Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sprzedaży KZ2, ta gra sprzedała się gorzej od R2, LBP, już nie wspomnę o starszych ekskluzywnych tytułach jak GT:5 Prologu czy Uncharted. Tytuł który zbiera bardzo wysokie oceny, wyznacza nowe standardy pod względem technologicznym, a ludzi go przyjmują "tak sobie". Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, bo chyba nie w reklamie, gra była dośc mocno reklamowana.

Nie żartuj Yeti - mocno reklamowane to było Halo 3, co miało wydatne przełożenie na sprzedaż. Nie ukrywam, że jestem mocno zawiedziony "kampanią" K2 - zmarnowanie potencjału reklamowego tej produkcji to póki co chyba największy zawód w temacie marketingu softu PS3. I z żalem sam to przyznaję, bo liczyłem, że K2 po premierze będzie atakować mnie nawet z lodówki... Tymczasem nie zrobiono NIC, co wybijałoby się ponad standard.

I nie wierzę już, że jeszcze cokolwiek w temacie przed nami.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A wie ktos moze w jakiej ilosci sie sprzedalo Halo 3 od swojej premiery w porownaniu do KZ2? (oczywiscie w takim samym okresie czasu od premiery) Ta przeciez dalej sie sprzedaje, nie panikujmy. Mega dobrych wynikow moze nie bedzie, ale watpie, zeby to byla wielka porazka.

 

http://di.com.pl/news/17702,0,Halo_3_bije_...ie_rekordy.html

 

VGZ podaje ze H3 sprzedalo sie w prawie 10mln, KZ2 w ok 1,3mln

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza
A wie ktos moze w jakiej ilosci sie sprzedalo Halo 3 od swojej premiery w porownaniu do KZ2? (oczywiscie w takim samym okresie czasu od premiery) Ta przeciez dalej sie sprzedaje, nie panikujmy. Mega dobrych wynikow moze nie bedzie, ale watpie, zeby to byla wielka porazka.

 

http://di.com.pl/news/17702,0,Halo_3_bije_...ie_rekordy.html

 

VGZ podaje ze H3 sprzedalo sie w prawie 10mln, KZ2 w ok 1,3mln

10 mln sztuk,niezły wynik. Oto dobry przykład, że z pomocą dobrze zorganizowanej (czasem nachalnej) reklamy można osiągnąć taki wysoki wynik, nawet jeśli sama gra jest średnia. Sony naprawdę zawaliło sprawę jeśli chodzi o akcję promocyjną KZ2, sam osobiście oprócz standu z konsolą i ulotkami dotyczącymi gry nic więcej nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Sony dobrze robi, że stara się tworzyć nowe marki, ale konieczne jest promowanie ich. Każdy to wie. Bez reklamy nic się nie sprzeda. Tytułu first party naprawdę są wysokiej jakości i Sony nie ma się czego wstydzić. Każdy to chwyci. Musi jednak wiedzieć, że taka gra istnieje. Błędem firmy mimo wszystko było puszczenie GTAIV oraz FFXIII. To są marki które same się sprzedają, legendy. Jednak patrząc na wersję kolekcjonerską God of War 3 może SCE wyciągnie wnioski. Przed nami GT5 które sprzeda się w wielomilionowym nakładzie (plotki grudzień 2009).

Odnośnik do komentarza
Sony dobrze robi, że stara się tworzyć nowe marki, ale konieczne jest promowanie ich. Każdy to wie. Bez reklamy nic się nie sprzeda. Tytułu first party naprawdę są wysokiej jakości i Sony nie ma się czego wstydzić. Każdy to chwyci. Musi jednak wiedzieć, że taka gra istnieje. Błędem firmy mimo wszystko było puszczenie GTAIV oraz FFXIII. To są marki które same się sprzedają, legendy. Jednak patrząc na wersję kolekcjonerską God of War 3 może SCE wyciągnie wnioski. Przed nami GT5 które sprzeda się w wielomilionowym nakładzie (plotki grudzień 2009).

 

Po "sukcesie" KZ2 poczekałbym na rzeczywiste wyniki.

