Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Te teksty o Thomasie Parteyu mnie rozwalają cały rok. Serio? Arsenal, klub szykujący się czwarty rok z rzędu do podboju Europa League, chciałby pozyskać kluczowego zawodnika Atletico, według niektórych nawet najlepszego obecnie ich gracza (może drugi po Saulu)? Zespołu który osiem lat z rzędu jest na podium La Liga i ma podobny budżet do Arsenalu? Serio by chcieli? Tylko nie chcą płacić dużo za transfer? To brzmi jak taki świetny pomysł.

 

Nikt nie chciałby przecież płacić dużo więcej, niż za transfery solidnych, obiecujących stoperów Saint-Etienne i Lille. Żeby nie było, to są jak dla mnie dobre ruchy i może nawet za kilka lat będą naprawdę owocne, ale trochę innej skali niż wzięcie Thomasa Parteya, o którym fani Arsenalu cały czas mówią. 
 

 

Na razie Gabriel do Arsenalu i van de Beek do Man United to największe transfery poza Chelsea i Man City, jakich ktokolwiek dokonał tego lata. No i Rodrigo do Leeds - po cichu nadal gracz, który przed koroną regularnie pojawiał się na "dziewiątce" w reprezentacji Hiszpanii, więc chociaż brzmi to lepiej niż wyglądało, to trzeba oddać Leeds jakąś ambicję szastania pieniędzmi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wolves zdobyli Fabio Silvę - Porto miało dostać 40 mln euro za transfer bliżej nieznanego masom 18-latka, który do tej pory w dorosłym futbolu wchodził głównie na ostatnie 5 minut meczu... a i to kilka razy. Można by żartować, że właściciele Wolves poprzez swoje deale z Mendesami samodzielnie utrzymują portugalski futbol. Ale też Silva był od lat jednym z najbardziej pożądanych portugalskich talentów i jeszcze ten ruch może okazać się dobrą zdobyczą dla Wolves, tak jak kilka innych portugalskich transferów.

 

Czy wobec tego Raul Jimenez odejdzie? Mimo wielu chętnych, może zostanie, bo Wolves chcą za transfer 29-latka sporo kasy. Być może Tottenham jeszcze spróbuje.

 

 

Patrik Schick, po solidnym wypożyczeniu w Lipsku, trafił do Bayeru Leverkusen. Może to być w Lidze Mistrzów spory upgrade wobec Kevina Vollanda (odszedł do Monaco). Kaia Havertza raczej nikt jakoś do końca nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza

Milik odstawił w tym sezonie mistrzostwo rozpie'przenia sobie kariery. Trochę ryłem, jak ostatnio stwierdził, że... jednak chce zostać w Napoli. No trochę jednak brakuje mu do jakiegoś Neymara czy Messiego, żeby po roku strzelania fochów nagle mu wszystko wybaczyli i uwierzyli w powrót do formy. Milik prawdopodobnie usłyszał od Gattuso, że jak nie odejdzie, to spędzi rok na trybunach. Coś mi mówi, że spróbuje jednak dogadać się z Romą, bo nie słychać o innych opcjach. A Roma niech liczy, że koleś wróci do siebie, bo ostatnie pół roku to był pokaz ludzkiego upadku.

 

 

 

Sergio Reguilon jest blisko Manchesteru United. Podobnie jak Achraf, i paru innych graczy - Reguilon jest zaje'bisty, ale nie dla Zidane'a. Tworzy to pewien problem. Mimo wszystko Real stara się sprzedać go tak, by zachować prawo odkupu. Jest szansa na bardzo utalentowanego piłkarza dla United za niewielkie pieniądze, ale też bez gwarancji zachowania go na dłużej.

 

 

 

Alessandro Florenzi został nowym prawym obrońcą PSG, na wypożyczeniu. Opcja tania, ale takiej szukało PSG. Jeśli chodzi o wątek sprzedawania Arsenalu, to się rozwija, bo na ukończeniu są jednak ruchy Emi Martineza (Aston Villa) i Lucasa Torreiry (raczej Torino). Są to gracze, na których klub raczej nie stawia, więc w epoce korony polecą za niewielkie pieniądze. 

 

 

 

Memphis Depay prawdopodobnie jednak trafi na dniach do Barcelony. Nie wiem, no... kolejny pomysł Barsy, który brzmi bez sensu i pewnie okaże się bez sensu? Mieli najpierw jakąś gwiazdę sprzedać/oddać, ale wyszło jak co roku.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, ogqozo napisał:

bo na ukończeniu są jednak ruchy Emi Martineza (Aston Villa) i Lucasa Torreiry (raczej Torino). Są to gracze, na których klub raczej nie stawia, więc w epoce korony polecą za niewielkie pieniądze. 

 

Torreira za 22+ mln to faktycznie nie są wielkie pieniądze ale kupili go za 25mln, chłop nie pokazał nawet 10% swojego skilla i ogólnie leżał ostatni czas rozje,bany na kontuzji, nie jest to tragiczny case jeśli chodzi o kase, ale pisanie, że za Martineza ~20mln to niewielkie pieniądze, oh boi. Pół roku temu jakby poszedł za 2mln funtów to by było i tak okej. 

