Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Tak na serio to nikt oprócz MS niewie na jakiej zasadzie są rozdawane BANY. Skłaniam się ku opcji, iż bana dostajesz za Flasha. Tyle tylko iż nikt nie jest w stanie tego dokładnie stwierdzić. Skoro autor ixtreme twierdzi ze nie wykrywalny jest, a gośc gra (czysta teoria) na przerobionej konsoli w orginały i dostaje bana to nie ma innej opcji jak ban za flash. Może konsola przerobiona łącząc sie z LIVE wysyła jakieś dane na serwery MS ? Kto to wie.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Litwin25: Oj nie prawda, rok temu fakt, gry wolniej traciły w cenie, ale dzisiaj jest na Allegro taka konkurencja, że ceny gier lecą na łeb na szyję, wszystkich nie tylko tych co słabiej schodzą (bo te to już w ogóle po miesiącu 100zł mniej kosztują). Najbardziej optymalnym momentem na zakup są chyba dwa miesiące po premierze, wtedy cena jest mniej więcej wykrystalizowana i jak miały zajść jakieś większe spadki ceny to w większości przypadków w tym właśnie okresie. w okresie miesiąc-dwa od premiery większość gier siada na poziomie 120-30zł, są oczywiście pewne wyjątki, bo wszystko zależy też od tego ile sklepy kupiły gier od wydawcy, np. skoro wiemy, że Tekken 6 sprzedano do sklepów 2.5mln i widząc jaki słaby gra ma debiut wcale się nie zdziwię jak miesiąc po premierze nówkę będzie można wyrwać za 100zł na X360, podobna sytuacja tylko z trochę inną proporcją cenową czeka pewnie DJ Hero.

 

Bardzo przydaje się wiedza o bieżącej sprzedaży gier i ilości premier gier z tego samego gatunku w tym samym czasie.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Obczajcie ten link: http://pinoycosplay.blogspot.com/2009/11/microsoft-bans-600k-xbox-live-accounts.html?zx=fecbabf551f37c9a

 

Znalazłem to na forum VGChartz. Jeśli to prawda to zapewne jest to największa akcja tego typu w historii konsol. Oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia w oficjalnych źródłach.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Na przykładzie rozrzutu cenowego gier na Xboxa widać ile sobie doliczają Polscy sprzedawcy detaliczni ;) Skoro jeden sprzedaje za 149 a drugi za 189 to wątpię by nawet ten z lepszą ceną zarabiał na grze jakieś 3-5 zł :P Z resztą dobrym przykładem są różnice między sklepami brytyjskimi a polskimi, niby ceny porównywalne, ale widziałem opcje np. Fallout 3 GOTY za 145 zł (razem z wysyłka do Polski) a u nas 189 zł. Ogólnie wkurza mnie mentalność polskich sprzedawców i graczy, oryginalne gry zawsze były u nas postrzegane jako rozrywka luksusowa (bogaty tatuś kupuje oryginalne gry dzieciakowi w empiku przepłacając) albo dla totalnych maniaków którzy i tak zapłacą dużo. Dla mnie to samonapędzająca się maszyna, która też wpływa na piractwo. Ja nawet nie wymagam od producentów by gry były tańsze. Wymagam od sklepów by zaczeły naprawdę zdrowo konkurować, sprowadzać więcej towaru (a nie że mają dwie sztuki na krzyż i potem czekam miesiąc na dostawę). Na szczęście jest allegro i zagraniczne sklepy, ale czasem wkurza kombinowanie.

 

A co do mentalności graczy - patrzyłem na aukcje zbanowanych konsol na allegro. Oczywiscie wszyscy sprzedają konsolę z powodów finansowych i innych takich, kilku twierdzi, że ban oznacza tylko utratę online a nie utratę gwarancji (to mnie najbardziej wkurzyło, bo potencjalny nabywca może nie wiedzieć), szczytem bezczelności był ten który napisał, że zablokowano możliwość gry online ale to dobrze, bo to w Polsce nielegalne :P

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Antares: A czego spodziewałeś się po osobach, które co roku "oszczędzają" po parę kafli na oryginalnych grach :teehee:

 

A co do ceny gier, to ciekaw jestem po ile tak naprawdę sprzedawcy je kupują skoro opłaca im się po miesiącu gry opychać po 100zł, a na premierze wołają po 200zł. Najlepszym przykładem jest MM, gry zalegają u nich "rok" na półkach po 200-220zł, a jak tylko idzie info, że wejdą do klasyków to te same egzemplarze co leżą na półkach nagle spadają do 90zł.

