Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście, że szkoda. To była niesamowita przyjemność oglądać tych trzech gości w jednej drużynie. Ostatnie kilkanaście dni było jednak mocno męczące, więc chciałem, żeby ten transfer w końcu stał się faktem. Zresztą jeśli mam być szczery to jestem bardzo podekscytowany jego przejściem do PSG. Tam będzie numerem jeden, tak jak w reprezentacji Brazylii, a to coś, co chcę zobaczyć przez cały sezon, a nie tylko w kilku meczach na rok. Jutro o 17 siadam przed telewizorem i czekam na debiut.

Odnośnik do komentarza

szanuje warsztat Emeryego, uwazam ze to bardzo dobry trener ale jednoczesnie  po tylu latach, obserwujac jak trenowal Valencie, Seville i teraz PSG, jestem sklonny postawic teze, ze nie ma on prawdziwej mentalnosci zwyciezcy i nie potrafi udzwignac trenowania wielkiej druzyny.

 

Jako dowod na poparcie tej tezy pomine oczywisty przyklad rewanowego   meczu z Barcelonego ktory Emery i cala druzyna przegrala w glowach, ale skupie sie na nieco dalszej przeszlosci.

 

otoz w 2006 roku Unai po znakomitym sezonie z Almeria zostaje trenerem Valencii. Wedy jeszcze wciaz wielkiej marki, majacej ambcje jaj zawsze rzucic wyzwanie  wielkiej dwojce. Przez kilka nastepnych sezonow netoperze graja dobre sezony, bez szczegolnych rewelacji ale trzymaja  bardzo stabilny poziom. Dla Mestalla to jednak bylo za malo, kibice dzialacze dziennikarze chca sukcesow. Natomiast Emery majac w skladzie Davida Ville, Juana Mate, Davida Silve, Albelde, mlodego Isco nie jest w stanie nawiazac walki chocby w pojedynczych meczach z Barcelona i Realem wychodzac na mecz przestraszony i bojazliwy liczac tylko na najmniejszy wymiar kary. Dlatego w 2012 pozegnal sie z Valencia, poniewaz nie byl w stanie sprostac ambicjom klubu.

 

w Sevilli zrobil swietny wynik, ale  nie mial tam tak olbrzymiej presji. Kazda Liga Europy byla ogromnym sukcesem jednak w lidze ponownie nie byl w stanie wlaczyc sie do walki z wielkimi. Dlatego sceptycznie podchodzilem do zakontraktowania  go przez PSG, tutaj presja wyniku jezt jeszcze wieksza a ddugie miejsce traktowane jest jako .  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

"L'Equipe" może być poważne, ale znajdź mi, gdzie "L'Equipe" napisało, że transfer "dojdzie do skutku". Ja widzę info, że Barcelona by chciała, ale to nie do końca to samo, że ktoś by chciał. 100 milionów to domysły i raczej wstępne, bo przyjęcie takiej kasy za Ousmane'a to dla BVB okropna strata.

 

 

Holger Badstuber - jako ciekawostkę wspomnijmy, że oficjalnie został graczem Stuttgartu. Piłkarz uważany niegdyś za przyszłość (oraz teraźniejszość) Bayernu i reprezentacji Niemiec ma za sobą już właściwie 5 lat nieustannych kontuzji. Coś tam grał ostatnio na wypożyczeniu w Schalke, ale jak widać nie przekonał ani Niebieskich, ani Bayernu, że warto z nim nawiązywać nową umowę. I tyle...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

"L'Equipe" może być poważne, ale znajdź mi, gdzie "L'Equipe" napisało, że transfer "dojdzie do skutku". Ja widzę info, że Barcelona by chciała, ale to nie do końca to samo, że ktoś by chciał. 100 milionów to domysły i raczej wstępne, bo przyjęcie takiej kasy za Ousmane'a to dla BVB okropna strata.

Połączyłem to z infem od bilda ze zarząd Borussi rozważy sprzedaz właśnie gdy ktoś im zaoferuje 100 milionów. a bild to z kolei chyba najlepsze źródło w Niemczech

Odnośnik do komentarza

Pięknie się czyta jak Klopp zamienia się w Rodgersa. Dziś rano mówił że Alberto Moreno ma wspaniały presezon i że Milner wróci do pomocy, że to będzie praktycznie jak nowy transfer xD. Po co komu Keita gdy jest Hames Milner.

