Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

No Wenger na pewno oddycha z ulgą albo się zatrważa, ile razy ktoś coś napisze na Twitterze. Z realnych informacji, Ornstein mówi, że klub chciałby zastąpić Mustafiego... Jonnym Evansem. Tak że tak, Jonny Evans jest pożądany przez liczne czołowe kluby Anglii. Wesołym faktem ma być to, że WBA chce najpierw go kimś zastąpić, najchętniej Mangalą... ale ten wolałby przejść do Interu, który oczywiście wolałby Mustafiego. 

 

 

Naby Keita oficjalnie w Liverpoolu. Od następnego sezonu. Niezła zdobycz. Tak się zazwyczaj sięga po wielkie nazwiska, długo się je przekonuje i udowadnia, że zależy ci bardziej niż innym klubom. Reprezentant Gwinei zaczął kolejny sezon w wybornej formie, która może podniecać kibiców "Reds". Żeby poprawić humor kibicom Barcy, mówi się, że zawodnik nie chciał iść do Barcelony, nie przekonywała go sytuacja tam. W każdym razie, sam właśnie to powiedział przed kamerami już Davinson Sanchez, że pod względem sportowym sytuacja w Barsie nie była przekonująca i wolał Tottenham.

 

 

 

 

Emre Mor - sporo się mówiło o losie 20-letniego skrzydłowego, ale właśnie podpisuje kontrakt w Celcie Vigo. Mówi się, że Hiszpanie dali BVB ponad 13 mln euro (plus liczne możliwe bonusy) za niego, więc jak na nich sporo. Dużo wiary w gracza, który grał w Dortmundzie bardzo mało. Ego Turka dobrze podsumował niedawno agent: "najchętniej poszedłby do Barcelony albo Realu, ale kluby nie były zainteresowane".

 

Benedikt Hoewedes - znany z reprezentacji Niemiec stoper pojawił się w Turynie na testy medyczne. Oczywiście będzie to wypożyczenie z wykupem za rok. Raczej z ławy na ławę, ale kto wie?

 

Kevin Wimmer w Stoke - ot gracz marginesu dla Tottenhamu, ale jako gracz Stoke pewnie przewinie się wielu widzom. Spurs dostali ok. 20 mln euro.

 

Jeremie Boga - wygląda na to, że Conte jednak woli Hazarda, bo francusko-iworyjski wychowanek znowu jest wypożyczony, tym razem do Birmingham.

 

Ledian Memushaj - moje Odkrycie Euro (jakże doskonale grał!) zostało wypożyczone do klubu o nazwie Benevento. To mi przypomniało, że Kapustka nadal nie gra we Freiburgu, na razie tylko w rezerwach, a niemiecki klub ściągnął kolejnych graczy na podobne pozycje.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Grzesiu Krychowiak porzucił modny, stylowy Paryż na rzecz chłodnego, surowego West Bromu :ninja:

Już na 100% WBA? Póki co to tylko plotki.

W każdym razie szacun dla Krychy, nie dalej jak kilka dni temu Borek, był pewien, że Grzegorz zostanie w PSG, ze względu na hajs. A jeśli nawet zmieni klub, to na pewno na żaden z Premier League, bo klimat nie ten xD

 

https://twitter.com/GrzegKrychowiak/status/902612849092165632

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Nikt nie bierze obniżek. No, prawie. W każdym razie jak zawsze otwarty prezes Lyonu powiedział publicznie, że Krychowiak do tych przypadków nie należy. Na razie WBA ma oferować wypożyczenie, które przynajmniej trochę by ulżyło finansowo PSG w sytuacji, gdy jutro zamykamy okienko, a gracz nadal nie mieści się na ławce. Tak więc to raczej tylko potwierdza fakt - Krychowiak wybiera klub słabszy, niż by mógł, aby zachować więcej w kieszeni.