 

No chyba, że 70% sprzedawców na allegro owala tiry z zaopatrzenia, w takim przypadku wszelkie kosmiczne obniżki są możliwe.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Obczajcie ten link: http://pinoycosplay.blogspot.com/2009/11/microsoft-bans-600k-xbox-live-accounts.html?zx=fecbabf551f37c9a

 

Znalazłem to na forum VGChartz. Jeśli to prawda to zapewne jest to największa akcja tego typu w historii konsol. Oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia w oficjalnych źródłach.

600k banow w samym USA i Kanadzie wg artykulu, patrzac na poploch na forach typu xboxscene liczba banow na swiecie spokojnie moze siegnac miliona.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jeśli to prawda, to znaczyłoby to, że M$ nie banuje pod publiczkę.

 

Nic tylko patrzeć jak M$ utworzy specjalną grupę, która będzie banować przez cały rok na bieżąco.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie wkur***ją te je***e patałachy stojące przed giełdą w Katowicach i opylające piraty. Non stop tekst "jakąś gierkę, może programik?", aż mam ochotę takiego złapać za fraki i pozamiatać nim chodnik (który sam wcześniej zapluł). Widać policja tam chyba nie zagląda, albo bierze od nich w łapę.

Ale chyba jeszcze gorsi są ludzie co to takim śmieciom dają zarobić. Przecież goście wymieniający gry oryginalne mają często nówki sztuki zafoliowane w cenie ok 150zł. Potem za 20zł wymiana na kolejną i wychodzi w sumie taniej niż kupować pirackie kopie.

Odnośnik do komentarza

Z resztą dobrym przykładem są różnice między sklepami brytyjskimi a polskimi, niby ceny porównywalne, ale widziałem opcje np. Fallout 3 GOTY za 145 zł (razem z wysyłka do Polski) a u nas 189 zł. Ogólnie wkurza mnie mentalność polskich sprzedawców i graczy, oryginalne gry zawsze były u nas postrzegane jako rozrywka luksusowa (bogaty tatuś kupuje oryginalne gry dzieciakowi w empiku przepłacając) albo dla totalnych maniaków którzy i tak zapłacą dużo.

Widziałem opcję np. MW2 we Francji za 290 zł wszędzie, w Polsce koło 160 można kupić, jak ktoś kupi za 200, to płacze, że za drogo. I w Polsce jest drogo?

Odnośnik do komentarza

To typowy kontrargument, jeśli się z nim zgodzić, to z marszu można odrzucić jakiekolwiek porównianie cen. Po prostu denerwuje mnie gadanie, o niskich cenach na zachodzie i mitycznych koszach z przebojami w cenie kilku euro. Ogólnie w Polsce jest niemal zawsze taniej, nie mówiąc o okazjach jakie można wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wez pod uwage ze zarobki w takiej Francji sa znacznie wyzsze niz tutaj,tam czlowiek ktory osiagnie jakies wyzsze wyksztalcenie jest cos wart.

 

A jakie ma znaczenie wyższe wykształcenie ? Studia to klucz do pewnych drzwi, a nie rezerwacja miejsca. To jest właśnie podstawowy błąd myślenia przeciętnego Polaka - "Mam studia to będę dyrektorem". W Polsce studia są na bardzo niskim poziomie, nawet na renomowanych uczelniach bo wszystkie powielają ten sam schemat, musisz uczyć się wszystkiego zamiast czegoś konkretnego, a wybitnie dobrze. Taki student idzie do pracy i nie ma żadnej wiedzy, ani umiejętnosci, które by mu się tam przydały, do tego 70% studentów naiwnie wybiera kierunki po których nie maja szans na lepszą pracę. Z tych paru powodów studia w Polsce =/= studiom za granicą.

 

Jak ktoś sam tego nie zauważył to niech przejrzy sobie archiwalne numery "Wprost", była tam seria artykułów na temat poziomu polskiego szkolnictwa wyższego.

Odnośnik do komentarza

No ale wlasnie to samo napisalem tylko duzo krocej? Tam czlowiek z wyzszym wyksztalceniem jest cos wart,tutaj ucza nas glupot i tak naprawde nawet jak masz Magistra to mozesz skonczyc jako sprzedawca w piekarni.

 

I nie robie tu kontrargumentow do postu Wampisa,zgadzam sie z nim ze cenowa sytuacja u nas nie jest taka zla,kiedys mozna bylo narzekac,jak nawet najtansza i najstarsze gry wciaz byly po 200zl,ale teraz jest duzo promocji (ultima,5 gier na xbox 360 za 180zl) lub przecen i atrakcyjnych cen (dead space w folii za 79zl). Dawno temu konsolowy gracz mogl tylko marzyc o takim stanie rzeczy,mam troche lat na karku i pamietam jak ceny gier na PS2 nie schodzily ponizej 139zl,nawet za stare crapy. Teraz mamy coraz lepsza sytuacje a wciaz narzekamy na ceny,ja doceniam cala ta mala rewolucje cenowa i sie ciesze ze konsole nabieraja znaczenia w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...