Odnośnik do komentarza
Sony dobrze robi, że stara się tworzyć nowe marki, ale konieczne jest promowanie ich. Każdy to wie. Bez reklamy nic się nie sprzeda. Tytułu first party naprawdę są wysokiej jakości i Sony nie ma się czego wstydzić. Każdy to chwyci. Musi jednak wiedzieć, że taka gra istnieje. Błędem firmy mimo wszystko było puszczenie GTAIV oraz FFXIII. To są marki które same się sprzedają, legendy. Jednak patrząc na wersję kolekcjonerską God of War 3 może SCE wyciągnie wnioski. Przed nami GT5 które sprzeda się w wielomilionowym nakładzie (plotki grudzień 2009).

 

Po "sukcesie" KZ2 poczekałbym na rzeczywiste wyniki.

Gran Turismo to co innego niz Killzone. Samo GT5 Prologue(rozbudowane demko, nie pelna gra!) w wersji retail sprzedalo sie na PS3 w nakladzie ponad 3 mln kopii, bez wliczania w to wersji z PS Store. Po prostu Gran Turismo to potezna marka, tak samo mocna jak Halo czy GTA.

 

Az dziw bierze mnie, ze Sony nie wydalo jeszcze ani jednej gry z tej serii na PSP, a PS3 otrzymalo tylko GT:HD(GT4 z PS2 w HD) i demko "piątki". Widocznie, nie spieszy im sie :o

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czego wy chcecie od KZ2. To, że Sony mocno go reklamowało nie znaczy, że sam Killzone kiedykolwiek był mass sellerem. Nie był. Halo 1 i 2 miało miliony graczy i ci gracze tylko czekali na 'trójeczkę'. Ja nie wiem czy i kto, ale na Killzone tak naprawdę wiele osób nie czekało, co więcej PS2 nie był sprzętem dla FPS maniaków. Taki był Xbox. Taki przyszywany PC... Ja nie mówię, że KZ2 nie jest grą bardzo dobrą, choć mnie demo nie zachęciło do fulla. Ale jasno trzeba powiedzieć, że rzesza fanów KZ nigdy nie była duża. Było to jeden z lepszych FPS na PS2, tyle że co z tego.

 

Przykład GT5P dobitnie to uwidacznia.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. Prawda jest fakt, ze malo ktory wyjadacz FPP kupuje PlayStation 3. Gracze wola po prostu PC i X360 - gdzie zagrac moga chocby w Gears of War czy Halo, a takze w dziesiatki innych pozycji z tego gatunku. A teraz strzelaniny sa jednym z najpopularniejszych rodzajow gier! PS3 rowniez oferuje wiele swietnych pozycji z tego gatunku, a takze ekskluzywne KillZone 2 i sage Resistance - tyle, ze te gry nie sa zbyt popularne, co oczywiscie nie oznacza, ze nie sa swietne. Sony musi dotrzec do FPP maniakow, pokazac im, ze na PS3 tez jest wiele strzelanek, ktore ryją beret. Poki co jednak srednio im to wychodzi...

Odnośnik do komentarza

Myśląc o marketingu i Sony w kontekście PS33 od razu do głowy przychodzi mi hasło "cena". Mam nieodparte wrażenie, że ta konsola ostatnio podrożała, a Sony w ogóle nie kwapi się z obniżkami. Dla mnie niezrozumiała sprawa.

 

I przy okazji pytanie do miejscowych speców: czy oferta Electroworld w postaci konsoli 80 GB w pakiecie z Motorstormem drugim za 1299 zł tylko mi wydaje się wyjątkowo kusząca ? ;)

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czego wy chcecie od KZ2. To, że Sony mocno go reklamowało nie znaczy, że sam Killzone kiedykolwiek był mass sellerem. Nie był. Halo 1 i 2 miało miliony graczy i ci gracze tylko czekali na 'trójeczkę'. Ja nie wiem czy i kto, ale na Killzone tak naprawdę wiele osób nie czekało, co więcej PS2 nie był sprzętem dla FPS maniaków. Taki był Xbox. Taki przyszywany PC... Ja nie mówię, że KZ2 nie jest grą bardzo dobrą, choć mnie demo nie zachęciło do fulla. Ale jasno trzeba powiedzieć, że rzesza fanów KZ nigdy nie była duża. Było to jeden z lepszych FPS na PS2, tyle że co z tego.

