Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie potwierdzono w końcu, że Alen Halilović podpisze kontrakt z Barceloną. 2 mln euro to symboliczna kwota patrząc na to, jakie było zainteresowanie 17-latkiem. Ale z wielu powodów dziwię się, że taki piłkarz poszedł do Barcy. Z takim Tottenhamem mógłby grać w pierwszym składzie. W Barsie może spędzić jeszcze 5 lat w rezerwach. Może potem mu to wyjść na zdrowie, ale wielu nie wyszło...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak dopiero dziś wyczytałem, Josip Drmić ma mieć w kontrakcie klauzulę, że w razie spadku z ligi można go kupić za 3,5 mln euro. Obecnie Norymberga jest właśnie w strefie spadkowej. Tak czy siak, wydaje się pewne, że latem stoczy się o niego większa batalia. Mimo wielu niedoskonałości, Drmić w wieku 21 lat jest jednym z najlepszych strzelców w czołowych ligach Europy w tym roku, mając fenomenalną skuteczność goli do oddanych strzałów.

 

 

Zabawna historia - Lothar Mattheus w wywiadzie jako ekspert stwierdził: "wiem jako fakt, że żona Drmicia szuka mieszkania w Londynie, latem na pewno pójdzie do Arsenalu". Zapytany o to Drmić odpowiedział: "w tym momencie jestem singlem".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Po wielu plotkach, działacze Borussii Dortmund potwierdzili: następcą Roberta Lewandowskiego na ataku będzie Adrian Ramos. Kwota zakupu - ok. 10 mln euro.

 

 

Za tę kasę niby świetny transfer, choć w tym wieku (28) często nie można już oczekiwać cudów na przyszłość. Ramos jest bardzo wszechstronny, nie ma co prawda wielkiej techniki strzału, ale dobrze wykańcza gdy już dojdzie do piłki, dobrze podaje (zarówno dłuższe podania jak i odgrywanie kombinacyjne), umie dryblować, angażuje się w obronie, jest potęgą w powietrzu. Nieco taka starsza wersja Romelu Lukaku, o którym się plotkowało, ale było oczywiste, że Dortmund nie ma na niego kasy. W dwóch meczach z Bayernem, Ramos zdobył dwie bramki i asystę (albo dwie, jeśli uznawać bycie sfaulowanym na karnego).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moja ulubiona plotka z tego tygodnia: podobno Bayern jest gotów kupić Aymerica Laporte'a. Ma klauzulę 36 mln euro. Plotka nośna, bo Bayern ma już doświadczenie w wykupywaniu cholernie drogich klauzul graczy Bilbao, nieznanych niedzielnym widzom. Skoro Martinez, czemu nie Laporte? Co więcej, ma też doświadczenie w kupowaniu baskijskich reprezentatów Francji, w końcu poprzedni z nich - Bixente Lizarazu - stał się jedną z ikon Bawarczyków.

 

I kto im zabroni? Na razie Lewandowskiego zatrudnili za darmo (choć nie lubię tego wyrażenia, bo kontrakty to kluczowa sfera finansów, nie same kwoty transferów), kasy mają jak lodu, a Laporte może stać się czołowym stoperem Europy. W wieku 19 lat jest od początku sezonu podstawowym zawodnikiem Bilbao - i jednym z najlepszych. Ogólnie wygląda na epokowy talent, mając fizyczną siłę dobrego stopera, ale i szybkość, która sprawia, że zagrał też już trochę meczów na lewej obronie i wyglądał naprawdę dobrze. Myślę, że nawet w Bayernie nie narzekałby na brak występów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Laporte- według katalońskich, ale również baskijskich mediów- jest już dogadany z Barceloną, która (widać się spieszą...) wpłaciła już kasiorę na konto Athleticu.

 

Nowym, prawym obrońcą ma być Zuniga z Napoli (który podobno ma w klauzulę w kontrakcie przygotowaną specjalnie pod transfer do Barcelony). Czytam o tym już chyba przy każdym oknie transferowym od 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza

Serwis Goal jest przekonany, że Diego Costa zostanie nowym piłkarzem Chelsea. Kwota transferu ma wynieść 35 mln funtów. Mourinho przyznał ostatnio, że nie ukrywa zainteresowania reprezentantem Hiszpanii, a sam Costa zapytany o transfer do Chelsea odpowiedział ostatnio "zobaczymy, narazie jestem szczęśliwy w Atletico".

 

Ciekawe, jak to będzie z Courtouis, bo Atletico na pewno pytało o możliwość właczenia go w transakcję. Mała jest szansa, że Chelsea go wypuści. Może zaproponują wypożyczenia innych zawodników, ale najprawdopodobniej do Madrytu wróci Torres.

 

Ciekawe 2: Co z Lukaku?

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

Serwis Goal jest przekonany, że Diego Costa zostanie nowym piłkarzem Chelsea. Kwota transferu ma wynieść 35 mln funtów. Mourinho przyznał ostatnio, że nie ukrywa zainteresowania reprezentantem Hiszpanii, a sam Costa zapytany o transfer do Chelsea odpowiedział ostatnio "zobaczymy, narazie jestem szczęśliwy w Atletico".

 

Ciekawe, jak to będzie z Courtouis, bo Atletico na pewno pytało o możliwość właczenia go w transakcję. Mała jest szansa, że Chelsea go wypuści. Może zaproponują wypożyczenia innych zawodników, ale najprawdopodobniej do Madrytu wróci Torres.

 

Ciekawe 2: Co z Lukaku?

 

Out, za dużo grada.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odpowiadam na pytanie z opóźnieniem z powodu bana za straszne zbrodnie... jeśli ktoś nie chce wiedzieć, co będzie z Lukaku, niech nie czyta, SPOILER!!!!!

