Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ten rok zapowiada się nareszcie jako "rok PS3". Zapowiedziane tytuły na pewno nie zawiodą. Uncharted 2, Ratchet, GT5, GoW3 to tytuły o których jakość możemy być spokojni. Heavy Rain, MAG oraz inFamous mogą pozytywnie zaskoczyć, a nawet sporo namieszać. FFXIII zaraz za Dragon Questem jest najbardziej wyczekiwaną grą w Japonii. Japończycy zaczną kupować PS3, a producenci zaczną tworzyć jRPG przeznaczone na platformę Sony. Jeszcze MGS5 jako ex...

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jRPGi niebawem zasila biblioteke gier PS3 z prostego powodu - sprzedaz Chlebaczka w Japonii ma sie coraz lepiej i juz niebawem wielu wydawcow zacznie zapowiadac nowe tytuly z tego gatunku, ekskluzywnie dla "Pleja". Pozostaje czekac na TGS.

 

Na gry na PS3 tez nie mozna narzekac. Dawno minely czasy, kiedy nie bylo w co grac. Teraz na rynku dostepnych jest kilkaset tytulow, a wielkich hitow nie brakuje. Jedyny blad, ktory wciaz odstrasza klientow to cena - jesli ta spadnie to PS3 zacznie schodzic z polek sklepowych w zastraszajacym tempie - jestem tego pewien.

 

Ekskluzywne zapowiedzi na ten rok i na poczatek przyszlego roku sa zastraszajaco dobre - genialne Heavy Rain, epicki God of War 3, znane i cenione Gran Turismo 5, do tego Uncharted 2, Ratchet & Clank: Crack in Time, MAG, czy tez inFamous, a takze Quantum Theory i Ninja Gaiden Sigma 2 sprawia, ze wielu graczy w koncu rzuci sie na PS3. Nie zapomnijmy takze o FF13, ktore jest ekskluzywne dla Chlebaka w Japonii i w tym roku sprzeda w tamtejszym regionie kilkaset tysiecy konsol!

 

Ja mysle, ze PS3 wygra dzieki Japonii. Konsola radzi sobie tam coraz lepiej, a naplyw ekskluzywnych gier z KKW do Eu i USA bedzie mial nie liche znaczenie w walce o klienta.

 

Niestety wciaz musimy czekac - na co? Na obnizke ceny. Wypatruje tego dnia jak gwiazdki na niebie, z utesknieniem ;)

Krótko:

Gdyby wygrana na rynku konsolowym zależała od Japonii to pewnie nigdy nie zagrałbyś w gry typowo zachodnie, chociarzby Killzone, Gear of War, Halo, Resistance. Gier tego typu byłoby baardzo mało. Dlatego mówienie, że Ps3 "wygra dzięki Japonii" jest bez sensu.

Nie mowie doslownie, ze PS3 wygra dzieki Japonii, tylko mowie, ze bedzie to jeden z wielkich i niepodwazalnych plusow dla PS3 w walce o klienta. Niemal wszystkie wielkie serie(procz ekskluzywnych rzecz jasna) sa zapowiadane zarowno na X360, jak i na PS3, dodatkowo sam Chlebak dostanie sporo naprawde mocnych killer-gier na wylacznosc(dotychczas takich zbytnio nie bylo - tylko MGS4, Uncharted, i niedocenione KZ2), no i do tego wszystkiego dojda japonskie gierki, ktore wspaniale urozmaica biblioteke tytulow PS3.

 

Mowisz, ze japonskie gry nie stanowia o sukcesie konsoli - a przypomnij sobie jak bylo z PS2, albo spójrz na sprzedaz DS'a. Oczywiscie inaczej ma sie sprawa z konsolami stacjonarnymi, bo nikt raczej nie chce na nich grac w gry-pierdy, ale malo kto pogardzi jakims nietuzinkowym jRPG, czy jakims fajnym symulatorem.

 

Innymi slowy:

- na PS3 powstaja niemal wszystkie doskonale serie multiplatformowe

- PS3 ma sporo wspanialych ekskluzywnych gier

- PS3 coraz lepiej radzi sobie w Japonii

Teraz tylko czekac na obnizke, a potem pojdzie juz z gorki...

 

Oczywiscie, zeby nie bylo za latwo - MS moze odpowiedziec na taki obrot spraw i obnizyc cene X360 do pulapu 99$ - wcale sie nie zdziwie jesli tak wlasnie sie stanie. Wtedy bedzie to olbrzymi cios dla PS3...

