Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym ffXIII to poczekaj aż pokażą materiały z wersji na xa bo póki co nie ma o czym mówić.

Poki co wszystko co widzielismy z FF13 pochodzi z wersji na PS3. Szef S-E mowil kilka miesiecy temu, ze priorytetem jest dla tworcow nowego Finala Chlebak, a jesli port na X360 bedzie wymagal cięc to takie nastapia i tyle. Poza tym, mimo iz FF13 jest multiplatformowy, to na razie powstaje tylko na PS3 i patrzac na screeny i trailery z tej gry widzimy moc czarnulki, a nie X360. Problem wersji na X360 jest taki, ze poki co jest ona tylko w planach, a S-E zaklada, ze uda im sie "jakos" przekonwertowac ta pozycje na trzystaszescdziesiatke. Zycze powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Z tym ffXIII to poczekaj aż pokażą materiały z wersji na xa bo póki co nie ma o czym mówić.

Poza tym, mimo iz FF13 jest multiplatformowy, to na razie powstaje tylko na PS3 i patrzac na screeny i trailery z tej gry widzimy moc czarnulki, a nie X360.

 

Dla ścisłości FFXIII powstaje na PC a engine jest w pełni multiplatformowy,a potem tak jakby jest konwertowany na PS3 ,a przyszłości na x360 :P.Architektura PC bliższa architekturze x360 niż PS3...Tak samo jjest przy engine framework capcomu(re5,dmc4,lp) graficy dłubią na PC :P .Stąd też jakiś czas temu zrodziły się ploty,że FFXIII uderzy również na pc z racji tego,że port na PC jest siłą rzeczy banalny w produkcji :P.Mi się osobiście wydaje,że cięć w FFXIII prócz voiceactingu i rozdzielczości renderów nie będzie.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Czytając niektóre posty typu "bo PS3 ma to i to, a Xbox 360 tego nie ma " widzę tu już pewien sukces marketingowy Sony :P :

 

-Udało się im przekonać co poniektórych, że Cell,BD, Wi-Fi, dysk twardy i pad z wbudowanym akumulatorkiem są niezbędne do pełnego cieszenia się grą ;)

Cell? Czy tu go ktos wymienia? BD? By tu go wymienamy patrzac przez pryzmat gier?

Dysk twardy, Wi-Fi, pad z akumulatorkiem - oczywiscie, ze nie sa niezbedne, ale wiele osob musialo by to dokupic do X360 - bo np. nie mialoby jak pociagnac kabel, akumulatorki to tez cos waznego a dysk twardy - brak mozliwosci zagrania w dema, gierki z Xbox marketplace i w wieksze DLC (jak np. Lost and Damned) to spory uszczerbek. To tego jeszcze dochodzi koszt placenia abonamentu za online, co wcale nie gwarantuje komfortowej rozgrywki (lagi w GeoW2). To wszystko sprawia, ze dla wielu osob dla ktorych te rzeczy sa wazne koszt konsoli sie wyrownuje.

Jesli chodzi o sukces marketingowy to powiedzialbym ze M$ jest wielkim zwyciezca. Udalo im sie wypuscic goly zestaw - Xbox Arcade, ktory dla przecietnego uzytkownika sprawia wrazenie mega taniochy. I dla wielu osob taka pozostanie - jednak nie wszystkim, jesli sie doliczy wszystkie dodatkowe koszty ktore trzeba bedzie poniesc.

Odnośnik do komentarza

Yabollek, co do Twojego ostatniego zdania, poprawiłbym na "....EWENTUALNE dodatkowe koszty...." ;)

 

Jestem graczem już od prawie 30 lat, mam jakieś tam wymagania wzgledem komfortu i jakości grania i naprawdę jestem w stanie czerpać przyjemność z grania na "gołym" X-e identyczną z tą z grania na PS3.

