Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Na scenie podsumowali wszelkie informacje zwiazane z banami: http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=695529

czyli wynika ze i save moga byc uszkodzone

i to o czym nie bylo pisane, streamowanie z WMC tez zablokowane

 

spekulacje na temat banow co jest ich przyczyna tez trwaja (a raczej trwa dochodzenie do prawdy) ale specjalisci tak jak pisalem sam, twierdza to samo, firmware nie wykrywaja, kolo patrzyl na logi i robil test z kilkoma konsolami przerobionymi

podejrzenia sa jak zwykle o to samo, czyli o publikowane pirackie gry w necie, ktore ludzie ciagna i graja na nich, tam trzeba szukac przyczyny (zapewne jak wczesniej, robiac kopie wlasnego oryginalu kupionego w sklepie i zrobionego prawidlowo, mozna by wnioskowac ze powinno byc niewykrywalne)...

 

do konca miesiaca konczy sie fala banow i do nastepnego listopada jest spokoj jesli chodzi o banowanie

 

a kto Ci taka informacje oznajmil?

fale nigdy sie nie konczyly, co chwile bylo slychac ze kogos tam wpisali do bana, robia to recznie wiec wybiórczo, po prostu wydawali firmware nowe, bardziej rygorystyczne pod wzgledem sprawdzania kopii i zabepzieczen, ktore bylo "bepzieczne", a MS nie robil nowego wykrywania, chociaz z tego co pamietam to pierwsza fala byla podwójna, czyli byla raz, a niedługo drugi raz, ogolnie to chyba jest tak ze na poczatku takiej fali jest w to zaangazowane wielu pracownikow, a pozniej odpuszczaja i nieliczni, ale bana mozna dostac i tak tylko mniejsze prawdopodobienstwo niz na poczatku fali...

 

z tym nie graniem przed premierą to nie prawda :) nigdy nie odpaliłem gry minimum w dzień premiery w PL a dziś zobaczyłem napis Konsola została zablokowana

Twoje rozumowanie tez jest nieprawdziwe, bo granie przed premiera nie banuje konsoli tylko profil dostaje bana tymczasowego o czym bylo pisane

ban na konsole to co innego i za co innego

 

Moze ich rozumowanie sprowadza sie do tego "pogralem pol roku na kopiach - oszczedzilem ze 4 tys na grach, wiec moge kupic PS3" haha. Duzo osob nie zamienia konsoli - kupuje dodatkowa dla 2,3 gier online.

 

zapewne tak jest tylko nie mysla o jednym, jadac na oryginalach mozna np. kupic 5 i pozniej czy je wymieniacz czy odsprzedawac i traci sie tylko na roznicy w cenie zakupu i sprzedazy

pirata jak kupi to komu to odsprzeda? jak slysze klientow ktorzy twierdza ze kupuja piraty po 30zl to zal sie robi glupoty, tym bardziej ze dorabiaja cfaniakow-zlodziei z gield, a mogli by za te pieniadze spokojnie grac na oryginalach na zasadzie kupna uzywki i odsprzedaży uzywki...

 

ps.

jak czesto juchy nie masz racji i w tym watku, chyba ze masz inne dane

83850C = v2

http://www.ombouwservice-webshop.com/c-523480/nieuws/

http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=694406

nowy rev. plyty glownej, a dalej v2... nie v3, choc v3 tez sa.

stad tez pytanie. majac takiego v2, z ktorego nie moge odczytac lucza, moge go uzyc w innej konsoli, wgrywajac ixtreme 1.6, z luczem z tej innej konsoli, jako iz jest to v2?

 

z czym nie mam racji,jak zaczynasz dyskusje o racjach to pisz konkret, a nie w takiej forme pierdołe zeby tylko chyba krew komus popsuc i skutecznie zniechęcić w gole do jakiejkolwiek podpowiedzi, napisalem Ci obszernie o nowych napedach to jakies bzdurne linki podajesz w ktorych wlasnei jest o tym co napsialem