Aaa mówisz o japońskich grach, to rozumiem. Myślalem, że twierdzisz, że o zwycięstwie ps3 na rynku konsolowym bezpośrednio zdecyduje wysoka sprzedaż w jap.

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jako dość niedawnego gracza PC najlepszym FPS na PS3 jest po prostu UT3. FPS w czystej postaci, szybki i wymagający strategii - znajomości map i broni. To tyle w kwestii FPS.

 

Druga sprawa to taka,ze nie po to kupiłem PS3 by grać w FPS czy FPP, choć są takie rodzynki jak Mirror's Edge. Jedną z najlepszych gier na PS3 jest Folklore, gry której nawet nie rozważałem przed kupnem PS3... I myślę, że tego potrzeba. Bajecznych jRPG i innowacji.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

No właśnie idealnie powiedziane i tu cholera mnie boli. Przeważnie takie rzeczy mało mnie obchodzą ale ta nie daje mi spokoju. Czemu K2 tak słabo się sprzedał? Przecież gra spełnia wszystkie wymogi dzisiejszych standardów to znaczy jest fps-em/shooter-em, ma grafikę bijącą na łeb wszystkie inne gry konsolowe ba dla mnie momentami bije Crysisa i ma kozackie dopracowane multi. To moim zdaniem 3 najważniejsze cechy współczesnych gier, K2 wszystkie je posiada z nadwyżką. Reklama; reklama była jaka była, fakt nie najlepsza ale przecież każdy kto gra na konsolach słyszał o K2. Tak jak ktoś już tu pisał fora pękały, sklepy ogłaszały i reklamowały jak tylko mogły, no kurde przecież rzygać się już momentami chciało od tego wszystkiego. Praktycznie całe środowisko wiedziało o Killzonie, pamiętam jak dziś jak w okolicach premiery K2 graliśmy w Girsy 2 z kumplami i zamiast skupiać się na rozgrywce to wszyscy gadaliśmy o Killzonie jaka grafika jaka gra itd. Czy ludzie są tak głupi że, potrzebują zniczy czy głupich haseł reklamowych żeby przekonac się do jakiegoś tytułu. O gustach się nie dyskutuje ale, nie pojmę tego że, ludzie wolą pierdoły o gotowaniu czy innych bzdurach na Wii niż prawdziwe dzieła typu Killzone 2.

Jeszcze jedna sprawa ta generacja konsol to zupełnie inna bajka niż za czasów PS2, więc nie liczyłbym na jakiś mega popyt na wspomniane wcześniej jRPG, szczerze po całej akcji z K2 nie wierzę już w sukcesy innowacyjnych, nowatorskich, mało-mniej znanych gier oczywiście mowa o liczbie sprzedanych kopii nie o jakości samych gier. Aż strach pomyśleć w jakiej ilości sprzeda się Heavy Rain tytuł kierowany do mniejszego grona niż K2 czy choćby taki Infamous. Tylko szczerze mało mnie to obchodzi ważne żeby mnie gra zadowalała, a reszta niech sobie macha wiilotem przed telewizorem. Chodź K2 nie odżałuje...

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Stary ale trafiłeś! Mam identyczne przemyślenia... i powiem Ci szczerze, że nie jestem w stanie tego zrozumieć. Ludzie na tym forum piszą, że KZ było za mało reklamowane... no kuźwa to kto ma te wszystkie PS trójki?? Nie wiedzą jaka grę wybrać? muszą im na czole zamieścić baner żeby kupili?, nie potrafią sami ocenić ? wolą żeby to ktoś inny im powiedział co kupic a co nie?? wolą podrzucać nalesniki wii - patelnią?, symulacja prasowania? - sprawdź czy gorąca z Was para, deska w Limitce, to gry dla całej rodziny?? - no ludzie, a może zbieranie grzybów, a wiilot w postaci osika, ewentualnie finki - wybierz swoją "finkę" i rżnij ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Innymi slowy:

- na PS3 powstaja niemal wszystkie doskonale serie multiplatformowe

- PS3 ma sporo wspanialych ekskluzywnych gier

- PS3 coraz lepiej radzi sobie w Japonii

Chciałbym zaznaczyć , że w miejsca "PS3" można wpisać "X360" i też się będzie zgadzało.

Z resztą w granicach rozsądku także się zgadzam ;)

Odnośnik do komentarza

Wynik KZ2 jednak daje do myślenia w innym wymiarze. Sony po prostu nie wie czego oczekują ich klienci. Tak mocno reklamowali KZ2 pewnie poprzez zapatrzenie na Xboxa. Błąd z PSP zrozumieli dość późno, ale w końcu i widać, że się zmieniło. Znacznie mocniej Sony powinno reklamować Motorstorma, który serio ma ten unikalny feeling. Gra była mocno reklamowana, a powinna być dużo bardziej. Nie KZ2.