 

Przykład GT5P dobitnie to uwidacznia.

Dlaczego byloby warto kupic KZ2

- dla grafiki (w sensie, PS3 jest droze bo jest lepsze technologicznie)

- poczuc nextgenenowa oprawie wizualna (sporo osob czy to majace PS3/60, wysmiewa aka narzeka na Halo 3 (sam do nich naleze ;))

- fora pekajace w szwach - to cos musialo oznaczac - nawet GTA4 nie robilo takiego chaosu w internecie z tego co pamietam - najwiekszy argument przemawiajacy za tym ze KZ2 bylo czyms wyjatkowym

- sporo osob na ten tytul czekalo bo w koncu PS3 miala pokazac moc (ukryta)

 

A powiedzcie mi jak to sie ma do innych gier eksluzywnych na PS3. Uncharted, Motor1, Heavly Sword,itp jak sie sprzedalawaly po starcie?

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Sony zbyt długo nie mówio o sprzedarzy KillZone 2 , i to że gra sprzedała się w małym nakładzie czułem w powietrzu już po tygodniu od premiery. Powiem wam krótko , jestem oburzony na posiadaczy PS3 , mało ja jestem zawiedziony ich podejściem do tematu , to że gra sprzedała sie w takim nakładzie to TYLKO ich wina !!!

Chce niektórych nakierowac na mój tok myślenia na tą sprawę.

Każdy z nas pamięta spoty Halo 3...cel Bungie został osiągnięty w 101% gra podbiła serca milionów graczy na całym swiecie , mało , na tą grę był ostry najazd w związku o grafikę , że to Halo 2 HD , lecz te słowa nie mogły zatrzymać machiny M$. Gra jest w chacie co 3 (grubo ponad 9 mln kopii) posiadacza X360.

Koniec kwietnia 2008 , GTA4 jest na wyciągnięcie ręki , fani się spuszczają na samą myśl o Liberty City :lol: gra nie miała dużej kampanii reklamowej , ponieważ tak naprawdę tylkow w Stanach. Po 24 godzinach sprzedało się 3,9 mln egzemplarzy.

Tylko dzięki przepotężnej marce możemy mówić o ponad 13 mln na obie konsole do tej pory.

Czerwiec 2008 , MGS4 sprzedaje się w ilości 1,4 mln w dobę , do tej pory w ponad 4,5 mln. Reklama była , tylko że słaba.

Widać więc że nawet bez reklamy sukces tej gry byłby wielki.

Koniec listopada , Gears of War 2 , 2mln w dobę , 5 milonów do tej pory , mało reklamy.

Koniec lutego b.r. KillZone 2 , masa reklam (bez przesady oczywiście) , walące po oczach plakaty nawet w ''naszym'' państwie , Podsycanie Hypu na wiele tygodni przed premierą ciekawostkami itd. Można powiedzieć z ręką na sercu że to był najlepiej reklamowany produkt od Sony. Był ale to i tak gów.no dało (rzeczy trzeba nazywać po imieniu).

Sony dumnie się chwaliło ''Naszym zadaniem jest pobicie sprzedarzy MGS4 w pierwszym miesiącu'' i ''Na KZ2 zostało złożone około 3 mln preoderów na całym świecie'' Przez pryzmat czasu mam wrażenie że goście od marketingu sądzili że chwycili Pana Boga za nogi.

Chciałbym skrytykować graczy , a dokładniej posiadaczy PS3. Dlaczego , dlaczego , dlaczego jak otrzymujecie produkt na który jaraliście się tyle lat nie jesteście w stanie docenić tego i kupić??? Co stoi na przeszkodzie ? Średnia ocen na poziomie 91% ? A może macie już dość FPSów ?

Co bym ty nie napisał wiem jedno...KZ2 GDYBY UKAZAŁ SIE NA SPRZĘCIE M$ MÓGŁBY DOBIĆ DO ILOŚCI HALO 3 !!!

