Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, krzysiekp392 said:

ten transfer do marsylii to raczej pokłosie narastających wątpliwości, czy milik w ogóle powinien się znaleźć w składzie reprezentacji (boniek stwierdził, że nie). kto wie, czy to tylko jego decyzja, czy jednak to sobie przekalkulował, że nie wypada tak potraktować reprezentacji, bo w kraju się będzie spalonym. tuż przed transferem kibice na nim psy wieszali w sm i możliwe, że byłby to jego koniec. tak że nie dziwi mnie, że wciąz mu w głowie juventus.


niech on udowodni że jest coś wart, a nie jechanie na famie. Według mnie Juve to jednak o rozmiar jak nie o dwa za duże buty dla niego. Zresztą piłkarze którzy lubia się kłócić albo mają taką opinie dlaeko nie zajadą...

Odnośnik do komentarza

Kabak to intrygujący mnie transfer. Spytasz rok temu i super sprawa - Kabak uważany za jedynego dobrego piłkarza w Schalke, świetny obrońca, a ma tylko 20 lat. Ale ten sezon... no tragedia. Forma Kabaka to też jeden z powodów, dla których Schalke ma nadal lekkie szanse pobić rekordy kultowej Tasmanii Berlin, która straciła w swoim jedynym sezonie w Bundeslidze 108 goli. 

 

Biorąc to pod uwagę, świetny deal Liverpoolu - wypożyczenie prawie za darmo - a i opcja na zakup to 30 mln euro, czyli niewiele, gdyby Kabak miał spełnić swój potencjał. Stratni nie będą. Schalke zaś może tylko przegrać, co jest symptomatyczne.

 

No i żeby szydery fanów było mało, jakże ceniony przez kibiców Shkodran Mustafi trafił wobec tego do Schalke. Podejrzewam, że tutaj też Arsenal coś płaci, bo rozwiązano kontrakt, a Schalke to teraz, delikatnie mówiąc, fortuny nikomu nie oferuje mdr.

 

Eddie Longbridge na Twitterze: „Mustafi and Kolasinac as Schalke concede their 5th goal of the game. https://t.co/xhImPuaiSj” / Twitter

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dyrektor Bayernu potwierdza - Dayot Upamecano wybrał Bawaryczków. Lipsk nic nie ma do gadania, bo jest klauzula. Jeden z najbardziej cenionych stoperów świata ma dołączyć do Bayernu po sezonie.

 

Bayern zebrał więc już 3 karty i potrzebuje jeszcze Clementa Lengleta, aby skompletować linię obrony reprezentacji Francji. Hm, fani Barsy narzekają na niego ostatnio...

 

 

 

Dortmund tymczasem może znowu być polski! BVB bowiem szuka nowego bramkarza. Burki po cichu od dawna jest jednym ze słabszych bramkarzy Bundesligi, i tutaj Dortmund chciałby upgrade'u. Marzenie Watzkego to Wojciech Szczęsny, ale oczywiście to zależy od ruchów Juve (mało kto jest lepszy od Szczęsnego, ale zawsze jest możliwość, że Juve rzuci fortunę na Donnarummę, by zaakcentować bycie samcem alfa we Włoszech - wątpię). Inna, bardziej realna opcja to Bartłomiej Drągowski, obecnie ze swoją wikińską brodą grający przyzwoity sezon we Fiorentinie. W grę wchodzi też kilku bramkarzy niepolskich, ale nas to nie obchodzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że Gianluigi Donnarumma ostatecznie odrzucił możliwość przedłużenia kontraktu w Milanie. Trochę jednak cios dla fanów, niby nie pierwszy raz koleś męczy odejściem, ale była chyba jakaś nadzieja, że wielki Milan powróci, a nie zrobi tego oddając swój nadal największy talent. Ten ma kontrakt tylko do końca sezonu i może lada chwila podpisać z kimkolwiek, oczywiście wydaje się, że będzie to Juventus.

Szczęsny może w takim przypadku odejść do Dortmundu, bo nie wiem, czy w Anglii będzie ktoś chętny.

