Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi sie w to wierzyc, szczegolnie po:

Co ciekawe, gdyby ktoś był na tyle odważny - albo głupi - żeby taką konsolę odesłać do naprawy, Microsoft bez problemu pozna, że była crackowana. I pirat nie zobaczy jej z powrotem. I nie będzie mógł dochodzić swoich praw, bo jak zauważa Technologizer.com, zezwalające na taki manewr zapisy znajdują się warunkach korzystania z Xbox Live.

LOL - przyklad plomb M$ mamy 2 posty wyzej.

Odnośnik do komentarza
Ukarać piratów, ciekawe bo mój stary premium siadł już 2 razy a przerabiany nigdy nie był. To samo nowy arcade siadł z tydzień temu a również nie był przerabiany. To za co mnie ukarali, dla beki? Pewno nigdy prawdy się nie dowiemy, ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Niewiem moze dla niepoznaki odcinają też tych uczciwych, no bo czemu nie? W końcu masz gwarancję to nic Ci się nie stanie poza paroma dniami bez konsoli. Ja mam niepodłączona konsole do neta i nic mi się nigdy nie stało. Taka opcja zdalnego spalania to fajna sprawa dla takeigo M$, sam pewnie też bym tak zrobił :)

Odnośnik do komentarza

z tym unieruchamianiem konsol to nic nadzwyczajnego nie odkryli

ale to nie jest typowe uszkodzenie kosnoli hardwerowe tylko softwerowe

zapewne chodzi o spalenie eFuse tak by miala niezgodny z nand i wyrzucila blad 3 diod o kodzie bledu 0022

rownie dobrze wystarczylo by konsoli podac zadanie by skasowala kosc nand i konsola martwa...

 

jest to mozliwe i jest to jak najbardziej latwe do zrobienia przez MS, nie zapominajmy ze efuse pala sie przy kazdym updacie teraz, wiec wywolanie funkcji spalenia sie efuse jest dla nich codziennoscia i w cale to nie jest zadna ukryta funkcja...

 

takie unieruchomienie konsoli programowo to juz kilak razy bylo:

wprowadzenie sprawdzania napedu (blad E66 unieruchamia konsole jesli naped nie jest prawdilowy), bylo kilka osob ktre wymeinily sobie naped wczesniej i pozniej przy updacie dasha takie rzeczy im unieruchomily konsole, nawet byl problem z oryginalnymi po serwisie w MS bo oni tez wymeiniali napedy przed tym jak popadnie

 

wprowadzenie przy NXE sprawdzania palenia efuse (blad E80 i E81, tez unieruchamialo konsole, ale prosta recepta byla, dolutowac rezystor ktory wczesniej byl wylutowany by efuse sie nie palily)

 

reasumujac wprowadzenie wiekszych restrykcji za przerabianie konsol w postaci nie tylko bana ale pelnego unieruchomienia konsoli jest jak najbardziej realne ale musza miec pewny system wykrywania takich konsol bo jak do tej pory takiego nie ma, jak i odpowiedziec na pytanie czy to jest legalne i zgodne z prawem...

tym samym nie ma za co tego wysmiewac bo kto zna jak dziala kosnola X0 to o takich oczywistosciach sie wie, jedynie co mozna tylko wysmiac to ze MS mzoe to zrobic, nie zdziwilbym sie jakby to specjalnie MS rozpowszechnial by nastraszyc...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Ukarać piratów, ciekawe bo mój stary premium siadł już 2 razy a przerabiany nigdy nie był. To samo nowy arcade siadł z tydzień temu a również nie był przerabiany. To za co mnie ukarali, dla beki? Pewno nigdy prawdy się nie dowiemy, ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Niewiem moze dla niepoznaki odcinają też tych uczciwych, no bo czemu nie? W końcu masz gwarancję to nic Ci się nie stanie poza paroma dniami bez konsoli. Ja mam niepodłączona konsole do neta i nic mi się nigdy nie stało. Taka opcja zdalnego spalania to fajna sprawa dla takeigo M$, sam pewnie też bym tak zrobił :)

Acha - tylko dlaczego M$ nie sprawdza zazwyczaj jaka konsole dostaja do serwisu ? Bo poki co wychodzi na to, ze piraci takze na gwarancji odsylaja do serwisu konsole. Zreszta 1 plomba na faceplacie czesto jest tak naklejona, ze nawet nie jest na stykach, a flash napedu odbywa sie z wpol odklejona. Pozniej nawet nie widac, ze cokolwiek bylo robione.

 

Odnośnik do komentarza
Ukarać piratów, ciekawe bo mój stary premium siadł już 2 razy a przerabiany nigdy nie był. To samo nowy arcade siadł z tydzień temu a również nie był przerabiany. To za co mnie ukarali, dla beki? Pewno nigdy prawdy się nie dowiemy, ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Niewiem moze dla niepoznaki odcinają też tych uczciwych, no bo czemu nie? W końcu masz gwarancję to nic Ci się nie stanie poza paroma dniami bez konsoli. Ja mam niepodłączona konsole do neta i nic mi się nigdy nie stało. Taka opcja zdalnego spalania to fajna sprawa dla takeigo M$, sam pewnie też bym tak zrobił :)

Acha - tylko dlaczego M$ nie sprawdza zazwyczaj jaka konsole dostaja do serwisu ? Bo poki co wychodzi na to, ze piraci takze na gwarancji odsylaja do serwisu konsole. Zreszta 1 plomba na faceplacie czesto jest tak naklejona, ze nawet nie jest na stykach, a flash napedu odbywa sie z wpol odklejona. Pozniej nawet nie widac, ze cokolwiek bylo robione.

