Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to wszystko nadal nie zmienia faktu, że PS3 jest droższe od klocka bo ma blu-ray na pokładzie, bezprzewodowy Ethernet czyli wyposażenie, którego nie każdy potrzebuje by zagrać w grę.

no ok, ale skoro gry sa na płytach br to nie możesz pisać, ze napęd br nie jest potrzebny do grania w gry

domyślam się, ze uważasz, ze mogli wydawać płyty na dvd, ale sony zaplanowało, ze chce wydawać większe gry na jednym krążku i albo są już takie gry, albo będą i co wtedy?

dwie wersje konsoli z których ni jednej nie odpalisz wszystkich gier?

mi sie nie bardzo taki pomyśl podoba

 

No to ja jestem ciekawy jaki typ napędu będzie w Xboxie720 (czytaj - następny xbox) bo Blue-ray jest wynalazkiem Sony i wątpię żeby go użyczyli M$ , DVD jest za stare i ma za mało miejsca na pokładzie , z HD DVD zrezygnowali (bo to (pipi) było) a więc co będzie ?

 

PS3 jest drogie - ok. Ale jest to konsola nowoczesna i mocno ulepszona w stosunku do poprzedniczki. PS3 ma twardy dysk, naped blu-ray, wi-fi. A co ma X360? Na dobra sprawe wszystko to, co ma PS2 + twardziela. Owszem, mozna dokupic do konsoli pare patentow(wi-fi itd), ale wtedy cena zestawu jest zblizona, albo nawet moze przewyzszac cene sprzetu Sony. Mozna tez kupic X360 w wersji Elite, bedziemy mieli wtedy takie jakby PS3, ale wciaz bez napedu nowej generacji.

 

Tak na prawde X360 nie jest tani - za 800 zl w tej chwili mozna wyrwac wersje arcade, ale tam na dobra sprawe nic nie ma - pelna kastracja! Ale na takim sprzecie mozna odpalic gry i to kusi klientow. Przeciez wersja Elite prawie wogole nie schodzi z pulek i ma teraz byc mocno limitowana.

 

X360 = ulepszone PS2 ?! Chyba kpisz XBox posiada posiadał i będzie posiadał najlepszy serwis online co jest wielkim plusem. Fakt że nie ma wi-fi ale można podpiąć kablem który jest w zestawie...

E czy ja coś przegapiłem ?? Myślałem że żadna wersja xboxa nie ma wbudowanego wi-fi a ty mi tu wjeżdżasz z Elite... W ogóle każdy szanujący się gracz który lubi młócić online woli Xboxa bo ta konsolka jest stworzona do rozrywki online chociaż może nie ma napędu blu-ray i może jej wykonanie nie jest najlepsze nie zmienisz faktu że na dzień dzisiejszy xbox sprzedał się 7 milionów razy więcej niż PS3.

Edytowane przez BBGodzilla
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko to wszystko nadal nie zmienia faktu, że PS3 jest droższe od klocka bo ma blu-ray na pokładzie, bezprzewodowy Ethernet czyli wyposażenie, którego nie każdy potrzebuje by zagrać w grę.

no ok, ale skoro gry sa na płytach br to nie możesz pisać, ze napęd br nie jest potrzebny do grania w gry

domyślam się, ze uważasz, ze mogli wydawać płyty na dvd, ale sony zaplanowało, ze chce wydawać większe gry na jednym krążku i albo są już takie gry, albo będą i co wtedy?

dwie wersje konsoli z których ni jednej nie odpalisz wszystkich gier?

mi sie nie bardzo taki pomyśl podoba

 

No to ja jestem ciekawy jaki typ napędu będzie w Xboxie720 (czytaj - następny xbox) bo Blue-ray jest wynalazkiem Sony i wątpię żeby go użyczyli M$ , DVD jest za stare i ma za mało miejsca na pokładzie , z HD DVD zrezygnowali (bo to (pipi) było) a więc co będzie ?

 

skad info, ze br to wynalazek sony?

 

PS3 jest drogie - ok. Ale jest to konsola nowoczesna i mocno ulepszona w stosunku do poprzedniczki. PS3 ma twardy dysk, naped blu-ray, wi-fi. A co ma X360? Na dobra sprawe wszystko to, co ma PS2 + twardziela. Owszem, mozna dokupic do konsoli pare patentow(wi-fi itd), ale wtedy cena zestawu jest zblizona, albo nawet moze przewyzszac cene sprzetu Sony. Mozna tez kupic X360 w wersji Elite, bedziemy mieli wtedy takie jakby PS3, ale wciaz bez napedu nowej generacji.

 

Tak na prawde X360 nie jest tani - za 800 zl w tej chwili mozna wyrwac wersje arcade, ale tam na dobra sprawe nic nie ma - pelna kastracja! Ale na takim sprzecie mozna odpalic gry i to kusi klientow. Przeciez wersja Elite prawie wogole nie schodzi z pulek i ma teraz byc mocno limitowana.