Lepszy marketing robi swoje . Poza tym ZDECYDOWANIE więcej jest fanów FPSów na tej konsoli.

Wiem że mogę sie liczyć z najazdem waszym na moją osobę ale zrozumcie , że to tak się stało z KZ2 to nasza wina bo dostałiśmy tytuł an maxa dopieszczony , a potraktowaliśmy do jakby to był PCtowy Crysis...wszyscy się podniecaliśmy a i tak mało kto z nas to ma. Smutne to <_<

PS. sam jestem KZ2.

Edytowane przez liquid1990
Odnośnik do komentarza
Co nie zmienia faktu, że wiele osób Killzone 2 po prostu nie zainteresował, w tym mnie. Jeszcze rozumiem gdyby był coop, bo wtedy mógłbym pograć z dziewczyna czy znajomymi. Niestety większość FPSów jest nastawiona na multi, na który nie mam ani czasu, ani ochoty. I myślę, że nie jestem jedyny ;)

Takich jak Ty jest wielu to pewne, ale teraz pomyśl ilu jest miłośników fps`ów hmm ... 8)

Odnośnik do komentarza

mnie mimo wszystko maszynka Sony zawsze kojarzyla sie z JRPG. Zawsze od czasow PSX a pozniej PS2 byly JRPG...ludzie posiadajacy PS3 czekaja wlasnie na te JRPG....a jak narazie dostaja nedzne ochlapy

 

narzekacie na nedzna sprzedaz KZ2...bo to FPS, gatunek ktorego teraz naroilo sie jak szaranczy...na konsole pierwszy wprowadzil to microsoft i Xbox....wiec powinno sie tojemu pozostawic i faszerowac maszynke Sony tym co kazdy w nije widzial

 

a tak naprawde to Sony stracilo nawet flagowego Crasha...najnowszy Crash jest na wszystko...tylko nie na PS3...to chyba o czyms swiadczy nie ? utrata maskotki, zero JRPG...

 

moim osobistym zdaniem procz GT5 i GoW3 jedynym tytulem ktory mimo iz wychodzi takze na X360 to zrobi furore na PS3 jest Final Fantasy 13...a napewno Versus robiony tylko na PS3...bo to tytul ktory od poczatkow powstania PSX zawsze byl jednym z najlepiej sprzedajacych sie i najbardziej wyczekiwanych tytulow na maszynki Sony

 

 

a KZ2...zostawmy FPS microsoftowi...

Odnośnik do komentarza
mnie mimo wszystko maszynka Sony zawsze kojarzyla sie z JRPG. Zawsze od czasow PSX a pozniej PS2 byly JRPG...ludzie posiadajacy PS3 czekaja wlasnie na te JRPG....a jak narazie dostaja nedzne ochlapy

 

narzekacie na nedzna sprzedaz KZ2...bo to FPS, gatunek ktorego teraz naroilo sie jak szaranczy...na konsole pierwszy wprowadzil to microsoft i Xbox....wiec powinno sie tojemu pozostawic i faszerowac maszynke Sony tym co kazdy w nije widzial

 

a tak naprawde to Sony stracilo nawet flagowego Crasha...najnowszy Crash jest na wszystko...tylko nie na PS3...to chyba o czyms swiadczy nie ? utrata maskotki, zero JRPG...

 

moim osobistym zdaniem procz GT5 i GoW3 jedynym tytulem ktory mimo iz wychodzi takze na X360 to zrobi furore na PS3 jest Final Fantasy 13...a napewno Versus robiony tylko na PS3...bo to tytul ktory od poczatkow powstania PSX zawsze byl jednym z najlepiej sprzedajacych sie i najbardziej wyczekiwanych tytulow na maszynki Sony

 

 

a KZ2...zostawmy FPS microsoftowi...

Tylko chciałbym zauważyć, że proces tworzenia gier jRPG to nie hop-siup, półtora roku i gra gotowa. Szczególnie, że teraz nawet inne gatunki gier tworzy się dłużej i drożej.

