Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


oddball66

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz mam chyba 16h na liczniku, ale dosc na dlugo tez zostawialem gre robiac co innego a kasa leciala :P (mamy 'swoje' miasto, ktore przynosi nam zyski, w zaleznosci jak je rozbudujemy :P)

 

Bardzo mi sie podoba ta czesc, ma o wiele wiecej roznych bajerow i ogolnie jest lepiej skonstruowana. Nie ma juz tych glupich misji rozpoznawczych, tylko mozna isc odrazu zabic swoj cel, choc narazie dopiero zabilem 3 wazniejszych ludzikow. Tym razem 'investigation' zalezy od nas, mozemy w ciemno ruszyc na cel, ale ja wole sobie najpierw zapoznac sie z miastem. Bez odkrycia punktow widokowych nie mamy wogole mapy, dopiero jak sie 'zsynchronizujemy' z punktem widokowym to sie odkrywa kawalek mapy. Szczerze to dosc wkurzajace, bo na wiele wiez trza wejsc by odkryc cale miasto, ale ma to jakis sens xd. No i przygotowujemy sie rowniez zbierajac kase m.in. okradajac ludzi i robiac poboczne misje typu mniejsze 'assassynacje'. Dzieki temu mozemy sobie zmieniac kolor stroju, albo cos bardziej uzytecznego - kupujac nowe bronie i lepszy armor (powieksza zycie) Kazda z broni ma swoje statystki - sila, szybkosc i 'deflekcja', wiec mamy w czym wybierac. Mozemy nawet zamiast miecza miec mlotek xD. Nie to co w pierwszej czesci, jeden miecz, jeden sztylet i koniec ;>

 

Zauwazylem ze zabojstwa 'poboczne' moga dawac sporo frady, tym bardziej ze sa bardziej 'dowolne' niz te fabulaste. No tak nie ma fabuly, filmikow itp, ale za to nie ma pospiechu itp, mozna dobrze przyjrzec sie ofiarze, wyczyscic ludzi wokol ofiary, wezwac do pomocy zlodzieji, prostytuki lub wojakow, ktorzy zajma sie ochrona a my mozemy niepostrzezenie sprzatnac swoj target, nawet nie wzbudzajac alarmu, nie to co glowne zabojstwa :D

 

Wracam dalej do gry, swietna zabawa i juz nie tak schematyczna na szczescie! :D

Odnośnik do komentarza

No mi sie jedynka tez podobala i przeszedlem cala, ale bylo w niej cos takiego ze myslalem 'swietna gra, ale mogli jakos to lepiej pomyslec.' Wyciagneli wnioski z jedynki i mysle ze dwojka to pozycja obowiazkowa, dla kazdego komu 1nka pasowala, a moze nawet dla kogos ktoremu nie do konca :P

 

Wazne ze dodali tak duzo nowych rzeczy np. trucizny, podwojne ostrza, zabojstwa np. z siana, zabieranie przeciwnikowi broni, wynajmowanie najemnikow, smoke bomb (jeszcze nie mam ;/) itp. :)

Odnośnik do komentarza

No wsumie to dosc oczywiste, musieliby niezle spieprzyc zeby bylo na odwrot :>

 

Ale Ci co nie lubili jedynki mysle ze moga sie przekonac jednak do dwojki...

 

gra nie jest taka schematyczna jak byla wczesniej, a straznicy nie sa juz tak glupi, gdy schowamy sie gdzies w sianie a oni sa w poblizu szukajac nas beda przeszukiwac siano, jak usiadziemy na lawecce to podejda i zaczna atakowac, dodatkowo jest ogolny pasek 'notorious' gdzieki ktoremu nie ma tak, ze uciekniemy straznikom i bedzie tak jakbysmy nigdy nic nie zrobili, tylko podwyzsza sie 'notorious level', jak sie napelni (po wielu roznych zbrodniach/podejrzalnym zachowaniu itp) to straznicy beda nas atakowac na sam nasz widok,a nie tylko jak zrobimy cos niedobrego...