 

X360 = ulepszone PS2 ?! Chyba kpisz XBox posiada posiadał i będzie posiadał najlepszy serwis online co jest wielkim plusem. Fakt że nie ma wi-fi ale można podpiąć kablem który jest w zestawie...

E czy ja coś przegapiłem ?? Myślałem że żadna wersja xboxa nie ma wbudowanego wi-fi a ty mi tu wjeżdżasz z Elite... W ogóle każdy szanujący się gracz który lubi młócić online woli Xboxa bo ta konsolka jest stworzona do rozrywki online chociaż może nie ma napędu blu-ray i może jej wykonanie nie jest najlepsze nie zmienisz faktu że na dzień dzisiejszy xbox sprzedał się 7 milionów razy więcej niż PS3.

 

daj spokoj z takimi argumentami

wlasnie stwierdziles, ze albo nie jestem prawdziwym graczem, albo sie nie szanuje

napisz jeszcze ze tylko frajerzy graja na sony - ten sam poziom

bez napinki

Odnośnik do komentarza

E czy ja coś przegapiłem ?? Myślałem że żadna wersja xboxa nie ma wbudowanego wi-fi a ty mi tu wjeżdżasz z Elite... W ogóle każdy szanujący się gracz który lubi młócić online woli Xboxa bo ta konsolka jest stworzona do rozrywki online chociaż może nie ma napędu blu-ray i może jej wykonanie nie jest najlepsze nie zmienisz faktu że na dzień dzisiejszy xbox sprzedał się 7 milionów razy więcej niż PS3.

 

daj spokoj z takimi argumentami

wlasnie stwierdziles, ze albo nie jestem prawdziwym graczem, albo sie nie szanuje

napisz jeszcze ze tylko frajerzy graja na sony - ten sam poziom

bez napinki

Dokładnie.

 

BBGodzilla - pojechałeś z tym tekstem po całej linii.

 

To ja napiszę jeszcze coś lepszego - każdy szanujący się gracz online gra tylko na PC. To maszyna stworzona do grania online. Każdy kto gra na konsolach to frajer. Na PC masz super precyzyjne myszy (pad im nie dorówna), wspaniałe headsety, programy do komunikacji, modyfikacje, lepszą grafikę i lepszy dźwięk.

 

Ot, ten sam poziom wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
PS3 jest drogie - ok. Ale jest to konsola nowoczesna i mocno ulepszona w stosunku do poprzedniczki. PS3 ma twardy dysk, naped blu-ray, wi-fi. A co ma X360? Na dobra sprawe wszystko to, co ma PS2 + twardziela. Owszem, mozna dokupic do konsoli pare patentow(wi-fi itd), ale wtedy cena zestawu jest zblizona, albo nawet moze przewyzszac cene sprzetu Sony. Mozna tez kupic X360 w wersji Elite, bedziemy mieli wtedy takie jakby PS3, ale wciaz bez napedu nowej generacji.

 

Tak na prawde X360 nie jest tani - za 800 zl w tej chwili mozna wyrwac wersje arcade, ale tam na dobra sprawe nic nie ma - pelna kastracja! Ale na takim sprzecie mozna odpalic gry i to kusi klientow. Przeciez wersja Elite prawie wogole nie schodzi z pulek i ma teraz byc mocno limitowana.

 

 

Tylko to wszystko nadal nie zmienia faktu, że PS3 jest droższe od klocka bo ma blu-ray na pokładzie, bezprzewodowy Ethernet czyli wyposażenie, którego nie każdy potrzebuje by zagrać w grę.

no ok, ale skoro gry sa na płytach br to nie możesz pisać, ze napęd br nie jest potrzebny do grania w gry

domyślam się, ze uważasz, ze mogli wydawać płyty na dvd, ale sony zaplanowało, ze chce wydawać większe gry na jednym krążku i albo są już takie gry, albo będą i co wtedy?

dwie wersje konsoli z których ni jednej nie odpalisz wszystkich gier?

mi sie nie bardzo taki pomyśl podoba

 

No to ja jestem ciekawy jaki typ napędu będzie w Xboxie720 (czytaj - następny xbox) bo Blue-ray jest wynalazkiem Sony i wątpię żeby go użyczyli M$ , DVD jest za stare i ma za mało miejsca na pokładzie , z HD DVD zrezygnowali (bo to (pipi) było) a więc co będzie ?

 

skad info, ze br to wynalazek sony?

 

PS3 jest drogie - ok. Ale jest to konsola nowoczesna i mocno ulepszona w stosunku do poprzedniczki. PS3 ma twardy dysk, naped blu-ray, wi-fi. A co ma X360? Na dobra sprawe wszystko to, co ma PS2 + twardziela. Owszem, mozna dokupic do konsoli pare patentow(wi-fi itd), ale wtedy cena zestawu jest zblizona, albo nawet moze przewyzszac cene sprzetu Sony. Mozna tez kupic X360 w wersji Elite, bedziemy mieli wtedy takie jakby PS3, ale wciaz bez napedu nowej generacji.