 

A Crash przestał być maskotką już za czasów PS2, gdy Universal sprzedał prawa Vivendi. Na Ps2 urodziła się nowa maskotka jaką jest Kratos. PS3 ma Sackboya i odziedziczyła Kratosa.

Odnośnik do komentarza

jRPGi niebawem zasila biblioteke gier PS3 z prostego powodu - sprzedaz Chlebaczka w Japonii ma sie coraz lepiej i juz niebawem wielu wydawcow zacznie zapowiadac nowe tytuly z tego gatunku, ekskluzywnie dla "Pleja". Pozostaje czekac na TGS.

 

Na gry na PS3 tez nie mozna narzekac. Dawno minely czasy, kiedy nie bylo w co grac. Teraz na rynku dostepnych jest kilkaset tytulow, a wielkich hitow nie brakuje. Jedyny blad, ktory wciaz odstrasza klientow to cena - jesli ta spadnie to PS3 zacznie schodzic z polek sklepowych w zastraszajacym tempie - jestem tego pewien.

 

Ekskluzywne zapowiedzi na ten rok i na poczatek przyszlego roku sa zastraszajaco dobre - genialne Heavy Rain, epicki God of War 3, znane i cenione Gran Turismo 5, do tego Uncharted 2, Ratchet & Clank: Crack in Time, MAG, czy tez inFamous, a takze Quantum Theory i Ninja Gaiden Sigma 2 sprawia, ze wielu graczy w koncu rzuci sie na PS3. Nie zapomnijmy takze o FF13, ktore jest ekskluzywne dla Chlebaka w Japonii i w tym roku sprzeda w tamtejszym regionie kilkaset tysiecy konsol!

 

Ja mysle, ze PS3 wygra dzieki Japonii. Konsola radzi sobie tam coraz lepiej, a naplyw ekskluzywnych gier z KKW do Eu i USA bedzie mial nie liche znaczenie w walce o klienta.

 

Niestety wciaz musimy czekac - na co? Na obnizke ceny. Wypatruje tego dnia jak gwiazdki na niebie, z utesknieniem ;)

Odnośnik do komentarza
jRPGi niebawem zasila biblioteke gier PS3 z prostego powodu - sprzedaz Chlebaczka w Japonii ma sie coraz lepiej i juz niebawem wielu wydawcow zacznie zapowiadac nowe tytuly z tego gatunku, ekskluzywnie dla "Pleja". Pozostaje czekac na TGS.

 

Na gry na PS3 tez nie mozna narzekac. Dawno minely czasy, kiedy nie bylo w co grac. Teraz na rynku dostepnych jest kilkaset tytulow, a wielkich hitow nie brakuje. Jedyny blad, ktory wciaz odstrasza klientow to cena - jesli ta spadnie to PS3 zacznie schodzic z polek sklepowych w zastraszajacym tempie - jestem tego pewien.

 

Ekskluzywne zapowiedzi na ten rok i na poczatek przyszlego roku sa zastraszajaco dobre - genialne Heavy Rain, epicki God of War 3, znane i cenione Gran Turismo 5, do tego Uncharted 2, Ratchet & Clank: Crack in Time, MAG, czy tez inFamous, a takze Quantum Theory i Ninja Gaiden Sigma 2 sprawia, ze wielu graczy w koncu rzuci sie na PS3. Nie zapomnijmy takze o FF13, ktore jest ekskluzywne dla Chlebaka w Japonii i w tym roku sprzeda w tamtejszym regionie kilkaset tysiecy konsol!

 

Ja mysle, ze PS3 wygra dzieki Japonii. Konsola radzi sobie tam coraz lepiej, a naplyw ekskluzywnych gier z KKW do Eu i USA bedzie mial nie liche znaczenie w walce o klienta.

 

Niestety wciaz musimy czekac - na co? Na obnizke ceny. Wypatruje tego dnia jak gwiazdki na niebie, z utesknieniem ;)

Krótko:

Gdyby wygrana na rynku konsolowym zależała od Japonii to pewnie nigdy nie zagrałbyś w gry typowo zachodnie, chociarzby Killzone, Gear of War, Halo, Resistance. Gier tego typu byłoby baardzo mało. Dlatego mówienie, że Ps3 "wygra dzięki Japonii" jest bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
jRPGi niebawem zasila biblioteke gier PS3 z prostego powodu - sprzedaz Chlebaczka w Japonii ma sie coraz lepiej i juz niebawem wielu wydawcow zacznie zapowiadac nowe tytuly z tego gatunku, ekskluzywnie dla "Pleja". Pozostaje czekac na TGS.