 

Mnie o to nie pytaj. Może pracownikom się niechce robić i to sprawdzać, nie wiem. Wcześniej chyba takei numery nie porzechodziły.

Odnośnik do komentarza
no tak ale 5 lat po zakonczeniu wyroku dostane a poza tym w moim zawodzie do niczego mi ono nie potrzebne a policjantem raczej nie chce zostac :rotfl: :lol3: :lol:

Sory że odkopuje ale chce cie pocieszyć, zatarcie tego że byłeś skazany to tylko okres 6 miesięcy po 2 latach próby (tj zawiasów) czyli całkiem niedługo :D

Odnośnik do komentarza
no tak ale 5 lat po zakonczeniu wyroku dostane a poza tym w moim zawodzie do niczego mi ono nie potrzebne a policjantem raczej nie chce zostac :rotfl: :lol3: :lol:

Sory że odkopuje ale chce cie pocieszyć, zatarcie tego że byłeś skazany to tylko okres 6 miesięcy po 2 latach próby (tj zawiasów) czyli całkiem niedługo :D

 

Kolejny prawnik\student prawa na forum? :>

Odnośnik do komentarza
no tak ale 5 lat po zakonczeniu wyroku dostane a poza tym w moim zawodzie do niczego mi ono nie potrzebne a policjantem raczej nie chce zostac :rotfl: :lol3: :lol:

Sory że odkopuje ale chce cie pocieszyć, zatarcie tego że byłeś skazany to tylko okres 6 miesięcy po 2 latach próby (tj zawiasów) czyli całkiem niedługo :D

 

Kolejny prawnik\student prawa na forum? :>

Może z doświadczenia wie? :lol3:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Skazanie ulega zatarciu, jeżeli dobrze pamiętam to skazany po zatarciu może twierdzić zgodnie z prawem, że nie był karany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inne osoby np. dziennikarze ujawnili przy pomocy dostępnych środków takich jak archiwa prasowe, że dana osoba była kiedyś skazana prawomocnym wyrokiem sądu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

to moze opisujemy dwie rozne rzeczy

mzoe jest jakie rejestr sadowy i policyjny

 

w koncu policja ma informacje kto byl notowany/karany i za co (albo za duzo sie filmow naogladalem i u nas jest inaczej i nic nie wiedza), chyba nie powiecie mi ze to kasuja u niebieskich po tym tzw zatarciu :)?

 

co do tych poslow to jakby zatarcie dzialalo w tym przypadku to by nie pisali ze w gole nie moze byc juz poslem (nie ma wzmianki ze tylko do zatarcia a calkowicie) a tak opisuja ta ustawe ktora forsuja

Odnośnik do komentarza

JJ - ja bym na twoim miejscu już na infolinii m$, konsultantów opier.dalał a nie na forum się żalił - no bo jak to może być, że jakiegokolwiek platinuma byś nie wsadzał do czytnika, to ta k.u.r.e.w.ska konsola nie widzi płyty??? :blink:

Nie no, już nie komentuję, swoje poglądy kilkukrotnie już wyrażałem w tym wątku :censored2:

 

edit: autorska cenzura.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Ja także postanowiłem się wypowiedzieć w tym temacie, powstrzymywalem sie, gdyż jak łato można zauważyć - ilu ludzi, tyle głosów. Każdy mówi co innego i jest to naturalne. Ja osobiście posiadam 2 Xboxy- arcade przerobionego i oryginalnego elita. Nie obchodzi mnie zbytnio co inni znajomi o tym sądzą, chodzi o to, że na początku testuję grę, i jeśli okaże się warta ceny to ją kupuję (COD:WaW, RE5, itp.), ale w obecnych czasach wychodzi masa gier, które pomimo świetnych trailerów i potencjału okazują się średniakami albo crapami (gratuluję osobom, które kupią z miejsca za np 200zł Terminatora: Salvation, po 4, może 5 godzinach chętnie jeszcze raz posłucham ich opinii na ten temat). Także jak już mówiłem nie usprawiedliwiam się, nie oceniam innych, każdy ma prawo robić ze sprzętem co chce. Z kolei ciekawi mnie bardzo, czy ci ludzie co tak bardzo się burzą na piractwo konsolowe i puszą się w tym temacie - czy każdy film nowy jaki wyjdzie, jaki kolwiek serial czy innego typu video : czy wszystko kupujecie na DVD w sklepie ew. idziecie do kina? Czy każdy plik .mp3 w waszej EmpEtrójce pochodzi z Zune czy iTune i ma wszelkie prawa licencyjne ? Obrazy na X360 są identycznym przykłądem naginania prawa, i jeśli ktoś ciągnie torrenty w jedej kategorii, to nie powinien wskazywać palcem na tych działających w innej. Pozdrowiony...

Edytowane przez Nitro619
Odnośnik do komentarza

Nitro - ta dyskusja toczyła się już w tym temacie przez 20 stron, także twoje argumenty były już zbijane, to, że nikt się nie "puszy" - wyjaśniane. I może nie jesteś w stanie tego pojąć lub uwierzyć, ale to też już było - są tacy ludzie i wcale nie są odosobnieni, nie jest ich tylko tylu co palców "u jednej ręki" - ale to też już było tu pisane.

Nie ma sensu wracać. :ziew:

A swoim postem wyżej nie chciałem nowej wojny wywoływać, tylko mi się na trochę ironii bądź sarkazmu zebrało :spox:

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...