 

 

 

Monaco ogłosiło Kaitę Balde. No cóż... sporo klubów za niego składało oferty, i Lazio je nawet przyjmowało, ale piłkarz odmawiał, chciał tylko do Juve. Tak więc jeśli zgodził się właśnie na Monaco, to niezłe osiągnięcie klubu z Księstwa. Lazio zaś dostało 30 milionków za płkarza, który za rok byłby bez kontraktu. Piłkarz trochę ograniczony, ale z potężnym skillem. No nudny nie jest. W tym sezonie rozwinął mocarny strzał obiema nogami i już nie tylko biega. Zastąpić Mbappe będzie trudno, ale jak się będzie rozwijał może poszaleć we Francji, a może i coś pokazać w LM. W Monaco powinien mieć doskonałą obsługę, żeby ponabijać gole.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja tam wątpię w ogóle czy Krychowiak szybko wygryzie Barrego albo Livermore'a (choć tego prędzej), zobaczymy, dla mnie dobry ruch, on jest tak ograniczony piłkarsko że świetnie pasuje do West Bromu.

 

Do WBA dołączy też Kieran Gibbs, który nie doszedł do porozumienia z Watfordem, pewnie przez zażądanie zbyt dużej tygodniówki.

 

Drinkwater złożył transfer request, ale Chelsea zaoferowała tylko 23 miliony na które Leicester się nie godzi, bo chce 40. To samo tyczy się Rossa Barkleya, za którego Chelsea dała 25, Everton to odrzucił oczekując 15 baniek więcej.

Odnośnik do komentarza

Krychowiak, Aurier, Ben Arfa, Matuidi, James Rodriguez - pokazują, że można po wybitnym sezonie albo kilku nadal w ciągu roku spaść o kilka półek na rynku, jeśli się zasiądzie na ławie (ciekawostka: Sami Nasri od tygodnia jest graczem tureckiego Antalyasporu). Dla mnie to też seria jak co roku przykładów na dowód, jak dobrą inwestycją są młodzi gracze. Taki Emre Mor - cały sezon na ławie w sumie, pograł mniej niż Krychowiak, niby porażka, a Borussia dostała za niego więcej, niż zapłaciła (i bardzo możliwe, że Celta za rok też dostanie więcej). Z kolei Krychowiak - SPRAWDZONY, doświadczony w dwóch ligach i przeciw największym zespołom, w kilku rozgrywkach, w tym świetny na Euro, no dla niektórych pewna rzecz 100% - kiedy PSG mu dało kontrakt na 5 milionów rocznie to wiedziało, że jeśli nie będzie przydatny boiskowo, to będzie nie do sprzedania.

 

Jest to raczej pewne, że Lyon to wierzchołek góry lodowej i Krychowiak z racji swoich zarobków przegapił wiele atrakcyjniejszych sportowo zespołów, w tym we Francji i Hiszpanii. No co się mu dziwić, gdyby mnie ktoś spytał, czy chcę mieć, nie wiem, 5 milionów euro mniej na koncie...

 

Ale jestem dotknięty, bo pamiętam, jak pisałem, że każdy klub potrzebuje kogoś takiego jak Krychowiak. Trendy się trochę zmieniły i teraz jakby nikt go nie potrzebuje. Kluby cieszą się ze swoich Casemirów i Kantów, ale ogólnie coraz częściej chcą grać trójką rozgrywających stoperów, rozumiejąc defensywę bardziej jako zagęszczanie pola niż odbiór w indywidualnych pojedynkach, a jako defensywnego pomocnika lubią wziąć kogoś, kto będzie podawał piętką do bramkarza i w ogóle od razu zaczynał akcję, najlepiej zanim jeszcze odbierze piłkę rywalowi (a odbierał zanim jeszcze straci). I nagle widzę świat, w którym nie Chelsea, nie Arsenal, nie Real, ale West Brom się zastanawia, czy taniej będzie ściągnąć Williama Carvalho czy Krychowiaka, jako lepiej przystrzyżoną wersję Claudio Yacoba.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Dziękuję bogom futbolu, że nie pokierowali jego losów do Chelsea.