Odnośnik do komentarza
Innymi slowy:

- na PS3 powstaja niemal wszystkie doskonale serie multiplatformowe

- PS3 ma sporo wspanialych ekskluzywnych gier

- PS3 coraz lepiej radzi sobie w Japonii

Chciałbym zaznaczyć , że w miejsca "PS3" można wpisać "X360" i też się będzie zgadzało.

Z resztą w granicach rozsądku także się zgadzam ;)

Co mnie boli w przypadku X360 i MS to to, ze ta firma zrobila bubla, ktory radzi sobie na rynku tylko dlatego, ze jest tanim złomem z fantastyczna biblioteka gier. Nie rzucajcie we mnie, kazdy sie ze mna zgodzi, ze X360 nie dosc, ze jest awaryjny duzo bardziej niz jakakolwiek konsola w historii(!) to jeszcze zdaje sie byc pierwszym Xbox'em z mocniejszymi prockami - i tu tez nie do konca, poniewaz niektore X360 nie maja nawet twardego dysku! Co do biblioteki gier to zostala ona zapewniona przez dwa glowne czynniki - latwosc programowania konsoli oraz w wiekszym stopniu dzieki pieniadzom MS, ktory dorobil sie na swoich zabugowanych windowsach i podkupil i wciaz podkupuje znane serie oraz przywileje u wydawcow.

 

No, ale dzialania w kierunku urozmaicania biblioteki gier przez MS widac, a to przeciez najwazniejsze. MS postaral sie o alternatywe dla GT w postaci Forza Motorsport, zasponsorowal sage Gears of War, a takze Mass Effect czy tez kilka innych mocarnych tytulow. Dzieki temu nabywcy X360 nie moga narzekac na nudę. MS od poczatku walczyl o dobre gry dla X360 i to mu sie udalo. Szkoda tylko, ze firma jakos na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesiecy stracila niemal wszystkie swoje flagowe zespoly odpowiedzialne za gry! Mowa o Bungie, Bizarre, Bioware(dotychczas majace uklady z MS) i Ensemble. Pozostalo juz chyba tylko marne Rare, Turn 10 i sponsorowanie pomniejszych developerow takich jak Remedy. Czym to sie odbilo? Marnymi exclusive'ami(procz Alan Wake'a) zmierzajacymi na X360. Ale, ale, zaraz, zaraz... przeciez MS juz przelal pieniadze na Lost Planet 2 i Mass Effect 2, z tym ze beda to pewnie time exclusive'y ;) Inna sprawa dotyczy gier dla niedzielnych graczy - tytuly jakie zaoferowal MS okazaly sie kieprawe, ze wymienie tylko Lips i dobitnie pokazuja, ze kto inny rzadzi na tym poletku.

 

Jedyne w czym MS osiagnal niebywaly sukces to Live i w tej kwestii konkurencja moze sie jedynie uczyc.

 

W czym tkwi sukces X360? W jego przystepnej cenie. Nawet jesli X360 ma doskonalego Live i dobra biblioteke gier, to i tak jakby kosztowal tyle samo, albo niewiele mniej niz PS3 to juz dawno poleglby w tej walce - kazdy trzezwo myslacy gracz jest tego pewien tak jak ja. Zreszta, dzis kiedy X360 mozna nabyc za polowe ceny PS3 to i tak radzi on sobie minimalnie lepiej niz konkurent. To swiadczy tylko i wylacznie o cienkiej marce jaka jest Xbox. Zreszta, co tu duzo mowic - 25 mln pierwszych Xboxow i 30 mln X360 nie zagwarantuja MS popularnosci promowanej marki.

 

MS stworzyl bubla, ktorego opycha po kosztach, a kryzys gospodarczy okazuje sie pomocny w walce z konkurencja - kazdy woli taniej. Dodatkowo MS mial rok obecnosci na rynku bez konkurencji i w tym czasie zdarzyl wyrobic sobie grunt.

 

Zagladam w swoja krysztalowa kule i mimo wszystko wiem, ze X360 na dluzsza mete skazany jest na porazke(o czym byla juz mowa - mocne exy od Sony, obnizka ceny PS3, coraz lepsza sytuacja Chlebaka w Japonii), no chyba ze znowu MS obnizy cene konsoli, do pulapu 99$. Wtedy Xzłom zaleje swiat, a konkurencja bedzie liczyla straty i zabierze tylek z tronu. A moze Sony wymysli inny patent na ta walke, co zreszta czyni - okulary 3D moga namieszac.

