Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Little Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko o pierwszych wrażeniach:

Oprawa wizualna ssie pałke. Tekstury kiszne, kolory niemrawe, obiekty dorysowują się prawie pod nogami, a do tego często gęsto gubi klatki(przy większych obszarach można je liczyć:P). Jeżeli ktoś nazywał grafikę w Demons Souls średnią to to jest poprzednia epoka:P. Tyle o duperelach, przejdźmy więc do mięska. Otóż gameplayowo jest miodnie, walki są arcyciekawe(gram na hard magiem więc kombinować trzeba nawet przy relatywnie prostych przeciwnikach). Sterowanie rozplanowane zawodowo, a i namierzanie celów jest świetne(na środku kólka w którym wybieramy czary/przedmioty itp, jest celowniczek niczym w fps). Pauza uruchamia się za każdym razem gdy wywołujemy w/w kółko co daje nam możliwość zmieniania postaci i wydawania im komend, lecz tylko jedną naraz, niestety nie ma kolejkowania. Co prawda kolejkowanie nie jest potrzebne gdyż każdej postaci w drużynie możemy ustawić taktykę działania podczas walki(coś na wzór gambitów z FF12). Podsumowując ten aspekt gry - na normalu bez problemu można grać bez pauzy nawet magiem, gdyż sterowanie jest tak rozłożone, że wszystko mamy pod ręką. Na wyższych poziomach trudności trzeba kombinować dużo więcej i tutaj pauza jest zbawieniem.

Rozwój postaci - bardzo intuicyjny i prosty, lecz również dający ogromne możliwości. O fabule nie będę się rozpowiadał coby nie spoilerować, lecz już w pierwszych godzinach wciąga na tyle, że chcemy poznać wszystkie szczegóły konfliktów "między-rasowych", które są tylko dodatkiem do wątku głównego. Odniosłem też wrażenie, że dialogi są poprowadzone dużo lepiej niż w innych grach BioWare - mają więcej głębi że tak powiem i jest mniej prostych odpowiedzi w stylu "nie wal się, jestem zły", albo "tak, masz rację, jestem dobry".

 

Ogólnie gra mocno mi przypomina NWN, lecz w dużo ciekawszym wydaniu(może poza grafiką:P). Mi to wystarcza żeby wsiąknąć w ten świat.

Odnośnik do komentarza

kącik jrpg jest dla niszowych rpg - tutaj szybko poszly by na drugą stronę :whistling:

a ja DA odpuszczam, nie mam czasu na tak DUŻĄ gre, w szczególności, że zakup demon souls coraz bliżej.

 

Demon's Soul's tez nie jest male :) DA mnie troche szczuje polska wersja jezykowa, aly chyba tez podziekuje bo pare innych tytulow juz blisko :)

Odnośnik do komentarza

Dialogi w grze sa REWELACYJNE. Nie gralem w gre w ktorej bylyby lepsze dialogi. Nie tylko to co sami wybieramy, podczas roznego rodzaju rozmow/scenek czy innych okazji, ale rowniez konwersacje ludzi z naszego party miedzy soba (o mamo dzisiaj smialem sie w sumie dobre pol godziny sluchajac rozmow pewnej pani i pewnego pana ;] ). Dialogi sa czasami przezabawne a mozliwosc robienia tent pozwala na spokojnie przeanalizowac, o czym i z kim chce porozmawiac, bez koniecznosci zastanawiania sie czy cos mi wyskoczy zza rogu.

 

Jezeli chodzi o poziom trudnosci, to powiem szczerze ze hard jest trudneijszy niz myslalem ze bedzie. Co prawda akurat ja gram warriorem i do tego z jednym zle wstawionym taletenem do 2handed weaponow, ale tak czy siak... Mag jest po prostu przegiety, dmg jaki kroi nawet podstawowymi czarami bije wszystko i wszystkich na glowe, do tego mega kosmiczne aoe ktore sie potem odblokowywuja... no ale w tych grach od tej firmy magowie zawsze byli przegieci.

 

Od razu tez widac ze jest to gra ktora powinno sie przejsc wiele razy :) Sam przegapilem mase rzeczy w peirwszych lokacjach ktore znalazl moj brat, wliczajac w to nawet questy.

 

Aha bardzo boli jak sie na poczatku nie gra rogue... te wszystkie zamkniete skrzynki obok ktorych trzeba przejsc obojetnie :P

Odnośnik do komentarza

W US wszystkie "wyjda" w tym samym dniu, ale premiera w EU wersji na Ps3 ma byc pozniej.

 

Na aukcjach internetowych jest data premiery około 20 listopada, ale widzę że niejedni już grają. U mnie w empiku nadal brak wersji na chlebaka. To jak to z tym jest. Gra jest już u nas dostępna na PS3 czy nadal trzeba czekać?

Odnośnik do komentarza

BTW. wie ktoś dlaczego premiera na PS3 opóźniona? :unsure:

 

W US normalnie wydali DA na obie konsole, ale w Europie niestety nie. Czemu taki jest stan rzeczy? Nikt nie wie.

 

Hmm trochę dziwne że EA działa na własną stratę. Może mieli jakieś problemy z produkcją i wypalaniem płytek? Ehh już się nie mogę doczekać! Mogłem brać wersje na X360 ale podobno wersja na PS3 jest o niebo lepsza:turned: Pozdro:teehee:

Odnośnik do komentarza

Orientuje sie ktos moze, gdzie w Polsce mozna kupic Dragon Age w angielskiej wersji jezykowej? W polska wersje niestety nie usmiecha mi sie grac - za duzo nagralem sie w Gothica i Wiedzmina, przez co glosy tych bohaterow zbyt mocno kojarza mi sie z tamtymi pozycjami.

Btw - co za bezsens, mogliby wreszcie do tych polonizacji wziac nowych aktorow. To tak jakby Vin Disel gral we wszystkich filmach akcji - Bondzie, Hitmanie, Bournie, Matrixie itd.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy w wersji konsolowej mozna robic screenshoty. W sumie jest to calkiem ciekawie rozwiazane w wersji PC, bo screeny mozna uploadowac na swoje konto bioware, to samo z achievementami itd itp. Ktos sie orentuje czy wersja konsolowa tez na to pozwala? :)

 

Jak pozwala to z checia popatrze na postacie ktore ludzie porobili, bo DA:O ma jedne z NAJLADNIEJSZYCH modeli postaci jakie widzialem w grach. Zeby nie bylo walne screen swojej postaci ;)

 

http://img17.imageshack.us/i/screenshot2009110922411.jpg

 

EDIT.

 

Z niewiadomyc powodow nie mozna uzyc rozszerzenia jpg jako ? :o

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Szczerze powiem, że w takich grach pełną lokalizację przyjmuję z otwartymi ramionami. Po pierwsze, co innego polski głos w grze o amerykańskich bohaterach a w grze o świecie quasi-średniowiecznym, z którym nasz swojski język kojarzy mi się o wiele bardziej niż angielski. A po drugie, lokalizacje RPG wychodzą naszym dość dobrze.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...