Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Ruchów dość sporo, choć może nie na samym szczycie. Zwróciło moją uwagę, że Dortmund oficjalnie zakupił z Manchesteru City niejakiego Jadona Sancho. O 17-latku sporo się mówiło po rewelacyjnych występach młodzieżowych. Postanowił odejść z City mimo intratnego kontraktu, szukając okazji do gry. W BVB dostał podobno koszulkę z numerem 7, co brzmi poważnie. Wychowanek Watfordu robił spore wrażenie w rozgrywkach młodzieżowych. Jest niesamowicie zręczny i no, świetnie kopie piłkę. I dostał nagrodę dla najlepszego gracza Mundialu U-17, jak wcześniej Bojan, więc bójcie się! Ogólnie ciekawy gracz, za parę lat jeszcze może wypłynąć.

 

 

A właśnie. Bojan Krkić odchodzi do Alaves, na kolejne wypożyczenie. Tak więc liczba ZWYCIĘZCÓW LIGI MISTRZÓW w Stokelonie znowu spada do jedynie czterech.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Gdzie żeś był?

Kiedy Mbappe w PSG potwierdzony?

 

 

https://www.psg.fr/pro/article/kylian-mbappe-au-paris-saint-germain

 

 

Wypożyczenie, za rok OPCJA wykupu (prawdopodobnie oficjalnie zmieniająca się w wymóg w razie spełnienia warunku: uniknięcie przez PSG spadku do Ligue 2).

Odnośnik do komentarza

Barkley ma mętlik w głowie czy iść do Chelsea czy nie, a Drinkwater już czeka na podpis pod kontraktem ale kluby się jeszcze nie dogadały co do odstępnego. Zappacosta też wylądował.

 

Mahrez gdzieś poleciał ale chyba nikt go nie chce tak samo jak Vandajka z Soton.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Tottenham i podobno też West Ham starały się o Andre Gomesa, ale Barsa się nie dała i nie puści :banderas:

 

Jeśli dobrze rozumiem w Hiszpanii okienko zamyka się jutro, tak więc piątek to dzień domysłów o ruchach Barsy.

 

 

 

 

Chelsea mnie rozwala, jak można być mistrzem najpopularniejszej ligi i być tak słabym. Patrząc na te wszystkie ruchy piłkarzy, to można uznać, że największą renomę to nadal zdecydowanie mają dwa Manchestery, potem Liverpool, a dopiero potem Chelsea, Tottenham i Arsenal w jakiejś kolejności.

 

Zappacosta, no pisałem w podsumowaniu sezonu że sprawował się zaskakująco dobrze w Torino. Nie jest to Alex Sandro, ani nawet Marcos Alonso prawej flanki, ale przynajmniej dodaje głębię w jednym miejscu. W miarę silny, powalczy przy stałych fragmentach. Co najbardziej kręci fanów: umie wrzutki! Powinien wejść do jedenastki niewysokim kosztem. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Rudiger

Bakayoko

Morata

Zapacośtam

Angielski drwal

 

Bardzo dobre okienko.

 

A Costa raczej za darmo tego kopa w ryj nie dostał, trzeba było się zachowywać. Bardziej przekonuje mnie niechęć piłkarzy do siedzenia na ławce. Chelsea pierwszy skład ma kompletny, wszelkie Oxy i inne Barkleje musiałyby się z tym liczyć. Niektórym pieniążki za grzanie ławy pasują, niektórym nie.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Rudiger

Bakayoko

Morata

Zapacośtam

Angielski drwal

 

Bardzo dobre okienko.

 

A Costa raczej za darmo tego kopa w ryj nie dostał, trzeba było się zachowywać. Bardziej przekonuje mnie niechęć piłkarzy do siedzenia na ławce. Chelsea pierwszy skład ma kompletny, wszelkie Oxy i inne Barkleje musiałyby się z tym liczyć. Niektórym pieniążki za grzanie ławy pasują, niektórym nie.

 

Prawda, za krzywy uśmiech nie poleciał, chodzi mi raczej o fakt, że ta sytuacja jest cokolwiek niejasna, a próby rzucenia jakiegokolwiek światła przez dziennikarzy został skwitowne śmiechem. Trochę niepoważne (z obu stron).

Odnośnik do komentarza

Tottenham i podobno też West Ham starały się o Andre Gomesa, ale Barsa się nie dała i nie puści :banderas:

 

Jeśli dobrze rozumiem w Hiszpanii okienko zamyka się jutro, tak więc piątek to dzień domysłów o ruchach Barsy.

