Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

No akurat tego nikt zadnemu piratowi nie udowodnil - jedynie udowodnili im, ze maja inny firmware niz oryginalny. Ciekawe jak to sie ma do prawa - bo przeciez jak kupuje konsole, nabywam do niej prawo, to moge z nia robic co chce. To ze wgrywam inny firmware moze w cale nie jest podstawa do blokowania funkcjonalnosci konsoli przez MS... Moze zaraz sie okaze ze jeszcez proces przegraja. :whistling:

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak to sie ma do prawa - bo przeciez jak kupuje konsole, nabywam do niej prawo, to moge z nia robic co chce.

Owszem,mozesz. Ale Microsoft w takim przypadku tez moze... i odcina zazwyczaj od XBL.Zgodziles sie na takie rozwiazanie. Jest zapewne odpowiedni paragraf w umowie,ktory zaakceptowales,chcac grac na konsoli.

Zreszta,w przypadku Polski nie mam mowy i jakichkolwiek dywagacjach. Usluga XBL formalnie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza

Owszem,mozesz. Ale Microsoft w takim przypadku tez moze... i odcina zazwyczaj od XBL.Zgodziles sie na takie rozwiazanie. Jest zapewne odpowiedni paragraf w umowie,ktory zaakceptowales,chcac grac na konsoli.

Zreszta,w przypadku Polski nie mam mowy i jakichkolwiek dywagacjach. Usluga XBL formalnie nie istnieje.

No wlasnie ostatnie wydarzenia pokazuja, ze nie odcina jedynie od Xbox Live - blokuje funkcjonalnosc konsoli, poza instalacja gier na dysku, XBMC i cos tam jeszcze. To juz w swietle prawa moze nie byc do konca legalne. Kupuje konsole ktora ma takie wlasciwosci, rozumiem ze regulamin Xlive zabrania mi wgrywac innego oprograowania - rozumiem, ze za to odcinaja mi dostep do uslugi xbox live, ale nie powinni moim zdaniem blokowac innych wlasciowsci konsoli - to akurat moze byc nielegalne, nabywam produkt, nie zgadzam sie z regulaminem xbox live, ale to nie oznacza, ze MS ma prawo zrobic z ta konsola co im sie podoba, zwlaszcza, ze dowodu (Scorp1on) na to czy grales na kopiach czy na oryginalach nie maja zadnego...

 

(Przyklad blokowania piratow, ktorzy nie zdazyli wsadzic kopii do napedu)

Odnośnik do komentarza

A skad wiesz ze nie maja? Przeciez nie wystarczy zgrac plyte do formatu iso,sa jakies SS, PFI, i inne rzeczy ktore sprawdzala sie w AGBX niemowiac juz o wersjach review ktore tez byly dostepne kilka dni przed premiera (chyba Fallout3) i jak na 100 plytek danych w swiat dla recenzantow to 10000 juz gra w F3 bedac podpietym do Live?Jesli uwazasz ze to niezgodne z prawem to idz z tym do sadu to poprostu inaczej mowiac: kara - dawniej grano z plyty, dysk sluzyl na save'y, przeciez konsola nadal spelnia swoja role - da sie grac, gorzej gdyby ban oznaczal "brika" konsoli.

Co daje ci mozliwosc flasha napedu? Odpalanie filmow avi+txt jako napisy? Nie, uruchamianie emulatorow SNES? Nie,a granie bez plyty w gre z dysku nie? Daje tylko mozliwosc odpalania plyt czy. gier - bany sa za flashe a nie za gry bo dzisiaj wiele gier jest dostepnych kilka dni wczesniej (nawet u nas w Polsce).

A poprzednia fala za co szla? Najprawdopodobniej za gry

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Abstrahujac od Twojego myslenia - to ze ktos ma przeczucie - ze ktos inny gra na wersjach pirackich (technologicznie obraz jest taki sam - wiec tego sprawdzic nie moga) w swietle prawa nie stanowi zadnego dowodu. Prokuratura musialaby powolac bieglego, musieli by Ci zbadac konsole i znalesc gry pirackie by Ci jakiekolwiek zarzut postawic.

Inna sprawa - jak to sie ma do paru przypadkow (paru przypadkow opisanych w sieci) nie tylko w polsce, gdzie bany szly jedynie za firmware - bo dla testow, scena np. nie wlaczala zadnej kopii na nowej konsoli ? nie wazne po co kto zmienia firmware - zastanawia mnie tylko jak na to patrzy prawo - kupujesz konsole na wlasnosc, nie zgadzasz sie z warunkami xbox live (okej zostajesz odciety), nie chcesz miec gwarancji - otwierasz konsole (okej tracisz gwarancje), ale jakim prawem MS po tym blokuje inne funkcje konsoli ? Wydaje mi sie, ze mozna byloby sie dobrac im do skory za cos takiego, chyba, ze gdzies w regulaminie jest naprawde zmianka, ze za jakakolwiek zmiane moga Ci z konsola zrobic wszystko- co takze byloby poniekad lamaniem prawa.

W koncu nabywam prawo do niej i moge zrobic z nia co mi sie podoba. :angry2:

Odnośnik do komentarza

jak masz czas i ochotę to przekop się przez cały regulamin, czy to konsoli czy samego xbl :) ms to nie jest byle jaka firma, na bank ma zaplecze regulaminowe/prawne do takich działań. na pewno przewidzieli że o takie pierdoły mogliby ich sadzić i może nawet wygrać (w końcu to usa), dlatego na bank mają jakieś zabezpieczenie. nikt z taką pozycją nie ryzykowałby działania a później dopiero myślał czy może to zrobić.

