Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu bodajże przebąkiwał, że historia jest już gdzieś tak w 70% zrobiona, czyli jeszcze jakieś 10 lat przy dobrych wiatrach.

 

Ta akcja z bawieniem się w piratów to najsłabsza część opowieści pod względem fabuły jak do tej pory według mnie. Zawsze można napisać petycję do autora, by wprowadził mniej szczegółowy styl znany z Naruto czy innej masówki wychodzącej co tydzień. ;)

Odnośnik do komentarza

Zaraz Gatts zamieni się w jakąś cygańską przedszkolankę ;D wg. mnie sytuacje może uratować time-gap po tym jak dotrą na wyspę

(tak btw to wole nie myśleć co ciekawego może się dziać na rajskiej wyspie elfów, a tak przy okazji to zdjęcie klątwy Gattsa jest bardzo nietrafionym pomysłem IMO)

ładnych parę lat treningu na wyspie i w drogę mogłaby ruszać niezła ekipa ;P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma co się dziwić z kierunku jakim podążyła ta manga... Pan Miura zaczął tworzyć Berserka jako 20-letni młodzian, a już za niedługo mu pięćdziesiątka stuknie. Człowiek z wiekiem się zmienia i w pewnym momencie jucha i sceny gore przestają sprawiać radochę. Obecnie Pan Miura bardziej zainteresowany jest lolitkami z Idolmastera :blum1: http://www.sankakucomplex.com/2009/05/02/the-madness-of-kentaro-miura-deepens-now-eroge-otaku/

Odnośnik do komentarza

Koleś tworzy mangę konsekwentnie już od dwudziestu lat z jakimś tam zamysłem w głowie. To nie jest Naruto czy inna pierdółka trzepana co tydzień, gdzie większość rzeczy powstaje na poczekaniu. Polecam przeczytać Berserka od nowa, żeby dostrzec jak dobrze to wszystko układa się w logiczną całość, nawet ten durny arc morski ma swoje znaczenie dla fabuły.

Autor wspominał, że ma już w głowie zakończenie serii, manga z tego co mówił skończy się za jakieś 9-10 lat.

 

Pełna wersja piosenki i masa różnych scen z filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=U8NDDzEeNAI&feature=channel_video_title

Odnośnik do komentarza

Czuć, że zbliżamy się do końca obecnego arcu (żegluga i naparzanka z Morskim Bogiem). Falconia toczy się dopiero od 35 tomu i potrwa pewnie jeszcze z 5-6 tomów. Potem nastąpi zapewne ostatni rozdział opowieści z podobną ich liczbą.

 

Każdy kto czyta mangę wie gdzie na obecną chwilę zmierza fabuła, próbują dotrzeć do Elfhelm (a upraszczając zwieńczeniem wszystkiego ma być oczywiście ostateczny pojedynek Guts'a z Griffithem/Femto). Jak już pisałem dopiero za jakieś dziesięć lat to wszystko się zakończy, więc nie, nie widać jeszcze końca.

 

Nie czekaj na zakończenie tylko czytaj od razu, to komiks, do którego wraca się wiele razy. No i co to za fan Berserka, który nawet nie wie jak to jest czekać na nowy epizod cztery miesiące? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...