 

Hmmm....czyżbym, był niezorientowanym casualem? ;)

 

A może po prostu nie chcę aby "uszczęśliwiano" mnie na siłę zmuszając do płacenia za dodatki, które są mi niepotrzebne ? :)

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
Ciekawi mnie jedna kwestia - dlaczego wciaz twierdzicie, ze X360 i PS3 maja zblizona moc obliczeniowa. Pewnie zwyklo sie tak mowic po tym, jak PS3 zgarnialo slabsze porty gier niz X360 i przez pierwszy rok od premiery malo kto mogl poradzic sobie z architektura tej maszynki. Ten czas jednak juz minal. Pokazcie mi na X360 gre rownie sliczna co Uncharted, albo tak zaawansowana technicznie jak KillZone 2. Roznicy mozna dopatrzyc sie takze ogladajac zapowiedzi gier na PS3 - Heavy Rain i Uncharted 2 wygladaja po prostu fantastycznie, to samo tyczy sie FF13(wszystko co S-E pokazuje, pochodzi z PS3), lepiej niz cokolwiek na X360. Ale niektorzy wciaz uparcie twierdza, ze miedzy Chlebakiem a X'em nie ma wiekszej roznicy. Moze dlatego, ze dzisiejsza grafika doszla juz prawie do poziomu fotorealistycznego i w kazdej jednej grze nie wiele mozna juz poprawic? Przez to patrzac na pierwszy rzut oka moze sie wydawac, ze faktycznie obie konsole sa tak samo mocne - a to nie prawda. Nie wymagajmy jednak od PS3, zeby bylo multum mocniejsze od X360 - to wciaz ta sama generacja konsol, jednak roznica mocy na korzysc PS3 jest co raz bardziej widoczna.

 

Inna sprawa - developerzy ostatnio zarzucali X360, ze wykrzesali juz z tej maszynki wszystkie soki i o ile w przypadku Red Faction Guerilla nie chce mi sie w to wierzyc, tak do serca wzialem sobie wypowiedz jednego z tworcow Gears of War 2, ktore wciaz pozostaje najpiekniejsza gra na X360.

Nie ma jakiejs gry ktora bylaby pierw robiona na PS3 a potem na 360 wiec trudno powiedziec czy sa o podobnej mocy ale xboxowe eksluzywy sa zazwyczaj slabej jakosci jesli mowimy o grafice. Forza2, Halo3, Halo Wars, Fable2 - kazda z tych gier ma juz troche czasu i gdy odpalamy Fable 2 robimy takie oczy O_O czemu gra dziala w srednio 30 klatkach, ma malopoligonowe modele,itp Jedni powiedza ze to taki specialny basniowy klimat.W tym polu gry na PS3 zgadniaja u mnie wieksze plusy - skoro tytul mowi ze jest eksluzywny to czemu wyglada na gre z przed 2 lat...

O RF G chodzilo o fizyke, rozwalanie itp, jeszcze pociagnie troche.

 

adi - nextgenowosc to STALA LICZBA KLATEK a nie gra ktora wyglada slabo jak Halo Wars, Halo 3, Fable 2 (powinno byc bez problemu 60fps nonstop), COOP i to na 1 konsoli na 2-4 graczy, jak rowniez w innych grach - scigalki, gry tpp, rpg itp (kiedys na PSX czy DC/N64 to bylo zawsze, dzisiaj robia tyle tych akcesorii, daja 4 pady choc gier do grania w tyle osob jest b. malo - zakupc 4 to kasa w bloto), dedykowane serwery nie zadne p2p jak rowniez wyszukiwane.

Dzisiaj nextgen = pseudohd, dropy animacji, bugi, platne DLC ala 2 dodatkowe auta, 4 mapki za 800msp, lagi.

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Ale z ciebie Don Pedro prowokator ;) , jak na poprzedniej stronie pojechałeś trochę po Xboxie nikt cie nie poparł to wyjechałeś z mocą obliczeniową i grafiką. Przecież każdy normalnie widzący ze zdrowym wzrokiem widzi jak przeciętnie, czasami wręcz słabo wyglądają exlusivy na XO(wyjatek GoW 1 i 2) a jak na PS3. To że gry na pleja wyglądają najładniej chyba każdy widzie-wie(mowa o exlusivach), a po za tym to nie jest temat o tym tylko o marketingu Sony związanym z PS3. Nie prowokuj...