 

Fani X360 - mozecie czuc sie urazeni z powodu tego, ze nazywam wasza konsole złomem, ale tym wlasnie ona niestety jest.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza
Co do biblioteki gier to zostala ona zapewniona przez dwa glowne czynniki - latwosc programowania konsoli oraz w wiekszym stopniu dzieki pieniadzom MS, ktory dorobil sie na swoich zabugowanych windowsach i podkupil i wciaz podkupuje znane serie oraz przywileje u wydawcow.

 

I po co tyle jadu w Twoim poscie ? X nie jest juz tak awaryjny jak pierwsze partie a i PS3 sie psuje wystarczy odwiedzić odpowiedni temat na forum. Ale tutaj masz racje ... jest łatwy ponoć w programowaniu, atutem 1szego PlayStation również była łatwość programowania. A to ze podkupili i podkupują ? Co w tym złego ? Mnie taka agresywna polityka sie podoba. Sony dostało po (pipi)e za ten ich zadziorny nosek. Siedzieli i (pipi) robili a MS juz w poprzedniej generacji szastał pieniędzmi na lewo i prawo i jak widać przyniosło to efekty. Brawo. Sony wyszło z założenia ze wogóle nie muszą sie starać a nawet powinno im się dziekować za to iż developerzy bedą mogli tworzyć gry na PS3. A tu taki babol. Sony dopiero od ok roku zaczęło normalnie działać w moich oczach. Ale ta ich zarozumiałość dużo ich kosztowała. Wiecej pokory.

 

W czym tkwi sukces X360? W jego przystepnej cenie. Nawet jesli X360 ma doskonalego Live i dobra biblioteke gier, to i tak jakby kosztowal tyle samo, albo niewiele mniej niz PS3 to juz dawno poleglby w tej walce - kazdy trzezwo myslacy gracz jest tego pewien tak jak ja. Zreszta, dzis kiedy X360 mozna nabyc za polowe ceny PS3 to i tak radzi on sobie minimalnie lepiej niz konkurent. To swiadczy tylko i wylacznie o cienkiej marce jaka jest Xbox. Zreszta, co tu duzo mowic - 25 mln pierwszych Xboxow i 30 mln X360 nie zagwarantuja MS popularnosci promowanej marki.

PS3 nie ma jeszcze 25 baniek ... a to przecież marka Playstation... marnie to wygląda gdy porównać wyniki sprzedaży z PS2 i PS1.

 

 

MS stworzyl bubla, ktorego opycha po kosztach, a kryzys gospodarczy okazuje sie pomocny w walce z konkurencja - kazdy woli taniej. Dodatkowo MS mial rok obecnosci na rynku bez konkurencji i w tym czasie zdarzyl wyrobic sobie grunt.

Nie rozumię ... jak "po kosztach" o_O

 

Zagladam w swoja krysztalowa kule i mimo wszystko wiem, ze X360 na dluzsza mete skazany jest na porazke(o czym byla juz mowa - mocne exy od Sony, obnizka ceny PS3, coraz lepsza sytuacja Chlebaka w Japonii), no chyba ze znowu MS obnizy cene konsoli, do pulapu 99$. Wtedy Xzłom zaleje swiat, a konkurencja bedzie liczyla straty i zabierze tylek z tronu. A moze Sony wymysli inny patent na ta walke, co zreszta czyni - okulary 3D moga namieszac.

 

Fani X360 - mozecie czuc sie urazeni z powodu tego, ze nazywam wasza konsole złomem, ale tym wlasnie ona niestety jest.

 

Mocne exy od Sony hmmm ciekawe do tej pory pod względem sprzedaży żaden ex z wyjątkiem MGS4 nie powalał sprzedażą.

Obniżka ceny ? Wkońcu 1sza obniżka ? No chyba, że znowu coś wytną z PS3.

Japonia już dawno przestała być gł. rynkiem na rynku konsolowym. Teraz liczy sie USiA, Europa dopiero później jest Jap.

X360 Arcade za 99 zielonych ? Bombowa akcja ale nie w dobie kryzysu.

Okulary 3D ? Dużo tym Sony raczej nie zawojuje. Choć miłoby było gdybym sie rozczarował.

