Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Przestańcie już gadać o PS3vsX360 bo to już śmieszne jest, nie o tym temat, bądźcie mądrzy i po prostu urwijcie ten wątek.

 

Co do tematu to mamy nowe dane NPD: http://www.trofeaps3.com/trophies/news.php?readmore=332 i "porażający" news o światowej sprzedaży KZ2: http://www.vg247.com/2009/04/16/killzone-2...sold-worldwide/ Jest już milion, dacie wiarę ? ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Dostajesz sprzęt wysokiej klasy, do którego nie musisz dokupywać stacji dokującej, modemu WiFi, dysku twardego czy innych pierdół. Większa wygoda i mniej syfu w pokoju.
  • Mniejszy odsetek gier, które następnie pojawiają się na PC. W Heavenly Sword, Uncharted czy innego ex'a nie zagrasz u sąsiadki na PieCu.
  • Dostajesz sprzęt mniej awaryjny, cichrzy, o większej estetyce pracy.
  • Dostajesz konsolę, która teoretycznie ma wytrzymać dwie generacje.
  • Dostajesz napęd BR, który teraz może jeszcze nie, ale w przyszłości będzie wyjątkowym ułatwieniem lub nawet wymogiem. Lost Planet na ilu jest płytkach?
  • Dostajesz konsolę wizjonerska, przyszłościową, która się rozkręca, powoli dorównując Xowi, a w rękawie ma jeszcze kilka Asów.
1.Owszem wysokiej klasy jednak nie MUSZE dokupywac wi-fi bo mam na kabelku i podobnie do Juchego streamowanie tylko wtedy ma sens.Twardy dysk mam w komplecie (skad Ci to przyszlo??) gdzie na ta chwile 60gb to standart.NIe wiem o jakich (pipi)kach mowa i jakim syfie wiec nie mowie wiecej na ten temat.

2.Nie mam kompa zdolnego pociagnac gry wiec argument tez mnie sie nie tyczy.Zreszta wazne sa konsolowe exy bo M$ i tak swoje dostaje a jak gra wyjdzie na kompie to nie jest to sprzeczne z polityka firmy.Zreszta gro tych gier na kompie nie bylo zbyt udanymi konwersjami wiec gdzie w tym cel?

3.Prawda.Do czasu az Ci sie nie popsuje wtedy zobaczysz serwis PS3 w pelni chwaly.Good luck wtedy, przyda Ci sie.

4.Hahahahaha pobudka.

5.BR nie traktowal bym jak zbawienia rynku.Nie predko.Jednak to dobra rzecz jak by nie patrzec.

6.No to juz slysze iles tam lat.Wlasnie wizjonerska to dobre slowo.Ciagle wizje triumfu glorii i chwaly.Once again good luck.

 

pojechales z tymi dwoma punktami, nawet nie wiem jak sie do tego zabrac, aby wskazac ich bezsensownosc

Postaraj sie.Jestem ciekaw.

 

Sony na ta chwile lezy i kwiczy imo.Ich wyniki sprzedazy tylko to potwierdzaja.Ile wczesniej bylo gadki ze K2 napedzi sprzedaz zdmu(pipi)ac z powierzchni ziemi caly przemysl rozrywkowy?No ile?Musial bym zerknac ale dobrze pamietam ze sam durny temat o K2 rosnal w tempie 10 postow na minute az do ponad kilkuset stron.Teraz sie usmiecham widzac klauna Jacobsa ktory byl gotow wyslac ekipe "sprzatajaca" do delikwenta ktory mial odrobine inne zdanie.

Anyway.Podsumowujac za sukces marketingu Sony niech swiadcza ich wyniki sprzedazy.Sa zalosne.I nie przypadkiem kolejny juz miesiac tak jest.Balon pekl i to wszystko co mi sie nasowa do glowy.

Odnośnik do komentarza
pojechales z tymi dwoma punktami, nawet nie wiem jak sie do tego zabrac, aby wskazac ich bezsensownosc

Postaraj sie.Jestem ciekaw.

no ale co tu pisac?

z czesto gesto krytykowanej "kultury pracy" xboxa uczynil blahostke (prawie, ze zalete) twierdzec, ze przeciez mozna ztuningowac konslole wkladajac ja w inna obudowe. pomijam juz utrate gwarancji (tak czesto wychwalanej(slusznie) przez niego), ale jaki procent posiadaczy xboxa samemu go sobie modyfikuje (pomijam koszty)? jeden? sory za zlozone zdanie

 

a z przewidywanej dlugowiecznosci ps3 uczynil wade, no sorry, rownie dobrze mogl napisac, ze duzo fajnych gier do wada, bo kto ma cza w to wszystko grac?

