Skocz do zawartości

Hit, którego fenomenu nie pojmujecie


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

MGS4- Wydaje mi się, że wypada się zachwycać tą "pół-grą" i stąd taka popularność, bo jako produkt służący do grania, to sprawdza się tak sobie. Fabułę przemilczę.

Halo3- wszyscy jadą po tej grze(to ja się pytam, gdzie ten fenomen, jak nikomu ta gra się nie podoba;)), a Butcher już pewnie znieść tego nie może;). Gra jest co najwyżej dobra i... tyle.

PES2008-2009- Nie wiem jak można porównywać "toto" z FIFĄ(08/09), nie mówiąc już o graniu w te popłuczyny po dawnym królu piłki kopanej

 

A co do popierdółkowatych tytułów na DSa, to wypowiadają się o nich negatywnie głównie osoby, które w nie nie grały (hi andertejker;)), a ja właśnie mam ochotę w nie zagrać i ocenię czy zdmuchiwanie świeczek jest fajne (jak mi się wydaje) czy też nie (hi andertejker;)).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem wielu rzeczy na tym świecie, np. popularności:

 

- wszystkich ścigałek, przez całe życie grałem w nie z 15 minut i wydaje mi się, że i tak za dużo, a jazdę autem w wersji realnej bardzo lubię.

- serii God of War - kompletnie mi nie podchodzi cały klimat tej produkcji, począwszy od designu po, w dużej mierze gameplay. Straszny hype, a są lepsze tytuły w tej samej kategorii.

- Simsów i durnych mmo typu WoW- przerażają mnie no life'y, którzy nie pamiętają już jak wygląda słońce, ale w swoich grach są debeściakami, no i bonusowo nie mogę już słuchać pajaców z pracy potrafiących gadać bite 7 godz o WoWie

- gier bez fabuły typu wszelkie platformówki czy prostatckie strzelanki

- części jRPG, gdzie czytamy ciągnące się w nieskończoność suche dialogi przy statycznych sprite'ach postaci, a potem, staczamy walkę, która na dobrą sprawę nie wymaga od nas żadnej strategii, czy myślenia

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy ktokolwiek z tych nierozumiejących fenomenu MGS'a grał w Metal Gear Solid na PSX'a. Bo moim zdaniem do dziś ta seria jedzie na fali popularności fenomenalnej pierwszej części i dlatego tu nie ma nic do pojmowania. ;]

 

 

No, jeśli ktoś ocenia grę , a nie miał z nią nigdy styczności bliższej lub dalszej (lub opiera się na opinii innych osób), to kur/wa niezły fail. ;f

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker
A co do popierdółkowatych tytułów na DSa, to wypowiadają się o nich negatywnie głównie osoby, które w nie nie grały (hi andertejker;)), a ja właśnie mam ochotę w nie zagrać i ocenię czy zdmuchiwanie świeczek jest fajne (jak mi się wydaje) czy też nie (hi andertejker;)).

 

źle mnie zrozumiałeś sąsiedzie drogi- ja się nie wypowiadam o nich negatywnie, tylko

 

dziwię się, że aż w takich ilościach się sprzedały i takie jest na to zapotrzebowanie.

 

a to dosyć spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Resident Evil 4. Kochałem tę serię :cierpienie: . Podobała mi się konwencja jaką serwował cykl o zombiakach. A z "czwórki" zrobili strzelaninę :cierpienie: . Choć wyszła dobra gra, to dla mnie nie genialna.....tak na 8/10
Odnośnik do komentarza

To fakt, pisałem posta z komórki ;)

 

Nie, no taki temat to i klikam. Mój kumpel jechał na jakiś pirackich serwerach, ostatnio go spotykam i mówi, że jest je.bnięty bo kupił oryginalną wersję i płaci teraz co miesiąc bodaj 120 złociszy. A tyle wódki i piwa by się mogło polać ;)

 

No fakt, pewnie go słabo słuchałem bo ni to ziębi ni grzeje.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy ktokolwiek z tych nierozumiejących fenomenu MGS'a grał w Metal Gear Solid na PSX'a. Bo moim zdaniem do dziś ta seria jedzie na fali popularności fenomenalnej pierwszej części i dlatego tu nie ma nic do pojmowania. ;]

 

co jest takiego fenomenalnego w mgs na psx? totalny przeciętniak z kretyńską fabułą

ludzie to chyba czochrają się dla zasady bo rewelacji czy rewolucji w tym nie ma i nie było

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać że w serii MGS główną rolę odgrywa reżyserka (Kojima). Fenomenalnie buduje nastrój.