 

__________________________________________________________________________________

 

Patrząc na wyniki sprzedaży KZ2 to nachodzi mnie myśl, że w SONY powinno sie wymienić cały zarząd a nie tylko jednego kolesia. WSZYSTKICH począwszy od sprzątaczek na CEO skończywszy. Nie kumam tego. Gra tworzona 4 lata praktycznie wyglądająca (lekko naciągane) jak sławny render z 2k5 roku, pochłania gigantyczne nakłady pieniężne, ma wszystko czego dziś potrzebuje dobry FPS czyli bdb grafe, niezłe bronie, klimat, spoko multi , statsy online no bajera poprostu a mimo wszystko sie nie sprzedaje tak jak powinna ... dlaczego ? zakładając ze opchnięto 20 baniek PS3ek to chyba 15 baniek to maniacy filmowi którzy kupili "tańszy" odtwarzacz BR. No bo jak to inaczej wytłumaczyć ? Moim zdaniem nawalili goście od reklamy .... nie przyłożyli sie zbytnio chyba pomysleli ze wystarczy minimum reklamy (brak funduszy ?) a gra jakoś sama sie sprzeda ?

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

jestem przerazony logika niektorych

 

duzo dobrych gier? podkupili je

duzo konsol sie sprzedalo? bo tania

tania konsola? bo inaczej nikt by jej nie kupil

 

 

 

"Fani X360 - mozecie czuc sie urazeni z powodu tego, ze nazywam wasza konsole złomem, ale tym wlasnie ona niestety jest." - nie wiem jak fani, ale ja sie czuje urazony

Odnośnik do komentarza

Przecież Sony nikt nie kazał stworzyć konsoli z kosmiczną technologią ... NIKT. Sami chcieli. Później zaczęli ją sprzedawać po cenach takich ze rodzic małego Jasia kręcił głową w lewo i prawo gdy padało pytanie "możemy kupić PS3 ?". Cóż rodzice Jasia nie znaleźli 2giej pracy do czego nawoływał Ken Kutaragi. Ale dobra dość dyrdymałów. Prawda jest taka, że gdyby sie dało to w PS3 nawet zlew by zainstalowano. Taką technologie tam wsadzono, kosztowną więc musialo sie to odbić na cenie. Co gorsza. Konsola sie sprzedaje jak sie sprzedaje gdyż znów Sony dało dupy z marketingiem bo gdyby fujary potrafiły pokazać na starcie, że PS3 jest potężniejsze niż konkurencja MS to nie byłoby problemu. A tak ? Wołają 600 Euro za konsole (post odnosi się do premiery konsoli - żeby zaraz jakiś kolo niewyjechał mi z prośbą o przejście sie do empiku czy MM w celu sprawdzenia ceny), na której gry wyglądają IDENTYCZNIE jak na tańszej platformie konkurencji. Coś tu nie tak ? Przecież "X360 to tak na prawde Xbox1,5/middlegen (i co tam jeszcze wymyślili wojacy w Sony), a Era HD zacznie sie kiedy MY tak powiemy." Te 2 hasła zwróciły sie przeciw Sony w momencie gdy sie okazało, że pod względem poweru obie konsole są praktycznie identyczne. I wtedy właśnie ludzie zaczęli szydzić z Sony. "Jak to ? Skoro X360 to middle gen, Xbox1,5 to dlaczego gry wyglądają identycznie (a nawet lepiej - pierwsze multiplatformy lepiej prezentowaly sie na Xie i to fakt nie zaprzeczalny)." Ludzie zaczęli sie śmiać z Sony bo HDEra zaczęła sie bez ich pozwolenia rok wcześniej. Z pkt. widzenia gracza oba sprzęty mają praktycznie te same gry (wiekszosc to multi) sprawa rozbija sie o exy. Część exów z X360 jest na PC i jakąś pokrętną logiką niektórych osób ja powinienem skreślić tą platforme właśnie z tego powodu. Pytam dlaczego ? Moge zagrać w tą gre na Xie ? Moge. Reszta mnie mało interesuje. No ale niektóre osoby to boli ze GOW jest na PC. Co z tego skoro to zwalony port, ale jest. Wiec to juz niby nie jest ex na Xa. Dlaczego ? Czy GOW wyszedł na PS3 ? Nie. Nadal jest exem na X360 jeżeli patrzymy na rynek konsolowy. Co mnie interesuje rynek PC ? Kupuje konsole i sie zamartwiam o inny rynek ? Jaki w tym mam cel ? To tak jakbym kupił Honde a martwił sie czy jutro Toyota nie ogłosi upadłości. Troche denny przykład. Wracając do EXÓW. Exy na PS3 (tu wstaw dowolny tytuł prócz MGS4 bo tu akurat wiadomo było ze gra sie sprzeda)... przed premierą .... wielki HYPE... killer....systemseller.... przychodzą recenzje niektóre przychylne niektóre nie .... wyniki sprzedaży .... klopsik..... komunikat Sony brzmi "zadowala nas taka sprzedaż" ...acha czlowiek myśli skoro ich to zadowala to spoko. Nie no spoko nic nie mam do PS3 bo na niej też sobie od czasu do czasu pogrywam u rodzinki ale śmieszy mnie fakt że ktoś w Sony trzepie ryjem że "HDERA zacznie sie kiedy oni tak powiedzą" poczym po roku dostarczają sprzęt o praktycznie identycznych możliwościach co konkurencja. I chyba tylko naiwni dali sie złapać na hasełka SONY o potędze PS3. Do tej pory ta konsola jeszcze nie udowodnila dlaczego warto ją kupić. Ma swoje zalety ale firma słabo je eksponuje potencjalnemu klientowi. Xik ma jeden konkretny atut, atut którym powinna szczycić się każda konsola. GRY. Masa zajepistych gier. I MS umie je sprzedać ludziom. Coś w czym Sony w tej generacji kuleje. Bo nie łudźmy się. PS3 gry ma. Tylko jakoś Sony nie umie ich pokazać.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Awaryjnosc byla przez pierwsze 2 lata, potem ona stopniowa zmalala zas awarie YLOD czy laser w PS3 szybko sie sie pojawialy po roku (nawet na forum mozna to zobaczyc obecnie, temat 360 stoi pusty, zas w PS3 pojawiaja sie posty ;))