Odnośnik do komentarza

Niewielkie w sensie że wiele takie kwoty nie zmienią na świecie, ale w obecnej sytuacji klub faktycznie zdaje się wyciskać co może, żeby móc też potem może jakiegoś nowego gracza pozyskać. Do jakichś wyznawców Martineza nie należę, jak niektórzy fani Arsenalu, ale myślę, że kiedy tylko grał na poziomie pierwszej/drugiej ligi w Anglii, to pokazywał, że może trzymać poziom podstawowego bramkarza.

 

Przed koroną to myślę, że ci gracze by zostali w składzie dla głębi. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ogqozo napisał:

Niewielkie w sensie że wiele takie kwoty nie zmienią na świecie, ale w obecnej sytuacji klub faktycznie zdaje się wyciskać co może, żeby móc też potem może jakiegoś nowego gracza pozyskać

 

No tak dokładnie jest, Kronke nie dorzuci żadnych dolarów na zakup Parteya/Aouara więc praktycznie większość środków, które są dostępne aby kogoś z tych graczy pozyskać będą dzięki transferom innych graczy (tak jak w poprzednim oknie sprzedano Iwobiego za 35mln funtów co pozwoliło aby do klubu przyszedł Pepe) dlatego dużo się mówiło o odejściu Hectora czy AMS za dość niskie kwoty ale grosz do grosza i uzbiera się na Tomka Parteya, którego Arteta po prostu chce u siebie i mam nadzieje, że będzie to odmienne niż sytuacja z poprzedniego okna gdy zabrakło ~10mln na Upamecano bo po prostu ten klub tak działa na rynku finansowym, to nie jest drużyna prowadzona przez oligarchów. 

Odnośnik do komentarza

No Barsa też jednak podobno... musi kogoś sprzedać, żeby podpisać Depaya. No to właściwie nie wiem, po co mówią źródłom, że go dogadali. To jakbym ja puszczał wici, że dogadałem zakup nowej Mazdy. Jedyne czego brakuje, to że nie mam na nią kasy, ale poza tym dogadana.

 

 

Według Duncana Castlesa, Real zgodził się sprzedać Reguilona... Tottenhamowi. A argumentem przekonującym ma być to, że Spurs zgodzili się zapłacić największą cenę i... wypożyczyć na rok Garetha Bale'a. Ciekawe, jaki procent jego pensji miałby płacić Tottenham, a jaki Real. To już 7 lat w Realu, czaicie że koleś miał tylko 24 lata, kiedy tam przychodził "zdeterminowany, żeby wygrać wszystko i zdobyć Złotą Piłkę". Teraz sam występuje w reklamach, które szydzą z jego quasi-emerytury.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak nie kupią Sancho w tym okienku to w przyszłym roku jak on sam nie będzie chciał do United to nie kupią go, bo będzie konkurencja.

 

Być może chcieli tego LD z Realu, ale Bejla to już raczej na pewno nie, plus te klauzule no i w rezultacie rozeszło się po kościach.

 

Moim zdaniem kupowanie młodych Hiszpanów to problem w przyszłości, jak tylko oczko puści Barca lub Real zaraz przebiera nóżkami żeby odejść.

 

Środkowego obrońcę powinni kupić bo Lindelof to elektryk, ale zapewne nie będzie to nikt z pierwszych stron gazet, a raczej ktoś młody, może ten młody że Swansea. Bo ten z RB Lipsk to pewnie do Realu.

 

Thiago po zakupie van de Beeka to raczej bzdura. On od początku był nastawiony na Liverpool.

Odnośnik do komentarza

Arkadiusz Milik chyba znowu zamieszał w europejskim topie. Oczywiście poprzez swoje mlędzenie. Ponieważ Roma nie może się z nim dogadać, to też nie chce oddać Dżeko do Juventusu. Z tego powodu Juve zaczyna na serio ustawiać sobie transfer..... Alvaro Moraty. Ten koleś jest niesamowity. Wszyscy najlepsi trenerzy świata COŚ w nim widzą. Tak, Morata może trafić do Juve na wypożyczenie, bo Luis Suarez nie dostanie włoskiego obywatelstwa. Luis Suarez powinien wtedy wylądować w Atletico. 

 

 

Barsa liczy na pozbycie się Suareza i ruch na np. Depaya. Dzisiaj oficjalnie do Interu odszedł Arturo Vidal, a na dniach pewnie odejdzie do Wolverhampton obrońca Nelson Semedo. No cóż, nie zrobił kariery, jaką mu wróżyłem... ale to dobry gracz. Barsa raczej będzie chciała od razu zdobyć podobnego kalibru prawego obrońcę. Największe zainteresowanie budzi Serginio Dest, o którego pytał chyba każdy największy klub, mimo że koleś w sumie nie jest na ten moment podstawowym prawym obrońcą w Ajaksie (w jedenastce wychodzi Mazraoui). 

 

 

Kolesiem typu "nagle jest odrzutem" stał się też niespodziewanie Dele Alli. Niedawna gwiazda, lat 24, nie łapie się już do składu i po przyjściu Bale'a tym bardziej usłyszał, żeby sobie szukać innego klubu. Będzie ciężko, może np. PSG zainteresuje się wypożyczeniem. W sumie to Alli od dawna nie grał dobrze - był w jedenastce sezonu kilka lat temu, ale to było dawno. Podobnie jak np. Michael Owen, koleś może zapisać się w historii jak typek, który przeżył szczyt kariery przed 21. urodzinami...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...