Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

objaśnie...

9199 ( ostatni Dash! )

odpalisz COD/AC/Fable, NFS wymaga dasha Kinect!

I teraz jak zainstalujesz Kinect dash ( 12611 ) nie odpalisz niczego :-) bo sprzetowo sprawca AP2,5 ( niczego nowego! )

 

Pod jednym warunkiem, Samsung MS25/28 odpala wszystko, na iXtreme 1.2 nawet na nowszym nie powinno być problemu ( tego zabezpieczenia nie da się zrobić na tym samsungu )

Pod jednym warunkiem, że samsung był oryginalnie w konsoli, a nie jest to spoof zamiast innego napędu :-)

Odnośnik do komentarza

dobra jako że samego x360 posiadam od 2 tygodni (wcześniej 3 lata grałem na ps3) zacząłem interesować się tym tematem i przeczytałem jakieś 20 stron z niego....

piracenie... hmm temat rzeka, moje stanowisko oraz przemyślenia na temat "kradzieży" płyt jako gracz z 20 letnim stażem na karku(na przyjęcie do komunii dostałem pierwszy sprzęt) itp. itd. Posiadane w kolejności: c64, amiga500, 1200, psx (mam dalej), gameboy, n64, dc, ps2(mam dalej), xbox, psp (mam dalej), ps3, x360(mam dalej)

 

Po pierwsze "kradzież" w tym wypadku jest naprawdę złodziejstwem w momencie kiedy jest się z zamiłowania graczem (którym to śmiem się nazwać). W 1995 roku dostałem psxa (wtedy jeszcze od rodziców gdyż sam nie zarabiałem itp), owszem miałem przerobioną konsolę do 1997 roku którą potem sprzedałem(w tamtych czasach taka konsola z 20 piratami była warta fortunę!) aby nabyć psxa oraz oryginalnego ff7 oraz tekkena 2, potem jakoś tytułowo poleciało. Miałem wtedy to 15 lat i aby zdobyć tytuły warte w tamtych czasach nawet 249 zł. musiałem prosić rodziców o kupno w trakcie wszystkich możliwych okazji typu, urodziny, święta, imeniny nawet, jeszcze jakaś okazja by się znalazła. Do czego zmierzam.... Kiedy miałem te 15 lat (byłem w wieku większości piratów z dzisiejszych czasów) jakoś dałem radę kupować oryginalne gry a wcale nie byłem jakoś super bogaty...

 

 

Kiedy człowiek chce się nazywać graczem nie powinien oszukiwać producentów/sztabu ludzi odpowiedzialnych za tytuł który się kocha... Może i wasza jedna piracka kopia "nic nie zaszkodzi" ale pomyślcie że takich jak wy (osoby z przerobionym sprzętem) jest na świecie tysiące-tysięcy, w tym momencie taki producent widzi jak mała jest sprzedaż jego produktu zaczyna zastanawiać się poważnie nad kontynuacją i co za tym idzie dostajemy mniej "killerów" z najwyższej półki (bo i po co to robić/starać się jak sprzedaż jest mierna). Tak właśnie upadł pc, chcecie żeby konsole spotkało to samo??

 

W dzisiejszych czasach używki którymi usprawiedliwiają się osoby nie mające legalnych kopii nie są wcale tak wielkim problemem ponieważ;

a. fan jakiegoś tytułu i tak kupi go w dzień premiery nie zależnie od ceny (jak ja z kolejnymi częściami final fantasy czy chodźby nową marką jaką jest brutal legend- w empiku w dzień premiery wyleciałem i kupiłem za 269 ....).

b. sporo ludzi jednak kolekcjonuje najlepszy tytuły i nie chce się ich pozbywać swoich perełek (osobiście nigdy nie oddam serii ff oraz okami :) )

c. jednak ktoś kupił ten jeden egzemplarz jako nowy, może i 4 razy zmieni właściciela ale i tak został kupiony, natomiast 1 torrent z jakimś tytułem zostaje ściągnięty 10000 razy...

 

Podsumowując drogi użytkowniku z nielegalnymi kopiami gier: jeżeli nazywasz się graczem powinieneś pomyśleć czy masz do tego "prawo", czy inni płacący za gry krocie nie są wyżej od ciebie w naszej growej hierarchii, więc zastanów się sprzedaj grzecznie konsolę i kup nie przerobioną, kup te gry które się tobie naprawdę podobały i sprawdź jak to jest pograć w multi :D oraz zobacz ile traciłeś grając na nielegalnych kopiach.