 

Na gry na PS3 tez nie mozna narzekac. Dawno minely czasy, kiedy nie bylo w co grac. Teraz na rynku dostepnych jest kilkaset tytulow, a wielkich hitow nie brakuje. Jedyny blad, ktory wciaz odstrasza klientow to cena - jesli ta spadnie to PS3 zacznie schodzic z polek sklepowych w zastraszajacym tempie - jestem tego pewien.

 

Ekskluzywne zapowiedzi na ten rok i na poczatek przyszlego roku sa zastraszajaco dobre - genialne Heavy Rain, epicki God of War 3, znane i cenione Gran Turismo 5, do tego Uncharted 2, Ratchet & Clank: Crack in Time, MAG, czy tez inFamous, a takze Quantum Theory i Ninja Gaiden Sigma 2 sprawia, ze wielu graczy w koncu rzuci sie na PS3. Nie zapomnijmy takze o FF13, ktore jest ekskluzywne dla Chlebaka w Japonii i w tym roku sprzeda w tamtejszym regionie kilkaset tysiecy konsol!

 

Ja mysle, ze PS3 wygra dzieki Japonii. Konsola radzi sobie tam coraz lepiej, a naplyw ekskluzywnych gier z KKW do Eu i USA bedzie mial nie liche znaczenie w walce o klienta.

 

Niestety wciaz musimy czekac - na co? Na obnizke ceny. Wypatruje tego dnia jak gwiazdki na niebie, z utesknieniem ;)

Krótko:

Gdyby wygrana na rynku konsolowym zależała od Japonii to pewnie nigdy nie zagrałbyś w gry typowo zachodnie, chociarzby Killzone, Gear of War, Halo, Resistance. Gier tego typu byłoby baardzo mało. Dlatego mówienie, że Ps3 "wygra dzięki Japonii" jest bez sensu.

Nie mowie doslownie, ze PS3 wygra dzieki Japonii, tylko mowie, ze bedzie to jeden z wielkich i niepodwazalnych plusow dla PS3 w walce o klienta. Niemal wszystkie wielkie serie(procz ekskluzywnych rzecz jasna) sa zapowiadane zarowno na X360, jak i na PS3, dodatkowo sam Chlebak dostanie sporo naprawde mocnych killer-gier na wylacznosc(dotychczas takich zbytnio nie bylo - tylko MGS4, Uncharted, i niedocenione KZ2), no i do tego wszystkiego dojda japonskie gierki, ktore wspaniale urozmaica biblioteke tytulow PS3.

 

Mowisz, ze japonskie gry nie stanowia o sukcesie konsoli - a przypomnij sobie jak bylo z PS2, albo spójrz na sprzedaz DS'a. Oczywiscie inaczej ma sie sprawa z konsolami stacjonarnymi, bo nikt raczej nie chce na nich grac w gry-pierdy, ale malo kto pogardzi jakims nietuzinkowym jRPG, czy jakims fajnym symulatorem.

 

Innymi slowy:

- na PS3 powstaja niemal wszystkie doskonale serie multiplatformowe

- PS3 ma sporo wspanialych ekskluzywnych gier

- PS3 coraz lepiej radzi sobie w Japonii

Teraz tylko czekac na obnizke, a potem pojdzie juz z gorki...

 

Oczywiscie, zeby nie bylo za latwo - MS moze odpowiedziec na taki obrot spraw i obnizyc cene X360 do pulapu 99$ - wcale sie nie zdziwie jesli tak wlasnie sie stanie. Wtedy bedzie to olbrzymi cios dla PS3...