Sony jak i MS nie tylko na 1 dzialce zarabiaja kase (win/konsola) - wiec kazdy ma rowne szasne - dawniej bylo takie haslo (chyba od samych Sonych) - nie staramy sie o developera lecz oni maja sie starac aby zrobili gre na naszej konsoli. Powiedz mi jeszcze jedno - co z nazwa PLAYSTATION? Jest bardziej rozpoznawalna niz XBOX. I tutaj chyba MS dobrze zrobil ze wydaje gry rowniez z/na PC bo nie kazdy chce inwestowac w 2 sprzetu - kupil 1 by grac na nim pare lat

Podaj o jakie cie exl chodzilo poza Lipsami.

Ostatnio sobie tak pomyslalem jesli mowi sie ze GOW1 nie jest exl na X360. Na PSP jest tez kilka gier ktore pochodza lub beda z PS3 - np. Motorstorm na PSP wiec Motorstom juz nie jest ekluzywny (PC to rowniez dzial MS).

 

"Zagladam w swoja krysztalowa kule i mimo wszystko wiem, ze X360 na dluzsza mete skazany jest na porazke(o czym byla juz mowa - mocne exy od Sony, obnizka ceny PS3, coraz lepsza sytuacja Chlebaka w Japonii), no chyba ze znowu MS obnizy cene konsoli, do pulapu 99$. Wtedy Xzłom zaleje swiat, a konkurencja bedzie liczyla straty i zabierze tylek z tronu. A moze Sony wymysli inny patent na ta walke, co zreszta czyni - okulary 3D moga namieszac."

Przyklad KZ2 pokazal jakie sa mocne exy od SONY jak rowniez pare innych jak LBP.

Lepsza sytulacja w JAP w czym ma pomoc?

3.08M Japan

8.39M America

10.16M Others

Dane z VG CHARTS.

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza
jestem przerazony logika niektorych

 

duzo dobrych gier? podkupili je

duzo konsol sie sprzedalo? bo tania

tania konsola? bo inaczej nikt by jej nie kupil

 

 

 

"Fani X360 - mozecie czuc sie urazeni z powodu tego, ze nazywam wasza konsole złomem, ale tym wlasnie ona niestety jest." - nie wiem jak fani, ale ja sie czuje urazony

 

Wpis.

@Mani szkoda ze masz GT w sigu.Inaczej brzmialbys bardziej wiarygodnie dla co nie ktorych :)

Tez sie podpisuje.

Odnośnik do komentarza

Czytając niektóre posty typu "bo PS3 ma to i to, a Xbox 360 tego nie ma " widzę tu już pewien sukces marketingowy Sony :P :

 

-Udało się im przekonać co poniektórych, że Cell,BD, Wi-Fi, dysk twardy i pad z wbudowanym akumulatorkiem są niezbędne do pełnego cieszenia się grą ;)

 

Uprzedzając złośliwe posty przypomnę, ze tylko parę tytułów i dosłownie kilka DLC na 360 WYMAGAJĄ dysku twardego, który notabene ma wiekszość uzytkowników "złoma". No i co najważniejsze dysk twardy w xboxie to komfort, a w PS3 konieczność-co bardziej zorientowani, wiedzą czym rózni się zgrywanie gier na HDD w przypadku tych platform.