 

 

Sam jestem w sumie ciekaw czy ta gra sie oplacala (K2)z finansowego pkt widzenia.Ogromy sztab ludzi zatrudniony do pracy, ogromne koszta promocji i reklamy by sprzedac 1mln.Pewnie jednak do takich danych bedzie ciezko dojsc a szkoda.

no ale to imo dziwne troche jest

hype na gre byl ogromny

gra z bardzo popularnego gatunku

promocja gry wcale nie byla jakos wybitnie kiepska

sama gra mimo, ze nie jest cudem na patyku jakby niektorzy chcielito jednak na 9 obiektywnie zasluguje

 

co wiec poszlo nie tak?

 

 

sprobuje jeszcze raz zejsc na temat EKSKLUZYWNEGO DLC

dodam jednak, ze nie chodzi tu o takie do killzona (niby na xboxa go nie ma, ale to jednak nie to) czy residenta

co o tym myslicie? czy sony powinno powalczyc na tym gruncie z microsoftem? czy skoro nie macie lepszej graficznie gry to chcecie ja miec dluzsza niz gracze konkurencji?

Odnośnik do komentarza
co o tym myslicie? czy sony powinno powalczyc na tym gruncie z microsoftem? czy skoro nie macie lepszej graficznie gry to chcecie ja miec dluzsza niz gracze konkurencji?

Nie bede za wszystkich mowic ale strzele ze znakomita wiekszosc by na to przystala.Logicznym zdaje sie ze jesli gram w cos i lubie dana gre to z checia pogram w nia dluzej.Jak widac po DLC np do CODa czy GTA czy w sumie prawie kazdego innego ludzie mysla podobnie.Koszta nie sa jakies ogromne a widac ze sie to oplaca.

Odnośnik do komentarza
Ja chciałem dodać, że na PS3 jest możliwość przeglądania listy graczy z którymi ostatnio graliśmy online. Bo ktoś wspomniałem, że tego nie ma.

przecież to jest w ps3 odkąd go kupiłem czyli co najmniej od grudnia 2007 :P.Masz to w XMB w zakładce Friends jako Players Met-ich nick,date spotkania i grę w której na siebie trafiliście

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

W sytuacji kiedy analitycy przewidywali, że KZ2 sprzedało się w ilości 1.4 mln to stwierdzenie przez Sony, że sprzedał się już milion jest błędem, bo teraz trochę zachodzi taka sytuacja, że wszyscy będą się zastanawiać, czy to oznacza, że sprzedalo się jeszcze mniej niż analitycy przewidywali, czy może chodziło o to, że milion to już dawno zszedł, więc wydaje mi się, że w tej sytuacji już lepiej wizerunkowo by było gdyby nic nie mówili do momentu kiedy zejdą te 2mln.

 

Wychodzi na to, że marka Killzone jest zupełnie nierozpoznawalna i przyczyną tego musi być źle przemyślana kampania reklamowa, wszystko wskazuje na to, że jednak dla środowisk nie skupiających się w społeczności internetowej, Killzone 2 nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie 2-3 miesiące, tylko 1 miesiąc :-) Gra zadebiutowała dwa dni przed końcem lutego. A społeczność internetowa to prawdopodobnie dużo mniejszy odsetek graczy niż może się wydawać i wychodzi na to, że praktycznie tylko te środowiska zakupiły grę, a reszta zwyczajnie ten tytuł olała.

Odnośnik do komentarza
Ja chciałem dodać, że na PS3 jest możliwość przeglądania listy graczy z którymi ostatnio graliśmy online. Bo ktoś wspomniałem, że tego nie ma.

przecież to jest w ps3 odkąd go kupiłem czyli co najmniej od grudnia 2007 :P.Masz to w XMB w zakładce Friends jako Players Met-ich nick,date spotkania i grę w której na siebie trafiliście

No tak, ale ktoś tu pisał, ze tego brakuje w PS3 (jakiś posiadacz X360)

 

Co do sprzedaży KZ2, ta gra sprzedała się gorzej od R2, LBP, już nie wspomnę o starszych ekskluzywnych tytułach jak GT:5 Prologu czy Uncharted. Tytuł który zbiera bardzo wysokie oceny, wyznacza nowe standardy pod względem technologicznym, a ludzi go przyjmują "tak sobie". Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, bo chyba nie w reklamie, gra była dośc mocno reklamowana.

