Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Miura gra na konsoli? Pierwsze słyszę. Chyba go pomyliłeś z Togashim, autorem HxH, który zamiast rysować, to gra w Dragon Questa :D
A ploty są takie, że Miura nie rysuje zbyt często, bo cierpi na jakąś chorobę psychiczną, prawdopodobnie schizofrenię (co wcale nie dziwi, jak się patrzy na niektóre kadry tej mangi). W necie jak się dobrze poszpera to można znaleźć takie ploty + znajoma kiedyś rozmawiała z pracownikiem któregoś z pl wydawnictw mang i też potwierdził tę plotę. Nie zmienia to faktu, że to dalej tylko plota, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pisał, że kupił X360 i grę Idolm@ster. Potem wszyscy żartowali, że tylko w nią gra i dlatego nie rysuje, taki sucharowy żart.

 

Schizofrenicy mają problemy z emocjami, a ten autor jak mało, który potrafi bez słów oddawać emocje i uczucia. Skłaniałbym się ku jakieś powracającej depresji, co oczywiście też jest bardzo niedobre.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli ma długotrwałą depresje to pewnie ma i schizofrenię, ale to raczej nie powód do powolnego tempa pracy. Ja myślę, że on jest po prostu leniwy, a do tego poziom kreski w jego mandze jest wysoki. Gość pewnie wstaje rano, myśli, że narysuję co nieco, po chwili ogarnia, że trzeba będzie dużo czasu i uwagi poświęcić żeby nie zaniżyć poziomu swojej pracy i odkłada pracę na później. A sądząc po jakości jest raczej perfekcjonistą.

Ale skoro manga jest w 80% skończona to raczej potwierdza moje przypuszczenia z poprzedniej strony.

 

Zarathustra, dzięki za tego linka. Ja czytałem na mangareader, a tam tłumaczenie było fatalne. Na pewno sobie przejrzę niektóre rzeczy ponownie w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

19 tygodni to już był rekord, teraz to już czysta rozpacz. Pomyśleć tylko, że w czasach rysowania tego arcu z szalonym księdzem na wieży, autor wydawał epizod średnio, co dwa/trzy tygodnie. W tym tempie mielibyśmy obecnie cały nowy tom i ze dwa kolejne epizody luzem.

 

Miura żyje (przynajmniej jeszcze żył w czerwcu, bo namalował okładkę do Sagi Guina).

 

sczv.jpg

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Już i tak chyba mało zostało(?). Obstawiam wznowienie na październik/listopad lub marzec/kwiecień. Jeśli do tego czasu nic się ruszy, to również przyjmuję wersję, że autor umarł.

 

Z anime oglądałem tylko ten jeden film, co to chyba Warner Brothers robili (?). I to jeszcze przed tym, jak zacząłem czytać mangę. Średnio mi się podobało, no i akurat tę mangę ciężko zamknąć w filmach pełnometrażowych.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Warner Bros odpowiada za dystrybucję. Filmy robiło Studio 4°C, które stworzyło masę wykręconych animacji w przeróżnych stylach i dlatego nadzieje na Berserka od nich były duże.

 

Manga >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> seria TV > trylogia filmowa

btw: gierka na ps2 przedstawiająca wydarzenia z dalszych tomów była całkiem spoko.

 

Wzięte ze skullknight.net:

 

However, in the Sept. 27 issue, Miura and two other mangaka will be featured in a special comic drawn by Nico Nicholson (who has done a few goofy, interview-type comics on Miura in the past). Miura's friend Umino Chika (creator of  March Comes in Like a Lion) and Kōji Mori (creator of Suicide Island and Destroy & Revolution) will also be included in the comic, according to 2ch.

Chyba wciąż żyje skoro mają go uwzględnić w humorystycznym mini komiksie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

8 Listopada Miura powraca na łamy magazynu... z nową mangą.

 

Tytuł to "Gigantomachia" i ma być ponoć jakimś sci-fi osadzonym dziesiątki milionów lat w przyszłości. Ta krótka seria ma mieć jedynie 6 rozdziałów, a po niej prawdopodobnie powróci do prac nad swoim opus magnum.

 

5u6p.jpg

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też tak mam.Parę lat temu całość pękła w kilka dni,a potem tylko zostało niekończące się czekanie.Do tego doszedł arc na morzu,który praktycznie nic ciekawego nie wniósł,a ciągnął się sto lat.
Rozumiem,że rysowanie Berserka nie trwa tyle co przeciętnej mangi,bo jednak kreska jest tu najładniejsza jaką w życiu widziałem,a dwustronnicowe panele gniotą wora,ale mimo wszystko uważam,że do zrobienia jest jeden chap na dwa tygodnie,a nie ponad roczne przerwy.

Teraz też się napaliłem na spotkanie Rickerta z Falconem,a tu przerwa do 23 maja.Ehh...

Odnośnik do komentarza

Na poziom Golden Age raczej już się nie wzbije. Dużo bardziej wolałem czasy gdy Guts była sam przeciwko wszystkim,a teraz ma tą irytującą bandę przydupasów.Obawiam się,że każdy z jego drużyny dostanie bossa w nowej bandy jastrzębia co wydaje mi się mega słabe i wolę by Guts wyrąbał generałków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...