 

No będzie głębia pola dzięki Drinkwaterowi i zmiennik Moraty Llorente za to xD

 

 

Właśnie w tej roli, czyli zawodnika uzupelniającego skład, grającego od święta lepiej spisze się Drinkwater niż Grzesiu.

Mam wrażenie, że ten musi grać co tydzień żeby nie prezentować się tragicznie.

 

Nie zmienia to faktu, że w porównaniu w poprzednim sezonem to będzie wymiana Matica za Drinkwatera  :whistling:

Odnośnik do komentarza

ja to bym się smiał jakby czelsi upadła i sobie ten głupi ryj rozwaliła

 

BVB wydaje pieniązek po sprzedaży zgniłego jaja  - Jeremy Toljan dołączył do zespołu zaś Howedes na wypożyczenie do Juventusu 3mln euro i 12 wykupu

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bogom futbolu, że nie pokierowali jego losów do Chelsea.

Ja (pipi)e, kocham takie komentarze. Zamiast kibicować Polakowi, żeby trafił do dobrego klubu, rozwijała się, to lepiej hejtować. Jasne w PSG nie wyszło, co wcale nie znaczy, że w innym klubie Krycha dalej będzie "poniżej oczekiwań"

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Dziękuję bogom futbolu, że nie pokierowali jego losów do Chelsea.

 

Zamiast kibicować Polakowi

 

Czemu? Czy Grzesiu to twoja rodzina, że musisz mu kibicować?

 

 

Dziękuję bogom futbolu, że nie pokierowali jego losów do Chelsea.

 

Zamiast kibicować Polakowi

 

Czemu? Czy Grzesiu to twoja rodzina, że musisz mu kibicować?

Przeczytaj jeszcze raz mój post.
Odnośnik do komentarza

 

Dziękuję bogom futbolu, że nie pokierowali jego losów do Chelsea.

Ja (pipi)e, kocham takie komentarze. Zamiast kibicować Polakowi, żeby trafił do dobrego klubu, rozwijała się, to lepiej hejtować. 

 

 

Po prostu piłka reprezentacyjna nie dla każdego jest pępkiem świata.

Odnośnik do komentarza

Naród Narodem, ale Krychowiak to piłkarz o świetnych umiejętnościach i przez pierwsze 26 lat życia w wielu sytuacjach sprawdzał się zawsze świetnie. Uważam, że w PSG i w ostatnim meczu w kadrze jednak nadal to było widać. Co prawda był widocznie mniej ograny, ale też nadal z Mączyńskim było go trudno pomylić. Myślę, że w Chelsea mógłby spokojnie wypalić i grać w jedenastce. Ale inne pytanie, czy byłoby to warte ceny, gdy Chelsea już ma innych graczy. Sadzanie na ławce mających już wielomilionowe kontrakty Bakayoko czy Kantego kosztem gracza starszego to zwyczajnie mało optymalna na dłuższą metę opcja. Jeśli nie dla Conte, to dla władz klubu.

 

 

Inni też mogą być świetni. Bakayoko ma lat 22, a Krychowiak 27. Trudno się dziwić, jeśli tego pierwszego ktoś uzna za lepszą inwestycję. Połączenie wieku i zarobków sprawia, że nagle Krychowiak rynkowo ma bardzo trudną rywalizację, bo klubów porównywalnych do PSG jest garstka. Doprawdy, jego wybór. Na pewno mógł grać co najmniej na poziomie Europa League znowu (a może i pobłagać we Włoszech na poziomie LM), ale wolał tak.

 

 

 

Swoją drogą... Monaco jest bliskie pozyskania Williama Carvalho. Z Dendonckera nic nie wyszło (choć jeszcze o nim pewnie świat usłyszy), a Carvalho już jakby mniej ekscytujący. Ale jak widać oni nie boją się takich graczy.

 

 

 

 

GENESIS OF KYLIAN HAZARD

 

DIaJrq8UQAAiT5n.jpgDIaJr_aVwAAFR9N.jpg

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...