a co do v1 v2 itp to kazdy sobie nazewnictwo robi jak mu pasuje, ja podalem co jest co wg nazewnictwa ktore przyjalem aby nie bylo watpliwosci, akurat w linku to sobie zrobili ze 83850C jest v1 i 83850C jest v2 (i z tego typu nazewnictwa w gole nie ma zadnego v3 o ktorym Ty piszesz, bzdury wymyslasz i wszystko mieszasz), a dla mnie jak wyjasnilem wzyej to 7xxxx to v1 a 83850C to v2, a 9xxxx to v3 tylko w 83850C sa dwa rodzaje (chociaz ten drugi nowszy to takie nie wiadomo co i blizej mu do v3 niz do v2, z v2 laczy go tylko oznaczenie FW na naklejce i nic wiecej) i nazywaj sobie jak chcesz (jak widze juz to zrobiles teraz v2,5, a nie v2, co juz bardziej by bylo wiaodmo o co chodzi) je ale zeby byla konsekwencja co jest co, aby tyko bylo wiadome o czym jest dyskusja

 

odpowiedz tez otrzymales wyzej tylko nie potrafiles jej zrozumiec, pisalem wyraznie nowy v2 83850C ma strukture 9xxxx czyli v3 i dla tego jest nie do odczytu, a tym samym co jest oczywiste, ze potrzebuje wlasnego firmware, taka sama byla sytuacja miedzy 7xxx a jak wyszedl 8xxx, technicznie to takie same napedy, ale praktycznie nie mozna bylo wgrac innego firmware niz dedykowany (tak jak to jest w BENQ czy Samsungach) i wyszedl specjalny...patrzac na strukture FW to ja zaliczam tego Twojego v2,5 do v3, a jak wyjdzie firmware jakis to sie wtedy okaże czy firmware wlasnie jest ten sam co w 9xxx, w tej chwili jak zwykle musza znalezc sposob na odczyt w gole kosci...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem jednego - przypuscmy ze kasuje profil z dysku na zbanowanej konsoli i zakladam zupelnie inny. Podlanczam dysk do niezbanowanej konsoli i odzyskuje swoj profil xbox live (easye PL - dla ulatwienia), na konsoli zbanowanej mam profil Izi. Czy wtedy za kazdym razem jak bede przekladal dysk miedzy konsolami bede musial odzyskiwac swoj profil, skoro na zbanowanej nie bede kozystal z profilu easye PL ?

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

ja mam inne pytanie, dostalem bana, kupilem nowa konsole, podlaczylem dysk ze zbanowanej i musialem zrobic formata coby hdd dzialal na nowej

A co sie stanie jesli po formacie znowu podlacze do zbanowanej? ponownie dane ulegna uszkodzeniu i jak bede chcial podlaczyc do nowej konsoli bede musial za kazdym razem robic formata?

Odnośnik do komentarza

ja mam inne pytanie, dostalem bana, kupilem nowa konsole, podlaczylem dysk ze zbanowanej i musialem zrobic formata coby hdd dzialal na nowej

A co sie stanie jesli po formacie znowu podlacze do zbanowanej? ponownie dane ulegna uszkodzeniu i jak bede chcial podlaczyc do nowej konsoli bede musial za kazdym razem robic formata?

A możesz spokojnie ściągnąć na niezbanowanej konsoli DLC zakupione ze swojego profilu (o ile coś kupowałeś)?

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

U mnie na friendliście(96 osób) względny spokój. Nie widzę żeby ktoś z piratów był zbanowany, wczoraj wieczorem 34 osoby online. No chyba że, samych uczciwych graczy mam hehe.

 

Mało tego mam kumpla że, tak powiem "znany pirat" napier.dala w każdą grę po sieci, online gdy tylko pojawi się do ściągnięcia. Od około dwóch lat, wczoraj z nim gadałem i mówi że, bany to ściema itd. Oczywiście nie życzę mu bana, ale będę się śmiał jak wyłapie. I tu właśnie mnie zastanawia na jakiej cholera zasadzie M$ banuje przecież to praktycznie gołym okiem widać kto piraci. A co dopiero jakimiś programami czy innymi ujami. Wspomniany wyżej mój kumpel, 2 lata i żadnego bana a piraci na umór i to "perfidnie".

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

rzeczywiście bany to sciema, a Ci do dostali to sciemniacze

 

to wlasnie przyklad zarozumialego pirata o przekonaniu jestem dumny ze gram na piratach, a Ci co na oryginałach to frajerzy...

 

tak jak bylo pisane od poczatku, system banowania jest reczny, nie wszystkich dosiegnie i na ta niesprawiedliwość nigdy rady nie bylo...

