Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cos o zombiasach? Bo trzeci raz nie chce ogladac walking dead a glodnym w huy. Jest jakis inny serial ale nie wiem czy dobry. Polecacie? Albo cos czego jeszze nie widzialem choc watpie. Strzelac pany. Na dzis na mus potrzebne.

Serial Z Nation, wciągnął mnie mocno, choć początek średni. Humor przeplatany z poważnymi akcjami. Jest dość różnorodnie, bo akcja każdego odcinka jest w innym miejscu. Cel podróży jest jasny.

Odnośnik do komentarza

Jeden z moich ulubionych filmów noir to francuski Le samouraï z 1967 roku. Jak wiele europejskich (i przede wszystkim francuskich) filmów z tego okresu to co widzi się na ekranie wydaje się być "prawdziwsze" niż w innych filmach, bo prostu wychodzili na ulice i nagrywali.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Jeden z moich ulubionych filmów noir to francuski Le samouraï z 1967 roku. Jak wiele europejskich (i przede wszystkim francuskich) filmów z tego okresu to co widzi się na ekranie wydaje się być "prawdziwsze" niż w innych filmach, bo prostu wychodzili na ulice i nagrywali.

 

Od razu można polecić w zasadzie całą filmografię Melvilla, Le samouraï i Le Cerlce Rouge to oczywiście opus magnum francuskiego reżysera, ale imo reszta też jest warta (a na pewno wszystko po Le Doulos, z nim włącznie).

 

Generalnie sprawa noire jako gatunku jest ciekawa, w dyskursie filmowym dominują dwie, różne opinie. Cześć osób całą kategorię przypisują wyłącznie pod kino ze Stanów, cześć (większa na szczęście) szuka właściwości owego stylu na całym świecie. Co jest rzecz jasna właściwsze, w retrospektywie filmy poprzedzające amerykański boom na "czarny film" powstawały wcześniej. Zresztą całe określenie "film noire" zostało ukłute już "po fakcie".

Odnośnik do komentarza

To zawsze można sprawdzić też klasykę od mistrza Kurosawy (Drunken Angel, Stray Dog, High and Low) czy film Larsa Von Triera, z czasów gdy nie był zmanierowanym dupkiem - The Element of Crime.

Zwykle też polecam Les Diaboliques, chociaż zdecydowanie więcej tu psychologicznego thrillera niż kryminalnych wątków.
Oczywiście strzelam na ślepo, bo część z tego mogłeś już obejrzeć :)
 

Odnośnik do komentarza

noire przegląd mam spory. uwielbiam gatunek. ostatnio wzięło mnie właśnie na los angeles mniej więcej z lat 50tych ale inne klimatyczne miasta też mile widziane. ogólnie tamta epoka jest osom. nie musi być stricte noir. czekam na hail caesar bo obsada i klimat :fsg:

nie znam się na tym kinie zbytnio, ale Sokól Maltanski był spoko, ogladałeś? Pewnie tak głupie pytanie, ale nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jakis i wilkolakach a la Underworld? Wilkolaka z Del Toro widzialem jesli chodzi o cos w tej mance. Late Phases czy jakos tak odpada bo o nie taki wyglad wilkolakow mi chodzi. Swietne Dog Soldiers tez oblukane.

 

Może nie dokładnie o wilkołakach ale np. Ultraviolet, 30 Dni mroku, Od zmierzchu do świtu, Daybreakers, Aeon Flux. Może coś z tego wybierzesz :Cross18x18:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...