 

Tak na prawde X360 nie jest tani - za 800 zl w tej chwili mozna wyrwac wersje arcade, ale tam na dobra sprawe nic nie ma - pelna kastracja! Ale na takim sprzecie mozna odpalic gry i to kusi klientow. Przeciez wersja Elite prawie wogole nie schodzi z pulek i ma teraz byc mocno limitowana.

 

X360 = ulepszone PS2 ?! Chyba kpisz XBox posiada posiadał i będzie posiadał najlepszy serwis online co jest wielkim plusem. Fakt że nie ma wi-fi ale można podpiąć kablem który jest w zestawie...

E czy ja coś przegapiłem ?? Myślałem że żadna wersja xboxa nie ma wbudowanego wi-fi a ty mi tu wjeżdżasz z Elite... W ogóle każdy szanujący się gracz który lubi młócić online woli Xboxa bo ta konsolka jest stworzona do rozrywki online chociaż może nie ma napędu blu-ray i może jej wykonanie nie jest najlepsze nie zmienisz faktu że na dzień dzisiejszy xbox sprzedał się 7 milionów razy więcej niż PS3.

 

daj spokoj z takimi argumentami

wlasnie stwierdziles, ze albo nie jestem prawdziwym graczem, albo sie nie szanuje

napisz jeszcze ze tylko frajerzy graja na sony - ten sam poziom

bez napinki

 

Sorry nie chciałem urazić , nie no sam chcę sobie wreszcie nabyć PS3 tylko jak na moją kieszeń to trochę droga jest jak dla mnie to PS3 ma więcej i lepsze exclusiwy niż xbox i dla tego ją kupie...

 

Odnośnik do komentarza

Błędem jest przekonywanie w wywiadach udzielanych przez "górę" że PS3 jest konsolą o takiej mocy że łooo, łooo, łooo... ;) (ktoś jeszcze wierzy w tę przewagę technologiczną ? ), eksluzywną (taaa....bo droższą :P ) i inne rzeczy, które troszkę rozminęły się z zapowiedziami.

O ile lepiej by brzmiało "Zagrasz w Uncharted, gdyż mamy pod swoimi skrzydłami utalentowanych ludzi", niż "zagrasz w Uncharted dzięki pojemności BD i mocy Cella" ;) Ludzie nie lubia gdy ktoś nabija ich w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Nie, w ogóle PS3 nie staniało. :lol:

 

Rozszerzaj dalej takie herezje. W każdym razie, PS3 jak na to co posiada staniało ogromnie! Najpierw kosztowało 600 Euro, potem wprowadzili starter packi - 600 euro za konsole, 2 gry i 2 pady. Później wprowadzono wersję 40 GB i staniała do 400 euro.

 

Dzisiaj można nabyć konsolę u nas w Niemczech, za 400 euro, plus dwie gry i film na BD....

 

to wlasnie Ty herezje siejesz

wlasnie Sony praktycznie w gole (o WII nie wspomne) nie robi obnizek a to co wypisales to obnizki wynikajace z ciec konsoli (nie wypisuj glupawek ze packi to sa obnizkami cen samej konsoli, packow w X360 nei jestem w stanie zliczyc ile juz bylo ale to nie jest zadnym cieciem ceny konsoli a akcje promocyjne), do obnizek Microsoftu na X360 to nie masz co porownywac bo nie ma startu...

aby Ci ukazac Twoje bledne teorie mam jedno pytanie, gdzie moge kupic konsole PS3 taka sama (nie wykastrowana) ktora byla na premierze za 599E teraz za te 399E?? oczywiscie nowa...

 

a co do jakosci wykonania to wszyscy tna koszta, na Ps3 tez widac nawet po samej obudowie, spotkalem sie z klientami ktorzy chcieli oddac konsole na serwis pomimo gwarancji od Sony z prozaicznego powodu, bali sie ze zabiora stara (czyt. z lepszych materialow wykonczeniwoych i wygladajacej bardziej exluzywnie niz to co teraz, oraz wykastrowana o kompatybilnosc wsteczna)

 

nic nie zmieni faktu ze w PS3 wpakowali drogie BD ktore bylo im na reke wpakowac bo chcieli to wypromowac a gracze za to placa i jest im wmawiane ze to jest niezbedne by grac, co w przypadku X360 widac ze gucio prawda, DVD daje rade i w tej generacji konsol cudow nie potrzeba, tak samo jak wmawianie ze wifi jest niezbedne (a ja moge powiedziec gucio, streamuje filmy w 1080p z pieca i po wifi nie da sie tego ogladac i tylko kabel pomaga wiec jak widac zastosowanie super technologii nie sprawdza sie w kazdych warunkach, w X360 nie przeplacam za WIFI ktorego i tak eni uzywam bo chce uzywac kabla wlasnie z przytoczonego przykladu czemu...), za wszystko trzeba zaplacic, nawet za to czego sie nie używa, a ja spytam czego mam placic za to co mi nei potrzebne?

blad Sony (a raczej nasze nieszczescie jako graczy) to to ze nie ma wiekszego wyboru wersji (i juz nie mowa tu o samym BD na ktory jestesmy skazani i za ktory trzeba slono placic)