 

 

Odnośnik do komentarza

walka Sony z Microsoftem przypomina bardzo walke Apple z Microsoftem odnosnie komputerow. gigant z Redmond zachowuje sie niemalze identycznie na obu tych frontach. wydaje produkty zabugowane, ale tanie. wiekszosc ludzi wychodzi z zalozenia ze jezeli mam miec niemalze "to samo" w sensie i na PS3 i na X360 zagram sobie w Resident Evil 5, ktore wygladaja identycznie, to po co mam przeplacac? obie konsole maja swoje exclusive'y. PS3 ma swoje, musze ugryzc sie w jezyk i je przebolec, w zamian moge zagrac w te na X360. podobnie jest w sprawie komputerow. kto zaplaci za MacBooka 3 tysiace jezeli za 1,5 moze kupic laptopa Toshiby z Windowsem? zaplaci ten ktory po prostu chce miec lepszy sprzet, cala reszta kupi to co tansze. aktualnie na swiecie ok 11% komputerow to komputery Apple'a a specjalisci prognozuja iz za 3-4 lata bedzie to juz ok 35-45%. czemu? bo potega jest reklama. Apple robi to czego nie robi Sony - nie bombarduje rynku reklamami swojego produktu. sami ogladacie pewnie duzo filmowi i widzicie z jak duza czestotliwoscia pojawiaja sie tam kompuery z logo jablka. Mac jest dosc sporo drozszym komputerem od calej reszty "komputerow z Windowsem". ale Apple proponuje swoim klientom cos czego nie robi Microsoft i jest zawsze technologiczne 100 kilometrow do przodu. technologie panow z Cupertino sa wysoce zaawansowane i to kusi. do tego Apple obniza ceny swoich produktow, przy zakupie np. MacBooka wprowadza promocje iz dostaje sie iPoda za darmo i np. pare Gift Cardow do wykorzystania w iTunes. nie kojarzy wam sie to z czyms? Microsoft wykasza tym Sony, stosujac takie promocje do swojej konsoli. dorzuca 3 konta z miesiecznym kontem Live Gold, potem tez przy ewentualnych naprawach. wiecie co bardzo jeszcze kusi do zakupu komputera Apple? to ze w przypadku oddaniu go na gwarancje, Apple zabiera twoj uszkodzony sprzet i wydaje ci nowy komputer. ten ktory przyniosles, naprawia i potem jest do kupienia duzo taniej jako Refurbished Mac. Sony powinno zrobic podobnie. Sony musi pojac ze jezeli sa technologicznie do przodu przed Microsoftem to musi teraz potrafic to pokazac ludziom i zareklamowac to odpowiednio. no i ludzi kusi tez design danego produktu. Mac'i wygladaja unikalnie, PlayStation 3 rowniez jest piekne - ludziom sie to podoba ;)

 

z panami .... i Don_Pedro zgadzam sie jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza

Nie zapominaj ze GRY pociagaja Windowsa jako popularny system, jesli by zaprzestal ich wydawana (jak GOW, GTA4,itd) to ludzie by sie skupili na Linuxie czy Macu o ile wczesniej konsole nie beda GLOWNYM hardwarem do gier (bez wyjatkow). Jakos nie wierze ze za za pare lat Apple bedzie mial wiekszy udzial w komputerach, bo chyba beda kupowac je ludzie posiadajacy rozne rzeczy na I jak Iphone czy Ipod (jesli mowa o Amerykaninach, wyglad nad uzytecznosc).

Zawsze wygra cos taniego (zazwyczaj) i dobrego :)

Odnośnik do komentarza

nie galopuj sie z okresleniem "dobry" a co do produktow z predrostkiem "i" to sie zgodze. najpopularniejszy odtwarzacz mp3 i video czyli iPod odgrywa kluczowa role w sukcesie Apple ktory teraz przelewac bedzie sie na komputery. zauwaz ze ludzie coraz czesciej odstawiaja granie na komputerze na rzecz konsol, bo maja dosc podrasowywania komputerow i wymagan ;) ja do nich naleze i wszyscy moi znajomi ktorzy sa Graczami. no i wiesz, dla mnie to tez troche za szybko 3-4 lata na taki skok, ale skoro prognozuja to ludzie ktorzy znaja sie lepiej od nas? ;)

poza tym nawiazales do Amerykanow. to oni odgrywaja we wszystkim najwieksza role. jezeli w Stanach Apple bedzie liderem komputerow, bedzie rowniez w Europie i Japonii. to tam musi uderzyc Sony, sukces w Europie przyjdzie sam.

