Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-01-05/berserk-project-to-be-theatrical-film

 

Nowy Berserk będzie filmem kinowym. Pierwszą częścią większego projektu, zakładającego adaptację całej mangi. Wkurza mnie to gadanie o projekcie Berserk, nie można tego nazwać po ludzku? Osobiście liczę na serię filmów, a nie film i serię TV. Berserk zasługuje na duży budżet i dobrą animację.

 

http://img64.imageshack.us/img64/3972/newsberserk.jpg - jeśli to będzie tak wyglądało, to kupię na pewno.

 

 

Moje oczekiwania są wysokie. Berserk to historia pełna rozmachu, jeśli zrobią ją dobrze, to monumentalnością pobije nawet Władcę Pierścieni Jacksona.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

10 epizodów wychodzi rocznie. Proponuję czytać w momencie, kiedy ukazuje się nowy tom. Najczęściej w październiku.

 

Jeśli chodzi o walkę z Morskim Bogiem, to ciężko mi to w ten sposób nazwać. Plan Gutsa zakłada raczej coś innego i ciekawi mnie tylko w jaki sposób Miura to rozwiąże. Nie wolno zapominać, że poprzednio Isma usłyszała jakieś głosy, więc merrowy prawdopodobnie także się pojawią (a może tylko jej matka). Uważam, że cały ten fragment jest doskonałym momentem, żeby przedstawić przeszłość tego świata, być może nawet czasy przed Gaisericiem. Elfhelm i uzdrowienie Casci specjalnie mnie nie interesuje. Dużo ciekawsza wydaje mi się globalna skala - Ręka Boga, Era Ciemności, królestwo Gaiserica, powstanie religii, itd.

Odnośnik do komentarza

Czas szybko leci i jakoś specjalnie mi już nie doskwiera cykl wydawniczy tej mangi. W tym roku ma się ukazać film idący już zgodnie z mangą bez żadnych cięć, plus akcja w niej wkracza na pełne obroty. Oby tak jak piszesz Tiglatpilesar, Miura wkrótce przeskoczył w przeszłość, albo przynajmniej odpuścił już tych "Piratów z Karaibów" i ukazał sytuację w innych regionach.

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Ten arc będzie długi. Jeśli Miura nadal będzie podążał schematem, który wypracował sobie w ciągu dwudziestu lat, to Fantasia także powinna skończyć się jakimś apokaliptycznym wydarzeniem (Era Ciemności?). Z Rozdziałem o Elfiej Wyspie (który teraz trwa) może być różnie. Rozdział o Falconii był dość długi, a sama Falconia pojawiła się dopiero w jego ostatnim epizodzie. Tutaj może być podobnie, bohaterowie dopłyną do Skellig i akcja przeskoczy do Griffitha i jego królestwa.

Kreska Miury jest bardzo nieekonomiczna. To cieniowanie pojedynczymi kreskami musi zajmować wieki. Wystarczy to porównać z innymi świetnymi autorami, choćby z Inoue Takehiko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wyszedł nowy epizod. Zbliża się wielki finał epizodów z Bogiem Morza i prawdopodobnie ostateczną śmiercią kapitana piratów. Mogłem się spodziewać, że Koń Morski zostanie zaatakowany. Ślimaki-macki pewnie będą mogły przebić się przez barierę, bo zasymilowały ludzi - eteryczna bariera nie będzie w stu procentach skuteczna.

Mniejsza o fabułę. Miura jest mistrzem tworzenia baśniowo-mrocznej atmosfery. Wnętrze boga, te wszystkie gnijące okręty i otoczenie jest po prostu niesamowite. I nie chodzi tu tylko o samą kreskę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Niedawno miałem okazję ogarnąć mangę. Generalnie o ile początek jest rewelacyjny, Golden Age genialny, tak później poziom strasznie spada w dół (najgorsze jest to, że Guts z madafaki stopniowo zamienia się z p*zdę). Na nowe chaptery nie mam jakiegoś większego ciśnienia. Film to co innego - gdyby puszczali u nas nawet bym się nie zastanawiał, tylko zasuwał do kina.

Odnośnik do komentarza

Zmiana bohatera jest według mnie naturalna, obraca się wokół ludzi, którzy nie mają go gdzieś i wytworzyły się odpowiednie relacje. Guts nie chce chce żeby stała im się krzywda i jest gotowy za nich walczyć, co w tym ci.pkowatego to ja nie wiem. Nie ma już rozrywanych na kawałki dzieci i gwałtów w każdej możliwej postaci, ale ja tej mangi z tego powodu przecież nie czytam. A co do filmu to CGI jest tak ch.ujowe, że ręce opadają, ale z pewnością produkcja nadrobi klimatem.

Odnośnik do komentarza

No, ale właśnie to było w Berserku świetne - antypatyczny i budzący autentyczną grozę bohater, spora dawka brutalności i seksu (wyraźnie było zaznaczone, że to nie bajka dla dzieci) oraz bardzo mroczny klimat. Teraz to wszystko gdzieś się rozwiało i manga momentami bardziej przypomina kolejnego Bleacha lub Naruto. Nowe postacie jeszcze dałoby się przeboleć, gdyby nie były tak irytujące - Serpico i Farnese ujdą, ale gówniarz Isidro czy elfy to już grube przegięcie (zwłaszcza Puck, którego postać na zasadzie comic-relief totalnie niszczy klimat i poważny wydźwięk niektórych scen). Historia z Golden Age, w porównaniu do obecnych wydarzeń, to niebo, a ziemia - w ogóle inny Berserk. Pozostaje mieć nadzieję, że może po dotarciu do Elfhelm manga wróci na właściwe tory.

Odnośnik do komentarza

Skoro drażni Cię postać Pucka to już jest przecież nie do odratowania, z wiadomych względów nie było go w ulubionym arcu wielu czytelników, ale raczej pozostanie do końca mangi. A to co się dzieje obecnie (ta morska wyprawa) to rzeczywiście najgorsze co w tej mandze do tej pory miało miejsce, chociaż teraz przynajmniej jest już jakaś akcja. Gdyby twórca nie planował już nigdy powrócić klimatem strachu i scen gore to raczej kolejne tomy zaczęliby sprzedawać od lat 13, a nie 18.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...