 

jakby cena nie miala znaczenia w tych rozwazaniach to dojdzie sie do paradoxu, bo kazdy PCt z wyzszej polki rozwala w mozliwosci dania lepszej grafiki w wyzszych rozdzialkach wszelkie konsole co sa teraz na rynku na lopatki i gry ktore sa multiplatformowe patrzac na ich wizualne aspekty na piecu mozna uzyskac widocznie lepsze efekty...

a tu jest prosta sprawa, chce tylko grac, bo do tego przeciez sie produkuje konsole i to jest jej target i jako klient ktory chce kupic konsole do tego chce jej uzywac, a Sony z Ps3 cena nie zacheca skoro konkurencja w tym zastosowaniu dac moze podobnie i o wiele taniej, po prostu brak wiekszej mozlwiosci wyboru jakis lepiej wykastrowanych wersji a przez to tanszych i tyle...

 

ADI dobrze podsumowal polityke Sony, wmawia bzdury o super technologiach, zamiast skupic sie na grach i ich tworzeniu, to cos w podobie jakby wyprodukowac samochod w kosmicznej technologii np elektryczny ktory osiagami jest porownywalny do spalinowych i chciec za niego 10x tyle z tego powodu ze jest to taka technologia ktora az tyle kosztuje bo jest ona rodem z kosmosu i nic po za tym...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

To ze M$ ma lepsza usluge online (platna niestety) , ale lepsza, lepiej rozwiazana i 2 razy szybsza nie ulega zadnych watpliwosci, wiec herezje to moga wypisywac posiadacze jednej konsoli, ktorzy nawet porownania nie maja...

Moglbym tu wymienic parenascie istotnych argumentow, ale rozmowa z takimi fachowcami konczy sie zawsze tym samym - "na Ps3 przynajmniej jest za darmo, a to o cyzm piszesz, jest mi nie potrzebne" Jasne - Tobie nie, ale ja kupuje gry multiplatformowe wlasnie na X'a, ze wzgledu na te roznice.

Co do Ceny konsoli zgadzam sie w 100% z Juchym. Pomijam juz fakt, ze do nowej konsoli nie dostaniecie ani kabla Component ani HDMI, ani Headseta, wszytsko i tak trzeba dokupic oddzielnie. Sorry, wszystkie oszczednosci potrafie zrozumiec, ale zeby do super hiper konsoli nowej generacji dawac euro zlacze ? kpina.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z easye i Juchym - PS3 tak naprawdę nie tanieje, bo wycięciem części bajerów (WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ WTF) i zmniejszeniem pojemności dysków nie można nazwać obniżką ceny. Xbox Live!, też jakby nie patrzeć, jest systemem lepszym. Ktoś mi powie, że w sumie to tylko brak cross-platformowego czatu z 8 osobami na raz, lepszej obsługi achievementów, listy ostatnio spotkanych graczy itd. No właśnie, "tylko".

 

PlayStation 3 to doskonała konsola z wieloma dobrymi grami, ale kilku faktów nie mogę przemilczeć. Najgorszy jest kult, jaki Sony stworzyło wokół swojej konsoli (wielka moc, 10 lat wsparcia, technologia jutra, PlayStation POWER itp.), w który zbyt wielu uwierzyło i teraz ślepo bronią tych pierdół. Nie ma konsoli bez wad, pod względem wykonania Xbox 360 to kupa gó,wna jest a nie porządna konsola, pod względem software'owym i pod kątem grania online (i grania w ogóle), jest świetna (lepsza od PS3 IMO).

 

Niestety żal mi patrzeć, jak niektórzy bronią tego Blu-Raya. Powiedzcie mi, naprawdę nie widać logicznych wniosków, że na razie nie jest on potrzebny? Nie widziałem jeszcze gry na Xboxa 360 i PlayStation 3, która byłaby na jednym Blu-Rayu i kilku DVD, zawsze jest jeden BD i jedno DVD (jeśli się mylę to pewnie są ze 3 wyjątki). Nie ma także zauważalnych strat na jakości czegokolwiek, tak naprawdę tylko gry exclusive rzekomo wykorzystują te całe 50 GB dane nam przez krążki Sony. Jak na razie to może objawia się to tylko niesamowitym dźwiękiem w MGS4, niczym więcej.

 

Peace and love, pamiętajcie to tylko forum i nie spinajcie się za bardzo ;].

Odnośnik do komentarza

Mysle ze roznica pomiedzy DVD i BR jest narazie widoczna tylko ze wzgledu na sciezki dziwiekowe (wszystkie na 1 krazku) no i obsluga 7.1

 

Ale ile % ludzi tak naprawde moze sobie pozwolic na sprzet wykorzystujacy 7.1?

Wiekszosc to przecietni ludzie grajacy tylko na glosniczkach w TV,

 

A wybor jezyka? Fajnie ,ze jest ale tak naprawde to kazdy wybiera swoj ojczysty i/lub Angielski

Odnośnik do komentarza
Zgadzam się z easye i Juchym - PS3 tak naprawdę nie tanieje, bo wycięciem części bajerów (WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ WTF) i zmniejszeniem pojemności dysków nie można nazwać obniżką ceny. Xbox Live!, też jakby nie patrzeć, jest systemem lepszym. Ktoś mi powie, że w sumie to tylko brak cross-platformowego czatu z 8 osobami na raz, lepszej obsługi achievementów, listy ostatnio spotkanych graczy itd. No właśnie, "tylko".

nie ma tego w ps3?