 

Co do gier których fenomenu nie rozumiem to było to od zawsze Halo. Ostatnio Super Mario Galaxy, nie wiem, nie rozumiem, nie czaję - dla mnie masakra. Denerwują mnie, żeby nie powiedzieć dosadniej, te wszystkie achy i ochy w stosunku do tej gry. Co ludzie tam widzą? Skakającego pajaca, który wydaje chore dźwięki.

Odnośnik do komentarza

Diabeu, jeśli przyznasz że walka z ninją, motyw z Psycho Mantisem, moment ze Sniper Wolf, czy końcówka gry nie wrzuciły Ci ciar na plecy, to... ok, prawdziwie nie pojmujesz fenomenu MGS'a. :) Takich emocji nie dostarczała wtedy raczej żadna gra, a nawet MGS2-MGS4 to moim zdaniem marne popłuczyny w porównaniu do fenomenalnej pierwszej części. Albo po prostu wyrosłem.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

W ogóle o co biega:

 

1. Z wszystkimi slasher'ami. Ninga Gaiden, DMC czy God of War. Gierki ok, ale ile mozna skakać po ograniczonych miejscówkach i wciskać szaleńczo te same kombinacje tylko po to żeby zdobyć nowe. Wiem, wiem pewnie w nieskończonośc, bo te gierki nie dostawałyby dyszki ;] Mnie nie przekonują

 

2. Nie grałem, więc nie wiem, ale na razie nie rozumiem wszelkich wyścigów nintendo typu Mario Kart. Czy to zasługa niesamowitego modelu jazdy, fotorealistycznej graliki, efektownego systemu zniszczeń czy po prostu łeb Mario i Pacmana jest taką frajdą??

Odnośnik do komentarza

Nie pojmuje fenomenu Halo. Gralem w to co prawda niewiele, ale juz pierwsza misja mnie odrzucila: laserki, biegajace dziwne cos, skakanie na 6 metrow - no thx. Multi troche nadrabia - gralem z kumplem DM na splicie i calkiem fajnie sie strzelalo, ale nadal srednio mi sie to podoba. Pewnie niedlugo zmusze sie pograc w to dluzej, w koncu te kilkaset latwych gs piechota nie chodzi.

 

Nie rozumiem czemu wszyscy w tym temacie przyczepiaja sie do GTA4. Moim zdaniem gra jest rewolucyjna. Model jazdy, Euphoria, duza mapa, roznorodnosc terenow, wiele smaczkow - jesli to nie jest dla was rewolucja w serii, to ja nie wiem czego wy sie spodziewaliscie...

 

PS. fenomen danej gry czesto ciezko wytlumaczyc, niektore sa po prostu fajne i wciagaja, jak WoW i... Tibia, tak, eat me now ;D mjeheh

Odnośnik do komentarza

Co do GTA IV to dla mnie jest to takie GTA III na obecną generację. Mało "ciekawych" rzeczy, ale przypomnijmy sobie co nastąpiło w GTA:VC, a później w SA. Myślę że i tu będzie podobnie. "Czwórka" to tylko takie wprowadzenie w nową generację. Euphoria - fantastycznie się sprawdza. Narzekania na ta część biorą się według mnie z tego że jest ona bardziej nastawiona na realizm. Nie ma już beztroskiego biegania po mieście z czterema lub więcej gwiazdkami. Nie ma bezpiecznego samochodu czy też biegania po ulicy. Fakt, brakuje mi trochę katany, miniguna czy jakichś wymyślnych pojazdów, ale gra i tak wymiata. Co do ludzi czepiających się schematów jedź-zabij to ich nie rozumiem. Co niby bohater ma robić? Zbierać gwiazdki i skakać po budynkach? Z niecierpliwością czekam na kolejną część, po cichu licząc na powrót Vice City i lat 80.