 

 

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Nie prowokuje, po prostu denerwuje mnie troche to, ze wiekszosc ludzi na tym forum nie potrafi docenic Sony i PS3, tylko wciaz narzekaja. Owszem, japonski gigant troche sie przeliczyl jesli idzie o swoja konsole i przez pierwszy rok od premiery po prostu denerwowal chyba wszystkich graczy obczajonych w temacie. Nie zmienia to jednak faktu, ze Ken Kutaragi stworzyl mazynke prawdziwie next-genowa, nowoczesna i potrafiaca wyswietlac wspaniala grafike, a samo Sony powoli zaczyna rozumiec swoje bledy.

 

Druga sprawa - sony jako chyba jedyne pragnie dostarczac nam gry najwyzszej jakosci, pragnac przy tym udowodnic, ze to ps3 jest mocarzem tej generacji konsol, jesli idzie o sprzet i jego moc. PS3 jest drogie, ale daje nam mozliwosc gry w exclusive'y, ktore na prawde robia kolosalne wrazenie. Dotychczas jednak exy na "Sonkę" nie byly zadowalajace, pojawilo sie na dobra sprawe tylko kilka wiekszych hitow dla prawdziwych graczy - MGS4, KZ2, Uncharted, LBP oraz Ratchet i Resistance 2, MotorStorm 2 - to stanowczo za malo. Na szczescie kiedy patrzy sie na zapowiedzi gier na ten i na przyszly rok mozna sie tylko obalic z podniecenia. Coz, Sony od zawsze mialo mocarne studia developerskie, od zawsze tworzylo gry nie tyle innowacyjne, co takze niszowe i przede wszystkim przystepne dla wszystkich. Za to nalezy sie bezapelacyjnie spory plus,m jesli idzie o polityke firmy.

 

Kolejny plus idzie za innowacje. PS3 dostalo Home, ktore z miejsca obala avatary czy jak to tam sie zwie z X360 i Wii, w dodatku usluga ta wciaz sie rozrasta. Inna sprawa - era gier 3D - nie moge sie jej po prostu doczekac!

 

Jedyne na co czekamy to obnizka ceny PS3 - wiem, ze to japonskiemu gigantowi nie na reke, ale jest to po prostu konieczne i basta!

 

Powiem wprost - poczatkowo zaczynalem nienawidzic Sony, mialem dosc ich wypowiedzi, bełkotu i przedewszystkim ich glupich dzialan, ale z czasem polityka tej firmy zaczela sie mocno poprawiac i na dzis dzien nie mam tej firmie nic do zarzucenia! Patrzac w przyszlosc widac, ze to Sony i ich PS3 ma szanse zgarnac mase nowych klientow, choc wszystko i tak okaze sie jasne dopiero podczas E3.

 

 

Odnośnik do komentarza
Nie prowokuje, po prostu denerwuje mnie troche to, ze wiekszosc ludzi na tym forum nie potrafi docenic Sony i PS3, tylko wciaz narzekaja

Wiesz że tego nie zmienisz :P, ludzie będą narzekać na wszystko i tyle

Osobiście dla mnie już bełkot poniektórych nie ma w ogóle sensu (nie mówię o tym forum, ogólnie !).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Ten temat za bardzo idzie w stronę PS3 vs X360.

 

 

 

No i co z tego że idzie ? <_< Nigdy ten problem nie zniknie , nie wie po co modzi kasują takie tematy przydał by się chociaż jeden . Wreszcie by się coś działo na tym forum . Oczywiście za bardziej hardkorowe posty była by jakaś kara .

 

"Marketing Sony związany z PS3." Taka jest nazwa tematu jakbyś nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Ten temat za bardzo idzie w stronę PS3 vs X360.