 

 

 

 

Chelsea mnie rozwala, jak można być mistrzem najpopularniejszej ligi i być tak słabym. Patrząc na te wszystkie ruchy piłkarzy, to można uznać, że największą renomę to nadal zdecydowanie mają dwa Manchestery, potem Liverpool, a dopiero potem Chelsea, Tottenham i Arsenal w jakiejś kolejności.

 

Zappacosta, no pisałem w podsumowaniu sezonu że sprawował się zaskakująco dobrze w Torino. Nie jest to Alex Sandro, ani nawet Marcos Alonso prawej flanki, ale przynajmniej dodaje głębię w jednym miejscu. W miarę silny, powalczy przy stałych fragmentach. Co najbardziej kręci fanów: umie wrzutki! Powinien wejść do jedenastki niewysokim kosztem.

 

To arsenal, totenham czy man city wygrali kiedys lige mistrzow???
Odnośnik do komentarza

 

Rudiger

Bakayoko

Morata

Zapacośtam

Angielski drwal

 

Bardzo dobre okienko.

 

A Costa raczej za darmo tego kopa w ryj nie dostał, trzeba było się zachowywać. Bardziej przekonuje mnie niechęć piłkarzy do siedzenia na ławce. Chelsea pierwszy skład ma kompletny, wszelkie Oxy i inne Barkleje musiałyby się z tym liczyć. Niektórym pieniążki za grzanie ławy pasują, niektórym nie.

 

Prawda, za krzywy uśmiech nie poleciał, chodzi mi raczej o fakt, że ta sytuacja jest cokolwiek niejasna, a próby rzucenia jakiegokolwiek światła przez dziennikarzy został skwitowne śmiechem. Trochę niepoważne (z obu stron).

 

 

 

W sytuacji, gdy agent piłkarza odgraża się ciąganiem po sądach, wszelka wylewność wobec dziennikarzy w tej sytuacji byłaby co najmniej niewskazana.

Odnośnik do komentarza

Zarząd City wykazał się największą determinacja w tym okienku aby ulepić najlepszy skład dla Pepa ale też mieli najwięcej graczy do wymiany, głównie w obronie. Podobno ekipa poleciała nawet do Chile aby do końca walczyć o Alexisa i nic z tego nie wyszło. IMO cały czas City nie ma obrony i defensywnego pomocnika w środku pola na poziomie żeby wygrać ligę albo powalczyć w LM. W ataku moc.

 

Manu że swoją renomą ściągną dwóch graczy do pierwszego składu i obrońcę o którym nikt już nie pamiętam. Miał przyjść Perisic i nie przyszedł a szkoda bo sam Ormianin nie będzie ciągną gry ofensywnej na wszystkich frontach, a Pogba we wczorajszym meczu repry grał paralitycznie. Pomimo tego drużyna wydaje się kompletna + drugi sezon Mou więc raczej będzie mistrz.

 

Gdy do Arsenalu przychodził czołg na lewą obronę i napastnik gwarantujące gole wydawało się że to jest to. Ustawienie 3-4-3 działa, koniec sezonu był dobry. Potem wszystko yeblo. Morale w drużynie muszą być niesamowite. Alexis z fochem, Ezil drewno, dziwne wybory do pierwszego składu. Burdel w klubie musi ktoś posprzątać i nie jest to Wenger.

 

Totki to samo co rok temu. Czekamy na kontuzje Kane i powrót w chwale. Nie mają szczęścia na Wembley więc stawiam miejsce poza top4 w tym sezonie.

 

Liverpool też mało zmian, Salah wpisał się w filozofię Kloppa, czekamy na powrót Kutinio prawdopodobnie z fochem. Obrona i środek pola to takie City lite. Keita od przyszłego sezonu powinien pomóc. Dziwię się że nie kupili nikogo do obrony.

 

Chelsea teraz musi tylko sprzedać Coste i czekać na powrót Hazarda w formie. Obrona to samo co rok temu + lepsi zmiennicy. Środek pola ok z opcją Kante + Cesc albo Kante + Bakayoko. Drinkwater ława. Wahadelka wydają się najsłabszym punktem - trzeba zmówić kilka zdrowasiek za Alonso żeby się nie połamał bo zmienników na tą pozycję nie widzę. Ile ja się naczytałem w tym okienku "Conte w furii, znowu podyebali mu zawodnika". Lorente mi nie szkoda bo po co on jak jest Batman? Ox jest mocno średni i ratuje go tylko brytyjski paszport. Barkley z kontuzja, czytałem w różnych źródłach że miał medical, potem że nie mial, albo że oblał. Dziwna sytuacja, Chelsea może wróci po niego w styczniu. Lukaku mi szkoda ale jak Morata będzie strzelał to spoko.