Odnośnik do komentarza

rzeczywiście bany to sciema, a Ci do dostali to sciemniacze

 

to wlasnie przyklad zarozumialego pirata o przekonaniu jestem dumny ze gram na piratach, a Ci co na oryginałach to frajerzy...

 

tak jak bylo pisane od poczatku, system banowania jest reczny, nie wszystkich dosiegnie i na ta niesprawiedliwość nigdy rady nie bylo...

Niby nie ma rady, nie każdego dosięgnie. Ale z drugiej strony włączać za każdym razem konsolę w strachu że, Cię zbanują itd. To też prze(pipi)a... chociaż ten strach jest dla nich karą.

Odnośnik do komentarza

Mało tego mam kumpla że, tak powiem "znany pirat" napier.dala w każdą grę po sieci, online gdy tylko pojawi się do ściągnięcia. Od około dwóch lat, wczoraj z nim gadałem i mówi że, bany to ściema itd. Oczywiście nie życzę mu bana, ale będę się śmiał jak wyłapie. I tu właśnie mnie zastanawia na jakiej cholera zasadzie M$ banuje przecież to praktycznie gołym okiem widać kto piraci. A co dopiero jakimiś programami czy innymi ujami. Wspomniany wyżej mój kumpel, 2 lata i żadnego bana a piraci na umór i to "perfidnie".

Moze ma konto na europe ? - poki co leca caly czas konta na UK i USA.

Odnośnik do komentarza

Polewam z kolesi, ktorzy obrali strategie "dobra sprzedaje konsole i kupuje ps3, chetnie pogram w Killzone czy inne Uncharted", jednak brak kasy na gry nie zawsze jest przyczyna przerabiania konsoli :unsure: Na allegro juz kilkadziesiat nowych aukcji z konsolami w ciagu ostatnich 24h :lol:

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

to mowa o tych co sami sobie sciagaja na wlasny uzytek, wtedy to ich kosztuje czysta plyte

wtedy to rzeczywiscie jak ktos ma manie grania we wszystko co najnowsze i od razu jak wychodzi to nikt nie przekona go do innej formy niz nielegalne kopie bo piraty wcześniej pojawiaja sie w sieci niz oryginaly w sklepach i dostepnosc jest bez ograniczen

Odnośnik do komentarza

Lol jakie xboxforum jest swietne na poprawe humoru, post red nacz forum

laczmy sie w cierpieniu - ja rowniez zostalem przywitany bananem. Tak jak moj znajomy, ktory ma NIEPRZEROBIONA konsole! I powiem Wam jedno - nie bede dawal sie wiecej dymac przez MS! Nie kupie na te konsole nigdy wiecej ani jednego oryginalu! Czemu? Bo place tyle samo (a nawet wiecej - wiadomo, polityka MS wobec Europy) za gry, z ktorych fundusze ida rowniez na rozwoj i utrzymanie Xbox Live - ktory nomen omen jest niedostepny w Polsce, nie mowiac o blokadzie regionalnej. Czemu wiec mam placic za cos, co jest domyslnie niedostepne w naszym kraju?! Czemu mam placic, skoro nawet ktos kto ma nieprzerobiona konsole jest dymany przez korporacje?

 

Dzieki Bogu - zmadrzalem i kupilem sobie rowniez PS3! I wszystkim te konsole polecam - online za darmo, PS Store w ktorym mozna placic ZLOTOWKAMI! Polecam zakup PS3 do grania przez siec, glownie ze wzgledu na to, ze ta konsola jest po prostu niedoceniona. Amen.

:lol:

Odnośnik do komentarza

Polewam z kolesi, ktorzy obrali strategie "dobra sprzedaje konsole i kupuje ps3, chetnie pogram w Killzone czy inne Uncharted", jednak brak kasy na gry nie zawsze jest przyczyna przerabiania konsoli :unsure: Na allegro juz kilkadziesiat nowych aukcji z konsolami w ciagu ostatnich 24h :lol:

A ja mam polewe z kolesi,którzy rzekomo lubia xboxa bardziej od Ps3 i piracą.Kazdy niby gada o Live itp,ale 3/4 piraci jak świnie.Ciekawy jestem jakby xbox kosztował tyle co Ps3 i nie było by możliwości piracenia ile osób by wybrało xboxa lol Prawda jest taka,że patrzą na kasę i na możliwość piractwa.Tyle w temacie.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...