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Witam. To mój pierwszy post. Dopiero mam zamiar kupić ps3 czytając ten temat nasuwa mi się takie stwierdzenie, że sony jest w złej sytuacji i to do następnej konsoli.Większość posiadaczy ps3 posiadało wcześniejsze generacje z racji przywiązania do marki i wspomnień z dzieciństwa tak jak ja. I w tym senk że osoby grające w psx są już starsze i niektórzy mają inne wydatki niż zakup konsoli do grania gdy ma się 20-pare a nawet i dużo więcej lat, dlatego część klientów, myśle że na chwile zanikło. A jeśli chodzi o nową krew czyli osoby dla których to będzie dopiero pierwsza konsola i mają przykładowo 10lat nie będzie obchodzić przeszłość i te wspaniałe lata z psx czy ps2 bo ich nie będzie, tylko zdecydują się na zakup konsoli taniej i w miare dobrej. Młodej osobie w Ameryce czy Zachodniej Europie gdzie młodzież jedyne co potrafi zrobić w komputerze to zainstalować gre (jak jest podana instrukcja), i nie interesuje się zbytnio w to co dana konsola ma głównie chodzi o to aby była znana żeby się pochwalić przed kolegami i w miare nowoczesna. Rodzice kupując im konsole, czy oni sami idąc do sklepu wybiorą tę tańszą to jest normalne zachowanie, sam teraz gdybym był młodszy i była by to moja pierwsza konsola kupił bym xboxa gdyż rodzice myśle że nie dali by mi od tak 1500zł na konsole skoro można mieć też xboxa dużo tańszego a szczególnie nie interesowało by mnie czy ma wifi BR czy dysk 80 czy 20gb tylko aby włączyć gre i ciosać z kumplem . Największy problem tkwi w tym że za kilka lat ta młoda krew w większości kupi xboxa 720 niż ps4 będą starsi i tak jak osoby starsze teraz, będą wspominać jak to w 2009 grali w dane gry(przywiązanie do marki) Sony wiedząc że będzie sprzedawać konsole droższą od M$ powinni nastawić się na dużo większą reklame bo co jak co ale aby przyciągnąć klientów to trzeba walczyć jak nie ceną to bardzo silną reklamą. Dlatego Sony powinno bić sobie w pierś że nie zadziałała choćby reklamą i przez to młodzi ludzie w większości posiadają xboxa.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Zgadza się, poza tym jRPG-i nie przynoszą za dużych zysków poza Japonią.

 

Ciekawe jakby się KZ2 sprzedalo gdyby jednak miało co-op, obecnie w grach tego typu to standard i też mocno wydłuża żywotność gry i jest moim zdaniem coraz popularniejszy, niektóre strzelanki jak Army of two czy Left 4 dead są wręcz nastawione na ten tryb rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Witam. To mój pierwszy post. Dopiero mam zamiar kupić ps3 czytając ten temat nasuwa mi się takie stwierdzenie, że sony jest w złej sytuacji i to do następnej konsoli.Większość posiadaczy ps3 posiadało wcześniejsze generacje z racji przywiązania do marki i wspomnień z dzieciństwa tak jak ja. I w tym senk że osoby grające w psx są już starsze i niektórzy mają inne wydatki niż zakup konsoli do grania gdy ma się 20-pare a nawet i dużo więcej lat, dlatego część klientów, myśle że na chwile zanikło. A jeśli chodzi o nową krew czyli osoby dla których to będzie dopiero pierwsza konsola i mają przykładowo 10lat nie będzie obchodzić przeszłość i te wspaniałe lata z psx czy ps2 bo ich nie będzie, tylko zdecydują się na zakup konsoli taniej i w miare dobrej. Młodej osobie w Ameryce czy Zachodniej Europie gdzie młodzież jedyne co potrafi zrobić w komputerze to zainstalować gre (jak jest podana instrukcja), i nie interesuje się zbytnio w to co dana konsola ma głównie chodzi o to aby była znana żeby się pochwalić przed kolegami i w miare nowoczesna. Rodzice kupując im konsole, czy oni sami idąc do sklepu wybiorą tę tańszą to jest normalne zachowanie, sam teraz gdybym był młodszy i była by to moja pierwsza konsola kupił bym xboxa gdyż rodzice myśle że nie dali by mi od tak 1500zł na konsole skoro można mieć też xboxa dużo tańszego a szczególnie nie interesowało by mnie czy ma wifi BR czy dysk 80 czy 20gb tylko aby włączyć gre i ciosać z kumplem . Największy problem tkwi w tym że za kilka lat ta młoda krew w większości kupi xboxa 720 niż ps4 będą starsi i tak jak osoby starsze teraz, będą wspominać jak to w 2009 grali w dane gry(przywiązanie do marki) Sony wiedząc że będzie sprzedawać konsole droższą od M$ powinni nastawić się na dużo większą reklame bo co jak co ale aby przyciągnąć klientów to trzeba walczyć jak nie ceną to bardzo silną reklamą. Dlatego Sony powinno bić sobie w pierś że nie zadziałała choćby reklamą i przez to młodzi ludzie w większości posiadają xboxa.

