmosfera i akcja w jednym miejscu) i Snowtown (na faktach, mocny w wielu momentach).

 

 

Nie wiem, czy to się wpisuje w podobieństwo jakie podałeś, ale to i tak zaje.biste filmy.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Cos nowego ostatnio się pojawiło do obejrzenia z dziewczyną wieczorkiem? thriller, dramat? "The gift" - dobre?

-dope

-me earl and the dying girl

-młodość (sztos jak skur,wysyn)

-praktykant (głupie ale ładne)

Odnośnik do komentarza

-dope (może)
-me earl and the dying girl (widzieliśmy, dla mnie trochę nuda)
-młodość (sztos jak skur,wysyn) (tak, jeden z najlepszych filmów z ostatnich lat, chyba nawet lepszy niz wielkie piękno?)
-praktykant (głupie ale ładne)  (moja widziała, a ja De Niro poważam i nie ogladam z nim głupkowatych filmów ; ))

Odnośnik do komentarza

W objęciach Węża - niestety raczej szukanie seansu po studyjniakach, albo DKF-ach, jeden z najlepszych filmów zeszłego roku (szkoda, że na Oskarach pewnie przegra z Synem Szawła, no ale marketing miał mniejszy). Do kryteriów wieczornego oglądania się nie nada raczej (patrz dostępność, jednak jakby gdzieś był - gorąco polecam)

Haemoo - co prawda z 2014 (w Korei), ale na zachodzie lekko przegapiony. Udany reżyserski debiut scenarzysty Memories of Murder. Świetnie wykorzystuje scenografię, kilka scen to realizatorskie perełki - co prawda nic nowego, ale to rzemiosło na absolutnie wysokim poziomie (no i pasuje do kryteriów:  dramat/thriller)

Pentameron -  kino włoskie ma dwóch rywalizujących ze sobą twórców, zarówno w kraju, jak i poza ojczyzną. Jednym jest wymieniony wyżej Sorrentino, drugim Matteo Garrone. Różni ich prawie wszystko. Jeden to spadkobierca neorealistów (De Sica, Visconti), z naturalistycznym podejściem i okiem reżysera (Garrone) - drugi zainspirowany późniejszym Fellinim i Antonionim - uwielbia korzystać z rekwizytów realizmu magicznego. Wydawałoby się, że do konwencji baśni będzie bardziej pasował Sorrentino, jednak to twórca Gomorry podjął się ekranizacji (swoją drogą Pentameron jest mylącym tytułem - gdyż historie tworzą tryptyk).

Efektem jest zdecydowanie ciekawy mariaż elementów fantastycznych i realistycznego podejścia reżysera. Międzynarodowa obsada daje radę, a klamra opowieści ładnie się domyka. Nie jest to kino wybitne, ale na pewno warte obejrzenia.

Co do Młodości i Wielkiego Piękna, ja jednak wyżej stawiam ten drugi film. Naturalnie nowy Sorrentino to świetny film, ale reżyser raczej bezpiecznie oddaje hołd swoim mistrzom niż tworzy własny świat. Nie mniej to oczywiście nadal kino wysokich lotów.

 

Odnośnik do komentarza

wiki - nie, jestem w Toruniu, a specjalnie nie pojade ;)


W objęciach Węża - niestety raczej szukanie seansu po studyjniakach, albo DKF-ach, jeden z najlepszych filmów zeszłego roku (szkoda, że na Oskarach pewnie przegra z Synem Szawła, no ale marketing miał mniejszy). Do kryteriów wieczornego oglądania się nie nada raczej (patrz dostępność, jednak jakby gdzieś był - gorąco polecam)

Haemoo - co prawda z 2014 (w Korei), ale na zachodzie lekko przegapiony. Udany reżyserski debiut scenarzysty Memories of Murder. Świetnie wykorzystuje scenografię, kilka scen to realizatorskie perełki - co prawda nic nowego, ale to rzemiosło na absolutnie wysokim poziomie (no i pasuje do kryteriów:  dramat/thriller)

Pentameron -  kino włoskie ma dwóch rywalizujących ze sobą twórców, zarówno w kraju, jak i poza ojczyzną. Jednym jest wymieniony wyżej Sorrentino, drugim Matteo Garrone. Różni ich prawie wszystko. Jeden to spadkobierca neorealistów (De Sica, Visconti), z naturalistycznym podejściem i okiem reżysera (Garrone) - drugi zainspirowany późniejszym Fellinim i Antonionim - uwielbia korzystać z rekwizytów realizmu magicznego. Wydawałoby się, że do konwencji baśni będzie bardziej pasował Sorrentino, jednak to twórca Gomorry podjął się ekranizacji (swoją drogą Pentameron jest mylącym tytułem - gdyż historie tworzą tryptyk).

Efektem jest zdecydowanie ciekawy mariaż elementów fantastycznych i realistycznego podejścia reżysera. Międzynarodowa obsada daje radę, a klamra opowieści ładnie się domyka. Nie jest to kino wybitne, ale na pewno warte obejrzenia.

Co do Młodości i Wielkiego Piękna, ja jednak wyżej stawiam ten drugi film. Naturalnie nowy Sorrentino to świetny film, ale reżyser raczej bezpiecznie oddaje hołd swoim mistrzom niż tworzy własny świat. Nie mniej to oczywiście nadal kino wysokich lotów.

 

 

dziekuje za polecenia. Troszeczke w drugą stronę, moze zbyt ambitne tytuły, ale dlaczego nie :) Teraz planujemy wybrać sie na "Barany - Islandzka opowiesc" 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam , potrzebuje pomocy , może akurat ktoś będzie kojarzył tytuł.

Chodzi o film o II wojnie światowej. Akcja działa się gdzieś w krajach skandynawskich ( tak mi się wydaje..) Żołnierze z wrogich armii znaleźli schronienie w jedynym budynku który może im ocalić życie , podczas śnieżycy.  Byłbym wdzięczny jakby ktoś przypomniał tytuł.

:)

 

Nieaktualne ... już mam. - "Śniegi wojny"

Edytowane przez Dei3o
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...