Odnośnik do komentarza

łał ! to go masz ! Uwierz mi, ze jak masz jedna maszyne rozwiazana prawie idealnie, to wqrwiaja nawet takie (pipi)y jak brak skrzynek odbiorczych i maili za posrednictwem strony www, badz massangera. Sam fakt pisania padzikiem wkurza i jest 1 alternatywa - dokupic znowu klawiature za 200 zl...

Odnośnik do komentarza
łał ! to go masz ! Uwierz mi, ze jak masz jedna maszyne rozwiazana prawie idealnie, to wqrwiaja nawet takie (pipi)y jak brak skrzynek odbiorczych i maili za posrednictwem strony www, badz massangera. Sam fakt pisania padzikiem wkurza i jest 1 alternatywa - dokupic znowu klawiature za 200 zl...

sorry ale nie lapie

klawiature chyba za 30zl kupilem

i mowisz ze na ps3 nie da sie poczty sprawdzic?

skoncze level i musze to sprawdzic bo nie wiedzialem (powaznie)

edit

sprawdzilem poczte, dostalem maila z kwota za przesylke z allegro, dzieki

 

ale czy ten post na pewno dotyczyl ps3?

Edytowane przez ....
Odnośnik do komentarza

Nie mowie o tym, ze majac odpalony komputer nie moge zalogowac sie na PSN, kliknac sobie na Twoj profil i dac sand massage i napisac np. bezposrednio z komputera "gramy w KZ ?". Jedna z (pipi). Nie bede wymienial po raz setny innych - przejdz sie do kumpla co ma X'a to zobaczysz, o czym mowie.

Odnośnik do komentarza

Juchy - o czym ty w ogóle do mnie piszesz?

 

Nie wmówisz mi, że konsola była tańsza o 200 euro tylko dlatego, że wycięto jeden chip z PS2, dwa USB, czytnik kart i złoty napis PS3. Przecież te elementy nie przekraczają ceny 10 euro.

Nie zarzucaj mi więc głoszenia herezji. :rolleyes:

 

Reszta twojego postu nie wiem do kogo jest kierowana, bo chyba nie do mnie.

ADI dobrze podsumowal polityke Sony, wmawia bzdury o super technologiach, zamiast skupic sie na grach i ich tworzeniu, to cos w podobie jakby wyprodukowac samochod w kosmicznej technologii np elektryczny ktory osiagami jest porownywalny do spalinowych i chciec za niego 10x tyle z tego powodu ze jest to taka technologia ktora az tyle kosztuje bo jest ona rodem z kosmosu i nic po za tym...

 

Uhm, może lepiej spójrz ile gier stworzyło Sony w tej generacji, a ile Microsoft.

 

 

 

 

I znowu się potwierdza, że przyszli posiadacze WYŁĄCZNIE X360 i zaczęli robić bydło z tematu w dziale PS3.

 

To oczywiście nie do ciebie Juchy.

Odnośnik do komentarza

Taaa...jasne, " posiadacze WYŁĄCZNIE X360 " zrobili bydło bo podali trochę argumentów ....ech Jacobss, dałbyś czasem spokój, sam takimi stwierdzeniami robisz jakieś sztuczne granice i klasyfikacje ...nie wiem masz jakieś sprawdzone dane, kto ma " WYŁĄCZNIE X360 " ? <_<

Zdziwiłbyś się ile posiadaczy PS3 (w tym ja ;) ) nie uważa tej konsoli za super-power-exclusive wzgledem 360 :P

Powiem więcej, nie uważam żeby dla gracza olewającego przyjemność obejrzenia nieco jeszcze za drogich filmów na BD filmów PS3 było w jakimkolwiek stopniu lepsze od 360.

 

I tu ponownie ten sam wniosek się nasuwa-Panowie z Sony, grami sie chwalcie a nie wyimaginowaną przewagą technologiczną ;)

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
I znowu się potwierdza, że przyszli posiadacze WYŁĄCZNIE X360 i zaczęli robić bydło z tematu w dziale PS3.

 

To oczywiście nie do ciebie Juchy.

A to przepraszam bardzo bo chyba się kwalifikuję. To jak już sobie kupię PS3 i udokumentuję jego posiadanie gamercardem w sygnaturze to wtedy oczywiście zapytam się ciebie czy mogę się już tutaj wypowiadać.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

to jest temat o marketingu Sony-nie róbcie z niego drugiego System Wars ,w którym przegadywano się ,która konsola jest lepsza itp.Tamten temat zamknęli z powodu syfu jaki się w nim znalazł i bezsensownych przepychanek.Jeszcze sporo,sporo brakuje do tamtego poziomu ale już powolutku wszystko zmierza w tamtą stronę....