 

 

 

No i co z tego że idzie ? <_< Nigdy ten problem nie zniknie , nie wie po co modzi kasują takie tematy przydał by się chociaż jeden . Wreszcie by się coś działo na tym forum . Oczywiście za bardziej hardkorowe posty była by jakaś kara .

 

"Marketing Sony związany z PS3." Taka jest nazwa tematu jakbyś nie wiedział.

Ja już wcześniej napisałem, że już się zaczyna Ps3 vs. Xbox360. Widać jak się nie ma co napisać na temat, to się piszę byle pisać.

Odnośnik do komentarza

Don Pedro, czemu tak denerwuje Cię że większość ludzi nie docenia Sony? Zobacz ile ludzi "jedzie" po WII zupełnie niezasłużenie nazywając ją zabawką dla dzieci, przecież WII to nie tylko popierdółki, ale oczywiście jak łatwo napisać "Pedalski Marian" :P .Po MS też się jedzie, mimo że od dłuższego czasu nie jest juz tak awaryjnym sprzętem.

Sony nie dba o graczy bardziej niż WII, czy MS- wszyscy dbają tak, jak im się to opłaci ;)

 

Poza tym nie jest tak że ludzie nie doceniają Sony, ja bym rzekł że raczej nie "przeceniają" jeśli łapiesz co mam na myśli ;)

Myślę że marketing typu "Panie, takie rzeczy to tylko na Sony...", powinien pójść w nieco innym kierunku, w kierunku tytułów a nie pseudo przełomu technologicznego-jak już wcześniej wspominałem-ot takie moje dywagacje laika

Odnośnik do komentarza
Don Pedro, czemu tak denerwuje Cię że większość ludzi nie docenia Sony? Zobacz ile ludzi "jedzie" po WII zupełnie niezasłużenie nazywając ją zabawką dla dzieci, przecież WII to nie tylko popierdółki, ale oczywiście jak łatwo napisać "Pedalski Marian" :P .Po MS też się jedzie, mimo że od dłuższego czasu nie jest juz tak awaryjnym sprzętem.

Sony nie dba o graczy bardziej niż WII, czy MS- wszyscy dbają tak, jak im się to opłaci ;)

 

Poza tym nie jest tak że ludzie nie doceniają Sony, ja bym rzekł że raczej nie "przeceniają" jeśli łapiesz co mam na myśli ;)

Myślę że marketing typu "Panie, takie rzeczy to tylko na Sony...", powinien pójść w nieco innym kierunku, w kierunku tytułów a nie pseudo przełomu technologicznego-jak już wcześniej wspominałem-ot takie moje dywagacje laika

Osobiscie nie przecenilem za PS3 bo oferuje mi ona wspaniale mozliwosci i doskonale gry z piekna grafika.

 

Masz racje, jedzie sie po wszystkich konsolach, ale odczuwam, ze jednak najbardziej po PS3. Trudno, zmienic sie tego zbytnio nie da <_<

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Może błąd Sony polega na tym, że za bardzo chcą pozamiatać graficznie swoimi ekskluzywami i w efekcie czego gra powstaje bardzo długo, ludzie zaczynają się już spodziewać cudów na kiju i na końcu i tak wychodzi po prostu dobra gra z bardzo dobrą grafiką spóźniona ze swoim efektem o jakiś rok, a czasem tak jak w przypadku KZ zdarzają się głupie wpadki jak brak co-op'a co dzisiaj jest standardem w tego typu grach. M$ robi to trochę inaczej, dobra grafika i tak samo dobra, albo bardzo dobra grywalność, dzięki czemu developing jest krótszy i gra trafia na rynek mniej więcej we właściwym czasie. M$ też się podobnie jak Sony naciął przy Too Human, przejął grę powstającą latami, która ciągle była "spóźniona" i mimo tego, że jak wyszla to była grywalna i poza animacją głównego bohatera miała bardzo dobrą grafikę to jednak była spóźniona i oczekiwania przez długi developing były wysokie. Można się nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...