 

Teraz z kolei mówi że jest zadowolony z czterech środkowych obrońców jakich ma dając do zrozumienia, że Van Dijk raczej nie przejdzie do Liverpoolu. Lovren, Klavan, Matip i Joe Gomez po rocznej kontuzji. Wspaniała defensywa.  :platinum:

Odnośnik do komentarza

Wesley Sneijder - oficjalnie w Nicei. Będzie więc pewnie okazja zobaczyć go w Lidze Mistrzów naprzeciwko Napoli w walce o fazę grupową. W Nicei zastąpi Younesa Belhandę (Galata) oraz zapewne Valentina Eysserica, który od dawna czeka na odejście do Fiorentiny.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

niesamowity Insider 

 

zabawie się trochę w ogórka tłumaczący oczywiste rzeczy w funkcjonowaniu klubu piłkarskiego. Ale Barcelona tak jak każdy przyzwoity klub negocjuje z wieloma zawodnikami na jedną pozycję jednocześnie, rynek jest tak nieprzewidywalny i dynamiczny, a okienko tak krótkie że aby zminimalizować ryzyko, gdzie potencjalne fiasko negocjacji może pokrzyżować drużynie cały sezon. 

 

Wierze w  informacje które otrzymał Święcicki od rodziny Sorianów, Barcelona pewnie negocjuje jego transfer ale nie wierze że fakt prowadzenia z nim rozmów jest jednoznaczne z zerwaniem rozmów w sprawie Coutinho i Dembele. Raczej jestem skłonny uwierzyć, że transfer Soriano z racji tego że łatwiej jest go pozyskać trzymany jest w zanadrzu jako tzw. opcja rezerwowa 

Odnośnik do komentarza

Przy fantazyjnych oczekiwaniach fanów łatwo być nieudolnym. Fani wiedzą jak wszystko działa, tylko kluby się nie zgadzają. Zresztą mamy sporo przykładów, że wyciągnięcie gwiazdy angielskiego klubu to zazwyczaj dla każdego zadanie co najmniej na lata, o ile w ogóle wyjdzie. Jedyne sensowniejsze info o Coutinho jest takie, że Liverpool pozostaje przy stanowisku, że go nie sprzeda, a czy się ugnie i czemu mieliby to zrobić, to zobaczymy. 

 

Przy Dembele też ciężka sprawa, bo albo Dortmund zrobi fatalny transfer (oszczędzić sobie kilka procent budżetu w zamian za stratę kluczowego lidera ofensywy? Grunt, by rynek nie był szalony!), albo Barca zrobi transfer uważany przez fanów za fatalny (20-latek co to go nie znam za miliardy? Co za idioci, nie lepiej jakiegoś Buffona doświadczonego zgarnąć!). Póki co bardziej realne. Gdybym mógł, postawiłbym 2 zł, że Ousmane zacznie sezon w Barcelonie. 5 zł może nie, ale 2 tak.

 

 

 

Rachid Ghezzal - oficjalnie ogłoszony w Monaco. Typowy transfer Monaco, czyli dość niedrogi (był bez kontraktu) i z ogromnym potencjałem, choć kariera tego gracza jest bardzo nierówna. W otwarciu sezonu zdecydowanie prawe skrzydło nie robiło wrażenia w Monaco. Zastąpi on Alaina Saint-Maximina, który przechodzi testy w Nicei. Wygląda na to, że ten gracz-petarda zdecydowanie nie przekonał trenera, skoro mimo talentu jest już na wylocie. Nicea stara się też dziś o wypożyczenie Patricka Robertsa, 20-latka mającego za sobą sezon w Celticu (nie wiadomo jeszcze czy przejdzie). Blisko Nicei jest też Hatem ben Arfa, którego PSG pozbędzie się chętnie nawet bez opłat, byle kontrakt zleciał.

 

 

Gareth Bale - dzisiaj sporo głosów uwiarygadniających fakt, że ktoś może kupić Garetha Bale'a. Real byłby oczywiście chętny, by "zrobić miejsce" dla Mbappe. Mourinho na konferencji powiedział, że jeśli Real by go nie chciał, to "czeka". Również w Chelsea opinia o tym graczu jest pozytywna. Pamiętamy zapewne, jak Bale wymiatał w ostatnim sezonie w Anglii. Jednak byłby bardzo drogi, a ma 28 lat. Zobaczymy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...