Odnośnik do komentarza
Zgadzam się z easye i Juchym - PS3 tak naprawdę nie tanieje, bo wycięciem części bajerów (WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ WTF) i zmniejszeniem pojemności dysków nie można nazwać obniżką ceny. Xbox Live!, też jakby nie patrzeć, jest systemem lepszym. Ktoś mi powie, że w sumie to tylko brak cross-platformowego czatu z 8 osobami na raz, lepszej obsługi achievementów, listy ostatnio spotkanych graczy itd. No właśnie, "tylko".

nie ma tego w ps3?

 

 

łał ! to go masz ! Uwierz mi, ze jak masz jedna maszyne rozwiazana prawie idealnie, to wqrwiaja nawet takie (pipi)y jak brak skrzynek odbiorczych i maili za posrednictwem strony www, badz massangera. Sam fakt pisania padzikiem wkurza i jest 1 alternatywa - dokupic znowu klawiature za 200 zl...

 

No lepiej bym tego nie ujął, wiedziałem, że napiszę o jeden szczegół za dużo i jakiś kat_robert się doczepi ;/. Cały sens postu poszedł się kochać, cała teoria obalona :(.

 

Juchy - o czym ty w ogóle do mnie piszesz?

 

Nie wmówisz mi, że konsola była tańsza o 200 euro tylko dlatego, że wycięto jeden chip z PS2, dwa USB, czytnik kart i złoty napis PS3. Przecież te elementy nie przekraczają ceny 10 euro.

Nie zarzucaj mi więc głoszenia herezji. :rolleyes:

 

Reszta twojego postu nie wiem do kogo jest kierowana, bo chyba nie do mnie.

ADI dobrze podsumowal polityke Sony, wmawia bzdury o super technologiach, zamiast skupic sie na grach i ich tworzeniu, to cos w podobie jakby wyprodukowac samochod w kosmicznej technologii np elektryczny ktory osiagami jest porownywalny do spalinowych i chciec za niego 10x tyle z tego powodu ze jest to taka technologia ktora az tyle kosztuje bo jest ona rodem z kosmosu i nic po za tym...

 

Uhm, może lepiej spójrz ile gier stworzyło Sony w tej generacji, a ile Microsoft.

 

 

 

 

I znowu się potwierdza, że przyszli posiadacze WYŁĄCZNIE X360 i zaczęli robić bydło z tematu w dziale PS3.

 

To oczywiście nie do ciebie Juchy.

 

Zapomniałeś dodać, że odjęto także 20 GB. Jak dla mnie to wychodzi troszkę, bo nie wiem jak Wy, wolę sobie kupić PS3, na którym zagram w God of War II czy Final Fantasy VII, niż kupować PS3 i PS2 osobno.

 

Jacobssie, proszę nie schodźmy na tematy osobiste, bo po raz setny nie chce mi się mówić, że kilka godzin w tygodniu na PS3 przegrywam u przyjaciół, którzy mieszkają tuż obok mnie. Nie widzę sensu tutaj jakiegoś głupiego rozgraniczania, bo jak to mówię, niejeden 12latek jest mądrzejszy od studenta, tak samo nie jeden posiadacz PS3 prawi większe herezje o niej, niż taki "xbot". Dajmy z tym spokój, ok :)?

 

Z tymi grami to prawda, bo Sony to jedno z bardziej produktywnych firm. Microsoft może się schować z tym co ma w porównaniu do Sony. Co innego gry od niezależnych (mniej lub bardziej) firm.

Odnośnik do komentarza
Zgadzam się z easye i Juchym - PS3 tak naprawdę nie tanieje, bo wycięciem części bajerów (WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ WTF) i zmniejszeniem pojemności dysków nie można nazwać obniżką ceny. Xbox Live!, też jakby nie patrzeć, jest systemem lepszym. Ktoś mi powie, że w sumie to tylko brak cross-platformowego czatu z 8 osobami na raz, lepszej obsługi achievementów, listy ostatnio spotkanych graczy itd. No właśnie, "tylko".

nie ma tego w ps3?

 

 

łał ! to go masz ! Uwierz mi, ze jak masz jedna maszyne rozwiazana prawie idealnie, to wqrwiaja nawet takie (pipi)y jak brak skrzynek odbiorczych i maili za posrednictwem strony www, badz massangera. Sam fakt pisania padzikiem wkurza i jest 1 alternatywa - dokupic znowu klawiature za 200 zl...

 

No lepiej bym tego nie ujął, wiedziałem, że napiszę o jeden szczegół za dużo i jakiś kat_robert się doczepi ;/. Cały sens postu poszedł się kochać, cała teoria obalona :(.

naprawde nie mialem nic zlego na mysli, zaznaczylem tylko blad tak jak czasem wytkne wiekszego byka ortograficznego

i nie mart sie, twoj post nie stracil sensu bo wcale go nie mial

wymieniles pare rzeczy ktorych nie ma ps3 i uznales ze posiadacze ps3 nie potrzebuja tych rzeczy bo ich nie maja

jednak jesli cos posiada ps3 a x360 (br, wifi, sensor ruchu w padzie) to jest to niepotrzebne

hipokryzja?

