Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


oddball66

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj muszę się zgodzić z Insejnem.

gra jest potwornie schematyczna i z czasem staje się okropnie monotonna.

 

początkowo zachłysnąłem się stworzonym przez autorów światem, czy raczej odtworzonym światem. miejscówki niesamowicie urokliwe i klimatyczne. świetnie się biega po dachach, choć nadal nie stanowi to większego wyzwania. do Mirror's Edge nie ma podejścia. misje w zasadzie na jedno kopyto, a zachwalane przez twórców gry różne drogi podejścia do celu, to jakaś kpina. wszystko sprowadza się do 1-2 schematów. poza tym gra wybitnie liniowa jak na sandbox, a misje poboczne niezbyt zachęcają do skorzystania.

zrobiłem sobie krótką przerwę od AC2 i jakoś nie mogę się za nią z powrotem zabrać. chociaż z drugiej strony do czasu premiery BFBC2 chcę pokończyć najwięcej gier, jak tylko się da, bo spodziewam się, że utonę w multi : ]

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy spin-off.

 

Znaczy może inaczej, chciałbym żeby to był spin off. Bo jak na pełnoprawny sequel to raz, że za wcześnie a dwa chcę nową epokę, nie renesans.

 

Rewolucja francuska to by było to.

 

Choć poskakać po Rzymie po Koloseum, kuszące.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Niestety wydaje mi się, że za pełną cenę będą chcieli uwiesić się na sprzedaży drugiej części gry i dostaniemy naciąganą fabułę na 6-10 h i do tego jakieś badziewne multi :confused: . Przyznam szczerze, że koncepcja trylogii (ogłoszona przecież jeszcze przed premierą jedynki) bardzo mi się spodobała i liczyłem, że kolejna gra z serii będzie pełnoprawną kontynuacją, która rozwiąże wszystkie tajemnice i zgrabnie zepnie cały wątek. Do tego spin-offu jestem póki co sceptycznie nastawiony, przynajmniej dopóki nie dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza

po koszmarnej pierwszej części oraz niewiele lepszej kontynuacji, na 99% nie sięgam po kolejne odsłony gier pod tytułem Assassin's Creed.

ten jeden % pozostawiam dla AC3, który być może będzie się dział w ciekawych realiach i dla samego klimatu grę zagram. bo rozgrywka jest wybitnie monotonna.

początkowo myślałem, że autorzy gry wyciągnęli wnioski z błędów i niedociągnięć pierwszej części... ale teraz widzę, że tylko częściowo. dodali parę ficzersów, które na dłuższą metę nie urozmaicają wystarczająco rozgrywki, by ta stała się nieprzewidywalna i emocjonująca.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę tylko Cię poprzeć :D Nuda, nuda nuda. Tylko ja nie mam odniesienia do pierwszej cześci (jak widzę, na szczeście) o której piszą, że była nudna, a tutaj podobno "twórcy przełamali monotonię'. Kur... nie mogę sobie wyboraźić zatem, jak "fajnie" musiało się grać w jedynkę ;)

 

Ps. Osłabiają mnie te włoskie teksty wtrącane na siłę podczas gadek NPC ;]

Odnośnik do komentarza

jeśli AC2 Cię zanudziła, nie sięgaj nawet po pierwszą część.

kompletnie niegrywalna prezentacja silnika graficznego. niemniej jednej rzeczy nie można odmówić AC - świetnych i klimatycznych miejscówek. ale to nie jest gra o bieganiu po dachach. w AC2 jest w zasadzie to samo, stąd spory zawód po raz kolejny. może do 3 razy sztuka ? hyhy.

 

IMO : ]

Odnośnik do komentarza

To jak w koncu, 1 strasznie mnie nuzyla, musialem sie w sumie zmuszac zeby grac dalej (nie tak jak przy RE5, ale zawsze lol). Myslalem, ze 2 to wszystko naprawila, ze jest naprawde dobra... Biorac pod uwage moje podejscie do czesci pierwszej, to warto zainwestowac w 2, czy bede klal i zaraz wystawial do sprzedazy?

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi radzić, skoro RE5 Ci się nie podobał ;) Ja go przeorałem wzdłuż i wszerz taki był dla mnie za(pipi)isty ;) Jakby co niedługo będę sprzedawał AC II albo wymienię, także zapraszam ;) AC II poszło już ponad 8 milionów podobno i ogólnie zimzvm jest jedyną osobą oprócz mnie, którą ta gra nuży. A wszyscy z którymi gadałem i jak czytam opinie na forach, to sie zachwycają. Mi nie nie podeszła i tyle. To chyba też przesyt grami ala GTA-style.