 

ludzie czekaja najpierw na obnizke cen PS3 a potem na reklamy. kto z was nie czeka na reklame MediaMarktu z Radoslawem Pazura ktory mowi: "tylko teraz w sklepach MediaMarkt - konsola Sony PlayStation 3 z dyskiem 80 GB, Wi-Fi i napedem Blu-Ray za 899 zł!", hmm?

Odnośnik do komentarza

Źle patrzycie na Windows. To nie gry napędzają windows, to Microsoft zainwestował w Windows jako platformę do gier i teraz to się zwraca. Naprawdę trudno mówić o grach na PC, lepszym określeniem są gry na windows.

 

Ja nie czekam na reklamę PS3 za 899zł, bo PS3 już mam.

 

Xbox jest łatwy w programowaniu dla programistów Windows i to nie ulega wątpliwości. Każdy programista wie, że narzędzia Microsoftu i środowiska programistyczne Microsoftu są świetne. To ich mądra inwestycja.

 

Dziwi mnie to, że znów zaczyna się PS3 vs. Xbox.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio sobie tak pomyslalem jesli mowi sie ze GOW1 nie jest exl na X360. Na PSP jest tez kilka gier ktore pochodza lub beda z PS3 - np. Motorstorm na PSP wiec Motorstom juz nie jest ekluzywny (PC to rowniez dzial MS).

killzone tez jest na psp

i ratchet, kurde ratchet to nawet na komorki wyszedl wiec tym bardziej to nie jest ekskluzywny tytul

 

Odnośnik do komentarza

Tutaj mamy rozmawiać o polityce Sony, a nie Microsoftu i powodować wojny.

 

Według mnie SCE zawaliło sprawę z Lairem. Gdyby bardziej dopracowali sterowanie Sixą mógłby być hit. Takiej gry nie było. MotorStrom też jest świetną marką, która wymaga reklamy. Ludzie lubią się ścigać. W końcu to gry wyścigowe tak świetnie się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio sobie tak pomyslalem jesli mowi sie ze GOW1 nie jest exl na X360. Na PSP jest tez kilka gier ktore pochodza lub beda z PS3 - np. Motorstorm na PSP wiec Motorstom juz nie jest ekluzywny (PC to rowniez dzial MS).

killzone tez jest na psp

i ratchet, kurde ratchet to nawet na komorki wyszedl wiec tym bardziej to nie jest ekskluzywny tytul

No teraz to już jest majaczenie. Chodzi wam o ekskluzywny tytuł czy grę. Final Fantasy kiedyś wychodził na NES/SNES, a FF VII wyszedł na PSX... Resident Evil Remake wyszedł na GC/Wii i co z tego, że RE 1 wyszedł na PSX...

 

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jedna kwestia - dlaczego wciaz twierdzicie, ze X360 i PS3 maja zblizona moc obliczeniowa. Pewnie zwyklo sie tak mowic po tym, jak PS3 zgarnialo slabsze porty gier niz X360 i przez pierwszy rok od premiery malo kto mogl poradzic sobie z architektura tej maszynki. Ten czas jednak juz minal. Pokazcie mi na X360 gre rownie sliczna co Uncharted, albo tak zaawansowana technicznie jak KillZone 2. Roznicy mozna dopatrzyc sie takze ogladajac zapowiedzi gier na PS3 - Heavy Rain i Uncharted 2 wygladaja po prostu fantastycznie, to samo tyczy sie FF13(wszystko co S-E pokazuje, pochodzi z PS3), lepiej niz cokolwiek na X360. Ale niektorzy wciaz uparcie twierdza, ze miedzy Chlebakiem a X'em nie ma wiekszej roznicy. Moze dlatego, ze dzisiejsza grafika doszla juz prawie do poziomu fotorealistycznego i w kazdej jednej grze nie wiele mozna juz poprawic? Przez to patrzac na pierwszy rzut oka moze sie wydawac, ze faktycznie obie konsole sa tak samo mocne - a to nie prawda. Nie wymagajmy jednak od PS3, zeby bylo multum mocniejsze od X360 - to wciaz ta sama generacja konsol, jednak roznica mocy na korzysc PS3 jest co raz bardziej widoczna.

 

Inna sprawa - developerzy ostatnio zarzucali X360, ze wykrzesali juz z tej maszynki wszystkie soki i o ile w przypadku Red Faction Guerilla nie chce mi sie w to wierzyc, tak do serca wzialem sobie wypowiedz jednego z tworcow Gears of War 2, ktore wciaz pozostaje najpiekniejsza gra na X360.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...