 

A co do marcowych wyników

 

PS3: 218,000 NPD + 116,109 Japanese = 334,109

 

360: 330,000 NPD + 33,662 Japanese = 363,662

 

Jeszcze wyniki z Europy i byśmy wiedzieli dla kogo należy marzec :lol:

Odnośnik do komentarza
Nie 2-3 miesiące, tylko 1 miesiąc :-) Gra zadebiutowała dwa dni przed końcem lutego. A społeczność internetowa to prawdopodobnie dużo mniejszy odsetek graczy niż może się wydawać i wychodzi na to, że praktycznie tylko te środowiska zakupiły grę, a reszta zwyczajnie ten tytuł olała.

 

Prawie 2 miesiac sie zbliza ;). Koniec lutego a my mamy prawie koniec kwietnia ;).

 

Moze to Sony rejestrowalo userow na forach i podgrzewalo temat o kazdy nowy szczegol, scan, trailer, itp ;):D

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Ta informacja zawiera ,ze do konca Marca czyli troche ponad miesiac sprzedalo sie ponad 1 milion.

 

Do teraz jest ok 1,4-1,5 miliona.

 

A nie bylo premiery w Japonii itp.

 

Co nie zmienia faktu ze jest to wynik biedny.

 

Mysle ze do Czerwca -lipca gdzie dopiero wyjda nowe gry (posucha straszliwa) sprzedaz spokojnie dobije do 2m

 

 

Odnośnik do komentarza

nie GG a Sony :)

 

Juchy

dobrze zrozumiałem to co napisałeś o gwarancji ps3 , pisaliście z donsterydo że to nie zgodne z prawem a ja napisałem że to jest zgodne z prawem że dają rok i tyle , tylko o to mi chodziło :) Wiem że takie MM sprawiają problemy i po roku nie chcą naprawiać ale to tylko przypadłość naszego kraju , w bardziej cywilizowanych krajach EU nie robią żadnych problemów , oddajesz zepsutą konsole dostajesz nową lub naprawioną i po problemie.

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza

Nie pamietam dokladnie ale ponad milion to bylo samych preorderow w Stanach, ale HALO 3 bilo wszystkie rekordy swiatowe od poczatku, wiec nawet nie ma do czego porownywac.

To daje do myslenia - zobaczcie ile M$ zarabia na abonamencie Xbox Live. Liczac, ze przy takim HALO 3 na livie gralo srednio kolo 3 mln ludzi w samo HALO 3, tuz po premierze, liczac roczny abonament.,..

Masakra

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
dobrze zrozumiałem to co napisałeś o gwarancji ps3 , pisaliście z donsterydo że to nie zgodne z prawem a ja napisałem że to jest zgodne z prawem że dają rok i tyle , tylko o to mi chodziło :) Wiem że takie MM sprawiają problemy i po roku nie chcą naprawiać ale to tylko przypadłość naszego kraju , w bardziej cywilizowanych krajach EU nie robią żadnych problemów , oddajesz zepsutą konsole dostajesz nową lub naprawioną i po problemie.

Jednakowoż żyjemy w Polsce i to co jest za miedzą mnie np. średnio interesuje. Tak samo jak nie interesuje mnie jak jest to rozpatrywane w Górnej Burce. Interesuje mnie tylko to, że moją reklamację MM odrzuciło i czeka mnie sąd.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Halo 3 w miesiąc z hakiem (ok. pięciodniowym) sprzedało się w nakładzie ponad 5mln sztuk. W USA w 12 dni sprzedało się ponad 3mln sztuk. Ale jak ktoś pisał wcześniej nie ma co porównywać, bo jest to taki fenomen bezprecedensowy, nawet posiadacze X360 są dalecy od porównywania Gears'ów do Halo 3 pod kątem sprzedaży, nawet pomimo tego, że GOW2 sprzedało się 2mln w dwa dni. Chociaż niepowetowany sukces Halo Wars (wychodzi na to, że jest już ok. 2mln) może sugerować, że Halo 3: ODST może rzucić rękawicę Halo 3.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

pamiętam jak dziś ;)http://www.gram.pl/news_9Qjg5_PlayStation_...na_sekunde.html sony najróżniesze pierdoły pociskało (nie da się połączyć w jednym padzie wibracji i czujników ruchu, odnośnie premiery że będzie wielkie buuuum które zmiecie konkurencje, że 4D, rendery, że takie rzeczy to tylko z BR, itd,. itd..) ale to zapamiętam na zawsze ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...