Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

I co to za argumenty z dupy!Że niby na zachodzie piractwo jest większe niż na wschodzie?A może w USA albo w UK ludzie kradną więcej niż w Polsce?Co raz częściej odnoszę wrażenie,że większość staje w obronie piractwa aby usprawiedliwić swoje własne piractwo i w ten sposób próbuje zrobić innym wodę z mózgu.Piractwo jest złodziejstwem i powinno być karane tak samo jak każde inne przestępstwo.A kto tego nie rozumie jest gnojem,który pod płaszczykiem wysokich cen piraci na potęgę.A potem idzie do firmowego sklepu Nike i wydaje 700 stów na nowe buty.Albo kupuje nową kartę do pieca za 2 patole.Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ogolnie tak bym tego nie nazwal, sa triale, a odpowiednio zmodyfikowane konsole odtwarzac to moga jako full

czyli Kowalski wchodzi na XBL ciagnie sobie triala na hdd legalnie lub z dowolnego innego miejsca, przeklada dysk do odpowiedniej konsoli, zeruje i gra jakby mial full

 

wiec ogolnie nie ma pirackich gier bo wystarczy trial legalny...

 

jak juz cos nielegalne w tym to tylko ta konsola z taka modyfikacja...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powiem krótko i na temat:) Panowie, jak ktoś mi mówi że piractwo itp potępia , neguje to mi śmiać się chce. Pracuje , zarabiam 1400zł co jest śmiesznym zarobkiem i niech mi ktoś mądry powie kogo o zdrowych zmysłach stać na kupno gry za 300zł ?( gdzie mieszkanie? fajki ?:) a jak ktoś ma potomka to już nawet nie chcę myśleć) . Kupno konsoli i wybór kto jaką droga idzie to wyłącznie kwestia kieszeni, nie wierze że przy zarobkach 3000-4000 komuś by się chciało ściągać gry itp, Wolałbym raz na miech kupić 1-2 gry i katować je na wszystkie sposoby. Żyjemy w kraju nędzy i rozpaczy i popieram wszelkiej maści Torrenty itp.

Odnośnik do komentarza

No to pojechałeś po bandzie. Powiem ci tak, piractwo = kradzież, jak cie na coś nie stać to po prostu z tego rezygnujesz zwłaszcza że, granie do życia nie jest niezbędne. Ja nie narzekam na brak pieniędzy, ale nie kradnę samochodu za 500 000 zł bo mnie na niego nie stać, więc jeżdzę takim za

10 000 zł. Może zastanów się nad kupnem używanych gier a nie nowości, bądź jak już stanieją.

Odnośnik do komentarza

spójrz na mój gamertag masz tam ponad 100 gier <-- WSZYSTKIE ORYGINALNE, a do tego dochodzi jeszcze parę kupionych na ps3 i PC. Jestem studentem dorabiającym sobie na swoje przyjemności. Miesięcznie wydaję na gry ok 300 zł i jakoś stać mnie na prawie wszystkie gry. Przykład Alan Wake - grę zakupiłem 2 tygodnie temu po o wiele niższej cenie niż była w mediamarkt. Fakt nie grałem w Alan Wake w dniu premiery a poczekałem 2 miesiące z zakupem. Dla mnie piractwo to zwykła kradzież i ze złodziejami się nie zadaję:P. Jeżeli ktoś chce być uczciwy to zawsze znajdzie sposób (poszuka okazji, zaciśnie pasa etc.) a jak ktoś jest prostak i złodziej to nic go nie przekona.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiem krótko i na temat:) Panowie, jak ktoś mi mówi że piractwo itp potępia , neguje to mi śmiać się chce. Pracuje , zarabiam 1400zł co jest śmiesznym zarobkiem i niech mi ktoś mądry powie kogo o zdrowych zmysłach stać na kupno gry za 300zł ?( gdzie mieszkanie? fajki ?:) a jak ktoś ma potomka to już nawet nie chcę myśleć) . Kupno konsoli i wybór kto jaką droga idzie to wyłącznie kwestia kieszeni, nie wierze że przy zarobkach 3000-4000 komuś by się chciało ściągać gry itp, Wolałbym raz na miech kupić 1-2 gry i katować je na wszystkie sposoby. Żyjemy w kraju nędzy i rozpaczy i popieram wszelkiej maści Torrenty itp.