 

Mozemy ten poziom zmniejszyc dzieki przekupywaniu heralda ktory bedzie o nas milo mowic, zrywaniu 'wanted posters' :P i zabijaniu jakiegos kolesia (rozpowiada o nas czy cos nie wiem :P)

 

 

btw. tym razem mozemy sie w 'blendować' w kazda grupe ludzi, nie tylko mnichow :)

Odnośnik do komentarza

Tak, krokiem naprzód tylko zachodzi pytanie czy wszystkie innowacje, tfu... rozwinięcia gameplay'u jakich będziemy doświadczać w AC2 nie są kolejnymi oskryptowanymi akcjami, które znudzą się graczom nie po 2 godzinach a po 5, powiedzmy. Rozumiesz co mam na myśli? AC2 może byc nadal schematyczny i bardzo nudny pomimo ogromnych zmian, a raczej pomimo, zakrojonej na szeroka skalę, rozbudowy gameplay'u. Poszczególne elementy są nadal skryptami typu schowanie się w tłumie, wynajęcie dziwek, złodzieji, a jedyną Jaskółką, która może świadczyć o nadejściu nowej jakości w tej serii jest możliwość różnordonego dojścia do niektórych głównych ofiar (A tego nie było w ogóle w jedynce). Oby w parze z tym ostatnim szła wysokiej jakości fabuła oraz troszkę normalniejsze zakończenie.

 

Wszystko wyjdzie w praniu, a najcenniejsze opinie o tej grze będą mieli ci, których AC1 srogo zawiódł. I włąsnie na takie opinie liczę i na nich będę opierał decyzję o zakupie.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No po 20 godzinach na liczniku (choc ze 2 to moze byc to jak zostawilem konsole by sie kasa nabijala :P) jakos mnie nie nudzi gierka, 'rozwinec gameplayu' nowych naprawde jest o wiele wiecej, mam nadzieje ze wystarcza dla tych ktorych tak rozczarowala 1nka :)

 

Mnie 1nka moze troche znudzila schematycznoscia, ale przeszedlem cala i i tak sie swietnie bawilem wiec niestety nie moge dostarczyc Ci opini osoby mocno zawiedzionej 1nka :D

Edytowane przez Trufs
Odnośnik do komentarza

No i wlasnie odpuscilem sobie kupno tego tytulu.... Jest to wspaniala gra, chcialem docenic jej tworcow i kupic orginal ale po raz kolejny dystrybutor leci sobie w pyte, to jest jakis dramat!!! najpierw czekanie na wersje PL fallout 3 chyba z pol roku potem najgorsze tlumaczenie w histori gier z polskimi napisam chyba z translatora centralnie w MW2 (swoja droga za co oni wzieli pieniadze?!?!?!?!?!?!) a teraz jeszcze to... a wiec drogi dystrybutorze pocaluj mnie w du.psko ssam z torrenta a wy przeproscie ubisoft ze niepotrafiliscie wydac gry na czas A tak swoja droga to wydawcow gier w polsce mozna porownac z Polska reprezentacja pilki noznej, powiedzcie mi ludzie czy wszystko w tym kraju musi byc az tak chu.jowe??!!!

Odnośnik do komentarza

No po 20 godzinach na liczniku (choc ze 2 to moze byc to jak zostawilem konsole by sie kasa nabijala :P) jakos mnie nie nudzi gierka, 'rozwinec gameplayu' nowych naprawde jest o wiele wiecej, mam nadzieje ze wystarcza dla tych ktorych tak rozczarowala 1nka :)

 

Mnie 1nka moze troche znudzila schematycznoscia, ale przeszedlem cala i i tak sie swietnie bawilem wiec niestety nie moge dostarczyc Ci opini osoby mocno zawiedzionej 1nka :D

 

Czy jest mozliwosc wlaczenia napisow?W jedynce naprawde ciezko bylo mi ich zrozumiec(moze przez ich akcent ;) )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...