Pozdrawiam

 

Czasami lamie sie przyzwyczajenia i trzeba sprobowac czegos nowego bo takie tlumaczenia kupie PS3 bo mialem ich poprzednie konsole jest do doopy. Chyba wiele osob tak zrobilo i zalowalo tego kroku. Kiedys byl tylko monopol Sony i ich PSX/2 bo z reszta konsol wygrala bez problemu (a byli to weterani swiata growego - Sega czy Nintendo). Pojawil sie 1 XBOX i z tego co pamietam to duzo tracil MS bo doplacalo do produkcji,itp. Jakos dziwnie ze Xbox potrafil sie wybic ale juz Saturn, DC, GC nie dalo rady. Moze sukces polegal na tym ze bylo wiecej gier dla amerykanskiego/eu gracza - shootery, wyscigi, itp. - jakas odskocznia od platformowek czy rpgow.

Cena tez ma duzy wplyw na zakup. (strzelam) chyba obecnie X360 kosztuje 2x wiecej niz nowe PStwo/PSP.

Najbardziej zadziwiajace jest to ze MS jakos spopularyzowal marke XBOX - nowy gracz na rynku, kojarzony od zawsze z bledami czy Windowsem (nie nadarmo sie mowilo ze X1 to PC w obudowie konsoli ;)). Przyklad WII pokazal ze nie wygra najpotrzezniejsza konsola lecz najbardziej grywalna i prosta w obsludze czy dla developerow (nawet X1 byl lepszy od PS2, posiadal pare nowych rozwiazan jak dysk ktory teraz jest standardem mozna powiedziec, online,itp).

Mysle ze przy nastepnym PS Sony bedzie musialo bardziej sie wykazac by przetrwac na rynku. Powinno zrobic dobra konsole, tania i prosta do pisania. PS3 pokazuje ze nie trzeba tworzyc nowego formatu bo obecny jest jeszcze wystarczalny, nadodatek awaryjny (naprawa go to prawie polowa konsoli), czy jakiejs skomplikowanej architektury przez co Bioshocka portowalo pare grupek z roznych firm. MS postawil na prostote i cene - i widac tego efekty. Gry multiportowe wygladaja prawie identycznie, trudno powiedziec czy X pociagnal by jakas gre z PS3 bo obecnie nie ma zadnej takiej gry ktora byla pierw na PS3 a potem wyladowala na X360 (jest kilka odwrotnych przypadkow ;)), a cena ktora byla jakis czas temu (Arcade za 600zl czy 700zl) byla zaskoczeniem na na nowa konsole. Start ponad 3 lata temu, 1400 na starcie w MM (w innych sklepach to do 1600 nawet bywalo) a pare miesiecy temu ciut ubozszy zestaw od tego za 1400 byl za polowe ceny. Wiemy ze nie mamy wifi, itp ale jest mozliwosc wyboru - tania konsola ubozsza, ew drozsza lepiej wyposazona + mozliwosc dokupienia (drogich...) akcesorii. Przy PS3 takiego czegos brakuje, bo nie kazdy chce ogladac filmy na BD (ja np.) a cena bylaby duzo nizsza bez niebieskiego laserka. Wtedy bez problemu mozna byloby miec Arcade + PS3 Lite i grac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...