 

Kolejna gra , której fenomenu nie zrozumiem to wszelkiej maści Donkey Kongi vs. coś tam, oraz DoA.

Odnośnik do komentarza
Diabeu, jeśli przyznasz że walka z ninją, motyw z Psycho Mantisem, moment ze Sniper Wolf, czy końcówka gry nie wrzuciły Ci ciar na plecy, to... ok, prawdziwie nie pojmujesz fenomenu MGS'a. :) Takich emocji nie dostarczała wtedy raczej żadna gra, a nawet MGS2-MGS4 to moim zdaniem marne popłuczyny w porównaniu do fenomenalnej pierwszej części. Albo po prostu wyrosłem.

 

ciar nie było, od gier oczekuję czegoś innego a nie patosu i mielenia ozorem na temat życia i wartości;]

 

aha, a sniper wolf miała krzywe cyce

 

Odnośnik do komentarza
W ogóle o co biega:

 

 

 

2. Nie grałem, więc nie wiem, ale na razie nie rozumiem wszelkich wyścigów nintendo typu Mario Kart. Czy to zasługa niesamowitego modelu jazdy, fotorealistycznej graliki, efektownego systemu zniszczeń czy po prostu łeb Mario i Pacmana jest taką frajdą??

Słowo kluczowe "grywalność" .Wystarczy przymknąć oko że nie jestesmy twardym madafaką, a okaże się że właśnie mineło kilka godzin ;)

Odnośnik do komentarza

fenomen to zbyt wielkie slowo aby uzywac go przy niektorych tytulach - tak wiec nie tyle co fenomenu co czasami zupelnie nie jestem w stanie pojac zbiorowej halucynacji w jaka popadaja recenzenci wystawiajac (IMHO) mocno zawyzone oceny zwyklym przecietniakom. Ostatnim takim przykladem jest (IMO) słabiutki, płytki i nic nie wnoszący do gatunku Dead Space - ktory zostal przez niektorych okrzykniety jedna z najlepszych gier 2k8 (LOL). Dumnie zapowiadany survival horror, ktory jest w stanie wystraszyc gora pieciolatka, strzala sie chyba caly czas do tego samego przeciwnika, a cala reszta jest rownie pieknie spaprana. Gdyby wystawiac grom ocene za monotonnosc to owszem DS to mocna 9tka - ale tak 6 z plusikiem i do widzenia.

 

a jezeli mowimy o fenomenie w pelnym slowa tego znaczeniu to chociaz bym sie wspial na wyzyny i uruchomil wszystkie zwoje w swoim mozgu to nie jestem w stanie zrozumiec ocen Halo 3 - fajny mission pack co prawda, ale zeby pakowac od razu "dychy" - rozboj w bialy dzien. "Piekne" zwienczenie trylogii? w takim razie niech kazda gra z trojka w tytule dostaje "dyche" - co by bylo po rowno;]

Odnośnik do komentarza
Dumnie zapowiadany survival horror, ktory jest w stanie wystraszyc gora pieciolatka, strzala sie chyba caly czas do tego samego przeciwnika, a cala reszta jest rownie pieknie spaprana.

 

grałeś wogóle w to ??? bo jak dla mnie to całkiem porządny horror , może nie jakieś cuda na kiju ale potrafi porzadnie wystraszyć szczególnie jak sie gra w słuchawkach i po nocy . Do tego ciekawy interfejs , fajne pomysły z grawitacja i próżnią i ciekawa fabuła ( odkrywcza to ona nie jst ale fajna i trzymająca w napięciu ) . Spokojnie zasługuje na 8+/10 .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...