 

ps. mnie osobiście najbardziej drażni w piractwie jedno.... Człowiek zbiera/odkłada na dany tytuł a tydzień przed premierą widzi jakiegoś "leszcza" który pisze "całkiem spoko ta gierka, już przeszedłem"..... Ręce opadają...

to tyle z mojej strony póki co.

ps2. jedynym minusem takiego stanu rzeczy jak ja, jest żona i jej narzekanie że mógłbym lepiej przeznaczyć pieniądze na gry... (czyt. większa ilość takich artykułów jak: torebki, ciuchy, kosmetyki dla niej itp)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

objaśnie...

9199 ( ostatni Dash! )

odpalisz COD/AC/Fable, NFS wymaga dasha Kinect!

I teraz jak zainstalujesz Kinect dash ( 12611 ) nie odpalisz niczego :-) bo sprzetowo sprawca AP2,5 ( niczego nowego! )

 

Pod jednym warunkiem, Samsung MS25/28 odpala wszystko, na iXtreme 1.2 nawet na nowszym nie powinno być problemu ( tego zabezpieczenia nie da się zrobić na tym samsungu )

Pod jednym warunkiem, że samsung był oryginalnie w konsoli, a nie jest to spoof zamiast innego napędu :-)

 

Uzupełnie wypowiedz, CoD: BO i Fable III odpla na starym dashu (9199) niezależnie od tego jaki masz napęd i wersję flash'a (zabawa z active iso albo zmiana wave przy jego starszych wersjach), natomiast AC:B i NFS: HP wymaga aktualizacji dasha (po odpaleniu gry włącza się automatycznie) i tutaj pozostaje tylko wariant z samsungiem albo czekanie na nowego LT+.

Odnośnik do komentarza

objaśnie...

9199 ( ostatni Dash! )

odpalisz COD/AC/Fable, NFS wymaga dasha Kinect!

I teraz jak zainstalujesz Kinect dash ( 12611 ) nie odpalisz niczego :-) bo sprzetowo sprawca AP2,5 ( niczego nowego! )

 

Pod jednym warunkiem, Samsung MS25/28 odpala wszystko, na iXtreme 1.2 nawet na nowszym nie powinno być problemu ( tego zabezpieczenia nie da się zrobić na tym samsungu )

Pod jednym warunkiem, że samsung był oryginalnie w konsoli, a nie jest to spoof zamiast innego napędu :-)

 

Czy to nie jest czasem tak, że Dash powyżej 2.0.12416.0 obsługują dopiero AP 2.5? Ten wcześniej wymieniony nie obsługuje jeszcze zabezpieczeń, przynajmniej beta, dopiero nowsza wersja sprawdza i nie pójdzie AC:B i NFS.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przesadzasz. Jak patrze na kumpli, to przez te 3 lata moze z 2 razy soft aktualizowali(liczac ten najnowszy). Ba - 1 aktualizacja byla tylko dlatego, ze nikomu sie plyty startowej nie chcialo uzywac, wiec tak naprawde byla zbedna.

75 zl to drozyzna, z reguly biora 50, wiec co bys nie pisal, korsarze zawsze wyjda na plusie. Inna sprawa, ze niektorzy nie lubia wymieniac gier, wola miec 6 bijatyk, zeby byl wybor jak wpadna kumple i to akurat rozumiem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Raczej Microsoft nie będzie wypuszczał nowych zabezpieczań co chwile bo jaki by to miało sens skoro po dwóch tygodniach piraci łamią te zabezpieczenia. Gdyby nie premiera kinecta pewnie do dziś by nie było nowego dasha, a jakby był to na pewno nie z AP 2.5. Po prostu przy okazji chcieli znów spróbować walki z piractwem, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mój brat ma konsolę z LT 1.1 i dużo gra na XBL . Słyszałem,że teraz zablokowali możliwość grania na multi w COD:BO i HR. W dodatku zbanowali ostatnio trochę konsol,a właściwa fala ma podobno przyjść w ciągu następnych dwóch tygodni. Konsolę ma oflagowaną. Jeśli wgra najnowszego softa, to uchorni się przed banem,czy bardziej opłacalna będzie zmiana konsoli?

Jak by chciał na tej konsoli grać w COD:BO i HR, to musi je na nowo nagrać z jakimiś patchami,czy nic już nie poradzi?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...