 

easye owszem, kupujesz więc możesz zrobić co chcesz - sprzedać, rozwalić, postawić w ogródku jako doniczkę itd. ale to nie znaczy od razu że możesz ją dowolnie modyfikować i korzystać z niej na zasadach ms i korzystać z opcji jakie dostarczają. nie wiem jak dokładnie prawnie to wygląda, i w zasadzie nie obchodzi mnie to. dla przykładu masz to samo z samochodem - kupujesz, modyfikujesz do woli ale to nie znaczy że po przeróbce możesz się nim poruszać po drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza

W regulaminie XLive wyraznie pisza - http://www.xbox.com/en-US/legal/LiveTOU.htm

 

# use the Service or related hardware to design, develop, or update unauthorized software;

# exploit a bug, or make an unauthorized modification, to any software or data to gain unfair advantage in a game , contest, or promotion.

 

Mozesz zapewnie zrobic z nia co chcesz ale do poki nie lamiesz prawa - przeciez Xboxem mozesz kogos nawet zabic (zrzucic mu na glowe) ale w regulaminie nie zabroniono tego ;)

Nawet chyba robiac konto przez konsole o nazwie PLAYER3 bo wpadl kumpel do Halo3 tez chyba sie zakceptuje regulamin (nie jestem tego pewnien), przeciez tez moze byc tak ze niedlugo w aktualizacji NXE bedzie "soft" ktory sprawdzi naped a jesli tak to da bana nawet nie badac podlaczonym do Xbox Live

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Czego Ty nie rozumiesz , nie obchodzi mnie xbox live - mam bana, bo taki jest regulamin, jak to sie ma do blokowania inych funkcji konsoli ? Nagrywania danych na dysk, ogladana filmow przez XMC i innych rzeczy, ktore MS poza dostepem do Xbox Live blokuje.

Odnośnik do komentarza

Ban ograniczyl ci brak dostepu do dysku jak i grania online. Widocznie mial do tego podstawy - przestudiuj regulamin konsoli czy xbox live a moze sie dowiesz czemu. Ewentualnie idz do sadu skoro uwazasz to za niesprawiedliwe, badz sprzedaj Xboxa, przejdz na PS3 i nie daj zarobic wiecej Billowi i jego firmie.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Stary nie chce mi sie studiowac zadnego regulaminu, z reguly ich nie czytam, bo po co ? Jaki masz na nie wplyw ? I tak musisz je zaakcetowac, bo inaczej dana usluga Ci nie bedzie dzialala. nasuwa mi sie tu przyklad ludzi, ktorzy w TP udaja pseudo inteligentnych i czytaja cala umowe od deski na telefon stacjonarny. Po co, skoro i tak jej nie zmienia ? Nie beda sie zgadzac z punktem 12a, to nie beda mieli telefonu.

Ograniczyli mi to i to i ograniczyli brak dostepu do XMC. Moze mieli podstawy, moze nie, moze jakby ktos sie za to wzial, to by jednak wyszlo ze nie do konca - dyskutujemy tylo na ten temat, Ty zas od razu sie rzucasz, ze pisze, ze cos jest niesprawiedliwe. Majac jedynie 26 wiosen na karku wiem, ze zycie bywa niesprawiedliwe i nigdy nie mam o to do nikogo pretensji. Mam 2 konsole jak widzisz w sygnaturce, nie mam zamiaru zadnej poki co sprzedawac.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem easye co do blokady dysku i innych ograniczen to zgadzam sie z toba. W koncu ludzie zaplacili za gierki Arcade/Theme i inne tego typu rzeczy z Live, a teraz poprostu moga o nich zapomniec.

Co do banowania, jest to rzecz sluszna. Taki zimny prysznic przyda sie wielu uzytkownikom xboxa i nie beda przynajmniej obnosic sie z tym jacy sa zajefajni bo nie dosc ze ruchaja tworcow gier na kase to jeszcze na live sobie smigaja...

 

ogolnie to

microsoftlogo.jpgbrawotenpan.gif

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Trzeba się nauczyć, że życie nigdy nie było i nie będzie sprawiedliwe i że to silniejszy dyktuje reguły, to nie jest nawet prawo ludzkie, takie jest prawo natury i nic tego nie zmieni. Wybór zawsze jest, zawsze można się nie zdecydować na daną usługę, a jak już się decyduje mimo tego, że nie podobają nam się reguły gry to trzeba to przełknąć, bo jednak nikt nas nie zmusza i nie można mówić "zgodziłem się, ale reguły są niesprawiedliwe, to ja mam rację" - nawet jak się ma rację to nic zmieni faktu, że zgodziliśmy się sami na przystąpienie do tej umowy. To że wybór jest trudny i często wybieramy między młotem a kowadłem nie oznacza braku wyboru.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Straszna ch.ujnia u nas w zaścianku Europy, musze niestety stwierdzić. Ludzie nie potrafią się przyznać do własnych błędów, przyjąć nauczki z pokorą i wykorzystać jakoś to, co się stało, aby poprawić sytuację runku konsolowego w kraju. Przecież gdyby co najmniej połowa piratów nagle zaczynała kupować oryginały w miejsce ciągnięcia i wypalania setek GB, to od razu rynek by się zmienił. Ale nie, Macrosoft be, bo Polaczkom dal po łapkach. Sony za to dobre, ale dlaczego - tego nikt nie wie.

 

Weźcie się, ku rwa, w garść i kupcie nową konsolę, otwierając nowy rozdział, pisany w atmosferze pełnej lagalnosci <filozof> 8)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...