Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli powinni hajs który dają na zabezpieczenia typu AP2.5 zainwestować w cokolwiek innego.

Zabezpieczenia napędu jakie by niebyły zostaną złamane koniec kropka, to era DVD! Chyba że chcą chronić XBL przed piratami, to inna kwestia. Na to jest lepszy sposób - kod aktywacyjny, przy okazji ograniczy rynek wtórny. Hajs za AP2.5 mogliby zainwestować w kupno Blizzare :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie Jtaga - czy jeśli mamy kosnolę którą jest w ten sposób "złamana" czy:

 

- da się odpalić gry/obraz z dysku zewn jak na cfw w ps3?

- czy wszystkie gry działają nawet nowe tytuły (nowy dash itp)i jeśli tak czy może się zdarzyć że przestaną?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza

kazda ingerencja w konsole jest zwiazana z utrata gwarancji na zdrowy rozsadek, wiec tak naprawde nie rozumiem pytania, spytaj gwaranta od kogo masz gwarancje na jakich warunkach CI jej udziela jesli masz jakies watpliwosci...

tak po za tym wszystko rozwazamy czysto teoretycznie, a Ty pytasz o praktyke, a w praktyce to wszelkie takie przerobki to lamanie prawa...

 

nie przesadzaj z tymi pytaniami, kopie z netu to piraty, czytaj regulamin tego forum

oczywistym jest ze poslugiwac mozna sie tylko swoimi oryginalnymi grami by byc w zgodzie z prawem o reszte mnie nie pytaj...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ech Juchy - jestem administratorem sieci i dzieki Tobie czasami wiem jak sie czuje uzytkownik moich komputerow, choc ja przynajmniej zawsze staram sie choc troche zrozumiec co mial na mysli. Chodzi mi glownie o odpalania pirackich gier, da sie ? jak tak, to na wszytskich wersjach dasha ? Ciekaw jestem, czy to tez zostalo zlamane, bo jakos nie slyszalem, by ktos przerabial Slimy.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Czytaliście już o tym, że M$ zbiera ludzi do testów "nowego formatu" DVD ? Plotki głoszą, że chodzi o zwolnienie ok. 1 Gb na DVD (obecne zabezpieczenia zabierają ok. 2 Gb DVD) co ma uniemożliwić kopiowanie gier.

 

Opis na czym miałoby to polegać niżej:

 

 

Now you ask what it is exactly? Microsoft will introduce the so-called XGD3 disc formats from around late April / early May.Currently, the XGD2 (Xbox Game Disc 2) formats in use.The disc image will always have a fixed size of about 6.8GB net and as such are limited to this maximum limit.The format offers something XGD3 about 1GB more memory (also net) and reached thus roughly 7.8GB.This 1GB available to developers of course. However, this new hash checks and anti-piracy measures are used.This XGD3 disc image (if one can read in the conventional way),cannot be burned to a commercially available double-layer discs, because they are outside the size capacity.During pressing of the discs in the press shop are virtually forced validation data to the extreme edges of the disc,which on the one hand, the verification, on the other hand, as an anti-copying system,since these sectors are not to describe blanks, not to mention the fact that Brenner these do Außnahmesituationen can only describe.Microsoft reached so many years, an almost sure way to stem the Kopierbarkein.This is especially which are now contained to a plague which has become piracy.Only JTAG owners need not imply any idea of what to do next. Text of flying short shrug their shoulders and jump to the next topic.For everyone else this means, however, that in future, first no more games can be copied.(Personally, I welcome this step, the longest was necessary in some form!).The introduction is so well established, however, also certain that we can expect from almost all programs,the new version that can deal from now on with the XGD3. On the hardware side the way,no interference is expected. XGD3 discs will work with all previously released (and future) models of the Xbox 360.

 

 

Ciekawe ile by się takie zabezpieczenie antypirackie utrzymało.

Odnośnik do komentarza

Czytaliście już o tym, że M$ zbiera ludzi do testów "nowego formatu" DVD ? Plotki głoszą, że chodzi o zwolnienie ok. 1 Gb na DVD (obecne zabezpieczenia zabierają ok. 2 Gb DVD) co ma uniemożliwić kopiowanie gier.

 

....

 

z tymi GB to raczej inaczej jest do tej pory ta partycja video z zabezpieczeniami ma troche powyzej 1GB (7,95-6,8=1,15GB (a raczej GiB)), a plotki mowia ze z tej video moga zrezygnowac co da wiecej miejsca, ile to napisza jak dostana ta beta wersje gry w rece co MS daje do testow...

Odnośnik do komentarza

Przez ostatni rok grałem na xboxie na kopiach zapasowych, konsoli w ogóle nie łączyłem z netem. Teraz chciałbym się przesiąść na same oryginały, wreszcie pograć po sieci itd. i mam pytanie: jaka jest szansa, że M$ wykryje że konsola jest przerobiona/były na niej odpalane piraty? Pytam, bo nie chciałbym się rozpędzać z ewentualnym kupowaniem dlc czy golda tylko po to, by nagle dostać bana.

Odnośnik do komentarza

jest szansa że wykryje.

a to zależy w jakie gry grałeś i czy aktualizowałeś dasha, poczytaj o tzw oflagowaniu konsoli, a najlepiej pójdź do serwisu, oni raczej obcykani są w tym.

w psx extreme kiedys bylo napisane ze nie wszystko stracone jezeli konsoli nie podlaczales do netu.

oczywiscie musisz pozbyc sie przerobionego softu

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przez przypadek trafiłem na stronę z masą filmików, jak rozebrać konsolę nie tracąc gwarancji, jak ją nawet przerobić. A pod materiałami dziesiątki komentarzy z zachwyconymi opiniami i ich historiami, jacy to są szczęśliwy.

W pamięci zapadła mi wypowiedź, jak jeden się chwalił, że przerobił X360 i dostał bana. Sprzedał konsolę za 700 zł i kupił nową za 850 i znowu przerobił. Całość skomentował tak "bo z(pipi)anie mieć zbanowaną konsolę"...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Hej. Kolega ma przerobionego Xboksa LT+ czy jakoś tak. Ma Dashboard jakoś rocznego, bo jest ciągle offline. Ściągnął Portal 2, ale przy uruchamianiu gry pojawia się komunikat o aktualizacji, bez której gra się nie uruchamia. Czy jak zrobi aktualizacje to nic się nie stanie i dalej będzie miał sflashowana konsolę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...