 

Skoro zarabiasz tak mało, że nie stać Cię na gierki to jakim cudem stać Cię na konsolę? Może znajdź tańsze hobby? Podobno modelarstwo pochłania mniej pieniędzy.

Zarabiasz 1400, hmm... a co byś powiedział, gdyby ktoś (pomijając państwo) co miesiąc KRADŁ (tak, to dobre słowo) z twojej ciężko zarobionej wypłaty 300zł? Jak byś się wtedy czuł? Źle? A jak myślisz czyją się developerzy, którzy długimi miesiącami (czasami nawet latami) pracują nad jedną grą, a ty ich okradasz ściągając ją z Torrenta?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Skoro zarabiasz tak mało, że nie stać Cię na gierki to jakim cudem stać Cię na konsolę? Może znajdź tańsze hobby? Podobno modelarstwo pochłania mniej pieniędzy.

Zarabiasz 1400, hmm... a co byś powiedział, gdyby ktoś (pomijając państwo) co miesiąc KRADŁ (tak, to dobre słowo) z twojej ciężko zarobionej wypłaty 300zł? Jak byś się wtedy czuł? Źle? A jak myślisz czyją się developerzy, którzy długimi miesiącami (czasami nawet latami) pracują nad jedną grą, a ty ich okradasz ściągając ją z Torrenta?

Sory że odkopuję, ale nie potrafię słuchać tego (pipi)enia w Twoim wykonaniu, nie jesteś nieskazitelny.

Jak widzę gdy scenowicze, bądź stara gwardia XBOX-SCENE.PL tępi piractwo i tak dalej, nie mówiąc już o promowaniu/współpracy z MS czy Edelman to aż mnie (pipi) szczela.

 

Nie to aby mi przeszkadzała Twoja działalność Barth, bo w 100% ja popieram, ale wyjazdy "stać Cię na konsole, to i na gry" w przypadku twoim są co najmniej nie na miejscu.J

 

Jak ktoś jest czysty, OK. Jak ktos kiedyś miał do czynienia z piractwem, nie ok.

 

To tak jak by była (pipi) wypowiadała się na temat puszczalskich nastolatek, tępiąc je. Sądzę że niektóre kwestie, niektóre osoby powinny przemilczeć.

 

Co do samego piractwa to wraz z 2.0.12581.0 ( czyli też 12583, 12590, 12595, 12597 ) aktualizacja dashboardu Kinect ( beta ) piraty przestają działać.

Co prawda reflesh napędu pomoga, ale przestają. Co do samego napędu jeszcze nie sprawdzali czy wgrywa org. firmware, czy tylko blokuje.

W każdym bądź razie po 4tym jest szansa że będzie działać to na tyle dobrze, że żaden reflash nie pomorze.

 

Co za tym idzie? Piracić będą osoby tylko z konsolami JTAG, póki scena czegoś nie wymyśli.

Odnośnik do komentarza

ogolnie piractwo mi nie przeszkadza, sam gram na oryginalach, plyty z muzyka w wiekszosci kupuje oryginalne chociaz kiedys nie bylo mnie na to satac wiec piracilem ;)

 

a co do postu gdzie ktos pisze ze zarabia 1400 wiem ze jest przeje*ane miec taka kase ale kupic oryginaly zawsze mozna przeciez gry nie kosztuja 300 zl i zawsze mozesz zaopatrzyc sie w starsze tytuly co kosztuja 70 ;) no ale tak jak mowie kwestia wyboru mi to nie przeszkadza tylko nie lubie czytac i sluchac takiego usprawiedliwienia ;)

 

latwiej jest napisac mam na to wyje*ane i po prostu sciagam gry :)

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie mam problemu z oryginalnymi grami. Zwyczajnie wychodzę z założenia, że nie jest moim obowiązkiem grać w każdy wypasiony tytuł świeżo po premierze (choć nie wiem czy premier sam gra :) Pojawił się teraz Fallout - sprawdzę za pół roku, chociaż jestem fanem serii. Za ten czas kupię go za średnio 80-100 zeta. A przez ten czas będę grał we wszystki inne tytuły, któe czekały w kolejce. Nie mam więc żadnego problemu. Zwłaszcza, że absolutnie nie rozumiem ludzi, którzy ogrywają więcej niż 5 tytułów naraz (wtedy nie dziwie się, że ktoś jęczy, iż nie stać go na gry)...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...