Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodziło mi o wybór tytułów. Kiedyś był Akira,HEAT,Crying Freeman,GitS itd imo większa różnorodność.Do niedawna JPF wypluwało na rynek tylko shoneny i jakies horrory. Waneko z tego co widzę, na obecną chwilę niespecjalnie ma coś co by mnie zainteresowało.Liczyłem,że wydadzą resztę mang z GTO ale nic z tego.

Ogólnie może za bardzo narzekam bo od lat głównie kupowałem ang mangi ale dla Berserka zrobię wyjątek.

W ankietach JPFu czasem są naprawdę fajne tytuły ale nieraz przegrywają z jakimiś masówkami.

 

Co się tyczy zaś rynku mangi w PL to myślę,że jest +/- takich samych rozmiarów.Fakt nowe wydawnictwa się pojawiły ale z tych wartych odnotowania to tylko Hanami, które wydaje pozycje, które nie koniecznie wpadają w krąg zainteresowań masowego odbiorcy. Reszta wydaje jakieś komedyjki i inne bzdety dla bab.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Łatwiej by było to ocenić gdybyśmy poznali wyniki sprzedaży.

 

Obecnie kojarzę z wydawnictw tylko JPF i Waneko, dobrze wiedzieć że są jeszcze jakieś.

 

Subiektywnie obecny rynek widzę jako mocno niszowy ze sprzedażą mang na granicy opłacalności biznesu.

Za to kiedyś wydawnictw było 6, co chwila jakaś nowa zapowiedź a w sklepach z mangami tłok od rana do wieczora.

Ale już nie śledzę rynku tak dokładnie, może więc moje odczucia są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba śledzić słupków sprzedaży by wiedzieć,że shoneny sprzedają się najlepiej. Cała reszta to zawsze większe lub mniejsze ryzyko wydawnicze.

 

Zresztą nasz fandom m&a jest tak niepewny,że jakbym miał okazję wystartować z jakąś inicjatywą mangową lub animkową to w życiu bym tego nie zrobił.

Wystarczy spojrzeć jak skończyło IDG wydając świetne tytuły w bdb jakości audio-video z dodatkami, w niskich cenach. Taki GitS:SAC to najlepsze wydanie jakie wypluto na nasz rynek anime ever, w dodatku za mega niską cenę. Ale i tak kokosów nie zarobili. I po czasie zwinęli interes z rynku anime.

Odnośnik do komentarza
Nie trzeba śledzić słupków sprzedaży by wiedzieć,że shoneny sprzedają się najlepiej.

Masz rację, ale teraz wydawane gatunki są bardziej wymieszane a większość tytułów jest znana tylko mangowcom.

Co więcej nawet kilka shonenów poniosło porażki jak Heat, Kindaichi, Miłość krok po kroku.

10 lat temu wydawano niemal tylko Shoneny, i to te najmocniejsze marki o których słyszał każdy, co przekładało się na sprzedaż i popularność.

 

IDG bardzo szkoda, bo doboru tytułów i stosunku ceny do jakości mogło nam pozazdrościć każde zagraniczne wydawnictwo.

Byli jaskółką która mogła pozwolić nadrobić zaległości rynku i spopularyzować anime na szeroką skalę . I nie mogę pojąć dlaczego wiosna nie nastała.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Fakt, seinen, tak samo jak Futari Ecchi, ale nie zawierają aż takich treści żeby się nie dało ich podciągnąć pod shonen :)

Ale może podam lepsze przykłady- Exaxxion, Pokemon Adventures.

 

Na sprzedaż Heat swego czasu skarżył się JPF, twierdząc że sprzedaż jednego tomu wynosiła 500 sztuk i że właśnie dlatego wolą nie inwestować w dłuższe poważniejsze tytuły.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

 

wolą nie inwestować w dłuższe poważniejsze tytuły.

17tomów HEAT na nie ale za to 60tmów Bleach czy 70Naruto już jest ok bo papka zawsze się lepiej sprzeda. Ot tragizm tego naszego małego ryneczku.

Pół biedy,że chociaż zdecydowali się na jakieś mega krótkie serie czy jednotomówki.Może jeszcze się z czasem ciut ogarną.

Odnośnik do komentarza

A właśnie ten Monster. Jak wypada nasze wydanie?

 

 

Dzięki sprzedaży tych tasiemców, mogą sobie pozwolić na mniej rentowne tytuły

Tutaj mogę się zgodzić, choć chciałoby się więcej tych mniej rentownych tytułów. A przede wszystkim mniej w straszących klimatach bo takich zauważyłem jest najwięcej w ofercie JPF.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Obecnie kojarzę z wydawnictw tylko JPF i Waneko, dobrze wiedzieć że są jeszcze jakieś.

 

Z tych większych jest jeszcze Studio JG i Hanami. Od Studia warto zainteresować się Emmą i Panną Młodą Kaoru Mori a to drugie ma w swojej ofercie wiele mangowego dobra, ostatnio ruszyli z Monsterem.

 

 

Garść informacji na temat polskiego wydania BERSERKA:

 

-BERSERK będzie w formacie A5 z obwolutą.

 -wydanie zawierać będzie trochę ponad 200 stron.

 -Zrezygnowaliśmy z łączenia w omnibusy (podwójne tomy) ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na przyspieszenie wydawania (omnibusy wychodziłyby co 4 miesiące, a wydanie zwykłe będzie co 2). Dodatkowo byłby to większy wydatek dla Was "na raz".

 -Aby urozmaicić serię seinen, która zostanie zdominowana przez BERSERKA, co jakiś czas wprowadzimy serie, które mają po 1-3 tomy (tak jak np. Hideout, czy Goth). Już zaczęliśmy rozmowy na temat tych serii ze stroną japońską.

 -BERSERK pierwotnie miał zacząć wychodzić od początku 2015 roku, jednak wyjątkowo tom 1 pojawi się w październiku, kolejne dopiero od stycznia 2015 będą regularnie co 2 miesiące.

- BEZ CENZURY, manga +18

Odnośnik do komentarza

 

Dajcie znać po premierze jak z jakością tłumaczenia. Zawsze chciałem się za to zabrać, ale chałtury wspierać nie zamierzam.

 

Tłumaczył będzie Paweł Dybała, chałtury w jego wydaniu nie widziałem, obok Pauliny Ślusarczyk najlepszy tłumacz mang w Polsce.

 

No to spoko. Chinskich bajek nie czytam wiec zdaje sie na wasz osad.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...