 

popieram Ficusia

zejdzmy moze na temat modnego ostatnio za sprawa GTA ekskluzywnego DLC

sony dalo du.py czy nie?

osobiscie sie nie wypowiadam bo chyba zadnej gry potraktowanej ta praktyka nie posiadam, ale z mila checia poczytam

 

 

Odnośnik do komentarza
Nie wmówisz mi, że konsola była tańsza o 200 euro tylko dlatego, że wycięto jeden chip z PS2, dwa USB, czytnik kart i złoty napis PS3. Przecież te elementy nie przekraczają ceny 10 euro.

Nie zarzucaj mi więc głoszenia herezji. :rolleyes:

wydaje Ci sie, to czemu nie zostawili w takiej postaci konsoli w jakiej byla i nei obnizyli jej ceny o te 200E bez kastrowania?

a sam proces kastracji oprocz tego co jako laik jestes w stanie okreslic a tym co zostalo wykastrowane w rzeczywistosci to dwie rozne rzeczy, z punktu widzenia elektroniki jakie czesci zostaly jakimi zastapione to tez ma znaczenie i patrzac na historie to kazdy model nowych konsol dziwnym trafem jakos ma mniej czesci na laminacie plyty, kazde wyeliminowanie nawet najdrobniejszego kondensatorka to kastrowanie i oszczednosc, przy tylu tysiacach elementow jest co kastrowac by sporo oszczedzic...

a fakt kastrowania i obnizki ceny przy tym jest faktem

 

pamietam ten okres jak klienci biegali i szukali konsoli tej starszej i byli gotowi bez problemu placic te 600E, az byl taki okres ze chetni byli a konsol nie bylo...

 

to ze nie wspieraja wstecznej kompatybilnosci to tez fakt ze nie zatrudniaja ludiz ktorzy pracuja nad ta kompatybilnoscia...jesli wiesz ile zaoszczedzili na wykastrowaniu PS3 rozpatrujac to w szerszym spektrum to Ci bije poklony bo ja nie jestem w stanie nawet tego obliczyc pobieznie(np. ktos chcacy zagrac w gre z PS2 mimo iz ma tylko PS3 musi dodatkowo kupic PS2 co jest $ dla Sony, jak ktos mial PS3 z kompatybilnoscia to juz nie wydal tej kasy na PS2 co oczywiste), za plytko rozpatrujesz ta kastracje i dla mnie ciezko z Toba dyskutowac jesli jestes slepo wpatrzony w ideologie Sony...

 

reasumujac byla jedna obnizka ceny razem z kastrowaniem to stawia PS3 po srodku jesli chodzi o spadki cen konsol w rozpatrywaniu WII-PS3-X360, na WII nie ma mocnych, zero obnizek :) a i tak sprzedaje sie najlepiej :)

co by nie pisac w obnizkach nejlepszy jest Microsoft i tyle...

a moje pytanie czemu nie ma kolejnych obnizek? przeciez kastuja ja dalej wchodzac w inne (mneijsze technologie) a to wlasnei obniza koszty produkcji, przeciez BD tez tanieja z dni ana dzien, a cena stoji jak zakleta od tej ostatniej kastracji 399...

i nie pisz ze daja wiekszy HDD bo dyski tez ida w dol wiec oni to zapewne te 40 co kupowlai kiedys to nowe 80GB kupuja za ta sama cene dzisiaj

 

wytlumacz mi jako klientowi ktory chce kupic konsole do grania co ja takiego bede mial innego jak kupie arcade za 179E a PS3 za 399E i czym marketing Sony do tego przekonuje bym mial przeplacac ponad 2 razy to co wydam na arcade??

 

PS.

dla mnie tylko oczywista oczywistoscia przemawiajaca za kupnem odpowiedniej konsoli jest to w co chcemy grac, jesli mamy z gory okreslone preferencje to cena jest pomijalna, wazne sa gry, ale w multiplatformowych to juz traci sens i liczy sie cena...

 

rzeczywiscie temat zaczyna zbaczac z marketingu wiec lepiej chociaz probowac sie trzymac tego watku bo z odnoszeniem sie do innych platform przy tym na pewno nie da sie pominac bo by moc to ocenic to trzeba porownywac do konkurencji...

 

PS.2

jeszcze kwestia gwarancji

czemu to SONY oficjalnie daje na PS3 tylko 1 rok gwary? (czego ofiara staja sie wlasnei gracze, przykladem jest nawet tu na forum ktos kto zaklada sprawe MM bo mu nie uznali gwary 2 letniej jaka u nas prawnie obowiazuje, zapewne dla tego ze oddali do Sony a Sony im nie przyjelo tweirdzac ze daja tylko na 1 rok, co jako sprzedawca rozumiem czemu MM nie naprawilo tej konsoli) konsola uchodzi za miano bezawaryjnej? to powinni wzgledem konkurencji (np. X360 ktory to mega awaryjny i daja normalnie 2 lata z rozszezeniem do 3 w szczegolnych sytuacjach) dac wiecej skoro jest menij awaryjna, czemu nie dadza 5 lat skoro jest to taki cud techniki i tak slono trzeba za to placic?