 

 

Otóż Lukaku jest w zasadzie od jesieni określony jako do sprzedania. Niewiele klubów jednak ma na niego kasę. Lista jest krótka. Dlatego jestem przekonany, że prędzej czy później trafi do Tottenhamu. Przy czym Mourinho chce też robić zakupy, z Diego Costą na czele (ale jest parę innych napastników, na których też by się nie obraził), więc obu stronom będzie zależeć na raczej szybkiej realizacji tego transferu. Inni chętni (Roma, City) raczej nie będą mieć aż takiej determinacji, za to Spurs zabiją, żeby go mieć. Prawdopodobnie w czerwcu dowiemy się, czy kupi go Tottenham, czy też znowu zostanie wypożyczony.

 

 

 

No ale news z dziś: zaskoczyła mnie wieść, że Arkadiusz Milik został wypożyczony do... Ajaxu. Poziom ligi holenderskiej w ostatnich latach znacznie się obniżył, ale to nadal szansa pojawienia się w znanym zespole i Lidze Mistrzów. No, pytanie tylko, czy wpasuje się tam lepiej niż w Aubsburgu, gdzie też wydawało się, że będzie mieć łatwo, a gdy grał, był praktycznie tak samo zauważalny, jak gdy siedział na ławie...

 

 

 

INNE NEWSY:

 

Ostatni mecz dla Arsenalu zagra w jakimś tam pucharku Bacary Sagna. Prawdopodobnie zostanie w Anglii i zagra dla innego klubu z czołówki.

 

Oficjalnie z United odchodzi na wolny transfer Rio Ferdinand, a więc, bla bla, kończy się pewna epoka...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Uważam, iż Roman im odmówi.

 

Nie No, jeżeli chodzi o napadziorów w klubie Chelsea Londyn, to będzie Koszta z Torresem na ławie, bo żaden debil nie weźmie Fernando z jego wypłatą.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w maju zostanie ogłoszony pierwszy transfer Manchesteru United, pragnącego w końcu wydać sporo pieniędzy tego lata. Ma to być Luke Shaw, a Southampton otrzymać ma ok. 30 mln euro.

 

 

 

Monaco potwierdziło odejście Claudio Ranieriego. Zajęcie mocnego drugiego miejsca jako beniaminek po przebudowie to za mało i teraz poszukują trenera, który zapewni bardziej ofensywny styl na miarę ich ambicji.

 

 

 

Ashley Cole potwierdził, że odejdzie z Chelsea. Wśród klubów, które się z nim konkretniej kontaktowały, są jak wiadomo Real i Liverpool. Aczkolwiek mówi się, że wolałby wyjechać za granicę. Moje źródła donoszą, że Frank Lampard po powrocie z Mundialu (czyli po fazie grupowej HE HE) ostatecznie podpisze kontrakt z Chelsea. Nie jest jak widać zadowolony z oferty, która jak u Terry'ego ma być na jeden rok i stosunkowo niska płacowo, ale wygląda na to, że obie strony są przekonane do podpisu.

 

Bacary Sagna rozmawia w tym momencie z City i myślę, że raczej nie odmówi. City może dać jakieś 8 mln euro rocznie, absolutnie nie wierzę, żeby miał szczere wątpliwości. Wiem, co myślicie - coś w stylu "lol". Ale pamiętajcie - City z powodu kary od UEFA może wydać na transfery tylko 60 mln euro. Żeby robić swoje, czyli szastać kasą bez opamiętania, musi kusić starzejących się wolnych agentów.

 

 

 

Sporo mówi się o tym, że jeszcze przed Mundialem Arsenal zakupi Serge'a Auriera. Jak wiadomo z bloga, jestem jego wielkim miłośnikiem, chociaż nigdy nie wiadomo, kto w Arsenalu nie wyblaknie po przybyciu. Mimo wszystko to na ten moment najlepszy prawy obrońca do zakupienia na świecie. Wiadomo, że oglądali go wielokrotnie także scouci Barcelony, ale o dziwo nawet spośród tych 200 piłkarzy, których według plotek mają zakupić, nie wymienia się Auriera.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

https://twitter.com/jburttelegraph/status/469936361269895168

48 milionów. Na dniach oficjalne potwierdzenie. Rekordowa kwota za obrońcę.


15quhyx.jpg

Szybciej Jose, bo się jeszcze rozmyślą.

 

edit:

http://www.chelseafc.com/news-article/article/3853195/title/david-luiz-move-agreed

 

Już oficjalnie. A pomyśleć, że 30 milionów, które niby dawała Barcelona i tak było świetną ofertą.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No trudno patrzeć na kwotę 60 mln euro w kategoriach boiskowych. To kolejny transfer w tym roku (Mata, De Bruyne) gdy Chelsea dostaje znacznie więcej kasy, niż potrzeba, za gracza, którego za bardzo nie potrzebują i wszyscy to wiedzą - to wzmacnia moje podejrzenie, że najważniejszą funkcją posiadania klubu przez osoby z Rosji czy Kataru jest możliwość prania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, żeby Chelsea nagle pomyślała "o kurde, Tiago to faktycznie czołowy defensywny pomocnik na świecie, trochę tego nie widzieliśmy jak był u nas, musimy go mieć, 50 milionów leci do Madrytu".

 

Jak szokująco donosi hiszpańska Marca, pomocnik Atletico Madryt Tiago odrzucił możliwość przedłużenia swojego kontraktu ze swoim klubem i już porozumiał się z Chelsea w sprawie przenosin na Stamford Bridge.

 

xd

 

 

Pewnie plota, ale i tak śmiechłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...