 

Tyle o PL. Zwycięzcą okienka na świecie oczywiście jest PSG które wydało pół miliarda papieru i napluło uefa w twarz.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Nie no, Krycha to dobry grajek - problem w tym, że on idealnie pasuje do drużyn, które muszą trochę "pocierpieć" na boisku. W zespołach, w których wymogiem jest dominacja nad przeciwnikiem w posiadaniu piłki jest raczej średnio przydatny, ze względu na pewne ograniczenia techniczne. 

 

Pogra, złapie rytm i będzie znowu wymiatał.

Odnośnik do komentarza

Lorente mi nie szkoda bo po co on jak jest Batman? 

 

Llorente ma ogromne doświadczenie i w poprzednim sezonie w chu.jowej Swansea strzelił 15 goli i jestem pewien że Conte mocno go chciał. Batshuayi gdyby nie śmieszkował na twitterze to obecnie nikt by go tak nie przeceniał, bo naprawdę ilość meczów w których zagrał słabo jest o wiele większa niż tych w których mu coś wyszło.

 

Wiadomo, okno Chelsea nie było złe, ale rozczarowujące na pewno. Pewnie nie przeszkodzi im to walczyć o tytuł, no ale w Lidze Mistrzów z takim składem znowu nic nie ugrają moim zdaniem. Potencjalne wzmocnienia które przeszły im przez ręce mogły dodać naprawdę sporo jakości.

 

Szanse na jedno z najlepszych okienek w Anglii miał Everton, ale finalnie zaprzepaścił to nie kupieniem napastnika i lewonożnego obrońcy o których Koeman mówił średnio od dwóch tygodni na każdej konferencji, więc strzelanie goli będzie zależało od Rooneya, Sandro i Calverta - Lewina. Taki Llorente by siadł idealnie pod wrzutki Sigurdsoona, no ale.

 

Arsenal zatrzymał Sancheza i chyba to się liczy, da z siebie wszystko w tym sezonie, może to będzie najlepszy Alexis jakiego widzieliśmy w Anglii. Mustafi finalnie nie odszedł, Chambers również (za którego zażądali sobie 28 milionów funtów więc się nie dziwię). Ox nigdy nie był na tyle kluczowym piłkarzem by potrzebne było zastępstwo, więc może zaobserwujemy jakiś renesans Walcotta w pierwszym składzie. Odszedł za to także Lucas Perez, do Deportivo na wypożyczenie, dziwi mnie że Wenger nie chce dać mu szansy, bo jak grał to wyglądał dobrze.

 

Liverpool poszerzył swój skład Oxem, a także dodał sporo jakości Salahem, ale wciąż nie kupili obrońcy i liczę na solidne wpier.dole w Lidze Mistrzów z tego powodu. Strasznie mnie zastanawia co się stało w tym dealu z van Dijkiem, szacuneczek dla Soton że go nie sprzedało, ale Liverpool miał zamiar wydać 175 baniek w ten deadline, skoro wiedzieli że odpuszczają Lemara to mogli przepłacić za van Dijka by po prostu go sobie zapewnić. Southampton na pewno nie odmówiłoby na przykład 100 milionów.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

No okienko głównie zamknięte. Najlepsze jest to, że ZNOWU największą niewiadomą jest transfer Adriena Silvy do Leicester, który nadal nie ma potwierdzenia, czyli dokładnie to samo, co rok temu. Jak oni to robią, że zostawiają to na 23.59 ostatniego dnia?

 

Za wiele się nie wydarzyło, jak zawsze. Przed okienkiem przewidywałem, że największą sagą będzie Alexis Sanchez, ale jak widać pojawiły się na rynku większe nazwiska. Napisałem tutaj raz nieprawdę, że Aubameyang odejdzie. Za bardzo się podnieciłem niepewnym info, a PSG szybko zaczęło wyglądać jeszcze większych gwiazd do ataku.

 

 

 

Co do angielskich klubów, to jak zawsze - wartość okienka oceni boisko, patrz przykład Xhaki, który po złym meczu będzie dla fanów fatalnym transferem, choć w dniu transferu był dobrym. Rok temu największy "postęp" zrobiła oczywiście zdecydowanie Chelsea, i jej trzy wzmocnienia były bardzo ważne, chociaż jedno tylko chwalono, jedno obśmiewano a jedno lekceważono. Więcej punktów niż wcześniej zdobył też Everton, chociaż przyjście Gueye'a czy Ashleya Williamsa czy Bolasie'ego nie skłaniało od razu ludzi do aż takich prognoz. Postęp zrobiło też WBA. Nie pamiętam nawet kogo tam dokładnie kupili. Tak że jak się przekładają transfery na najbliższy sezon? Różnorako.

 

 

 

P.S. Aha i Inigo Martinez też źle napisałem, ale info było niby pewne.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...