Uwielbiałem kiedyś tego typu gry, ale już w GTA IV grałem na siłę. Co innego dodatki, bo te były za(pipi)iste.

U mnie gierka musi przede wszystkim mieć klimat, który mnie pochłonie, jak i co najmniej przyzwoitą fabułę. Tutaj nie podpasował mi i renesansowy klimat, i kiepska, rozmyta fabuła, oraz sam bohater Edek - taki Enrique Iglesias w kapturze :D

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

wg mnie jest to ta druga wskazana przez Ciebie opcja.

dodatkowo setting pierwszej części był bardziej klimatyczny, choć uroku i klimatu miejscówek przygotowanych tym razem nie można autorom odmówić.

 

ciężko jest mi tę grę polecić komuś, komu podobnie jak mi, AC kompletnie nie przypadł do gustu. niemniej jednak spotkałem się z opiniami osób, które nie dały rade czerpać przyjemności z pierwszej części, o tym że AC2 jest dużym krokiem w przód i wprowadza sporo świeżego powiewu do gry. tak naprawdę to głównie w oparciu o te opinie kierowałem się przy podjęciu decyzji o pozyskaniu gry.

gra tak naprawdę z sandboxem ma wspólnego tyle, co pseudo otwarty świat gry oraz możliwość, co prawda mocno ograniczona ale jednak, rozbudowy swojej posiadłości. do momentu wejścia do Wenecji (dalej nie grałem) wątek główny rozwija się powoli, aczkolwiek całkiem nieźle. problem w tym, że nie masz praktycznie żadnego wyboru od kogo przyjąć misję, by popchnąć grę dalej. w takim GTA Chinatown Wars na PSP jest to zdecydowanie lepiej rozegrane. misje poboczne to albo zabijanie, albo spuszczenie lania jakiemuś łotrowi, albo dostarczenie przesyłki. generic do bólu.

 

decyzję musisz podjąć sam. co trzeba oddać tej grze, to że ma więcej zwolenników niż przeciwników. więc może z Insejnem odstajemy od normy w temacie tej gry, hyhy.

 

PS.

RE5 też nie znoszę.

 

EDIT > oczywiście IMO ; ]

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

Kurna roznica miedzy jednynka, a dwojka jest kolosalna. Nawet nie zastanawiaj sie, bo ominie Cie jedna z najlepszych gier roku 2009 <serio>. Jak sam napisales jedynka byla nudna, bo ciagle robilo sie to samo i za kazdym razem wszystko konczylo sie zabojstwem. W AC2 wszystko jest inaczej, misje sa zroznicowane, wiec jesli zastanawiasz sie nad dwojka tylko ze wzgledu na jedynke to sprawa jest prosta, musisz zagrac w Ac2, to dwie zupelnie inne gry jesli chodzi o miodnosc.

Odnośnik do komentarza

@MichAelis

misje są zróżnicowane ?

inaczej niż w pierwszej części ?

praktycznie każda kończy się zabójstwem i ewentualną ucieczką przed strażami, jeśli nie będziesz uważny.

dla odmiany można jeszcze coś przynieść.

 

w końcu do tej gry wrócę i naprawdę liczę na większe urozmaicenie w Wenecji, ale chyba się na to nie zanosi.

 

w całej mojej krytyce dla tej gry AC2, pominąłem kilka ciekawych rozwiązań.

cholernie podoba mi się rozszyfrowywanie Glyphów oraz dalsze wykorzystanie skryptów w willi. ogólnie zbieractwo w tej grze jest całkiem przyjemne w porównaniu do orbów w Prototype czy gołębi w GTA4.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze sa zroznicowane w porownaniu do jedynki. Jak sam tyttul wskazuje jest to gra o zabojcy ;]

W jedynce kazda misja to bylo. Wejsc na wieze, podsluchac, potem ukrasc cos, na koncu zabic i uciec. Tak samo kilka razy, a potem boss. W dwojce czegos takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dwójka jest bardziej zróżnicowana, ale to nadal sandbox gdzie masz przejść z punktu A do punktu B. W mechanice rozgrywki praktycznie nic nie uległo zmianie. Fakt, że czasem kogoś śledzimy, raz polatasz sobie na lotni, trochę pobiegasz, popływasz etc. ale to nadal ten sam rozgrywki. Jeżeli jedynka ci strasznie, masakrycznie, całkowicie i w 100% nie podeszła to dwójkę sobie odpuść. Ja jedynkę zmęczyłem, a przy dwójce bawiłem się świetnie.

 

Tylko, że ja w AC gram dla tych teorii spiskowych i momentów kierowania Desmondem. Dlatego mocno liczę, że 3 część będzie już we współczesności.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...