 

 

Mbappe też ciągle odrzuca intrante oferty przedłużenia od PSG (choć ciągle ma rok, Paryżanie są zestresowani). Alaba chyba się dogadał z Realem. Ogólnie wygląda na to, że w dobie niskich przychodów z powodu korony, więcej graczy będzie rezygnować z przedłużeń kontraktów i starać się wycisnąć transfer do preferowanego klubu bez opłaty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Juve w obecnej sytuacji wyłoży na kolejny ogromny kontrakt w postaci Donnarummy (cel jest jasny - ciśnięcie wizji Juve jako klubu największych gwiazd i najlepszych na świecie) to naprawdę trudno sobie wyobrazić, żeby Szczęsny miał szanse grać. To by było absurdalne, jakby Donnarumma za taką kasę siedział na ławie. Dlatego zakładam, że ten transfer byłby automatycznym pożegnaniem, z chęcią obu stron. Szczęsny aby być gdzie indziej numerem 1, a Juventus potrzebowałby natychmiast go sprzedać dla wyrównania budżetu. Na ten moment mogliby dostać za jego transfer dobrą sumkę, ale po roku ławkowania inaczej to wygląda dla każdego.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak wyżej, jeśli Juve faktycznie zależy na Donnarummie, to trudno założyć, żeby Szczęsny został. Niewiele klubów nadal będzie chętnych na ściągnięcie bramkarza takiego jak Szczęsny, ale Dortmund szuka bramkarza z wysokiej półki, jako duży klub, który od lat ma rosnące problemy z niedostającym poziomem swoich bramkarzy. 

 

Wielu liczyło na to, że do BVB przejdzie Mike Maignan, ale ten według większości źródeł jest już dogadany z... Milanem jako następca Gigiego. Dostępny powinien być też Andre Onana (którym BVB jest faktycznie zainteresowane), który

 

W Anglii niewiele klubów szuka bramkarza, ale po cichu rośnie uczucie, że Arsenal kogoś będzie chciał, przy kiepskiej formie Leno. Szczęsny chyba nadal kocha Londyn i Arsenal całym sercem, tak że nie wykluczałbym...

Odnośnik do komentarza

Kierunek Dortmund nie wydaje mi się realny, Niemcy to specyficzny kraj gdzie najchętniej zatrudnia się piłkarzy niemieckojęzycznych, stąd popularność Szwajcarskich bramkarzy. Szczęsny raczej skory do nauki języka nie będzie. Myślę, że dla niego realny jest powrót do Anglii.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Czoperrr napisał:

Kierunek Dortmund nie wydaje mi się realny, Niemcy to specyficzny kraj gdzie najchętniej zatrudnia się piłkarzy niemieckojęzycznych, stąd popularność Szwajcarskich bramkarzy. Szczęsny raczej skory do nauki języka nie będzie. Myślę, że dla niego realny jest powrót do Anglii.

 

Bez przesady. Ze Szwajcarami się skończyło tak, że obaj są od dawna w kiepskiej formie. Szczęsny po włosku mówi płynnie już od kilku lat, co nie jest częste dla zawodników z zagranicy, pojawia się na konferencjach, fani są od lat pod wrażeniem jego języka i znajdziesz nawet w internecie żarty typu "Szczęsny mówi lepiej po włosku od [zawodnik pochodzący z południa Włoch]". 

Myślę że wolałby Londyn, jak prawie każdy piłkarz polskiej reprezentacji. Dortmund to trochę dziura, byłem tam specjalnie na mecze BVB i to nie jest ciekawe miejsce do życia, ale sportowo, Dortmund jest bez wątpienia największym klubem, w którym mógłby przyjść jako pewny numer 1. Jeśli przyjdzie Donnarumma, a Dortmund awansuje do LM, to oczywistym krokiem dla Szczęsnego jest cisnąć na transfer tam. Gorzej jak Dortmund nie awansuje do LM, Haaland, Sancho i Bellingham odejdą itd.

Dortmund nadal ma pozytywne uprzedzenie do Polaków i na pewno interesuje się zarówno Szczęsnym, jak i Drągowskim. Chociaż oczywiście także innymi bramkarzami.

Odnośnik do komentarza

No Dortmund ciekawy nie jest, mieszkałem niedaleko przez dwa lata. Wiadomo, z Londynem pod względem życia mało które miejsce może się równać. Hitz ostatnio jest w formie, ale to może być jednorazowy strzał no i jest już wiekowy. Burkiego forma jest niepewna, więc przyda się wzmocnienie na tej pozycji. Ale tak jak piszesz, z dwójki polaków ucieszyłbym się bardziej z Drągowskiego bo wiele lat przed nim i przydałby się brodacz w BVB :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...