czemu serwis PS3 w tej chwili w SONY, praktycznie bez znaczenia na usterke to chyba cos w granciach 800zl?

resaumujac to wychodzi jakas masakra, drogi sprzet, drogi serwis, krotka gwara...

rzeczywiscie maja dobry marketing, jak najwiecej kasy wyciagnac od graczy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Zgadzam się z easye i Juchym - PS3 tak naprawdę nie tanieje, bo wycięciem części bajerów (WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ WTF) i zmniejszeniem pojemności dysków nie można nazwać obniżką ceny. Xbox Live!, też jakby nie patrzeć, jest systemem lepszym. Ktoś mi powie, że w sumie to tylko brak cross-platformowego czatu z 8 osobami na raz, lepszej obsługi achievementów, listy ostatnio spotkanych graczy itd. No właśnie, "tylko".

nie ma tego w ps3?

 

 

łał ! to go masz ! Uwierz mi, ze jak masz jedna maszyne rozwiazana prawie idealnie, to wqrwiaja nawet takie (pipi)y jak brak skrzynek odbiorczych i maili za posrednictwem strony www, badz massangera. Sam fakt pisania padzikiem wkurza i jest 1 alternatywa - dokupic znowu klawiature za 200 zl...

 

No lepiej bym tego nie ujął, wiedziałem, że napiszę o jeden szczegół za dużo i jakiś kat_robert się doczepi ;/. Cały sens postu poszedł się kochać, cała teoria obalona :(.

naprawde nie mialem nic zlego na mysli, zaznaczylem tylko blad tak jak czasem wytkne wiekszego byka ortograficznego

i nie mart sie, twoj post nie stracil sensu bo wcale go nie mial

wymieniles pare rzeczy ktorych nie ma ps3 i uznales ze posiadacze ps3 nie potrzebuja tych rzeczy bo ich nie maja

jednak jesli cos posiada ps3 a x360 (br, wifi, sensor ruchu w padzie) to jest to niepotrzebne

hipokryzja?

 

BR nie potrzebne (w grach), WiFi baaaardzo przydatne (do Xboxa za grube siano to jest :/), sensory ruchu częściowo, bo działają na skopanej zasadzie (już pisałem), jakby to było lepiej zrobione i wykorzystane też bym zazdrościł. Tyle, że porównywałem wtedy usługi sieciowe, no ale przy okazji znasz już moją odpowiedź.

 

A myślałem, że masz coś złego na myśli, bo ostatnio zauważyłem ciętą ripostę polubiłeś, więc przepraszam za tą całą sytuację, źle zinterpretowałem Twe słowa.

 

Apropo trzymania się tematu, to myślę, że porównując konsole (w cywilizowany sposób, bez jeżdżenia po mamach oczywiście) i ceny, to w ogóle nie schodzimy z tematu, bo marketing to rynek, a rynek to wszystkie konsole.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jeżeli chodzi o marketing, to na pewno nie jest dobrym pomysłem wypuszczanie płatnego DLC do KZ2 z dwoma mapami. Albo dają taki bonusik za free, albo dorzucają jeszcze dwie mapy i dają jako płatny, wtedy to ma sens i jest w miarę fair w stosunku do graczy.

 

Jeżeli chodzi o reklamę to Sony powinno się już zacząć starać w przypadku infamous, bo jak premiera przejdzie bez echa to rypną się ostro na tej nowości i będą się cieszyć jak 1mln zejdzie w dwa miesiące. Przynajmniej postarali się jak do tej pory o wersję kolekcjonerską.

 

W ogóle trochę ciężko oceniać marketing konsolowy mieszkając w Polsce bo mamy tu trochę taki zaścianek, chociaż M$ pokazał, że jak się chce to można nawet u nas promować tę formę rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli chodzi o marketing, to na pewno nie jest dobrym pomysłem wypuszczanie płatnego DLC do KZ2 z dwoma mapami. Albo dają taki bonusik za free, albo dorzucają jeszcze dwie mapy i dają jako płatny, wtedy to ma sens i jest w miarę fair w stosunku do graczy.

Zalezy tez ile te mapy beda kosztowac, o ile bedą. Jakby sony wołało za nie 10 zł to bys tez pisał ze to nie feair? Bezsensu gadasz.

 

To tutaj nie wspominajmy lepiej o "DLC" do resident evil. ;]

 

Według mnie marketing Sony jest lepszy niż M$ (pisze szczególnie o PL), sony ma lepsze reklamy w TV - zajawka z uncharted, ratchet, heavenly sword i muzą w tle rządzi i bije te gówniane reklamy od M$ na głowe. W ogóle z zagranicy reklamy sony tez mi się podobają, szczególnie w tym stylu jak dla mnie to nie mają konkurencji:

 

tu trochę inna, ale tez spoko:

 

tutaj polska reklama Killzone 2, nawet dobra:

http://www.youtube.com/watch?v=RRet6i0_77c

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...